Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ikinci eldeki saçma fiyatlar ve nedenleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    ARKADAŞLAR SIFIRA YAKIN HATTA SIFIRINDAN FAZLA FİYAT YAZILAN MotoR LAR İÇİN YAZMA GEREĞİ HİSSETTİM

İNSANLAR SIFIR MOTOR ALIRSAK ÇOK MASRAFIMIZ OLUR ZANNEDİYORLAR

ŞU ANA KADAR BİR KAÇ KEZ 2.EL Bİ KAÇ KEZDE SIFIR MOTORUM OLDU SADECE 2. EL İLE ''0'' MOTOR ARASINDAKİ FİYAT FARKINI ORTAYA KOYACAĞIM

1-EĞER 2.EL MOTOR ALIRSANIZ VE PLAKA DEĞİŞTİRMENİZ GEREKMEZ İSE NOTERE 110 TL ÖDERSİNİZ
    2-EĞER 2 EL MOTOR ALIP PLAKA DEĞİŞTİRMENİZ GEREKİRSEDE 205 Tl ÖDERSİNİZ

GELELİM ORTALIKTA DOLAŞAN SIFIR MOTORDAKİ (SIFIR ALIRSANIZ ŞU KADAR MASRAF OLUR BU KADAR MASRAF OLUR YALANINA )

1- SADECE TRAFİĞE 185 TL RUHSAT PARASI ÖDERSİNİZ
    2- 2,5 TL EK1 ÜCRETİ ÖDERSİNİZ
    3- 13 TL DE PLAKA MASRAFI

YANİ SIFIR BİR MOTORDA SİZE MALİYET 200 TL DİR 1 KURUŞ FAZLA ASLA ÖDEMEZSSİNİZ

ŞİMDİ GELELİM 2 EL MOTOR ALMAYA

YA PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAZSSINIZ 110 TL ÖDERSİNİZ
    YADA PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ YAPARSINIZ 210 TL ÖDERSİNİZ

MOTOR ALIRKEN SEÇİMİ SİZ YAPIN SIFIRA YAKIN 2 ELLERDEKİ YALANA KANMAYIN

SİZİ SİGORTA VE VERGİ İLE DE ALDATIRLAR MOTORU ALDIĞINIZ GÜNE KADAR OLAN VERGİYİ SATIN ALDIĞINIZ BAYİ ÖDER

SİGORTA İSE İKİNCİ ElDE ALSANIZ ZATEN YAPTIRMANIZ GEREKEN BİR DURUMDUR SIFIR OLSUN 2 EL OLSUN DURUM DEĞİŞMEZ

SONUÇ 2 ELLE 0 MOTOR ARASINDAKİ MASRAFLARDAKİ FARK YA 100 TL OLUCAKTIR YADA HİÇ FARK OLMIYACAKTIR
    Mengu16, yasdal, karacabeg ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Onemli olan plaka maasrafi degil motorun sifir fiyati ile 2 ci el fiyatinin arasinda fiyat farki fazlaysa alinir. Atiyorum sifiri 10 tl olan motor 7 bine alabiliyosan alirsin. Aradaki 3 bin tl cebine kalir. Satarkende fazla zarar etmessin. Sik sik motor degistiren bir kisi surekli sifir motor almaya kalkarsa acayip zarar eder hem para kaybi hem zaman kaybi cok olur. Bir motora 2 aydan fazla binmiyorsaniz 2 ci el almak daha karli. İhtiyaclari iyi belirleyip ona gore karar vermek gerekir.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Aynen öyle.Sıfırı 4.900 TL olan motosikletin 7.000 km yol yapmış 2. eline 4.800 tl yazan 5.500 tl fiyat yazan var.Motosiklette ekstra yok ne lastik ne topcase ne koruma barı.Bunlara sinirlenip o modelde ilan koymustum aynen bu sekilde yazmistim, helal olsun mesajlari gelmisti baya bi 😀 Enayi ariyorlar heralde

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onemli olan plaka maasrafi degil motorun sifir fiyati ile 2 ci el fiyatinin arasinda fiyat farki fazlaysa alinir. Atiyorum sifiri 10 tl olan motor 7 bine alabiliyosan alirsin. Aradaki 3 bin tl cebine kalir. Satarkende fazla zarar etmessin. Sik sik motor degistiren bir kisi surekli sifir motor almaya kalkarsa acayip zarar eder hem para kaybi hem zaman kaybi cok olur. Bir motora 2 aydan fazla binmiyorsaniz 2 ci el almak daha karli. İhtiyaclari iyi belirleyip ona gore karar vermek gerekir.

