Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Motor alacağınız zaman eşinizi nasıl ikna edebiliyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar konuyu açtığıma pişman oldum ya,
    Zaten konuya biraz da espirili bir dille yaklaştığımı yazdıklarımdan anlamışsınızdır,
    Ama son iletilerde gördümki konunun tamamen amacından saptığı;
    XuRTo
    evin yönetim idare işlerine sakın karışma
    eşin yani yengemiz senden 10 gömlek daha akıllı
    hiç utanmıyor musun
    sana kız bile verilmesi hata
    boş düşüncelerinle
    cümlelerinden gayet açık anlaşılıyor,
    Bu arkadaşa zaten diyecek sözüm yok,

Anlayışlı ve bu konudaki kendi anılarını samimi şekilde burda paylaşan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum,,,

Konu kilitlenebilir...
    Mitoqondri ve Oldjack bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cgl
    Etkili konuşmak gerekiyor mitoqondri beni anlayan anlıyor gerçek hayatta nasıl konuşulursa öyle konuşuyorum ben yapmacık konuşamam böyle ciddi bir konuda hayal aleminden çıkın borç ile zevkine birşey alamaz evli ve borçlu bir insan bu büyük bir döngüdür şahıs kendi ile birlikte ailesini de borca sıkıntıya sokmuş oluyor böyle bir durumda madem hepimiz bu camianin çatısı altında toplanmış arkadaşlarsak reel de bir yakınımıza bir arkadaşımıza karşı nasıl konuşuyorsak öyle konuşmalıyiz elinizi vicdanınıza koyup konuşun nasıl olur da bir insana hele hele evli ve borçlu bir insanın borçlanip şahsi zevki için bir daha borçlanmasıni hoş karşılayabilirsiniz dürüst olup desenize kardeşim motor için borçlanacağina çoluk çocuğun için birikim yap desenize ha parası vardır borcu yoktur alacağı motorun bedelinin en az yarısı kadar parası vardır eyvallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Eli öpülecek adamım ama öyle olsun ne demişler doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar demişler

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yukarıda arkadaşın bahsettiği etkili konuşmadan bir örnek http://www.youtube.com/watch?v=witJzuWKmIk

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı XuRTo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etkili konuşmak gerekiyor mitoqondri beni anlayan anlıyor gerçek hayatta nasıl konuşulursa öyle konuşuyorum ben yapmacık konuşamam böyle ciddi bir konuda hayal aleminden çıkın borç ile zevkine birşey alamaz evli ve borçlu bir insan bu büyük bir döngüdür şahıs kendi ile birlikte ailesini de borca sıkıntıya sokmuş oluyor böyle bir durumda madem hepimiz bu camianin çatısı altında toplanmış arkadaşlarsak reel de bir yakınımıza bir arkadaşımıza karşı nasıl konuşuyorsak öyle konuşmalıyiz elinizi vicdanınıza koyup konuşun nasıl olur da bir insana hele hele evli ve borçlu bir insanın borçlanip şahsi zevki için bir daha borçlanmasıni hoş karşılayabilirsiniz dürüst olup desenize kardeşim motor için borçlanacağina çoluk çocuğun için birikim yap desenize ha parası vardır borcu yoktur alacağı motorun bedelinin en az yarısı kadar parası vardır eyvallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Eli öpülecek adamım ama öyle olsun ne demişler doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar demişler
    öncelikle etkili konuşma de3ğil kendini ifade etme güçlüğü çekiyosun ve doğru söylemek adına haddini aştığın görüşündeyiz.
    Evet var sayalım arkadaş yaptığı hareketle kendi ailesini zora sokmuş oluyor, Sen sadece tavsiye telkin vs. de bulunursun. Resmen adamın üzerinde iktidar kurmaya kalkıyosun.Sen kimsin de böyle bir iktidar haddini kendinde buluyorsun? Modlar bakmıyorlarmı bu konulara.
    Oguz K. bunu beğendi.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Ben evlenmeden önce Almıştım 3 Yıldır Evliyim 3 yıldır satmam için sürekli taciz var :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şu düğün borcu yok mu herşeye engel olur ama yine de düğün yapılır. Düğün yapmak yerine 2 ay dünya turu yapalım desen bunu türkiyede hiç bi kıza kabul ettiremezsin. Sanki birbirine seven 2 kişi değil de 50-100 kişi evleniyor. Tonton teyzeler 2 göbek atıp boş boş kahkaha atacak diye insanlar zevklerinden mahrum kalıyor Taktıkları altın da bişey olsa hani, bişey olsa zaten borca girmezdi millet.

