Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hondaya gittim(fotolar akşama)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar dün açtığım konuyu takip edenler ss istediğimi ancak boyumun 210cm kilomun 105kg olduğundan dolayı bu konu ile ilgili muzdarip olduğumu okumuştur. Bugün son kez 250r denemek için hondaya gittim motorun üzerine oturdum 40 dakika boyunca orada kaldk ve yaklaşık 10-15 dakika boyunca ayağımı rahatsız edermi diye vitese ve arka frene bastım çektim oturuş pozisyonunda hiçbir rahatsızlık duymadım sürüş pozisyonu şeklini almama rağmen uzun süre boyuncada ayağımı arka fren ve vites üzerindek kullansamda hiçbir rahatsızlık hissetmedim ancak babam ve oradaki çalışanlar moturun altımda çocuk oyuncağını gibi durduğunu ve yakışmadığını söylediler oradaki arkadaş yakışmadığını söyledi ancak yeni başladığımı öğrenince 250r ideal bence dedi( kullanabilir anlamında) olmazsa 500 ile başlasın deyince ben satıştan pirim aldığını tahmin ettim o yüzdende birkaç fotoğraf çekilip kendim görmek istedim fazla net fotoğraflar değil ancak akşamüzeri atacağım ,önümde 3 seçenek var ilki direkt olarak bir enduro almak ikincisi bir ss alıp 1 aylığına denemek sonra memnun kalmazsam sürüşte rahatsız eden birşey olursa satışa çıkarmak ve bir enduro tarzı motor almak son seçenek ise ss'i alıp kullanıp memnun kalmak ve 7-8 ay sonrabiraz daha tecrübelenince bir gsxr600 alıp rahatıma bakmak. Açıkçası ss almazsam içimde kalacak ve rahat etmeyeceğim sürüştede ayrıntılı olarak denedikten sonra bir skntı yaşayacağımı düşünmüyorum sizce ne yapmayalıyım tavsiye verebilirseniz sevinrim
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LifeisBike
    Misafir
    Biz ne desek bos sen SuperSport alacaksın. Konuşmalarından ve hislerinden onu anlıyorum, fakat kafandaki süreci biraz daha uzun tut.. 7-8 ay GSXR 600 'e geçmek için riskli bir süre.

GSXR 600 Ortalama olarak 4 kat daha güclü bir motosiklet 250 cc'ye göre... Aman bu 250 oda 600 gibi kücümsenecek bir güc farkı yok, cc bazında fark yuksek değil gibi gelsede birisi 36 beygir diğer 125.8 beygir.. Acele etmeyin hiçbirşey için.
    Ertugyigit ve nemesis-83 bunu beğendiler.

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Dündendir bence herkes gerekeni söyledi daha ne duymak istiyorsun anlamıyorum?

Motosiklet kullanmayı gidip direk enduroda öğrenemessin.Düşük hacimli bir motor ile başlayıp tekniği,trafiği okumayı , debriyajı,freni,vitesi iyice kavramalısın.Bunları öğrenene kadar sana yakışmayan tarzın olmayan bir motorda olsa bence en sağlıklısı bu motorlarda öğrenmek.

Ayrıca tecrübe ay ile hesap edilmez.Yaptığın km ile aldığın eğitim ile hesap edilir daha sonra 600cc ss düşünebilirsin.

Başkada söyleyecek birşey bulamadım
    Ertugyigit bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    30 yaşın altındaysanız 4 silindirli ss leri kesinlikle tavsiye etmem. Ha kaza yapmayan varmı tabi ki var.
    07mehmet07 ve telike bunu beğendiler.

Alıntı LifeisBike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz ne desek bok sen SuperSport alacaksın. Konuşmalarından ve hislerinden onu anlıyorum, fakat kafandaki süreci biraz daha uzun tut.. 7-8 ay GSXR 600 'e geçmek için riskli bir süre.