doğru dedim hocam yanlız burdaki mesele şu motor piyasası arabaya göre inanılmaz saçma sıfır ile aynı rakkamlar hatta daha pahalı şöyle düşünün aynı şey arabada olsaydı yani 45 bine aldığınız bir arabanın ikinci elini 45 bine alırmıydınız asla fakat 100 lerce örneği var kendimde motorumu satmak üzereyim 2014 model xj6 motorum var sıfırı 22 500 ben 19500 istiyorum fakat insanlar bu motora 22 000 yazanlar var yada ktm 390 alıcam 17 600 sıfırını veriyorlar 17 500 istiyor ve asla fiyatta inmezmiş arkadaş öyle diyor valla kimse ikinci eli 300 500 altına satamaz gider sıfırını alırım gönlüm rahat olur
    kdiner bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sıfır motor aldım bayiden çıkartana kadar ki masrafım 900 lira civarıydı. Noter parası, ruhsat parası, işi yapacak adamın parası derken tutuyorda tutuyor.

Neden kendin yapmadın diyenler var izah edelim benim bu işlerin bitmesi sıfır motor olduğu ve piyasada olmadığı için 3 gün sürdü işlemler(sigorta sistemlerinde bile yoktu motorun modeli) Bunları ben yapsam 3 gün işten izin almam gerek, 3 gün koşturmam gerekti, böyle hesaplarsa zararım aynı kapıya çıkıyor.

En basitinden forumdan bi arkadaşın parası yeterli gelmeyeceği için kendisi yapmaya kalktı motor rodajı bitirdi hala plaka, ruhsat çıkaramamıştı. Yani bu işler öyle evrak üstünde yazdığı 2.5 lira ver 13 lira ver demeyle olmuyor. Burası Türkiye memur sana git yarın gel deyince akan sular duruyor. Randevu sistemine hiç girmiyorum bile....

Kısacası varsa 200 lira ödedim motorun işini bitirdim diyen getirin alnının tam orta yerinden şap diye öpeyim.
    obarey bunu beğendi.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    küçük şehirler için dediğin doğru olabilir. ama istanbul cehenneminde işler dediğin gibi yürümüyor. ben işten değil 3 gün 3 saat ayrılamıyorum. ayrıca diyelim mayıs ayında sıfır km motor alacaksın motoru aldığın bayii kesinlikle 2015-1 yani ocak mtv' sini ödemiyor. kağıt üzerinde ödemekle yükümlü falan diyebilirsiniz ama realite bu. belki mtv si 30 tl olan motorun ilk vergisini öder ama hangi bayi karından 400 tl feragat edip 1000cc mtv si öder düşünmek lazım.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motor aldım bayiden çıkartana kadar ki masrafım 900 lira civarıydı. Noter parası, ruhsat parası, işi yapacak adamın parası derken tutuyorda tutuyor.

Neden kendin yapmadın diyenler var izah edelim benim bu işlerin bitmesi sıfır motor olduğu ve piyasada olmadığı için 3 gün sürdü işlemler(sigorta sistemlerinde bile yoktu motorun modeli) Bunları ben yapsam 3 gün işten izin almam gerek, 3 gün koşturmam gerekti, böyle hesaplarsa zararım aynı kapıya çıkıyor.

En basitinden forumdan bi arkadaşın parası yeterli gelmeyeceği için kendisi yapmaya kalktı motor rodajı bitirdi hala plaka, ruhsat çıkaramamıştı. Yani bu işler öyle evrak üstünde yazdığı 2.5 lira ver 13 lira ver demeyle olmuyor. Burası Türkiye memur sana git yarın gel deyince akan sular duruyor. Randevu sistemine hiç girmiyorum bile....

Kısacası varsa 200 lira ödedim motorun işini bitirdim diyen getirin alnının tam orta yerinden şap diye öpeyim.
    200 lira ile ruhsat plaka çıkıyorsa ben koştururum. 3 günde 700 lira kar etmek fazla iyi. Ben aylarca biriktiriyorum o parayı. Sizin motorunuz Türkiye'ye yeni geldiği için muhtelemelen daha fazla uğraştırmıştır ama ben ona da uğraşırdım. 700 lira az değil benim için.

