Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bel fıtığı, hangi tarz motora dönsem?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendi açımdan konuşayım.

Belimde hem fıtık hem kas zayıflaması nedeniyle agrı var.

Scooter tarzı oturuşlarda belime gövdemin yükü bindiği için sıkıntı oluyor.

Bacakları biraz acarak oturdugumda nedense biraz gevşiyorum.

ns200 'e binerken dik durmaya calısırsam scooter poziyonundan daha az agrım oluyor; öne doğru kambur yapar ve agırlıgımı kollarıma verirsem agrım daha da azalıyor.

tabi bunun yanında ileri derece boyun düzleşmesi ve fıtık oldugu için bu sefer boynum agrıyor.
    befree bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bende de orta düzeye yakın fıtık var, egzersiz, spor hak getire, günlük 10 saat otururak çalışıyorum,
    motor duke 250 var, 2,5 3 saatlik kullanımlarda belimde bir ağrı hissetmiyorum, ama yükü hep bacaklarıma verdiğim için, ve motorun selesi rahatsız olduğu için ağrı genelde bacaklarımda oluyor.
    espresso ve befree bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Ooo tam benlik konu : 2018 yılı şubat ayında sabah kuyruk sokumunda inanılmaz bir ağrı ile uyandım. Ağrıdan dolayı ne yatabiliyorum, ne oturabiliyorum ne de yürüyebiliyorum. İşe gitmek için servise bindim sanki iğne, çivi batması gibi ağrı oluyordu belimde. Servisten indiğim yer ile çalışacağım şube arasında 20 dk yürüme mesafesi var. Baktım bu böyle olmayacak yarı yoldan geri döndüm özel hastaneye gittim muayene oldum. (işte dolayı özel sağlık sigortası olduğu için) Mr çekildim sonuca baktı doktor. Büyük bir bel fıtığınız bulunmakta dedi. Cerraha yönlendirmeye kalktı dedim cerraha yollarsanız direk ameliyat der dedim doktorun tedavi şekli öyle dinlemedi beni olsun sen bir görün yine dedi. Cerraha gittim adam ne yüzüme ne sonuca bakmadan haftaya ameliyat oluyorsun randevu al dedi. Şüphelendim, güvenmedim. Çünkü doktorların da ameliyat başına komisyon, prim vs gibi ek gelir aldıklarını daha önceden biliyordum. Tıpkı bankacıların kredi kartı sattığında aldığı primler gibi.

Devlet hastanesinde 2 yattığım zamanda beni tanıyan fizik doktoruna gösterdim sonucu. Evet büyük bir fıtığın var ama ameliyat için erken dedi. Ben alacağım cevabı aldım teşekkür ettim çıktım. Scooterdan başka motora binemediğim için başka alternatifim yok. Hatta joymaxten burgman 650 ye geçtim. Ağırlık olarak 100 kg kafadan daha ağır. Ama sürüş rahatlığı, titreşimsizliği (yüksek hızlarda özellikle) farketti epey. Motor kullanırken ağrı hiç bir şey yaşamıyorum. Uzun yola çıkmışlığımda var üstelik. Nisan ayında memleket, Trazbon, Erzincan yapma planım var.

Ara ara azıyor fıtığım çok ağrı olduğunda 2018 den beri uyguladıkları kas gevşetici ve ağrı kesiciyi kokteyl yapıp iğnesinden sonra ağrı falan kalmıyor. 2018 den beri 2 kez ağrı yaşadım ikisini de kas gevşetici ve ağrı kesiciyi karıştırıp iğne oluyorum geçiyor.
    espresso ve befree bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Çok daha ciddi bel ameliyatı geçirdim. Motosiklet kullanıyorum. Genel olarak adventure motorlar daha uygun, beklenmedik çukur tümsek ıvır zıvır yüzünden. temel olarak alttan tepme olmaması lazım. konfor sele, yumuşak amortisör. Sakın rahat oturuş pozisyonu için cruiser alma :D
    befree bunu beğendi.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok daha ciddi bel ameliyatı geçirdim. Motosiklet kullanıyorum. Genel olarak adventure motorlar daha uygun, beklenmedik çukur tümsek ıvır zıvır yüzünden. temel olarak alttan tepme olmaması lazım. konfor sele, yumuşak amortisör. Sakın rahat oturuş pozisyonu için cruiser alma :D
    Merhaba Barış,

Ben de 2011 yılında boyun fıtığı ameliyatı geçirdim.

Bundan dolayı ilk motorumu alışımı 2 yıl kadar ertelemek durumunda kalmıştım.

Tam kapalı kaskları çıkartırken boynumu çook rahatsız ettiği için çene açılır kask kullanıyorum mecburen.

Neyse ki çene kısmını daima kapalı halde kullanırım ve vizörü de sinek, arı vb. girmesine karşı sadece yarım cm kadar açarım maksimum.

Neyse, birkaç gün önce Ankarada KTM 390 Adv üstüne oturdum ilk kez.

Yerden müthiş yüksekmiş.

Hatta arkadaşımın 890 adv'sinden sonra hatırı sayılır derecede yüksek geldi.

1.78 boyumla ayaklarım yere bile değmedi.

Benim rally de yüksek ama üstüne oturunca biraz çöküyor.

390 hiç çökmüyor.

Muhtemelen yoldaki en küçük çukur, tümsek, taş, çakıl, kum, kestane, fıstık, leblebi, böcek vb her şeyi hissetiriyordur Rally'nin aksine.

Rally yerine ya da yanına o kadar sert ve yüksek bir motor ya da daha doğrusu KTM düşünsem 690 Enduro R falan bakardım herhalde.

Velhasıl Rally ile devam.

Selamlar.
    Paran varsa Japon, yoksa alman.
    A wise man once told his wife . . . nothing because he was a wise man.
    If you can't afford a new German car, then you definitely can't afford a used one.

DUKE 390 iyidir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)