Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet almadan motor alabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben bir şeyi merak ettim ehliyetim yok benim ilk motor olarakta CBR 125 düşünüyorum hondanın ehliyet almadan almalı mıyım? Sonuçta ehliyet almak içi motor bilinmeli ama çoğu yerde ehliyet almadan alma diyorlar. Peki bilmeden neyin ne olduğunu nasıl sınavdan geçelim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Yigit0020 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir şeyi merak ettim ehliyetim yok benim ilk motor olarakta CBR 125 düşünüyorum hondanın ehliyet almadan almalı mıyım? Sonuçta ehliyet almak içi motor bilinmeli ama çoğu yerde ehliyet almadan alma diyorlar. Peki bilmeden neyin ne olduğunu nasıl sınavdan geçelim?
    çok basit:ehliyet sınavına girmeden önce sürücü kursu eğitim veriyor

eyyy forum ahalisi bir aday-ı apaçiyi tutmuş bulunduğu kötü yoldan çevirmekteyim
    Onurhan D bunu beğendi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Aklı başında birisiysen al ama kesinlikle boş bir arazide öğrenmek için kullanacaksan al yoksa başın ağrır.
    "Ben motosikletle hava atayım trafiğe çıkayım birşey olmaz vs " kafasındaysan alma.Tavsiyem bu yönde gardaş.

Zeten öyle yapıcam ehliyet alana kadar boş alanlarda çalışıcam

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ehliyet almadan motor tabiki alınabilir. Suç teşkil eden bir durum yok. Asıl suç olan ehliyet almadan trafiğe çıkmak. Hem suç hem tehlikeli. En ideal sıralama temel ekipmanlar-temel eğitim-ehliyet-tüm ekipman-motor-bol pratik-ileri seviye eğitimler-daha çok pratik şeklindedir diye düşünmekteyim

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ben öyle yaptım direk cbrı aldım çünkü hiçbir yer eğitim vermiyordu ama hiç trafiğe çıkmadım çünkü başkası da bana vursa ben suçluyum ben başkasına vursam zaten hayatım kararırdı çok şükür ehliyeti aldık arkasından. Birazdan cbr alma ybr alcılar gelir kafan karışmasın.

Cbr alma ybr al

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bende ilk motorum cbr 125 i o sekilde almistim..

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Geçen gün bende bu tip sorunlu bir arkadaşa geldim.
    Aynen şunu dedi "abi ehliyetsiz motor almayayım diyorum, ehliyet içinde bilmek gerekiyor. Bilmek içinde motorum yok napsam?"
    Şunu farkettim, arkadaş ehliyet kursunda motosiklet eğitiminin verildiğine dair en ufak fikri yok.
    kızıl şeytan bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    ehliyet kurslarında pek eğitim verilmiyor ben ehliyrt kursunda bir sefer skuter motor sürmüştüm kurstaki hocada sen ehliyeti çabuk alırsın dedi birdahada sürmeye çağırmadılar kurs yerleri aldığı paraya bakıyorlar sen düşmüşsün kalmışsın pek ilgilenmezler eğer durumun iyiyse hondanın güvenli srüş eğitim kurları var nice motorcular yetiştiriyorlar orayı tavsiye ederim tabi ehliyetini aldıktan sonra motor kullanmak çok zevkli bir tutkudur bir okadarda tehlikeli şakaya gelmez hayırlı akşamlar.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Trafiğe kapalı alanda çalışacağım diyorsun. Peki Trafiğe kapalı alana ulaşmak için nereden ve nasıl ulaşımı sağlayacaksın?

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    ben öyle yaptım güzel bir şekilde öğrendiğime inanıyorum 29 unda yazılı sınava girdim direksiyon sınavını bekliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    MOTOR BİR HASTALIKTIR EHLİYET ALMADAN BENDE ALDIM MOTORU KAPATCAM OTOPARKA DEDİM 1 TUR BİNEYİM DEDİM ÜSTÜNDEN İNMEDİM GİDİŞ O GİDİŞ. MOTORSİKLET BAĞIMLILIKTIR
    İlker41 ve nuridursun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym Fiddle 2
    ben 2 ay ehliyetsiz kullandim

peki ben 15 yaşındayım başlangıç içim ybr 125 düşünüyorum ama ailem scooter almamaı ıstıyor ybr ıle tehlıkelı seyler yapacagımı sanıyorlar sızce ne yapmalıyım scooter olarak 4.500 sınır verdıler suan yamaha cgynus l dusunuyorum daha iyisi a varmı hangisini tercih etmelıyım sadece bahcesehır ıcınde surucem burda butun gencler atv kullanıyor ben motor ıstıyorum sıce ne yapmalıyım bu 4500 5600 e fln zorlarım ama cıdden trafıge cıkmaycagım sadece bahcesehır ıcı burda zaten butun gencler 16 yasında fln araba suruyo kacırmıyolar dırek ben aldım gıdıyorum seklınde bende bır kere suruyordum polis geldı yavaş ve dikkatli ol tamammı aslan dedi geçti