LifeisBike
    Misafir
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşin : E
    Sen : S

E: ...
    S: ...
    S: Biz bu düğünü neden yaptık peki?
    E: Çünkü ben hayatımda bi kere evleniyorum tabi düğün yapıcam gelinlik giycem
    S: O zaman ben de hayatımda 1 kere motor alıyorum, senin isteğin için borca girdiysek benim isteğim için de gircez.
    S:

Ben olsam böyle çözerdim aga. İpleri kaptırmayın yahu kadınlara. Maço olun
    Thug Life ^^

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 bin tl ye 250 cc bu hacime bu para çok ailece binilecek daha oturaklı motor alınabilir bu paraya ben borcum olup ödeyemedim halde eşime kymco ixciting 500 alıcam dedim ağzı açık kaldı bu borçla nasıl ödeyeceksin dedi borcumu yapılandırıp aldım ama emsal motorları gösterip en hesaplısı olduğuna ikna ettim sen çok modern birisin sana çok yakışacak diye gaz verdim (sende böyle yapmalısın) bu arada arabam yok bir oğlum var ve aldım hanıma mont kask dizlik aldım çok mutlu oldu biraz gaz vermiş oldum hiç itirazı olmadı bu sıralar komşuma kızdım evimi değiştirdim baya bir borca girdim suzuki burgman 650 alayım mı diyorum ağzı kulaklarına gidiyor ama alamam borcum çok

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu açtığıma pişman oldum ya,
    Zaten konuya biraz da espirili bir dille yaklaştığımı yazdıklarımdan anlamışsınızdır,
    Ama son iletilerde gördümki konunun tamamen amacından saptığı;

cümlelerinden gayet açık anlaşılıyor,
    Bu arkadaşa zaten diyecek sözüm yok,

Anlayışlı ve bu konudaki kendi anılarını samimi şekilde burda paylaşan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum,,,

Konu kilitlenebilir...

Kamuya açık bir alanda bir paylaşımda bulunduğunuzda her sınıf, her kesim, her ahlak seviyesine sahip, her kültürden, Her ırktan kısacası her sosyo kültürel gruptan insan tarafından okunduğunuzu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Motosiklete neden biniyoruz sorusuna hayat tatmini için cevabını veren, bir grup motorcu olduğu gibi, toplumda kendine yer edinemeyen insanların var oluş aracı, veya kendini kanıtlamak adına insanların topluma verdiği bir takım mesaj olarak kullanıldığını hepimiz bilir ve yakınen görürüz. Toplumumuzun genel durumuna baktığımızda malesef köylü ve şehirli arasında sıkışmış bir kasaba düzeyine sahip olduğunu görürüz. Şehirli gibi bir kurumsal bilinç seviyesi olmadığı gibi, köylüler kadarda doğayı toprağı tanıyamadığımız ortada. Yani insanın yegane özelliği olan kaosu, düzene çevirmek ve üretmek erdemlerine malesef minumum düzeyde sahibiz.

Bu üretim yoksunluğunun verdiği sorunları yaşıyoruz. İşte birisi kendini ifade etmek için doğru cümleleri üretemediği için senin ve kendisinin iç huzurunu kaçırıyor. Durum bu ve değiştirmek çok zor. Adam patavatsızlıkla, samimiyeti ayırt edemiyor,edemeyecek çünkü edebilecek aygıtlara sahip değil. adama keşifsizlik, farkedemeyişlik, tanıyamamazlık, hissedemeyişlik, erişemeyislik, sonunda aciz güçsüzleşerek aciz olunur diyoruz ama... Neyse ne desem boş . . ..

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Topiği ilk okuduğumda gülümsedim aklıma kendi motora başlama hikayem geldi. Eşimi nasıl ikna ettim dersen, bir gün kalamış develiden oğlumun okul arkadaşlarının aileleriyle yaptığımız bir yemek sonrası, çıkışta çocuklar kapının önünde duran burgman ın üstüne oturdular, o kadar tatlı duruyorlardı ki resim falan çektik. O an eşime döndüm, ben bundan alıcam bi tane dedim ve hatun Al tamam dedi ertesi gün eğitim araştırmaları falan derken, ota toza karışan eşimi bu kadar kolay aştığıma inanamadım Tabi şu anda bi sıkıntı yok, kaza yaptığım halde hatta hava diğelim yağmurlu, ben bu arada yaz kış kullanıyorum, gitme falan derdi, şimdi ise haspel kader arabayı alimdesem, ya ne çıkarıcan arabayı, git motorla diyo Fakat üslubu bozuk doğrucu arkadaşın haklı olduğu nokta benzer bi şekilde bizde de var. motoru değiştirmek istediğimi söyledim, ama evin kredisi varken ne motoru dedi, konuyu kapadım. ancak bir yılsonra artık finansal duruma göre tekrar bakıcam. çünkü haklı, bu yüzden ikna edemem ki kendimi edemiyrum zaten. tavsiyem biraz oluruna bırakıp, daha uygun bütçeli bişi bakman. bide tavsiye burda yazılan söylenen herşeye kızma, gül geç. yoksa tadın kaçar

