Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yüksek cc mi yoksa dört silindir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha yzf-r25
    Merhaba 3-4 ay icerisinde motor alma niyetindeyim aklımda kawasaki ninja zx 4rr ve suzuki gsx 8r modelleri var zx4 rr 77 beygir 4 silindir gsx 8r 2 silindir 81 beygir fiyatları da birbirlerine yakın alacağım üçüncü motor olacak hayırlısı ile ama kafamı kurcalayan yuksek cc mi yoksa 4 silindir almak mı daha mantıklı olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zx-4 RR o 77 bg'i 14500 devirde veriyor, max torku da cücük gibi 39 nm, onu da 13000 devirde veriyor. 4 Silindir tamam güzel de bence düşük cc'de o tadı vermez. Bu 2 motor arasında kalsam ben Suzuki'yi tercih eder daha fazla eğlenirdim.
    espresso bunu beğendi.

Elmayla armutu kıyaslamışsın. 400cc isterse 100 beygir olsun 13 bin devirde maksimum 39nm torkuyla tam bir tork fukarası. Suzuki 6800 devirde 78nm tork üretiyormuş, iki kat daha güçlü gibi düşünebilirsin. Rakamların yakın olması yanıltmasın. Zx4rr ikinci motor olarak zevkli olabilir de tek atımlık hakkınız varsa kullanışsız ve çileli olacaktır

Aynen abi katılıyorum. Silindir fazlalığı her zaman mutlu etmiyor. Hız mı? Tork mu diye sorulsa torku seçerim. Her ikiside olsun dendiğinde diyecek laf yok ama tercih olsa torku yüksek olanı tercih ederim. Motoru zorlamadan gitmek varken motoru ağlatıp sürmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    ikişsini de test surusu yapman lazım.zx4 muhtemelen 10k devre kadar duyke 390 gibi hızlanıyortdur.surekli 8-13k devirde surmek çileli iş bence degmez.daha çok pist ve show odakklı makine.gsx8 çok daha yonlu makine.ikisinin ortasını istersen trident 660 tavsiye ederim.300bine trident varken 500bine zx4 almam.teorik olarak konusuyorum.sürüp denmek lazım.belki de zevklidi.aradıgın seydir.gene de trident 600 alır kalan 200binle gezerdim.
    ss istiyorsam da gsx8r a bakardım.tabiki ninja 4xr ı surmek lazım belki size gore daha iyidir

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Verilen değerlerden ZX4RR'ın tam bir pist makinesi olduğu sonucu çıkıyor; günlük kullanım için uygun değil. Günlük kullanım için düşük devirde tork verebilen bir motor daha keyifli ve verimli olur. GSX8R'ın olduğu bir seçim paketine Daytona 660, R7 veya RS660'ın dahil olması gerekir gibi. (Dayton 660'tan 3 silindir sesi dışında çok fazla bir şey beklemeyin yalnız...)

REKLAM ALANI
    maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    oldu bitti kawasaki sempatisi olan, büyük ihtimal bir sonraki motorum ninja400 yada zx4 olacak birisi olarak bende bu kıyaslamada suzuki derim.

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)