GSXR 600 Ortalama olarak 4 kat daha güclü bir motosiklet 250 cc'ye göre... Aman bu 250 oda 600 gibi kücümsenecek bir güc farkı yok, cc bazında fark yuksek değil gibi gelsede birisi 36 beygir diğer 123.7 beygir.. Acele etmeyin hiçbirşey için.
    aslında oradaki 7-8 ay bilgisizce yazılmış bir süreydi bu yüzden kusuruma bakmayın nede olsa motosiklet camiasına yeni atıldım henüz tazeyim eğer yetersiz diyorsanız bi süre daha bekler yada gerekli eğitimi ve bilgi birikimini toplamaya çalışırım.
    diğer konuya gelince yaklaşık 3-4 senedir amatör olarak motosiklet bakıyorum ve gözüm hep ss'lerin üstünde ve çok hoşuma gidiyorlar ,eğer bir ss ile başlamazsam gerçekten içimde kalır ama inanılmaz zorlanırsın , kullanamazsın ağrıdan duramazsın dersenizde mantık dışı bi hareket yapıp ss almak istemem zaten bu yüzden bilgi almaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dündendir bence herkes gerekeni söyledi daha ne duymak istiyorsun anlamıyorum?

Motosiklet kullanmayı gidip direk enduroda öğrenemessin.Düşük hacimli bir motor ile başlayıp tekniği,trafiği okumayı , debriyajı,freni,vitesi iyice kavramalısın.Bunları öğrenene kadar sana yakışmayan tarzın olmayan bir motorda olsa bence en sağlıklısı bu motorlarda öğrenmek.

Ayrıca tecrübe ay ile hesap edilmez.Yaptığın km ile aldığın eğitim ile hesap edilir daha sonra 600cc ss düşünebilirsin.

Başkada söyleyecek birşey bulamadım

yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle , ben ne kadar çok kişi yorum yaparsa o kadar bilgi sahibi olacağıma inandığım için konu açıyorum eğer rahatsız olan varsa özür dilerim ama elimden geldiği kadar bilgi toplayarak bu işe yeni başladığım için gidip saçma bir hareket yapmak istemiyorum nede olsa çelikten bir arabaya değil 2 teker üzerinde bir motosiklete istanbul trafiğinde bineceğiz . birkaç haftadır yüzlerce video izlemişimdir motosiklet kullanımı ile ilgili ama her ne kadar izlesem yada bilgi alsamda hiçbiri tecrübenin yerini tutamaz, bu yüzdende her ne motosiklet alırsam alayım ilk 15 gün trafiğe kapalı alanda sadece debriyaj fren gaz yokuşta kalkma gibi trafikte basit ama başıma bela olabilecek konuları antreman ettikten sonra trafiğe çıkmayı planlıyorum yani cahilce birşey yapmaktan çekiniyorum açıkçası çünkü trafik canavarı bir katilde olabilir.eğer konularla rahatsız ettiysem tekrar özür dilerim amacım bu değil hem kendi adıma hemde benim gibi bir dertten muzdarip olan varsa onlara ayrıntılı bilgi vermek ve kendim bilgi toplamak için uğraşıyorum

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ss merakın varsa 1 haftalığına kiralayıp kullan. bence enduro al

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 yaşın altındaysanız 4 silindirli ss leri kesinlikle tavsiye etmem. Ha kaza yapmayan varmı tabi ki var.
    21 yaşındayım ancak öyle hız yapayım yok efendim gazı açayım bi patlıyım , tek teker deniyim falan diyen bi adam değilim çünkü araba ile ilgili kötü tecrübelerimden ders aldım her ne kadar 1 arabayı pert etsemde 1 müsibet 1000 nasihattan yeğdir demişler. ben dersimi aldım problem olacağını düşünmüyorum.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Yanlız şu aklında bulunsun.

Cbr 250r da rahat ettin diye ss sürüyorum sanma. Gerek oturuş poziyonu , gerekse gidon genişliği vs...

Bir önceki motorum cbr 250r idi. Bende 110 kilo civarıyım.

Gidipte r6, gsxr 600 vs motorların üstüne oturunca o fizikle büyük ihtimal 5 dk sonra inmek isteyeceksin.

Ben senden daha kısa olmama rağmen r6 ya oturduğum andan itibaren çok rahatsız hissettim kendimi.

Cbr 250r ın büyük cc de karşılığı fazer6 fazer8 cbf 600 xj6diversion gibi aletlerdir.

Tekrar söyliyeyim cbr 250r ss asla değildir. Sport touringtir demek çok daha doğrudur.

Yüksek cc ss ye oturursanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Şunuda belirtiyim 110 kiloyum ve yüksek cc ss ler arasında en rahat bulduğum gsxr 600 dü.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ss merakın varsa 1 haftalığına kiralayıp kullan. bence enduro al
    onuda düşündüm gerçekten kiralayabileceğim bildiğiniz beylikdüzü civarında düzgün bir yer varsa o tarz bi şey de yapabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız şu aklında bulunsun.

