Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet Sınavı Komisyon Saçmalığı Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    HalilSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 NS Green
    Merhaba. Dün ehliyet sınavına girdim. Her şey çok iyiydi. Ne motoru teklettim ne stop ettirdim. Parkuru başarıyla tamamladım. Hatta geriye çok vakit kalıyor dediler 3-4tur attırdılar. Sonra hazırsan trafiğe geçelim dediler. 5 yıldır faal istanbul trafiğinde araç kullanıyorum. Vatani görevde bile askeri araç şoförüydüm. Belki toplamda 20 civarında sinyal verdim güzergah boyunca ama hepinizin başına gelen muhabbeti yaşadım. Sağ şeritteki bayan aday arabayı üstüme kırınca sinyal veremeden sola attım kendimi aynaya baktım mı onu bile hatırlamıyorum . Sinyal vermemişim diye elediler. Kesin o bayan aday da geçmiştir sınavı. İşin tuhafı, sınavın bitti demediler yine devam edip 30dk yı tamamladım. Sırf elemek için elediklerini düşünüyorum. Milli eğitime şikayet etsem uğraştırsam mi valla düşünüyorum... Moralim sıfır etmediğim küfür kalmadı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Bir şansını dene bence ama kağıt üstünde haksız gözüküyorsun (kağıt üstünde tabi benim de başıma gelse ben de aynısını yapardım)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Komik bi sınav sistemi var. 10 yıldır A2 ehliyeti olan biri olarak bu sınava girsem bile kalırım herhalde.

Gemiş olsun.Yine bir mağdur daha.Valla ne yalan söyliyeyim böyle şeyleri duydukça korkmaya başladım.Dün yazılı sınavı verdik.Geçeceğimiz varsayıyorum çünkü sorular bize çözdürdükleri ile aynıydı hemen hemen de bu direksiyon sınavından korkmaya başladım iyice.Birde bizim burada direksiyon sınavında verdikleri motoru görseniz içiniz acır.Düşününki sınavda verilen motorun gidonu ortadan kırılmış her yanı dökülmüş İnşallah üstüne birde uyuz bi gözlemciye denk gelmeyiz.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu iş yemin ederim şans işi.Şansınız varsa komisyona iyi birisi denk gelir ve geçersiniz.Ben hiç bilmediğim halde 20 dakikalık bir sürüşün ardından sınava girdim.Parkuru düzgün tamamladım sadece 1 kere yaptırdılar.Trafikte 1 2 kez sinyali açık unuttum öyle sürdüm bir sorun olmadan geçirmişlerdi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    o değilde 2010 yılından beri üyesin ehliyeti yeni mi alıyon? vay arkadaş
    hakkın yanmadıysa bir dahakine geçersin sıkıntı yok. maksat paranı alsınlar

Ayni sekilde benide birakmislardi. Bende de telefonla konusan bir okuz ustume kirmisti. 2. Sinavda da denge tahtasinin 3. Turunda onumde biri inerken frene basti. O kurtardi ama ben cizgide frene basinca arka teker dustu. Beni biraktilar. Ama lanet olsunki bemden yarim saat once ptt calisani bi bayan denge tahtasinda motorla beraber dusmesine ragmen gecmisti

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Ben o komisyonlarda görev alan bir kişi olrak olarak en tez zamanda ingiliz modelinin türkiyeye uyarlananıp uygulanmasını arzu ediyorum ve komisyona , uygulamaya sisteme sövenlerin halini o zaman çok merak ediyorum.. vesselam...

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Bende direksiyon sınavındayken bir durumla karşılaştım.Benim yoluma yeşil ışık yanıyordu, diğer yola kırmızı yanmasına rağmen adam kırmızıda geçti nerdeyse beni eziyordu.Üstelik korna yaparak kalkış yaptım beni farketsin diye.
    Sınav sonrası hoca bana "nerdeyse kaza yapıyordun" dedi."..Hocam yeşil ışıktı ve beni görmesi için korna dahi çaldım, benlik bir durum yoktu daha ne yapmalıyım" dedim.
    "Ee şans işte.",dedi ve sınavdan kaldım.Halbuki ne stop ettirdim ne sinyal unuttum nede düştüm.Motosiklette vites dahi attıramayan kalkış dahi yapamayan hanzo adamlar aynı sınavda başarılı olmuşlardı.Delirdim komisyona )) Sınavda sürmeyi bilmek % 40, Şans % 60 etkiliyor sonucu :D

Motosikleti
    Kymco CK 125
    valla ben geçen hafta girdim sınava. yok böyle saçmalık. sekiz çizme filan tamam da yazıldığım ehliyet kursu motosiklet bulamadı gitti bi tane külüstür olmuş cbf 150 getirdiler, cbfyi bilen bilir tren gibi, ufacık alanda sekiz çizene kadar ne çektim neyse ki sorunsuz bitirdim ehliyetimi de 3 gün önce aldım. Allah kolaylık versin hepinize.

Ya gözüm korktu şimdi 19 Eylülde sınava gireceğim bende
    1. si kendi motorumla sınava girebiliyor muyum ?
    2. si 8 çizerken filan ayak koymada eleniyor muyuz
    3. sü o sınav da not verdikleri kağıdı gördüm geçen bir internet sitesinde kaç tane madde var kaçını beceremezsek kalıyoruz yada ilk hata da hadi sen yoluna mı git diyorlar

Motosikleti
    Kymco CK 125
    1. evet
    2. evet (ayak kesinlikle yere değmeyecek)
    3. bilgim yok

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Cidden kendi motorumuzla girebiliyor muyuz sınava?

XleonaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Bende geçen hafta girdim sınava. Şansıma eski lise okul müdürüm geldi komısyona. Herşeyi eksiksiz yaptım geçtim çok şükür. Tanıdık birinin cıkması güven veriyor insana. Ama sınav cidden zor gecirmek icin degil bırakmak icin ugrasıyorlar.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    bence anlattığına göre birilerini bırakmaya bahane aramışlar hepsine geçer verirsek kim kalıcak peki demişler seni bırakmışlar..ama arkadaşın dediği gibi kağıt üzerinde haklılar...bence meseleyi pek uzatma tekrar sınava gir bu daha mantıklı geliyor..

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    8 çizme ve ayak yere koymamanın mantığı nedir bir anlasam.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biosferist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya gözüm korktu şimdi 19 Eylülde sınava gireceğim bende
    1. si kendi motorumla sınava girebiliyor muyum ?
    2. si 8 çizerken filan ayak koymada eleniyor muyuz
    3. sü o sınav da not verdikleri kağıdı gördüm geçen bir internet sitesinde kaç tane madde var kaçını beceremezsek kalıyoruz yada ilk hata da hadi sen yoluna mı git diyorlar
    Not verme eskidendi şuan notlu sistem yok.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cidden kendi motorumuzla girebiliyor muyuz sınava?
    Hayır kendi motorunuzla giremiyorsunuz. O girebilirsiniz yazan arkadaş ehliyetini alalı baya olmuş sanırım. Önceden oluyomuş ama şimdi yok

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Beyler kalanları cidden anlamıyorum ya.
    Tavsiyem istanbul'daysanız maltepe bölgesinde sınava girmeniz. Güzergah SÜPER. Kalmanızın imkanı yok..
    Şahsen ben sınava girdim hoca kaç yıldır motor kullanıyorsun? dedi. Halbuki 4. defa motor kullanışımdı.
    Şans faktörü tabiki var ama sizinde çok relax, soğuk kanlı olmanız lazım. Heycana lüzum yok.
    Heycanlı olmadığınızı gören zaten sizi direk geçiriyor. Benim kaldığını gördüğüm herkesin heycandan eli ayağı titriyordu.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o komisyonlarda görev alan bir kişi olrak olarak en tez zamanda ingiliz modelinin türkiyeye uyarlananıp uygulanmasını arzu ediyorum ve komisyona , uygulamaya sisteme sövenlerin halini o zaman çok merak ediyorum.. vesselam...
    Ehliyet sınavından bırakmakta iyi para var, ingiliz modeli de yetmez bence. NASA'da astronotlara uygulanan sınavı yapmak lazım A2 ehliyet alanlara. Para var diyosam da devlete var yani yalan yok iftira yok, sınava yeniden girenden fazladan para çıkmıyomu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)