Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yardım önerdim, fırça yedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Biraz önce evden ciktim ve otobus duragina geldim. 30 metre gerideki isiklar kirmiziya donunce cbf150 bi kurye en one gecti ve isigi bekledi. İsik yesile dondu bu hareket edemedi. Sonra motorun sagini solunu kurcalamaya basladi. İsik kirmizi-yesil devam ediyor bu arada. Belki yardima ihtiyaci vardir diye yanina gittim. Tam o esnada bu motoru hateket ettirip saga dogru yanasiyordu, el ettim, tam yanimda durdu. "Ariza mi var? Birsey lazimsa evim yakin, getireyim?" dedim. Bos bos yuzume bakti. Tekrarladim. Bunun uzerine bluetooth'u kapatti, "ne vardi?!!!" diye sordu kibar olmayan bir tonda. "Yolda kaldigini gorunce yardima ihtiyacin vardir belki diye geldim. Evim yakin, birsey lazimsa getireyim diyecektim" dedim. "Telefondayim arkadasim ya!" dedi, basini saga sola sallayip soylene soylene gitti, ileriye saga cekti.
    Ben bunu anlamiyorum dostlar. Yardima kosmayan motorcuya nasil kiziyorsam bu tur homo erectus'lara da oyle kiziyorum. Kendimi gercekten cok kotu hissettim. Oysa ki sadece yardim etmeye calismistim, fircayi hakedecek hicbirsey yapmamistim.
    Motosiklet kulturu bu degil. Bu kultur degil!
    Saglicakla kalin,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bildiğin terbiyesizmiş adam. bir avuç civata üstünde gidiyoruz. günü gelecek yardım edecek birisini arayıp da bulamaycak.
    gerçekten de motorculuk bu değil.
    40yapar bunu beğendi.

Ee sanane abii sanki kaza yapti daha kask kafasinda duruyoken ne rahatsiz rdiyosun

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    mal, her yerde mal.

motosikleti sadece ulaşım aracı olarak kullananlar belli ediyo kendini.
    ya kendi bakımsız oluyo ya da motoru. yardımı haketmeyen tipler.
    40yapar, umuttuna ve ucanteneke5 bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee sanane abii sanki kaza yapti daha kask kafasinda duruyoken ne rahatsiz rdiyosun
    Lanet olsun diyorum ve susuyorum.
    abeciMotoru, maktama, 40yapar ve 9 diğerleri bunu beğendiler..
    Ya susmak ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Herkes üzerine alınmasın ama kurye... İşleri zaten çok stresli bir de kuryecilik yapan bir insanın -muhtemelen- zor bir hayat geçirdiğini tahmin edebiliriz. Kimden nasıl tepkiler beklemen gerektiğini bilmen gerekiyor.

Örnek vereyim. İnsan ayırmak iğrenç bir şey ya da yaftalamak-sınıflandırmak ama ben sadece gözlemimi aktaracağım. 2 seneye yakındır her gün işime motosikletle gidip geliyorum. En başta Göztepeden çıkıp köprü-barbaros-dolmabahçe üzerinde Kabataşa gidiyordum. Genel olarak Anadolu yakası Kadıköy- Üsküdardan çıkıp Beşiktaş, Beyoğlu Levent, Maslak istikametine giden araçlar. Halimden çok memnundum. Hatta insanlara anlatıyordum İstanbulda motosiklete saygısızlık abartılıyor ben tam tersiyle karşılaşıyorum diye. Emniyet şeridi boş, polisler zaten anlayışlı o konuda. Önüme kıran eden yok, hatta ufak bir korna çaldığın zaman hemen yol veriyorlar. İstisnalar kaideyi bozmaz tabi.

Daha sonra iş yerim Ümraniyeye taşındı. Yani Göztepeden TEM üzerinden Ümraniye. Anadolu yakasının doğusundan gelen araçların kullandığı bir yol aynı zamanda. Senaryo tamamen farklı. Alayı kasap. Emniyet şeridine zig-zag yapıyorlar, motosiklet kimsenin umrunda değil kornalar eller kollar havalarda uçuşuyor. Bu tesadüf olamaz.

2 ay önce işimi değiştirdim, artık maslak tarafına gidiyorum ve eski senaryoya döndüm. Buradan çıkıp da TEM'den Avcılar tarafına giderken yine kanser ediyorlar. Bunların tamamı tesadüf olamaz. İnsan profiline göre bize davranış şekilleri de çok değişiyor. O yüzden her coğrafyaya, kültüre, vizyona göre sen de bakış açını değiştirmek zorunda kalıyorsun.

Çok iğrenç ama gerçek bu.
    noob, 40yapar, S6453 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza yapınca rahatsız edebiliriz yani :D
    40yapar ve ilkadam bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir insan nasıl bu kadar görgüsüz olur anlam veremiyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neden motora binenler birbirine selam vermiyo diye konu açılıyo ya sebebi bu işte kaskın altında nasıl bir karakter var belli değil. biri düşmediği yahut takımı taklavatı alıp orasını burasını kurcalamaya başladığını görmeden yanına gitmeyin.

Balık'lık etmiş , ancak bu sizdeki insani/yardım duygularını bir çırpıda yok etmesin lütfen , çoğumuzun başına benzerleri gelmiştir.

İyilik yap denize at , balık bilmez ise halık bilir

(Halık=halk/eden yaradan manası taşır selamlar.)
    mehmetenis, abeciMotoru, ilkadam ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    böyle kaba ayılar var tabi camiamızda..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    insan işte her türlüsü var , çok kafaya takmamak lazım , büyükşehir'de bazen insanlar birbirine yardım etmeye bile çekiniyor mümkünse naifliği korumaya devam edebilmek en iyisi.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Ben olayın sadece motorcu kısmında değilim aslında. Sorun çok daha öncesinde başlıyor sanki. İnsan gözünü açtığı yerde çok bir şey görmemişse, sonradan ne kadar uğraşırsa uğraşsın olmuyor. Bir yandan insana dair inancı ve sevgiyi her şeye rağmen yitirmemek, yitirmemeye gayret etmek; öbür yanda yaşadığın toplumun ortalama bir ferdini olduğu gibi kabul edip öyle davranma zorunluluğu hissetmek. Bu ikisi örtüşmüyor, örtüşemiyor...
    Sağlıcakla kalın
    TEKNECI, metinkilic, meki 60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    bosver kardesm
    sen yine boyle devam et bence
    bakarsin birisi de "sagol, Allah razi olsun, tesekkurler" der
    bunu unutursun
    40yapar bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Olur böyle şeyler hiç canını sıkma benim yamaha nın lastiği sefaköy rampasında patladı ki belim nasıl ağrıyordu bir kişi haricinde durup yardıma ihtiyacın var mı diye soran olmadı.Neyse ki motosiklet kaskolu idi çekici geldi falan ama boş insanlarımız boş.

Ayrıca kuryeci arkadaşlara ihtafta bulunulmuş ama benim yanımdan geçenlet maxi scooterlar endura makinalar ve racing makinalar da vardı hiç birisi bırakın durmayı kafasını bile çevirip durmadı maalsef.
    Ayeıca bir kişi durdu dedim ya o da kuryeci bir arkadaştı...
    40yapar bunu beğendi.

grottobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Kısa bir zaman önce benzerini yaşadım insan yaptığına yapacağına pişman oluyor. Kendini sorgulamaya başlıyor neden durdum neden sordum diye. İnsanlık bizde kalsın ihtiyacı olan birine yardım etmek kadar güzeli yok dünyada. Motorcu motorcuya yardım etmeyecekte kim edecek.
    mehmetenis bunu beğendi.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur böyle şeyler hiç canını sıkma benim yamaha nın lastiği sefaköy rampasında patladı ki belim nasıl ağrıyordu bir kişi haricinde durup yardıma ihtiyacın var mı diye soran olmadı.Neyse ki motosiklet kaskolu idi çekici geldi falan ama boş insanlarımız boş.

Ayrıca kuryeci arkadaşlara ihtafta bulunulmuş ama benim yanımdan geçenlet maxi scooterlar endura makinalar ve racing makinalar da vardı hiç birisi bırakın durmayı kafasını bile çevirip durmadı maalsef.
    Ayeıca bir kişi durdu dedim ya o da kuryeci bir arkadaştı...
    Haklısın ben de herkesi kapsayacak bir genelleme yapmak istememiştim ama büyük kitleler için konuşmak gerekirse haklı olduğumu düşünüyorum. Yardım teklif etme demiyorum sadece olası tepkilere hazır olmak lazım ve bazı şeyleri birisine göre diğerinden daha çok beklemek yanlış bir hareket olmaz.

Yol üstünde bir köye uğrayıp birisinin kapısını çaldığında silahla kovalayan da çıkabilir, hayatında görmediğin misafirperverliği gösterecek olan da. Ama kapıyı çalarken 2.yi beklerim aynısını Texasın köyünde yapıyorsam ise 1.sini
    mehmetenis bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bende buna benzer birşey yaşadım kuryenin biri sefakoy rampasinda kalmis motorumu kenara çekip yardıma gittim itelim diyorum yok karışma falan diyor arkadan vuracaklar dedim neyse ikna oldu iterek kenara aldık gel seni götüreyim falan yok mok sen devam et falan boyle tuhaf tavırlar..

Tesekkur dahi etmedi ..
    Sahsiyetsiz..
    mehmetenis bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    kurye arkadaş bir an soka girmiş olabilir
    birde böyle düşünmek gerek=)

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    bir keresinde, selam verdim cbr 125 kullanan birisine, iki kere hızlı hızlı kornaya bastım.
    sonra duyunca bir bastı kornaya 30sn, durdum. oda geldi yanıma buyur bir şey mi oldu dedi.
    yok dedim selam vereyim dedim, sonra tamam kardeş a.s dedi gitti.
    odun her yerde odun diyen arkadaş çok haklı
    kro her yerde kro.
    mal da her yerde mal.
    abeciMotoru, Sokollu ve ALYEDZ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)