Cbr 250r da rahat ettin diye ss sürüyorum sanma. Gerek oturuş poziyonu , gerekse gidon genişliği vs...

Bir önceki motorum cbr 250r idi. Bende 110 kilo civarıyım.

Gidipte r6, gsxr 600 vs motorların üstüne oturunca o fizikle büyük ihtimal 5 dk sonra inmek isteyeceksin.

Ben senden daha kısa olmama rağmen r6 ya oturduğum andan itibaren çok rahatsız hissettim kendimi.

Cbr 250r ın büyük cc de karşılığı fazer6 fazer8 cbf 600 xj6diversion gibi aletlerdir.

Tekrar söyliyeyim cbr 250r ss asla değildir. Sport touringtir demek çok daha doğrudur.

Yüksek cc ss ye oturursanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Şunuda belirtiyim 110 kiloyum ve yüksek cc ss ler arasında en rahat bulduğum gsxr 600 dü.
    şu anlık zaten planlarda sadece 250r var ileride düşünürüz diyelim şimdiden sorun varken yenisini yaratmayalım diyorum

LifeisBike
    Misafir
    Bu işler zaman ölçeği ile olmaz, siz süre verdiğiniz için ben 7-8 ay uygun değil dedim.. Bir motosikleti kullanmaya basladıktan belirli bir dönem sonra altınızda oyuncak olduğunun farkına varırsınız ve kendi yorumunuzu kendiniz yapar hale gelirsiniz. Burada herkes bir yorum yapar ama asla %100 gerçeği yansıtmaz.. Çünkü gerçeği siz kendi kabiliyetiniz ve deneyiminiz ile ortaya çıkartırsınız. Seleye İlk oturduğunuz an ile 20.000 km sonraki haliniz arasında karşılaştırma yaptığınızda şöyle komik bir tebessüm ile, ya ben bunu nasıl kullanamamışım acaba ? diye bi güler insan kendine.. İşte o zaman anlarsınız ki siz kullandığınız motosikletten bir sonrakine hazırsınız.. Ayrıca SuperSport bir motosiklet ile öyle her gün çıkamazsınız ( 600 ve 1000 ve 1.300 için konuşuyorum) SuperSport biraz keyif ve zevk işidir, yani aslına bakarsanız bir motosikletten alabileceğiniz bütün zevkleri barındırmaz üzerinde.. Anlayacağınız SuperSport bir motosiklet tutkusu gibi bir şey değildir. Tamamen sürat odaklı çalışır mekanizma.. Dur şunu bi alayım da ortaköye gideyim motosikleti değildir. (Her ne kadar %90 bu şekilde yapsada)

Kendimden örnekleyeyim..

Benim motosikletim kapalı garajımda duruyor, Hafta sonu Cumartesi ya da pazar, keyfim yerindeyse 1-2 arkadaş veya yalnız, otobana çıkılır 50-100 km gazlanır (İstanbul'dan silivriye gidilir ve geri dönülür veya benzeri bir güzergah.)

Demem o ki motosiklet keyfi böyle birşey değil. Daha doğrusu Super Sport motosiklet ile piste çıkmıyorsanız şehir motosikletlerinin sağladığı, pratikliği, rahatlığı , konforu ve ulaşım kolaylığı gibi detayları hayatınız boyunca yaşayamazsınız veya bir tane daha motosiklet alma ve şehirde onu kullanma ihtiyacını duyarsınız. Eğer gerçekten motosiklete aşık ve tutkuluysanız.. Bir kaç dez avantaj saymak istiyorum.