İkinci el cidden çok saçma hele sezon açılınca. Bizimde ilanımız bulunsun belki iyi fiyata satarız kafasıyla koyuyorlar heralde. Arada sırada düzgün ilan çıkıyor onlarda 1 haftaya kalmadan satılıyor. Sürekli takip ediyorum. :D

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    bu bir ahlak, etik sorunu degildir.
    bu bir iktisat, piyasa sorunudur.
    isteyen istedigi malina istedigi kadar para ister, satar veya satmaz.
    alan olur, alan olmaz...bu saticinin sorunudur

guzel bir atasozumuz der ki;
    "alan olmayinca, satani kim sevsin"...
    tozluklu, manofsteel ve 40yapar bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 lira ile ruhsat plaka çıkıyorsa ben koştururum. 3 günde 700 lira kar etmek fazla iyi. Ben aylarca biriktiriyorum o parayı. Sizin motorunuz Türkiye'ye yeni geldiği için muhtelemelen daha fazla uğraştırmıştır ama ben ona da uğraşırdım. 700 lira az değil benim için.

İkinci el cidden çok saçma hele sezon açılınca. Bizimde ilanımız bulunsun belki iyi fiyata satarız kafasıyla koyuyorlar heralde. Arada sırada düzgün ilan çıkıyor onlarda 1 haftaya kalmadan satılıyor. Sürekli takip ediyorum. :D
    İşten işe değişiyor, kişilikle de alakalı ben dakika başı motor aldım onunla uğraşıyorum izin verir misiniz deyip dilenci gibi davranamam kendimi o konuma düşürmem, onun yerine yıllık izin almam gerekir. Benim yıllık iznime 3 gün eklemeleri için ben şimdiden 700 lira ödemeye razıyım Şu yaz vakitlerinde yıllık izin bulunmaz altın gibi bizim şirkette. Şimdiden kurban bayramının izinlerini ayarladım geriye 2 gün yıllık iznim mi ne kaldı, sürenin sıfırlanmasına 7 ay var acil bi işim çıksarsa mecburiyetten izin almam gerekirse sıçtık yani

Bunlar maddi yönü birde manevi yönü var onun peşinde koşturma yıpranma hiç kolay değil, altında motorun yok bi yere gidiyosun başka bir yere yolluyor oraya gidiyorsun evrak istiyor, onu yapıyorsun problem çıkıyor yani hep koşturmaca. adamın olmadığı sürece yapmak çok zor bu işleri. En azından istanbulda böyle, o iş bitiriciler mafya gibi olmuşlar gidiyorlar emniyete en ön sıraya geçip içerden de adamlarını bankoya çağırıp dosyaları veriyorlar işlerini hallettiriyorlar bi şekil. Sen git yap aynı tavırlarla ağzının üstüne yersin copu
    obarey bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt07
    bursada yaşıyorum suzuki inazuma sym wolf birde yamaha xj6 aldım en son yamaha aldım 6 ay önce dediğimden bir kuruş fazla asla ödemezssiniz arkadaşım bursada trafikte herhangi bir sıra yok arkadaşım sallamıyorum bursaya gel işlemlerini bu rakkamlar üzerinden halledelim

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bilişim sektöründe çalışan bir danışmanın günlüğü 450 dolardan başlıyor, 3 gün 1350 dolar demek.
    yılda 1 hafta izni olan bir özel sektör çalışanı için 3 gün 5 ay izinsiz çalışmak demek.
    3 gün sana koymayabilir ama bizim gibiler için çok değerlidir.

Birde sen motorunu 20 binliraya aldın 2. eline de 17bin yazdın
    ilana ilk gelen 10 mesaj ve 20 telefonda 12bin veriyim nakit.
    doğan slx 1.6 ie ile takas olur mu (tüplü)
    iphone 4 var birde kıyma makinası üste ne istersin.

gibi teklifler geliyor satanlar kadar almaya çalışanlarda suçlu...
    1

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

bak bune kardeşim de izne önem verenlerden biri

Motosikleti
    TVS RTR 150
    en mantıklısı zatende bu bende apachı rtr aldım sıfırr kafam rahat

Motosikleti
    yamaha mt07

kardeş peki 2 el motor alsaydınız yine siz trafiğe gidip gelmek zorunda olacaktınız demek istediğim şu sıfırla ikinci elin uğraşısı ve masrafları hemen hemen aynı çok cüzzi farkeder buda hiçbir ikinci el motoru sıfır la aynı paraya satmayı gerektirmez

ayrıca kardeş 3 ayrı sıfır motorum oldu yemin olsun 1 kuruş fazla ödemedim

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    PARASI OLAN SIFIR ALIR KAFASI RAHAT. Herkesin günlük ücreti 150-200 lira degil kardeşim çoğu insan bütçesine göre iyice araştırıp 2.el alıyor 500-1.000-2.000 lira fark ediyor modeline gore sıfır ve 2. El alirken.Az para değil bu miktarlar.

abi,900 civarı dediğin paranın ayrıntılarını yazar mısın ya ? o kadar para nereye gitti valla çok merak ettim..

