Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bir zincir temizleme yağlama, fotosuda benden olsun..

Motovento
    REKLAM ALANI
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Selamlar arkadaşlar, bir zincir temizliği paylaşımı da ben yapayım dedim,
    kendimce hatam olursa affola, (motorumu bugun kullandım gidio snrm durum kotu değil )

Öncelikle motul zincir temizleme ve zincir yagı iki tane ürünü alıoruz,
    Barkın videosunda iyi oldugunu bahsetmişti bende bu markayı tercih ettim,

padokumuzu kuruyoruz, zira lastiği döndürüp zinciri temizleyip yağlamamız gerekmekte

zincirimin durumu içler acısıydı, kızıma bakmam gerekiodu,

Temizleme ürünü üzerindeki yagları şıp şıp döküyor, fakat fırça ve bez yardımı ile de sona doğru üstünden geçip temizlememiz gerekiyor,
    paslar tam gecmedi az bişi bir iki noktada kaldı, bunun çin bir dahakinden wd 40 ile temizleme ürününden sonra biraz sıkmayı planlıyorum,
    silip wd 40 yeniden hafif temizleme ürünü geçicem, verimini sizinle paylaşırım,

kendine gelior yavas yavas...

bezle geçtikçe daha iyi oluyor,

En son yağlama işlemi, yalnız ben lastik tarafını kapattım iyice, diske fln yag gelmemesi için,, elimdeki eldivenle tutarak sıktım ki etrafa dagılmasın diye,

motoru cumartesi aksamı cıkartmadım 4 5 saat yagın yemesini bekledim zincirlerin

Mutlu son ...
    kdiner, zulu, Ezio41 ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Temizleme spreyleri çabuk bitiyor . Benim gözümde para tuzağı hepsi . 1 litrelik camsil fıs fısın içine mazot doldurun , yedire yedire sıkın mazotu . Fırça yardımı ve birazda suyla temizleyin . En son bez yardımıyla zinciri kurulayın tertemiz olacaktır zinciriniz . Örnek olarak bakınız ;

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    ömerky ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hani beraber temizleyecektik
    something123 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bi anlatım olmuş ama keşke uygulamaya geçmeden önce zincir gerginliğini de kontrol ettirseydin. ufak bi hatırlatma yapayım temizleme sırasında motoru sakın çalıştırmayın bazı arkadaşlar 1.vitese takıp temizlemeye çalışabiliyo SAKIN. anahtarınıda kontaktan çıkarıp cebinize koyun ki biri gelip çalıştırmaya yeltenmesin muhabbet sırasında vs. olabilir çünkü. dikkatli olun
    something123, bilginozi ve mehmetenis bunu beğendiler.

crocodill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Turuncu oje kullansaydın daha uyumlu olurdu kanımca
    zapalka ve hasmet bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Herkes o yağı sol elinle sıkmadığını biliyor..
    Maslak, UNdocab, berkcigdem ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes o yağı sol elinle sıkmadığını biliyor..
    Forografı kafamla çekemiyorum..
    bulut59, turkish39, Mexico ve 15 diğerleri bunu beğendiler..
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forografı kafamla çekemiyorum..
    AA, Pardon.. Çok haklısın. Özür dilerim.
    Maslak ve tinerci bunu beğendiler.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Zincirinizin ilk hali ile son halini alip zincirimi degistirdim yazsaniz kimse ayırt edemezdi sanırim Benim zincirim hic o kadar icler acisi hale gelmemisti gelirse de gecmez bu paslar diyip degistirdim ama iyi temizlemis ... Ben camsil sisesine gaz yağı aldim onun temizliyorum kiri yaği güzel temizliyor ama kucük paslanmaları cıkarmıyor .. Bende alayim bari zincir temizleme spreyi .. Tesekkurler Anlatım icinde...

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizleme spreyleri çabuk bitiyor . Benim gözümde para tuzağı hepsi . 1 litrelik camsil fıs fısın içine mazot doldurun , yedire yedire sıkın mazotu . Fırça yardımı ve birazda suyla temizleyin . En son bez yardımıyla zinciri kurulayın tertemiz olacaktır zinciriniz . Örnek olarak bakınız ;

http://<a href="http://hizliresim.co...Y0.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...Yv.jpg</a></a>

Daha uygun fiyatlı alternatifler mevcut, ben hazır kolay ve kesin olarak motulu kullandım..
    evet çıkma mazotlar kullanılabilir..
    Tşk ederim fotolar ve tavsiye için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bi anlatım olmuş ama keşke uygulamaya geçmeden önce zincir gerginliğini de kontrol ettirseydin. ufak bi hatırlatma yapayım temizleme sırasında motoru sakın çalıştırmayın bazı arkadaşlar 1.vitese takıp temizlemeye çalışabiliyo SAKIN. anahtarınıda kontaktan çıkarıp cebinize koyun ki biri gelip çalıştırmaya yeltenmesin muhabbet sırasında vs. olabilir çünkü. dikkatli olun
    aa o aklıma gelmedi....
    tşk ederim ona bakacağım, bakim ama ne kdr gergin pek anlamam aslında.. hani derslerde olur ya hocam o konuya gelmedik
    Bir araştırayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirinizin ilk hali ile son halini alip zincirimi degistirdim yazsaniz kimse ayırt edemezdi sanırim Benim zincirim hic o kadar icler acisi hale gelmemisti gelirse de gecmez bu paslar diyip degistirdim ama iyi temizlemis ... Ben camsil sisesine gaz yağı aldim onun temizliyorum kiri yaği güzel temizliyor ama kucük paslanmaları cıkarmıyor .. Bende alayim bari zincir temizleme spreyi .. Tesekkurler Anlatım icinde...
    ben yüz bin kişiye nasıl yaparım diye sorup kimse yardım etmeyince, 3000 km tam olarak adam gibi temizlenmeden bu hale geldi,
    oturdum izledim yaptım acıkcası.. paslar için bi dahakine tam pas odaklı bir temizleme yapıcam.. cunku bir iki yerde kaldı..
    tırnakladım bile yani gecmedi..
    mehmetenis bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    @Ezio41
    Kardeş motorun çok ciks duruyor.

@awesomee
    Yahu ben bayanların daha titiz olduğunu düşünüyordum taaaki zincirinizdeki pası görünce.
    Ayrıca "bayandan motor" ilanlarını pek tiye almamaya karar verdim.
    something123 ve Ezio41 bunu beğendiler.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Elinize kolunuza sağlık inceleme için teşekkürler...

Ayrıca bu yağmur çamurlu dönemde de motosiklete biniyorsanız bol bol zincir temizliği ve yağlaması şart.

Resimde bulunan hava tabancasına 0,5 lt kadar mazot koyuyorum sonra güzelce zincire sıkıyorum.Zahmetsiz biçimde tertemiz oluyor .Yüksek basınçla kirleri söküp atması sebebiyle fırçayla uğraşma derdide olmuyor.

Tabii bunun için elinizde bir adet kompresör + bir adet mazot tabancası (kaplinli) gerekiyor.
    something123 ve mehmetenis bunu beğendiler.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Eline sağlık güzel anlatım olmuş Ben her 200 300km bir can sıkıntısından temizleyip yağlamama rağmen maalesef pas olmuştu. Son sefer temizlikte bi kutu wd40 ile güzelce fırçaladım (diş fırçası - sadece zincirin dış yüzeyi) cillop gibi oldu ardından yıkayıp, güzelce silip, bir süre bekleyip, yağladım. Zincirim şuan 0 taktırdığım haline geri döndü.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Ezio41
    Kardeş motorun çok ciks duruyor.

@awesomee
    Yahu ben bayanların daha titiz olduğunu düşünüyordum taaaki zincirinizdeki pası görünce.
    Ayrıca "bayandan motor" ilanlarını pek tiye almamaya karar verdim.

Bayandan bayana fark var, ben trafikte bayan araba kullanıosa direk uzaklaşıyorum,
    Ama dirseğini dışarı atmış ustaca slalomla giden bayanı da goruyorum takdir ediorum, (slalom iyi bir sey deildir misalen verdim)
    Motoru kullanan bayanı ne zmn gorsem selam veriyorum,
    ama bilinmeli ki bayanlar ve mekanik pek bildiğimiz seyler değil..
    Ama öğreniyoruz, çaba sarfedioruz..

Not:(momo jant hariç)
    kdiner ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Manikürlü tırnaklarla falan :D

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık güzel anlatım olmuş Ben her 200 300km bir can sıkıntısından temizleyip yağlamama rağmen maalesef pas olmuştu. Son sefer temizlikte bi kutu wd40 ile güzelce fırçaladım (diş fırçası - sadece zincirin dış yüzeyi) cillop gibi oldu ardından yıkayıp, güzelce silip, bir süre bekleyip, yağladım. Zincirim şuan 0 taktırdığım haline geri döndü.
    eyvallah kanka aynen, bende deniycem paslar gitmedi çünkü,

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    WD 40 zincir temizliğinde kesinlikle önerilmez. Bir solvent olması dolayısıyla zincirin o-ring'lerine (bakla bağlantıları arasındaki siyah, yuvarlak kauçuk lastikler) uzun vadede zararlıdır. Denemeyiniz, denetmeyiniz, önermeyiniz. Onun yerine pası temizlemenin en sağlıklı yolu gazyağıdır. Gazyağı ve yumuşak bir diş fırçası fazlasıyla yeterli olacaktır. Kurulama için de mikrofiber bez.

Tekrar söylüyorum, WD40 bir zincir için kısa vadede bir zararı yok gibi görünse de düzenli kullandığınızda o-ring'lerin hasar görmesine ve olmadık bir anda zincirinizin kopmasına sebebiyet verebilir. Zincir temizliğini asla WD40 ile yapmayınız.
    oguzhan6161 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Elinize sağlık ek olarak zincirinizi temizleyip bezle kuruladıktan sonra 2,3km kullanıp yağlarsanız hem zincir yağı daha iyi yapışır hemde uzun ömürlü olur zincir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Ben yağ haznesinin içine 50ml 10-40 yağ koydum. Zamanlamaya göre damla damla yağlıyor. 2 ay oldu ve yarısı daha duruyor. Zincir yağlamak nedir unuttum resmen. Sprey yağların para tuzağı olduğuna kesinlikle bende katılıyorum. 50TL olan sprey 3-4 yağlamada bitiyor.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Wd 40 önerinize uyalım da daha önce siz kullandınız da o-ringleriniz zarar gördü ve yolda koptu da mı tecrübe edindiniz yoksa kulaktan dolma herhangi birinin söylemesi üzerine mi sizde kullanmama tavsiyesi veriyorsunuz bunu merak ettim. Birde bu uzun vade den kastınız nedir 100k mı? yoksa 10 - 15k mı?
    something123 ve ibrahim61 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)