1- Super Sport motosiklet oturuş pozisyonu olarak en konforsuz motosiklettir.
    2- '' '' şehir içersinde kullanılabilecek bir motosiklet değildir.
    3- '' '' çok yüksek hızlara çıkar ve frenleri gerçekten çıktığı hızda durabilecek düzeyde değildir.
    4- '' '' ciddi deneyim ister.
    5- '' '' asla sizi sevmez ve hatanızı kollar,
    6- '' '' sinirli ve sabır taşı çatlamış bir '' Anne ''den kat be kat daha agresif ve tahammülsüzdür.
    7- '' '' yaptığınız hatayı asla affetmez. ve bunların sonuçları genel olarak bellidir.
    8- '' '' kendisinin masraflı pahalı olmasının yanında kullanmak zorunda olduğunuz ekipmanları da kendisi kadar pahalıdır.
    9- '' '' yakıt konusunda bir motosiklet olduğunu hiç bir zaman hatırlamaz ve orta ölçekli bir dizel arabadan 2-3 kat fazla yakar
    10- '' '' bakım maliyetleri yüksektir.
    11- '' '' her yaz dönemi bir lastik yersiniz ve çifti aşağı yukarı 1.000 tldir.
    12- '' '' yazın oluşturmuş olduğu sıcaklıktan ter bezlerinizi iflas ettirir, bunalırsınız.
    13- '' '' yanlışlıkla arka arkaya 2 trafik ışığına takılırsanız motosiklet 100 dereceyi geçer ve fanlar açılır, bu fanlar sıcaklığı doğrudan vucudunuza vurur.
    14- '' '' Kullandığınız kaskın vizör parasi ile normal insanlar kendilerine kask alabilirler.

Saymaya devam edersem daha 100 tane olumsuz tarafını çıkartabilirim. Aslında bu mesajımda anlatmak istediğim şey SuperSport motosiklet yarış motosikletidir. Şehirde kullanmaya uygun değildir. Motosikletten keyif almak icin tercih edilecek bir motosiklet değildir. Ayrıca bu motosiklet için feleğin çemberinden geçmil olmak bile bazı durumlarda yetmeyebilir. (Herkes için söylemiyorum)

O yüzden keyif alabileceğin bir motosikleti seçmeye özen göster. Ülkemiz şartlarında herkes Tepeden başlamak istiyor ama, o işler öyle göründüğü gibi gitmiyor malesef, 1. vitesinde 128 km hıza 2.7 saniyede ulaşan bir motosikletten söz ediyoruz burada.. Ne kadar gerekli, buna siz karar verin. Dipnot: Amacına göre kullanacaksanız o zaman işler değişir. Ama dediğim gibi önce ciddi bir deneyim, ne zaman hazır hissederseniz kendinizi o zaman zaten beyniniz sizi olması gerektiği motosiklete götürecektir.
    afyonlu003, Zell, Mitoqondri ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

Bu işler zaman ölçeği ile olmaz, siz süre verdiğiniz için ben 7-8 ay uygun değil dedim.. Bir motosikleti kullanmaya basladıktan belirli bir dönem sonra altınızda oyuncak olduğunun farkına varırsınız ve kendi yorumunuzu kendiniz yapar hale gelirsiniz. Burada herkes bir yorum yapar ama asla %100 gerçeği yansıtmaz.. Çünkü gerçeği siz kendi kabiliyetiniz ve deneyiminiz ile ortaya çıkartırsınız. Seleye İlk oturduğunuz an ile 20.000 km sonraki haliniz arasında karşılaştırma yaptığınızda şöyle komik bir tebessüm ile, ya ben bunu nasıl kullanamamışım acaba ? diye bi güler insan kendine.. İşte o zaman anlarsınız ki siz kullandığınız motosikletten bir sonrakine hazırsınız.. Ayrıca SuperSport bir motosiklet ile öyle her gün çıkamazsınız ( 600 ve 1000 ve 1.300 için konuşuyorum) SuperSport biraz keyif ve zevk işidir, yani aslına bakarsanız bir motosikletten alabileceğiniz bütün zevkleri barındırmaz üzerinde.. Anlayacağınız SuperSport bir motosiklet tutkusu gibi bir şey değildir. Tamamen sürat odaklı çalışır mekanizma.. Dur şunu bi alayım da ortaköye gideyim motosikleti değildir. (Her ne kadar %90 bu şekilde yapsada)

Kendimden örnekleyeyim..

Benim motosikletim kapalı garajımda duruyor, Hafta sonu Cumartesi ya da pazar, keyfim yerindeyse 1-2 arkadaş veya yalnız, otobana çıkılır 50-100 km gazlanır (İstanbul'dan silivriye gidilir ve geri dönülür veya benzeri bir güzergah.)