Saygılar
    Oldjack, Oguz K. ve oenaj bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Arkadaşlar XuRTo abi ile özelden konuştuktan sonra, aslında motorcunun dibi olduğunu, ve motoru takıntı haline getiren insanlara biraz da kızgın olduğunu anladım. Evet hayatta herşey motor değil, Motosiklete binecek ve mutsuz olacaksan, çevreni mutsuz edecek sorumlu olduğun insanları mutsuz edeceksen binmemen daha hayırlı diyor ki, çok haklı. Kendisi kesinlikle kötü niyetli olmadığı gibi çok ta iyi niyetli ve bir motosiklet kullanıcısına yakışır tarzda iletişimi kuvvetli bir insan. Yani aslında diyalog kurduğumuzda hiç te moral bozmaya gerek olmadığını anlarız. Bir daha adımı yazmayın demişti ama ben yazmak istedim inşallah kızmaz.

Motosikleti
    honda cgl
    Est kızmak ne haddimize kimseye kızmaya hakkımız yok bunu kabul ediyorum herkesin edebiyatı bir olmayabilir ben taşra insanıyım üslubum sert olmuş olabilir haddimi aşmış olabilirim ama kesinlikle art niyetli değilim gerçek hayatı anlatıyorum inanın yeri gelecek benzin koyup gezemeyecek motorun bakımlarını bırakın teker patlasa yaptıramayacak buna derler ki s.kerim böyle aşkın ızdırabını ızdırap çekecek olmayacak mi bunlar
    Oldjack ve hakanens bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    [QUOTE=XuRTo;3608129]Kırdıysam kırıldığın kelimeler için özür diliyorum fakat bakıyorum da bazı arkadaşlar hayatın gerçeklerinden çok uzaklar kendi kardeşleri veya yakınları olsa burada yazdıklarını söylerler mi ben ileriyi düşünerek konuştum belki bu yapacağın borçlanma yuvanin dağılmasına sebep olacak annen baban ile konuş benim gibi sert konusacaklardir çünkü seni gerçekten düşünecek olan onlardır tamam kardeşim ben çok gerçekçi olduğum için zoruna gitti ben de herkes gibi sana süslü cümleler kursaydim hoşuna giderdi keyfin bilir git 15bin değil 25bin tl lik motor al elalem sana kıçı ile gülsün ne diyecekler biliyormusun ayranı yok içmeye tahterevan ile gidiyor ..... Diyecekler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evli ve borçlu bu arkadaş sorumlu olduğu bir eşi var neden gerçekçi olmuyorsunuz adam zevki için alacak cefa çekilmeden sefa sefa sürülürmü gerçekçi olalım lütfen borç ile sefa sürülürmü

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Ha illa alacağım diyorsan benim gibi yap en ucuz motoru al haftasonları eşini aileni ihmal etmeden sür takıl borcun harcın bittiği zaman almak istediğin motorun parası kadar biriktir borçsuz al nereden bakarsan bak benim söylediklerim gerçekçidir. borç ile sefa sürülmez bu motor su yakmiyor kaskosu var muayenesi var cartı var curtu var zorlar seni bu masraflar
    Yasim 29 3 senedir evliyim ev kredi ve motorada kredi cektim allaha sukur cok sikinti cekemden odeyebiliyorum esimde calisiyor uygun bir motor alsa sikinti bile cekemden oder bu gun olmus bir iphone 3600 lira herkesin elinde var karta taksitte kalmadi ama aliniyo 5000 tl kredi cekse 36 ayda 150 tl nin altinda odese bir sorun olacagini sanmiyorum hayalci bir dunyada degiliz arkadasida pispislamiyorum yarina cikacagimiz belli degil ilerde keske demesini istemem hersey icin isteklere saygili olmak lazim iphone alacak butcem varken bencillik yapip kendime iphone almadim esiminde telefonu eskiydi telefon begenip o butceyle 2 tane aldik hayat bu varida yokluguda borcuda paylasicaksin benim dusuncem bu
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)