şimdi tugayriri den gordum sym fiddle 2 cok hosmus ya fıyatı ne acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Alıntı tugayriri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 ay ehliyetsiz kullandim
    sym fiddle 2 den memnunmusunuz cygnus l mi alıyım fiddle 2 mi 15 yaşındayım

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Ehliyet almadan boş yolda sürecem diyorsa yalandır. Bende öyle demiştim aldım 3. Gününde şehirler arası gezi yapmaya başladım ehliyetsiz 3.000 km yol yaptım. 17 kere çevirmeden kaçtım ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı mertcan"15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ben 15 yaşındayım başlangıç içim ybr 125 düşünüyorum ama ailem scooter almamaı ıstıyor ybr ıle tehlıkelı seyler yapacagımı sanıyorlar sızce ne yapmalıyım scooter olarak 4.500 sınır verdıler suan yamaha cgynus l dusunuyorum daha iyisi a varmı hangisini tercih etmelıyım sadece bahcesehır ıcınde surucem burda butun gencler atv kullanıyor ben motor ıstıyorum sıce ne yapmalıyım bu 4500 5600 e fln zorlarım ama cıdden trafıge cıkmaycagım sadece bahcesehır ıcı burda zaten butun gencler 16 yasında fln araba suruyo kacırmıyolar dırek ben aldım gıdıyorum seklınde bende bır kere suruyordum polis geldı yavaş ve dikkatli ol tamammı aslan dedi geçti

şimdi tugayriri den gordum sym fiddle 2 cok hosmus ya fıyatı ne acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

sym fiddle 2 den memnunmusunuz cygnus l mi alıyım fiddle 2 mi 15 yaşındayım
    Genç dostum birçok ailenin motosiklete sonuna kadar karşı olduklarını düşününce scooter commuter fark etmez kendini şanslı saymalısın

Aileni ikna etmek istersen onlara vites gerçeğinden bahset scooterin vitessiz olduğunu vitesliye geçişte zorlanabileceğini anlat
    Ybr dünya çapında yeni başlayanlara tavsiye edilen bir modeldir tehlike oluşturma ihtimali scooterdan azdır

Sym fidde fiyatı 4900 tl

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alda benim gibi 1500 ye ödeyeme 2000 lira olsun sonra motorun muayenesi gelince 2000lirayı en az 3\1 ini istesinler haftalarca motora bineme gıdım gıdım biriktirerek vergi borcunu öde yani ehliyetsiz araç kullanım cezasını sonra zaten motordan da soğursun benim gibi satarsın sonra zehir yine kaşundırmaya başlar gider yeniden motor alırsın yani hep zarar önce ehliyet

Motosikleti
    Forza 250
    Alma canım arkadaşım ! Git önce ekipmanlarını tamamla, eğitim veren bir kurs bul ya da eğitim veren bir kuruma git. Motor kaçıyor mu ? Sonra ehliyetsiz binerken bir kazaya karışırsın hayatın kararır ya da polis yakalar o almadığın ekipman ve eğitim parası kadar ceza kitler. Akıllı olmakta fayda var.
    İlker41 bunu beğendi.

ekipman diyorsanız zaten ne zaman bır motor baksam annemler dırek ekıpmanlara tıklıyorlar bakıyorlar annem 40c olsun sıcaktan pıssende o kask olmadan suremezsın ybr ıcın konusucam zaten vıtes kavramını bılıyorum( sol ayagın orda oluyor debrıyaja basıp aynı anda yukarı cekıp yada asagı ıtıp vıtesı degıstırebılırız ama degısırken devırıde ayarlamamız gerektıgı ıcın gazı %50 oranda verıp on frenı hafıf 2 parmakla cekmelıyız aea dan ızleyıp öğrendim :D n ye nasıl alındıgını flnda bılıyorum sadece tam ne zaman degıstırecegımı bılmıyorum) iyi ozaman ybr dısında bır onerınız var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

sizce en güvenlisi hangisi

Bunuda ekliyim boyum 1.65-1.75 arası tam bılmıorum evet aradakı fark cok fazla ama yınede belırtıyım dedım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

birde cbr 125 var en havalısı :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)