Demem o ki motosiklet keyfi böyle birşey değil. Daha doğrusu Super Sport motosiklet ile piste çıkmıyorsanız şehir motosikletlerinin sağladığı, pratikliği, rahatlığı , konforu ve ulaşım kolaylığı gibi detayları hayatınız boyunca yaşayamazsınız veya bir tane daha motosiklet alma ve şehirde onu kullanma ihtiyacını duyarsınız. Eğer gerçekten motosiklete aşık ve tutkuluysanız.. Bir kaç dez avantaj saymak istiyorum.

1- Super Sport motosiklet oturuş pozisyonu olarak en konforsuz motosiklettir.
    2- '' '' şehir içersinde kullanılabilecek bir motosiklet değildir.
    3- '' '' çok yüksek hızlara çıkar ve frenleri gerçekten çıktığı hızda durabilecek düzeyde değildir.
    4- '' '' ciddi deneyim ister.
    5- '' '' asla sizi sevmez ve hatanızı kollar,
    6- '' '' sinirli ve sabır taşı çatlamış bir '' Anne ''den kat be kat daha agresif ve tahammülsüzdür.
    7- '' '' yaptığınız hatayı asla affetmez. ve bunların sonuçları genel olarak bellidir.
    8- '' '' kendisinin masraflı pahalı olmasının yanında kullanmak zorunda olduğunuz ekipmanları da kendisi kadar pahalıdır.
    9- '' '' yakıt konusunda bir motosiklet olduğunu hiç bir zaman hatırlamaz ve orta ölçekli bir dizel arabadan 2-3 kat fazla yakar
    10- '' '' bakım maliyetleri yüksektir.
    11- '' '' her yaz dönemi bir lastik yersiniz ve çifti aşağı yukarı 1.000 tldir.
    12- '' '' yazın oluşturmuş olduğu sıcaklıktan ter bezlerinizi iflas ettirir, bunalırsınız.
    13- '' '' yanlışlıkla arka arkaya 2 trafik ışığına takılırsanız motosiklet 100 dereceyi geçer ve fanlar açılır, bu fanlar sıcaklığı doğrudan vucudunuza vurur.
    14- '' '' Kullandığınız kaskın vizör parasi ile normal insanlar kendilerine kask alabilirler.

Saymaya devam edersem daha 100 tane olumsuz tarafını çıkartabilirim. Aslında bu mesajımda anlatmak istediğim şey SuperSport motosiklet yarış motosikletidir. Şehirde kullanmaya uygun değildir. Motosikletten keyif almak icin tercih edilecek bir motosiklet değildir. Ayrıca bu motosiklet için feleğin çemberinden geçmil olmak bile bazı durumlarda yetmeyebilir. (Herkes için söylemiyorum)

O yüzden keyif alabileceğin bir motosikleti seçmeye özen göster. Ülkemiz şartlarında herkes Tepeden başlamak istiyor ama, o işler öyle göründüğü gibi gitmiyor malesef, 1. vitesinde 128 km hıza 2.7 saniyede ulaşan bir motosikletten söz ediyoruz burada.. Ne kadar gerekli, buna siz karar verin. Dipnot: Amacına göre kullanacaksanız o zaman işler değişir. Ama dediğim gibi önce ciddi bir deneyim, ne zaman hazır hissederseniz kendinizi o zaman zaten beyniniz sizi olması gerektiği motosiklete götürecektir.
    sanırım daha iyi ve kaliteli bir yorum olamaz , daha iyide açıklanamazdı heralde , çok teşekkürler
    Ali1903 ve mehmetenis bunu beğendiler.

LifeisBike
    Misafir
    Alıntı kubilay1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım daha iyi ve kaliteli bir yorum olamaz , daha iyide açıklanamazdı heralde , çok teşekkürler
    Rica ederim, ve şöyle bir gerçekten daha söz edeyim. Geçen hafta cumartesi - pazar toplamda 300 - 350 km yol yaptım. Bu gün günlerden cuma ve bileklerim hala ağırıyor, (gerçi biraz bileklerim hassas, ama sürüşünde etkisini hep hissediyorum. 100-150 km sürdüğünüz zaman beyin ve vucut olarak 1 tır malzeme yüklemişçesine yorulursunuz, motosikleti kullanırken beyininiz sürekli yapılacak hamleyi hesap eder ve hep düşünür, ayrıca motosikleti sağa sola yatırma, viraj alma, ve fren yapma kısımlarında bedeninizi kullanırsınız ve bu ikisi birleştiğinde akşama tost olmuş olursunuz.. Bunlar gerçekten herkesin ağzından duyacağınız şeyler değildir. Kimisi de inkar eder felan ama pek kulak asmayın, sonuçta bunları totomuzdan uydurmuyoruz ya
    Mitoqondri bunu beğendi.