Motosikleti
    yamaha mt07
    Trafik işlemlerini kendisi halleden kişi 200 tl daha fazla ödemez fazlası yorum sadece işleri trafik takipçisine yaptırms mesai ücreti vs

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR SIFIRA YAKIN HATTA SIFIRINDAN FAZLA FİYAT YAZILAN MotoR LAR İÇİN YAZMA GEREĞİ HİSSETTİM

İNSANLAR SIFIR MOTOR ALIRSAK ÇOK MASRAFIMIZ OLUR ZANNEDİYORLAR

ŞU ANA KADAR BİR KAÇ KEZ 2.EL Bİ KAÇ KEZDE SIFIR MOTORUM OLDU SADECE 2. EL İLE ''0'' MOTOR ARASINDAKİ FİYAT FARKINI ORTAYA KOYACAĞIM

1-EĞER 2.EL MOTOR ALIRSANIZ VE PLAKA DEĞİŞTİRMENİZ GEREKMEZ İSE NOTERE 110 TL ÖDERSİNİZ
    2-EĞER 2 EL MOTOR ALIP PLAKA DEĞİŞTİRMENİZ GEREKİRSEDE 205 Tl ÖDERSİNİZ

GELELİM ORTALIKTA DOLAŞAN SIFIR MOTORDAKİ (SIFIR ALIRSANIZ ŞU KADAR MASRAF OLUR BU KADAR MASRAF OLUR YALANINA )

ŞİMDİ GELELİM 2 EL MOTOR ALMAYA

YA PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAZSSINIZ 110 TL ÖDERSİNİZ
    YADA PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ YAPARSINIZ 210 TL ÖDERSİNİZ

MOTOR ALIRKEN SEÇİMİ SİZ YAPIN SIFIRA YAKIN 2 ELLERDEKİ YALANA KANMAYIN

SİZİ SİGORTA VE VERGİ İLE DE ALDATIRLAR MOTORU ALDIĞINIZ GÜNE KADAR OLAN VERGİYİ SATIN ALDIĞINIZ BAYİ ÖDER

SİGORTA İSE İKİNCİ ElDE ALSANIZ ZATEN YAPTIRMANIZ GEREKEN BİR DURUMDUR SIFIR OLSUN 2 EL OLSUN DURUM DEĞİŞMEZ

SONUÇ 2 ELLE 0 MOTOR ARASINDAKİ MASRAFLARDAKİ FARK YA 100 TL OLUCAKTIR YADA HİÇ FARK OLMIYACAKTIR
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi,900 civarı dediğin paranın ayrıntılarını yazar mısın ya ? o kadar para nereye gitti valla çok merak ettim..
    Muhtemelen işi yapacak adama gitmiştir :D 😀

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O hesapta eksik bir şeyler var. Ben geçen sene CBF 150'yi aldığımda, ruhsat, plaka, trafik sigortası ve ruhsatı hazırlayan adamın parası vs dahil 400 TL harcamştım. Trafikte 185 TL ruhsat parası dışında 100'lü rakamlarda bir şey daha ödeniyor ama neydi unuttum.

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O hesapta eksik bir şeyler var. Ben geçen sene CBF 150'yi aldığımda, ruhsat, plaka, trafik sigortası ve ruhsatı hazırlayan adamın parası vs dahil 400 TL harcamştım. Trafikte 185 TL ruhsat parası dışında 100'lü rakamlarda bir şey daha ödeniyor ama neydi unuttum.
    kardeş sigorta sen ikinci el aldığındada ödüyorsun burda sadece ikinci elle sıfır arasında çıkabilecek farkı ortaya koydum 100 tl farkeder yada etmez herkeze ispat ederim bunda gizli olan bişey yok

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    aynı durumu bende herkese anlatmaya çalıştım ama hala nato kafalar var ikinci elle sıfır arasında 90 lira ruhsat masrafın olur diyorum inandıramıyorum. sağol konu için.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)