Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

çocuğuma alıcam gerekenler ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba çıta 100r
    arkadaşlar biz kuba çıta 100r gol almayı düşünüyoruz . ben oğluma alcam oğlum 16 yaşında burada zaten her çocuğun altında motor var polisler fazla karışmıyor . aldıktan sonra ruhsat vb. şeyleri yaptırmam gerekiyor mu gerekiyorsa neler ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Rezerved

linç takımı girişleri sağ taraftan beyler tek sıra

Merhaba

oğlunuzun 16 yaşını bitirmesini bekleyin a1'e girsin paşa paşa ehliyetli kullansın derim

kesinlikle makinayla oynatmasına izin vermeyin 100'lük motor 200'lük olduğu için vizeden kalırsa sorun büyük

eve geldiğinde kanepeye rahat oturup oturamadığına bakın çok rahatsa motorun üstüne yatıyordur daha büyük sorun

sonra üzülmeyin
    sp83, Zell, Green Arrow ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Ehliyeti çıkarmadan sürmesine kesinlikle izin vermeyin sonuçta herhangi bir durumda sizin başınız ağrır.Mümkünse kask vs ekipmanları alın eksik etmeyin

Motosikleti
    kuba çıta 100r
    burda herkes ehliyetsiz sürüyor kaza yapma olasılığı çok az 12 13 yaşındaki çocuklar sürüyor ruhsat felan gerekiyor mu ?

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    16 yaşında ehliyetsiz bir arkadaş bana çarptı, en az 3.000 liraya yakın ceza kesmişlerdir o çocuğa.Şikayetçi olsam mahkeme vs. aşırı uğraşırlardı sizde bu konuma gelebilirsiniz.En kötü ihtimalle sarhoş birisi gelip araba ile çocuğunuza çarpsa dahi haksız konumda olacaksınız çünkü ehliyetiniz olmayacak hak dahi arayamayacaksınız.En ufak kazada karşı tarafın bütün masrafları size kalacak haklı dahi olsanız ehliyetiniz olmadığı için trafik polisi çağıramayacaksınız.Bu risklere değer mi motosiklet ehliyeti almadan surmeye? Ehliyet alana kadar elektrikli bisiklet almanizi tavsiye ederim
    sp83 bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba çıta 100r
    burası köy köyün içinde bincek ?

Bende cup aliyodum köyde surecektim sadece ama gittim 1000tllik bisiklet aldim iyiki öyle yapmisim suan ehliyeti bekliyorum. Birakin baskalarini bizim burdada cok ehliyetsiz . Sen doğru ol eğri olan zaten belasını bulur ...

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Gerekenler:
    -Kask
    -Sirt korumasi olan korumali bir mont
    -Dizlik veya Kevlar Kot
    -Kaval kemigini koruyan bot
    -Eldiven

Geri kalani olmasa da olur en fazla basinizi agritir yokluklari...

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Köy ise bilemem şehir olarak düşündüm

Motosikleti
    kuba çıta 100r
    ruhsat veya sigartaya gerek varmı ?

Sahsi olarak benim dusuncem o yastaki bir cocuga motosiklet alinmamasidir. Hepimiz biliyoruzki motosiklet cok zevkli bir o kadarda tehlikelidir. Sürücü bunun her an farkinda olup tedbirli ve dikkatli olmali. Motosiklet kullanilirken alinan zevk ikinci planda olmali. yani dikkat ve tedbir elden birakilmamali.kucuk yaslardaki cocuklar tehlikeyi dusunmez. Onlarin aklinda oyun ve eglence oldugu tartisilmaz bir gercek. Bu sekilde trafikte kullanilan bi motosiklete ne olacagi belli olmaz.trafige cikmasa bile surerken dusse ayni sey. Cocugumu mutlu edeyim derken sonra caniniz yanmasin. Mantikli dusunmek lazim. Buyuyup akli basina gelince hayatin ne oldugunu ogrendiginde sorumluluk sahibi oldugunda alinabilir. Benim dusuncem bu. Kucuk cocuklarin eline ilac verilmez, bicak verilmez. Motorda benim gozumde aynidir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ahmetcann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsat veya sigartaya gerek varmı ?
    Bazı yerlerde jandarma plakasız binilen motorlara karışmıyor ama şansınıza kalmış bir durum.

Motosikleti
    kuba çıta 100r
    ben boruları felan değiştiriyo ondan alııcam yürürken yoruluyo biliyo zaten sürmeyi de zevk için felan değil yani bnm sorum ruhsat felan gerekiyor mu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    burası köy köyün içinde bincek ?
    Hocam ankara'nın neresi? Koçhisar mı haymana mı polatlı mı

Ankara gibi büyük şehirlerde plakasız araç çok göze çarpar merkez de hemen sorgularlar merkeze inemezsin plakasız motorla

hani Afyon gibi küçük şehirde olursun ehliyet denetimi daha serbest olur ceza ihtimali azalır Afyon'da istersen Ataköy'den dinar'a plakasız kasksız git kimse bir şey demez

önceki mesajda yazmıştım tekrarlıyorum 16 yaşı bitince a1 alın sonra alın motoru

köy içinde bir kaza olsa motor çalınsa kolay kolay ne hakkınızı ararsınız ne de motoru bulabilirsiniz

aşırı derecede hevesli ise şöyle bir şey alın plaka ruhsat zorunluluğu yok

fikriniz değişmeyecek ise söyleyeyim ruhsat zorunlu plaka da çıkartmalısınız

Motosikleti
    kuba çıta 100r
    başağaç beypazarına bağlı köy

Motosiklet yerine elektirikli daha iyi olacaktır
    Usercom bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba çıta 100r
    elektirikli bisiklet zor oluyor köyde

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ankara'nın neresi? Koçhisar mı haymana mı polatlı mı

Ankara gibi büyük şehirlerde plakasız araç çok göze çarpar merkez de hemen sorgularlar merkeze inemezsin plakasız motorla

hani Afyon gibi küçük şehirde olursun ehliyet denetimi daha serbest olur ceza ihtimali azalır Afyon'da istersen Ataköy'den dinar'a plakasız kasksız git kimse bir şey demez

önceki mesajda yazmıştım tekrarlıyorum 16 yaşı bitince a1 alın sonra alın motoru

köy içinde bir kaza olsa motor çalınsa kolay kolay ne hakkınızı ararsınız ne de motoru bulabilirsiniz

aşırı derecede hevesli ise şöyle bir şey alın plaka ruhsat zorunluluğu yok

http://www.motosikletsepeti.com/Imag...014130342.jpeg

fikriniz değişmeyecek ise söyleyeyim ruhsat zorunlu plaka da çıkartmalısınız
    bahsettiğiniz elektrikliye plaka ruhsat ehliyet gerekiyor ,şehirden şehire değişir mi bilmiyorum oturduğum yer AYDIN/NAZİLLİ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    başağaç beypazarına bağlı köy
    elektrikli alın hem ekonomiktir plaka ruhsat da gerektirmez

elektrikli konusunda bütün sorularınızı özel mesaj atarak sorabilirsiniz

ben kabaca anlatayım

elektrikli bisikletler 250watt küçük ve 250watt büyük olmak üzere ikiye ayrılırlar

250 watt küçük örnek

Mondial es

250 watt değerinden küçük olanlar ehliyet plaka vs gerektirmez 30km/h yapabilirler ucuzdurlar

250watt büyük

örnekler

kuba k4

yuki jupiter

yuki orion

e-mon joy

plaka ruhsat gerekmez yasada ehliyet gerektiğine dair bir madde var ama hiçbir kimse özellikle de köy yerine çevirip nerede ehliyet diye sormaz

iyi ayarlanmış bir model 80km/h bile yapabilir ortalama olarak hızları 50km/h dir ekonomik ve köy yeri için uygundurlar

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrikli alın hem ekonomiktir plaka ruhsat da gerektirmez

elektrikli konusunda bütün sorularınızı özel mesaj atarak sorabilirsiniz

ben kabaca anlatayım

elektrikli bisikletler 250watt küçük ve 250watt büyük olmak üzere ikiye ayrılırlar

250 watt küçük örnek

http://www.motosikletpazari.com/ilan...ri/19836/1.jpg

Mondial es

250 watt değerinden küçük olanlar ehliyet plaka vs gerektirmez 30km/h yapabilirler ucuzdurlar

250watt büyük

örnekler

kuba k4

http://image5.sahibinden.com/photos/...3726591ssb.jpg

yuki jupiter

http://www.ozaymotorsiklet.com/wp-co...04-jupiter.jpg

yuki orion

http://www.bisikletcim.com/ProductIm...lu-scooter.jpg

e-mon joy

http://www.hunermotor.com/store/make...ng&intSize=500

plaka ruhsat gerekmez yasada ehliyet gerektiğine dair bir madde var ama hiçbir kimse özellikle de köy yerine çevirip nerede ehliyet diye sormaz

iyi ayarlanmış bir model 80km/h bile yapabilir ortalama olarak hızları 50km/h dir ekonomik ve köy yeri için uygundurlar
    sanırım şehirden şehire değişiyor burada polisler plakasız görürlerse 250 watt üstü alıyorlar yani alma hakları var hatta birkaç plakalı e-bike resmi atabilirim birazdan, bende de st-max zwd 206 vardı ona gerekmiyordu dediğiniz gibi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)