resimlerin linkleri
    http://hizliresim.com/b52yNY
    http://hizliresim.com/g5AXN2
    http://hizliresim.com/RYV1E6

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Rica ederim, ve şöyle bir gerçekten daha söz edeyim. Geçen hafta cumartesi - pazar toplamda 300 - 350 km yol yaptım. Bu gün günlerden cuma ve bileklerim hala ağırıyor, (gerçi biraz bileklerim hassas, ama sürüşünde etkisini hep hissediyorum. 100-150 km sürdüğünüz zaman beyin ve vucut olarak 1 tır malzeme yüklemişçesine yorulursunuz, motosikleti kullanırken beyininiz sürekli yapılacak hamleyi hesap eder ve hep düşünür, ayrıca motosikleti sağa sola yatırma, viraj alma, ve fren yapma kısımlarında bedeninizi kullanırsınız ve bu ikisi birleştiğinde akşama tost olmuş olursunuz.. Bunlar gerçekten herkesin ağzından duyacağınız şeyler değildir. Kimisi de inkar eder felan ama pek kulak asmayın, sonuçta bunları totomuzdan uydurmuyoruz ya
    o zaman en yakın suzuki bayisine inazuma bakmaya gitmem gerekiyor ss'i bir süre sonra düşünürüm büyük ihtimalle bilgilendirmeniz için tekrar tekrar teşekkürler.

LifeisBike
    Misafir
    Bunlar benim şahsi yorumlarım, aklına şu soru gelebilir, madem bu kadar kötü neden kullanıyorsun? Ben gücü yönetmeyi seviyorum Bunun da bedeli biraz ağır işte..

Ben senin yerinde olsam ilk defa motora oturacağımda Cbf 150 gibi birşey alır düşe kalka acemiliğimi atarım.. Düştüğü zaman için yanmaz..

Bunlar benim şahsi yorumlarım, aklına şu soru gelebilir, madem bu kadar kötü neden kullanıyorsun? Ben gücü yönetmeyi seviyorum Bunun da bedeli biraz ağır işte..

Ben senin yerinde olsam ilk defa motora oturacağımda Cbf 150 gibi birşey alır düşe kalka acemiliğimi atarım.. Düştüğü zaman için yanmaz..
    onada ilk başta baktım aslında ama o kadar çok cbf150 varki her yerde içim kalktı artık o yüzden vazgeçtim açıkçası

LifeisBike
    Misafir
    Alıntı kubilay1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onada ilk başta baktım aslında ama o kadar çok cbf150 varki her yerde içim kalktı artık o yüzden vazgeçtim açıkçası
    İçininizin kalkması önemli değil. Öğreneceksiniz, hayatınızı cbf üzerinde geçirecek değilsiniz. En profesyonel şekilde, kendinize ve cebinize en az zarar ile ilerlemenin yolu sizin midenizi kaldırmamalı. Biraz efektif düşünmek gerek.

İçininizin kalkması önemli değil. Öğreneceksiniz, hayatınızı cbf üzerinde geçirecek değilsiniz. En profesyonel şekilde, kendinize ve cebinize en az zarar ile ilerlemenin yolu sizin midenizi kaldırmamalı. Biraz efektif düşünmek gerek.
    ne diyebilirimki haklısınız ama insanın canıda çekmiyor değil bakalım dediklerinizi gerçekten dikkate alacğaım ama son karar imzalar atılmadan belli olmaz

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    SS birincil amacı zaten pistte dönmektir. SS alıp şehir içinde kullanmak hem alete hemde sana yazık eder. Çünkü rahatsız bir alet, yani uslu durmuyor, alırsın bir standart 600cc touring motor 4.000dd - 5.000dd bandında gezerken makinadan homurtu sesleri gelmez. Ama SS sürdüğün zaman makineden homurtu ve kompresyon sesleri geldiği için rahat durmazsın, hele ki aftermarket yoshimura, akrapoviç vb. egzozun varsa...ister istemez vites yükseltip 120-130km de kendini buluyorsun . Yolda salça olan mutlaka birileri çıkar, SS görünce insanların Michael Schumaer damarı kabarıyor, tokatlarsın eywallah ama nereye kadar ? Bi bitmiyorlar

