Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Motor alacağınız zaman eşinizi nasıl ikna edebiliyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18-21 yas arasi motorum vardi
    sonra is guc evlilik cocuk derken
    yas 40 oldu.
    arada sirada sizlandim.
    hanim "yok kaza olur, sana bi sey olur" diyerekten izin vermedi.
    10-15 yil...masaya yumrugumuzu vurup da alamadik...
    bu arada oglum geldi 12 yasina.

bi gun kafama dank etti.
    gittim aldim.
    sonra da
    "oglan geldi 11-12 yasina ..bana bi sey olursa sana o bakar" dedim...
    Motor aşkı budur işte

Eninde sonunda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen sunu istedin bende motor istiyorum deyip kadinin dusuncelerini dikkate almadan onun gonlunu almadan motoru alirsaniz olmaz.yarin sizin istemediginiz biseyi esiniz istediginde size ayni sekilde karsi cikar sen motor aldin o halde bana karisma der. Bunun sonu gelmez esler birbiri rizasini almadan kafasina gore is yapmaya baslar.iliski zarar gorur. O yuzden her zaman gonlunu alip motoru almak en iyi olandir. Mutlaka kalbini kirmadan bi sekilde izin alinabilir.sonucta kadin seni dusundugu icin izin vermiyor sana bisey olur diye korkuyor seni sevdiginden. Hicbirsey eslerden daha degerli degildir.
    Alıntı çalýkmoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asarým kendimi de o daya bir ip getir ya motor yada inadýn de bu denendi ve baþarýlý sonuç verdi nc750 alacaðýmýz zaman iþe yaradý
    ya motor ya inadin iyiymiş
    Bir an kendini asacaksın sandım :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Bu konu her zaman konuşulur erkekler arasında..
    Ben her zaman derim " bir kadını evlenmeye ikna eden erkek her şeye ikna eder.. "

Başka da bir sözüm yok..

Saygılar,
    fusuy364 bunu beğendi.

21 yaşında öğrenciyim.Bu motor öğrenciyken alınmıyor.Bir yandan çalışıyım para biriktiriyim dedim.Babam izin vermiyor.Eee ilerde evlenince hanım izin vermiyosa öliyim ozama ben

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onunla evlenerek yapmışın hatayı dostum

Motosikleti
    HONDA PCX150
    Ben evli birisi olarak ve bu forumdaki anlatılanları aynen yaşadığım için sizlere tavsiyem ses çıkarmayın istediğinizi alın. Veee Zamana Bırakın

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Bu çok yaygın bir sıkıntı karılar ve en çok ana lar istemez ama bu istek öyle bir şeydirki yaşamadan da sona ereni görmedim yaşayıp kendiliğinden vaz geçmezsen yıllar sonra da yanardag gibi patlar ben 60 yaşımdayım ve ana mın hatırına bir süre almamıştım sonra gizli aldım alıştırdım hanım ses çıkarmadı ancak ciddi bir kaza geçirince korktu ve ya ben ya motor dedi ben yok ikinizdende vaz geçmem ama sen istemezsen motorun modeli yeni tercihim o olur sana yazık olur diyince geri çark etti.
    bütce meselesi tabi birden pahalı bir motor almak uygun değil bütcene göre bir motor alıp zamanla büyütmek en iyisi.
    komşum 25000 eroluk makinayı almış gelmiş hanımına 15000 liraya aldım demişti buda bir çözüm

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef ben 1 kişi için herşeyinden vazgeçecek biri değilim
    Başlık boyunca mantıklı mantıksız öneriler, mesajlar okudum. Ancak seninki hastalıklı bir bakış açısı dostum.

• Evlendiğinde eşin bir sürü kadından bir tanesi, yani senin dediğin gibi 1 kişi değil; senin için tek kişidir.
    • Hayatta herhangi bir şeyi "her şey" olarak konumlandırmak, hayattaki bir çok şeyi kaçırmaya neden olabilir. Hayatın kendisi her şeydir.
    • Son olarak motosiklet gibi Türkiye'de riski gayet yüksek olan bir uğraşıyı "her şey" olarak konumlandırmak, Allah korusun geçici ya da kalıcı sakatlıkların olduğu kaza olması durumunda daha çıkmaz bir yola sokabilir insanı.
    oenaj bunu beğendi.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı TolgaC. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21 yaşında öğrenciyim.Bu motor öğrenciyken alınmıyor.Bir yandan çalışıyım para biriktiriyim dedim.Babam izin vermiyor.Eee ilerde evlenince hanım izin vermiyosa öliyim ozama ben
    okul bitince işe başlayıp hemen evlenmiceyeceksin gezecen toazacan aklında ne varsa yapacan. sonra evleneceksin Ha bide evlenmeden önce motosiklete biniyorsa eşin bunu anlayacaktır. ama evlendikten sonra motosiklete merak sardıysan iş zor
    TolgaC. bunu beğendi.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Arkadaşlar evlenerek zaten çok büyük bir hata yapıyorsunuz. Sadece çocuk yapmak için mi bu kadar sıkıntı ? Zaten dünya kalabalık gittikçe artıyor nüfus , ben evlenmeyi düşünmüyorum hatta hatunu bile ikna ettim evleneceğimize yelkenli alırım beraber Yunanistan'a İtalya'ya açılırız diye. Çocuk falan hiç giremem sırf anamın babamın torun sevdası yüzünden. Zaten evlilik erkek doğasına aykırı birşey arkadaşlar , tek eşlilik insan ırkının erkeğinin beyin koduna ters. Bilimsel araştırmalar bile ortaya koydu bunu. O yüzden evlenerek ömrünüzü heba etmeyin :D şunu da buraya bırakıyorum konunun özeti.

http://i.hizliresim.com/DMRRL3.jpg

http://hizliresim.com/DMRRL3
    c4gin bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum naked motoru daha çok seviyorum, scooter kullanmadım hiç, o yüzden çok tuhaf geliyor bana, buralar dağ bayır ve yolları kötü olduğu için chopper da pek uygun değil, geçen "motosikletini göster" başlığındaki motorlara bakarken "aaa şu motor ne güzelmiş" dedi ona bile sevinir oldum

Dediği motor da

http://www.upmatik.com/m/2015/04/28/...4-28165346.jpg

Fiyatına baktık yine hüsranla karşılaştık 11.800 TL
    Merhabalar,

eşiniz bu motoru beğendiyse mondial extreme max 150 ile işe başlayabilirsiniz, hatta bu motor ile türk bir çift dünyayı dolaşmıştı mondialde onlara yeni motor vermişti uygun bir anında bu çiftin bloğunu eşinize gösterin fiyatıda çok ucuz 3500civarına alınabiliyor bunu alalım önümüz yaz araba alana kadar gezeriz arabada tabiki alacağız bu motor ile pikniğe gideriz vs. bak millete dünyayı dolaşmış filan diyip kredi kartıyla motoru alın zaten devamı gelicektir bence ikna edersiniz gibi geliyor...

bu arada ciddi anlamda bekar olmak güzel bişeymiş evi, arabayı ve motoruda aldım gelicek olan biri olursa kıza sadece çantanı al gel dicem
    Ertugyigit ve oenaj bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yengeyi boşa

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı XuRTo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sana tek kelime söyleyeceğim sen bundan sonra evin yönetim idare işlerine sakın karışma çünkü senin aklın 10 karış havada eşin yani yengemiz senden 10 gömlek daha akıllı düğün borcun varken sen hangi akılla 15000 tl borçla motor almayı düşünürsün hiç utanmıyor musun çevren ne der ayıp ayıp sana kız bile verilmesi hata aslında önce borcunu kapat sonra ev al sonra araba al sonra da motor mu alıyorsun at mi alıyorsun eşek mi alıyorsun al kimse sana birşey diyemez beyfendiye bak borçlu üzerine gereksiz birşey için bir daha borçlanacak hadi desek o motor ile çalışıp evimi geçindirip borcunu ödeyeceksin motorun masraflarını karşılayacaksın al derim ama öyle birşey yok o motorla çalışacak olsan bile ancak karnını doyurur motorun masraflarını karşılamakta bile zorlanırsın sürekli eksiklerin olur hayatın cefasinı çekmeden sefasını süremezsin boş düşüncelerinle eşini ve çevreni kendinden soğutma 4 elle işine sarıl dediklerimi unutma
    Arkadaşım neden bukadar tepkili,dengesiz,agresif ve hakaretvari yorum yazmışssınız,
    Yaptığın gerçekten çok ayıp çook
    Şu yazdıklarını diğer arrkadaşların yazdıklarıyla bi kıyasla bakalım,
    Daha bişey demiyorum sana,
    akbird ve Oguz K. bunu beğendiler.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Bi iki araştırma sonucu kararımı verdim, sabah uçakla istambuldan konyaya gittim motora baktım aldım geldim, garaja koydum hanım bu ne dedi diğeri bozuldu bunu aldım dedim (cbf 150 idi diğeri )
    he iyi yapmışsın hızlı mı bari dedi eh sayılır dedim motosikletm fazer 800
    allah herkeze gönlündeki gibi eş ve motosiklet nasip etsin.
    oenaj bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    [QUOTE=oenaj;3608007][B]Arkadaşım neden bukadar tepkili,dengesiz,agresif ve hakaretvari yorum yazmışssınız,

Dostum yenge hesap acmis gelmis diyecektim yorumu gorunce arkadas haddinden fazla sert cikismis hatta azarlar tarzda konusma yapmis belliki bir kuyruk acisi olmus ondan bukadar cok sert cikismis sen takma kafana nede guzel soyluyor borclari kapa ev al is kur araba al sonra motor.Gunumuz turkiyesinde kenara insan zar zor para atabiliyor bunlari sifirdan yapacak olsan zaten omrun yarisindan cogu gider hatta omur biter bunlar bitmez cok istiyorsan esini ikna et al 5 bin 10 binlik motor alabilmek icin kalkip 500 bin tl masraf yapmana gerek yok motor al sonra araba al arabayi sat kredi cek ev al sonra gene motor ardindan araba istekler ulasilabilir olmali hayat senin diledigin gibi yasa
    oenaj bunu beğendi.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletm fazer 800
    Hayırlı olsun arkadaşım,
    Kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle,,,
    CİHAN bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık boyunca mantıklı mantıksız öneriler, mesajlar okudum. Ancak seninki hastalıklı bir bakış açısı dostum.

• Evlendiğinde eşin bir sürü kadından bir tanesi, yani senin dediğin gibi 1 kişi değil; senin için tek kişidir.
    • Hayatta herhangi bir şeyi "her şey" olarak konumlandırmak, hayattaki bir çok şeyi kaçırmaya neden olabilir. Hayatın kendisi her şeydir.
    • Son olarak motosiklet gibi Türkiye'de riski gayet yüksek olan bir uğraşıyı "her şey" olarak konumlandırmak, Allah korusun geçici ya da kalıcı sakatlıkların olduğu kaza olması durumunda daha çıkmaz bir yola sokabilir insanı.
    çok muallakta kavramlar kişi nedir, neden eşi insanlar için tek olur onu tek yapan özellikleri nelerdir. hayattaki herhangi birşey çıkarılınca herşey etkilenir mi herşey bir bütünmüdür. Son olarak motosikleti uğraşı olarak tanımlamak ne kadar doğrudur.
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cgl

Merhaba

Kırdıysam kırıldığın kelimeler için özür diliyorum fakat bakıyorum da bazı arkadaşlar hayatın gerçeklerinden çok uzaklar kendi kardeşleri veya yakınları olsa burada yazdıklarını söylerler mi ben ileriyi düşünerek konuştum belki bu yapacağın borçlanma yuvanin dağılmasına sebep olacak annen baban ile konuş benim gibi sert konusacaklardir çünkü seni gerçekten düşünecek olan onlardır tamam kardeşim ben çok gerçekçi olduğum için zoruna gitti ben de herkes gibi sana süslü cümleler kursaydim hoşuna giderdi keyfin bilir git 15bin değil 25bin tl lik motor al elalem sana kıçı ile gülsün ne diyecekler biliyormusun ayranı yok içmeye tahterevan ile gidiyor ..... Diyecekler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

[QUOTE=ayzek;3608027]
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]Arkadaşım neden bukadar tepkili,dengesiz,agresif ve hakaretvari yorum yazmışssınız,

Dostum yenge hesap acmis gelmis diyecektim yorumu gorunce arkadas haddinden fazla sert cikismis hatta azarlar tarzda konusma yapmis belliki bir kuyruk acisi olmus ondan bukadar cok sert cikismis sen takma kafana nede guzel soyluyor borclari kapa ev al is kur araba al sonra motor.Gunumuz turkiyesinde kenara insan zar zor para atabiliyor bunlari sifirdan yapacak olsan zaten omrun yarisindan cogu gider hatta omur biter bunlar bitmez cok istiyorsan esini ikna et al 5 bin 10 binlik motor alabilmek icin kalkip 500 bin tl masraf yapmana gerek yok motor al sonra araba al arabayi sat kredi cek ev al sonra gene motor ardindan araba istekler ulasilabilir olmali hayat senin diledigin gibi yasa
    evli ve borçlu bu arkadaş sorumlu olduğu bir eşi var neden gerçekçi olmuyorsunuz adam zevki için alacak cefa çekilmeden sefa sefa sürülürmü gerçekçi olalım lütfen borç ile sefa sürülürmü

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Ha illa alacağım diyorsan benim gibi yap en ucuz motoru al haftasonları eşini aileni ihmal etmeden sür takıl borcun harcın bittiği zaman almak istediğin motorun parası kadar biriktir borçsuz al nereden bakarsan bak benim söylediklerim gerçekçidir. borç ile sefa sürülmez bu motor su yakmiyor kaskosu var muayenesi var cartı var curtu var zorlar seni bu masraflar

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Herkesin hayatına kimse karışamaz..

Konu nereden nereye gelmiş..

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Kimse kimsenin hayatına karışamaz tabi ama sonuçta bizim başımızdan geçenleri ya da olabilecekleri söylüyoruz ki kendiside aynı sıkıntıları yaşamasın.
    XURTO nun dedikleri doğru tabide evlilikte hep cefa çekmekten zaten sefa çekemeyeceğin için sıkıntı oradan çıkıyor. Hep ha şu zaman alırım ha şu zaman yaparım demekten hiçbir zaman fırsat bulamıyorsun. Evleniyorsun, düğünden kalan borçları ödüyorsun, çocuk oluyor çoçucuğun eksiklerini alıyorsun yapıyorsun. Kiradaysan belki ev alalım artık diyorsunuz ya da araba alalım diyorsunuz. Diyorsunda diyorsun. Ha gelir düzeyin yüksekdir o zaman sıkıntı olacağını sanmıyorum.
    Bende borç üstüne borç yaparak aldım ama elime para kalmadığı için motorla gezemiyorum doğru dürüst bile. Bu durumdan ötürüde yoktan anlamayanda bir eşin varsa zaten bir süre sonra o yuva yıkılmaya doğru gidiyor.
    Gerçi benim bir yandan da şanssızlığım aşırı asosyal bir eşim olması ve bana zaten hiçbir konuda destek vermemesi ve beni hiç kıskanmaması beni belkide başka şeylere yöneltmiş olabilir.
    Neyse allah bize akıl fikir versin sonumuz hayır olsun.
    Bir garip yolcu

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sorun o değil, sorun yukarıda ki forum kullanıcısının her konuda olduğu gibi bu konuda da aşırı tepkili cevaplar vermesi.. Sen kimsin de "sana kız verilmesi bile hata" diyebiliyosun.. İnsanlar bu hakkı kendilerinde nasıl buluyor, nasıl bir başkası hakkında bu kadar rahat aşağılayıcı yorumlar yapabiliyor.. Burada ki adminler hiç kontrol edip uyarıda bulunmuyorlar mı acaba.. İlla kullanıcının şikayet mi etmesi gerekiyor.. Bunları gördükçe insan sinirleniyor.. Arkadaşlar ortada bir gerçek vasa bunu karşındaki insanı aşağılamadanda gayet güzel yapabilirsin.. Bakın Türkçe konuşuyoruz değil mi hepimiz..
    oenaj ve Oguz K. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)