Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletimin km si kendi kendine düştü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba CR1
    Merhaba arkadaşlar bugün petrole giderken dijital gösterge bi gitti geldi kapandı tekrar çalıştı herşey normal gibiydi benzini aldım km yi sıfırlayım derken birde baktım 3.200 de olması gereken motor 1.700 km ye düşmüş beni çok rahatsız etti bunu nasıl eski haline getircem arkadaşlar yardım edin servise götürsem bana yardım edebilirlermi göstergeyi söktüm ayarlama yeri vardır diye oda yok napcam bilemiyorum bu arada motorum kuba cr1

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Arkadaşlar yardım edin moralim çok bozuldu bu olaya nasıl düzeltilir analog değil km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Akşam akşam çok güldüm kusura bakma boşver km hiç kurcalama 1500 km farktan birşey olmaz ama basınçlı suyla birdaha yıkama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam akşam çok güldüm kusura bakma boşver km hiç kurcalama 1500 km farktan birşey olmaz ama basınçlı suyla birdaha yıkama
    sana öyle öyle yapacaksın yani birde orjinal diye satacaksın haa ??

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana öyle öyle yapacaksın yani birde orjinal diye satacaksın haa ??
    Bu durumu satarken belirtsin söylesin. şimdi kurcalarsa söktak km düşürülmüş denir. senin için fesat
    CKRRENTABIKE bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Düzeltmek istiyorum varmı bi yolu bunun neden olduğunuda anlayamadım basınçlı suylada yıkamadım motoru silerim hep alarm takılı bu uzaktan çalıştırma falan o falan mı bozdu acaba ben dürüst adamım neyse o olsun istiyorum km si

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    benim de başıma gelmişti panik yapma. RESETLENİNCE KM DEN MİL E DÖNMÜŞTÜR. ayarları kurcala tekrar km ye çevirirsin.

işin komik yanı biz ustayla 2 saat beyin fırtınası yapmış ama fark edememiştik
    ilkerabi bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de başıma gelmişti panik yapma. RESETLENİNCE KM DEN MİL E DÖNMÜŞTÜR. ayarları kurcala tekrar km ye çevirirsin.

işin komik yanı biz ustayla 2 saat beyin fırtınası yapmış ama fark edememiştik
    3200/1.60 = 2000 km eder. Adamınki 1700 e düşmüş. Deniz miline (1,8) dönüşmüş olabilir mi ?
    ilkerabi ve TOTEMONS bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Yok mil degil onu denedim km gosteriyor tam 1500 km dustu eski haline getirmek istiyorum

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    1500 km daha yap eski haline otomatikman döner..
    Tripmetre dediğimiz sıfırlanabilir sayaç sizin göstergede görünüyor mu, görünüyorsa kaç hane????

Motosikleti
    Kuba CR1
    Trip var birde odo var tribi her benzin aldığımda sıfırlıyorum fakat odo sürekli devam ediyordu sıfırlanmıyordu yani ama ne olduysa birden bire odo
    düştü analog olsa elimle söküp ayarlıcam ama dijital söktüm içini ama ayar yapılan bi yeride yok en iyisi servise götüreyim. Beyinden olabilir mi acaba diyerek beyni söktüm kontağı açtım aynı km yi gösteriyor sadece motor ateşleme yapmıyor yıkamacıda suyla tekeri döndürsem çokmu uzun sürer acaba :D

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3200/1.60 = 2000 km eder. Adamınki 1700 e düşmüş. Deniz miline (1,8) dönüşmüş olabilir mi ?
    onu baştan fark ettim de arkadaşın önceki rakamı yanlış hatırladığını varsaydım.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Servise götürdüm yapacak bişey yok dedi ilk defa benim başıma geliyor sanırım böyle bişey usta herkes düşürtmek istiyor sen yükseltmek istiyosun diye bide dalga geçti benimle ayar yapılamıyormuş neyse böyle bincez artık yinede çözüm yolu bilen bi arkadaş çıkarsa burdan bi yardımcı olsun benimde içim rahat etsin

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    kör istemiş bir göz Allah vermiş iki göz. ohh ohh suyundan da koy... keşke bana da olsa... satarken söylersin.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Memlekette okadar çok km düşürme olayı var ki motor artık durumu kabullenip sen ellemeden kendi kendini düşürmüş =)
    Berkec. ve copycat bunu beğendiler.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanayi'de km düşüren arkadaşlara gidiyorsun, 20TL veriyorsun "Bunun göstergesi değişti, orjinal kilometresi şu" gibi bir şey diyebilirsin. işlem tamam.

Bir kere faideli bir iş yapmış olurlar.

Veyahut olur da satacak olursan dersin, kilometre telinde bir sorun oldu gerçek kilometre şudur diye.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Sanayiiye bi götüreyim bakalım ne diyecekler pek gelişmiş değil sanayiimiz ama olsun bakalım şansımızı deneyelim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)