Yeni başlayanlar için SS olmaz diyemezsin, olur mu olur, olanlar vardır, ama olan kadar olmayanda var. Şansın yaver gidebilir, gitmezse geçmiş olsun. Zaman hep ileriye işliyor, zamanı geri alamazsın. Bence kesinlikle risk almaya değmez. Makine kaçmıyor bir yere. Boş alanda pratik yapmakla, aksiyon işlerinin temelinide oluşturamazsın, belirli bir temelin üstüne çıkman gerekiyor. Bunun için en ideal makineler yamaha r25 gibi gözüküyor. Bahsettiğin gsxr 600 benim ilk motorumdu, şehir içinde çok sıkıntılı bir alet değil ama öğretmen olmaz. Hatanı affetmez, sen öğretmen olduktan sonra ise güzel bir öğrencidir. Dengeli bir makinedir, Herşeyden biraz vardır. biraz kullanıcı dostudur, biraz viraj yapar, iyi hızlanır - ciğerlidir ama son hızda bir r6 olmaz.

Burda şunu demek istemedim, ilk motorum 600cc sende başla demiyorum kısaca konuyu açayım, ilk kez motor sürmeyi gsxr 600 ile 2006 yılında daha yeni yapılan çayyolu - eskişehir yolunda öğrendim.kendime küçük bir scooter sonrada ybr 125 aldım 1 yıl içinde bu arada kullandığım makinede arkadaşımındı ve bizden 2 sokak ileride oturuyordu. Benzini birlikte koyup devamlı gezerdik. Bu şekilde küçük cc ile km tecrübesi vs 2 yıla yakın kullandım, arada 600cc sürerek de büyük motor sürmeyi öğrendim. Ama esas işi küçük cc ile öğreniyorsun. Hata yapıyorsun, yanlış yapıyorsun vs vs. . Yani şimdi bakıyorumda onun 600 lüğü varken o bana veriyordu şimdi benim var ben ona veriyorum hala yedek anahtarla birbirimizde duruyor iyi çocuklardık biz

Sözün özü şu; 250-300 ile başla, herkesin öğrenme ve algı eşiği farklıdır, zaten kendin motosiklet kullandıkça kendi kendine bir not verirsin ben SS sürerim yada süremem diye yine en doğru kararı sen vericeksin, ben naçizane foruma başlık açmışsın zaten güzel cevaplar gelmiş fikrimi paylaşmak istedim, umarım yardımı olur.
    kittyhawk, RmMuR, Carbondioxid ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS birincil amacı zaten pistte dönmektir. SS alıp şehir içinde kullanmak hem alete hemde sana yazık eder. Çünkü rahatsız bir alet, yani uslu durmuyor, alırsın bir standart 600cc touring motor 4.000dd - 5.000dd bandında gezerken makinadan homurtu sesleri gelmez. Ama SS sürdüğün zaman makineden homurtu ve kompresyon sesleri geldiği için rahat durmazsın, hele ki aftermarket yoshimura, akrapoviç vb. egzozun varsa...ister istemez vites yükseltip 120-130km de kendini buluyorsun . Yolda salça olan mutlaka birileri çıkar, SS görünce insanların Michael Schumaer damarı kabarıyor, tokatlarsın eywallah ama nereye kadar ? Bi bitmiyorlar

Yeni başlayanlar için SS olmaz diyemezsin, olur mu olur, olanlar vardır, ama olan kadar olmayanda var. Şansın yaver gidebilir, gitmezse geçmiş olsun. Zaman hep ileriye işliyor, zamanı geri alamazsın. Bence kesinlikle risk almaya değmez. Makine kaçmıyor bir yere. Boş alanda pratik yapmakla, aksiyon işlerinin temelinide oluşturamazsın, belirli bir temelin üstüne çıkman gerekiyor. Bunun için en ideal makineler yamaha r25 gibi gözüküyor. Bahsettiğin gsxr 600 benim ilk motorumdu, şehir içinde çok sıkıntılı bir alet değil ama öğretmen olmaz. Hatanı affetmez, sen öğretmen olduktan sonra ise güzel bir öğrencidir. Dengeli bir makinedir, Herşeyden biraz vardır. biraz kullanıcı dostudur, biraz viraj yapar, iyi hızlanır - ciğerlidir ama son hızda bir r6 olmaz.

Burda şunu demek istemedim, ilk motorum 600cc sende başla demiyorum kısaca konuyu açayım, ilk kez motor sürmeyi gsxr 600 ile 2006 yılında daha yeni yapılan çayyolu - eskişehir yolunda öğrendim.kendime küçük bir scooter sonrada ybr 125 aldım 1 yıl içinde bu arada kullandığım makinede arkadaşımındı ve bizden 2 sokak ileride oturuyordu. Benzini birlikte koyup devamlı gezerdik. Bu şekilde küçük cc ile km tecrübesi vs 2 yıla yakın kullandım, arada 600cc sürerek de büyük motor sürmeyi öğrendim. Ama esas işi küçük cc ile öğreniyorsun. Hata yapıyorsun, yanlış yapıyorsun vs vs. . Yani şimdi bakıyorumda onun 600 lüğü varken o bana veriyordu şimdi benim var ben ona veriyorum hala yedek anahtarla birbirimizde duruyor iyi çocuklardık biz

Sözün özü şu; 250-300 ile başla, herkesin öğrenme ve algı eşiği farklıdır, zaten kendin motosiklet kullandıkça kendi kendine bir not verirsin ben SS sürerim yada süremem diye yine en doğru kararı sen vericeksin, ben naçizane foruma başlık açmışsın zaten güzel cevaplar gelmiş fikrimi paylaşmak istedim, umarım yardımı olur.
    açıkçası öğrenme yeteneğime güveniri hızlı öğrenir kolay unutmam ama arkadaşlarımın ve abilerimin bahsettiği ve internetten okduğum kadaıyla yüksek cc motosiklet neredeyse ölüm demek başlamak içinde mümkünse 250 altı değilse 250 cc ideal deniyor bunları biliyorum ama benim asıl sıkntım şurda başlıyor ben ailemi motosiklet almaya 3 sende ikna ettim motosiklete şeytan arabası gözüyle bakarken dilimde tüy bitti anlatmaktan en sonunda bi orta yol bulduk bi motosiklet almaya karar verdik. şimdi ben bi cbf150 alırsam eğer bana bu motosikleti bi kaç ay yada 1 yıl sonra sattırıp başka bi motosiklet almazlar, ki bu da benim kullandığım tek motosiklet olur çünkü ailem alım satımlara uzak bir aile bir araba 15 yıl kullanan babam aynı evde 25 yıldır oturan bir annem var ve ben motor aldım öğrendim cc yükselticem dersem bunda ölemedin daha hızlısında mı ölmeyi planlıyosun derler altımdakini de elimden alırlar . durum acı farkındayım ama aileme karşı gelemem bu yüzdende alacağım ilk motosiklet benim son motosikletim olur diye düşünüyorum cbf150 ile başlayıp racing içimde kalmasın istiyorum ama LifeisBike ' ın bahsettiği kadarıyla anlıyorumki racingle başlamak beni skntıya sokacak şu an bende kararsız kaldım son kararı bayi'de vereceğiz artık
    Coach_k bunu beğendi.

LifeisBike
    Misafir
    R25 ile başlayamazsın demedim ben zaten.. Benim söylediklerimin tamamı 600 cc ve üzeri supersportlar icindi. R25 zaten bir supersport değil. Ne kadar super sport kategorisinde olsa da hacmi belli beygiri belli, sen 1.6 golf'e ferrari kasası giydirsen o ferrari olur mu? ya da ferrariye 1.6 motor taksan ? Olmaz.

Benim bahsettiğim detaylar senin ileride supersport makineyi tercih ederken göz önünde bulundurman gereken detaylardı.. Ne istediğini bilmek ve anlamak ile alakalı bilgiler.. Yoksa 250'ye biner aradan bi zaman sonra super sporta geçersin. Bunu herkes yapar. Ama ne kadar doğru bu kişi için?

Ayrıca hayatın boyunca ailenin egemenliğinde olmayacaksın. Bir yerden sonra kendi hayatına kendin yön vermeye başlayacaksın ve tercihlerinde özgür olacaksın.. O yüzden şimdiden çok hızlı hareket etmeye çalışma, ata sözü derki '' Hızlı koşan atın boku seyrek düşer..'' O yüzden aklı başında bir insansın, bilinçlisin, kanının kaynaması ile değil aklının yattığı ile hareket et der kaçarım.
    Coach_k ve Benz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler