Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yardım önerdim, fırça yedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    geçen yağan yağmurlardan birinde sabah işe giderken şirinevler tarafında e5 te bir kurye arkadaş çalışmayan motoruyla uğraşıyordu... durdum ben de çantada her türlü takım taklavat var... durulacak yer de değil aslında orada emniyet şeridi yok çünkü... neyse geçmiş olsun hayırdır falan derken "buji ıslandı galiba" dedi, ben arkadan gelen araçları yönlendirirken kendisi de bujiyi söküp temizleyip tekrar taktı... 5 dk da halledilecek mesele yardımcı olmasan tehlikeli durumlara yol açabilirdi... kendisi de çok düzgün bir insandı güzelce teşekkürünü etti helalleşip ayrıldık... ve o sabah işe daha mutlu gittim... bence siz de karşıdaki ne olursa olsun iyi niyetle yaklaşmaya devam edin... öküzse onun öküzlüğüdür, iyilik ise sizin iyiliğinizdir...
    abeciMotoru, Alisilin, karacabeg ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Farkında mısınız, aslında birçoğumuzun bu konuya ilişkin iyi ya da kötü bir anısı var. Herkes olumlu ya da olumsuz etkilenmiş demek ki. Bir insanı mutlu da mutsuz da etmek çok kolay aslında. Çok değil, kuru bir selam, sade bir teşekkür yetiyor
    Furkan Tarık, plegus, meki 60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Öyleyse cc'ye göre adamsın 1!1!1!1
    40yapar bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    belki telefondakine sinirlenmiş olabilir... sizi istemeden kırmış olabilir... gebzeden kavacık a getirdiğim ekspres evrağın aslında yakacık a gideceğini öğrendiğimde bende barut gibi olmuştum.....
    40yapar bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    boşverin sizden yardım istemeyen el işareti yapmayan hatta yardım istese bile eğer 2 kişiyse yardım isteyen kendisi ve artçı ise kesinlikle durmayın çünkü bu devirde kimseye güvenmeyin motorunuzu çalabilirler bıçak zoruyla tipine kılığına bakın yardım istiyorsada yardım edebileceğiniz bir durum ise inin yoksa meraktan inip sormayın. benim şahsen umrumda olmaz yardım istemiyorsa banane derim. ama yardım istiyorsa elimden birşey gelirse yaparım teknik felan işler için usta servisi arasın. ha birde siz siz olun yolda kalan motoru kesinlikle kendi motorunuzla çekmeye kalkışmayın heleki daha önce hiç çekmediyseniz tecrübe ile sabitim çünkü geçen sene ilk kez yolda kalan birinin motorunu kendi motorumla çekmeye yani servise götürmeye çalıştım bir kere viraj dönemiyorsunuz gaz veriyonuz arkadaki motor aniden arkaya geliveriyor bu sefer arkadaki motorun ağırlığı kendi motorunza ağırlıktan dolayı fren etkisi yaratıyor çok şükür motoru düşürmeden bıraktım ama bir daha tövbe ettim çünkü 4 5 kez çekiş sırasında düşürecektim motoru. çektiğim motor eski model zzr 1100 idi 230 kiloydu benim motorda 205 kg. siz siz olun asla başka motoru kendi motorunuzla çekmeye kalkışmayın sizde yolda kalabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farkında mısınız, aslında birçoğumuzun bu konuya ilişkin iyi ya da kötü bir anısı var. Herkes olumlu ya da olumsuz etkilenmiş demek ki. Bir insanı mutlu da mutsuz da etmek çok kolay aslında. Çok değil, kuru bir selam, sade bir teşekkür yetiyor
    selam ayağı döt ayağı be kardeşim istanbulda günde en az 300 motor sürene her birine selam vermeye kalkarsan tik oluşur belli bir süre sonra kafayı ikide bir emme basma tulumba gibi sallama hastalığı oluşur. o yüzden boşver selamı sabahı kendini rüzgarın akışına yolun duruşuna havanın kuşların cıvıltısına bırak . ama selam veren olursa başını salla hafiften . yoksa ilk selamı sen verme bırak onlar selam verirse selamlarsın aksi halde kimseye selam verme trafikte
    40yapar bunu beğendi.

Sen duruşunu bozma veya öyle dedi diye başka bir yardıma muhtaç insanı es geçme sen sen ol mükemmel bir davranış sergilemişsin.
    40yapar bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam olayını daha önce konuşmuştuk. Kimisi motosikleti sadece taşıma aracı olarak kullanır, aklına bile gelmez karşıdaki adamın selam için korna verdiği. Aynı istikamete giderken selam amaçlı korna vermem, ışıklarda durup kaskın vizörünü açınca yüzünü öteki tarafa çeviren adamla da sohbet etmem. Bunlar motosiklet ile alakalı şeyler değil tamamen, büyük şehrin getirdiği yabancılaşma.

Bırak yardım önermeyi, benim için frene dokunup durması bile bir teşekkür etme nedenidir.

Mesele frekans olayı, can sıkmamak lazım. Nezaket'e gelene kadar düzeltmemiz gereken çok şey var.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    oluroyle

Siz insanlık etmişsiniz, o insanlıktan anlamamış. Hayatta karşılaşabiliyoruz böyle şeylerle..Siz insanlığınızdan vazgeçmeyin ki, günün birinde gerçekten yardıma muhtaç birini teğet geçmiş olmayasınız,insanlık bizde kalsın.

Tebrik ediyorum, o an o an ki durumda, teğet geçerdi kim olsaydı sizin yerinizde, ben de dahil belki de .. Siz teğet geçmeyip,insanlığınızı göstermişsiniz.

Kazasız belasız sürüşler dilerim Sn. 40yapar
    40yapar, ALYEDZ ve mgora bunu beğendiler.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    olsun siz insanlığınızı yapmışsınız.

belki o an birisiyel tartışıyordu yada ne bilim keyfi yoktu. başka bir olaya kafası takılmıştı vs. ama siz yinede bir gün karsınıza böyle biri çıkarsa durun =))

geçenlerde araba ile karşıya geçiyordum. bilen bilir köprüye gelmeden sağ tarafta otobüslerin ayrıldıgı yerde çok geniş bir emniyet şeridi var. orada 2 tane kuryeci arkadasımız durmuşlardı 1 motorun sagına soluna bakıyorlardı bende durdum birşey var mı yardım edebılcegım dedım. yok çok teşekkürler öle inceliyoduk ama sizin gibi motorculara saygı duyan araç sürücüleri varmıydı ya dedi. dedim abi bende motor kullanıyorum :D hee tamam o zaman dedi =) sonra bende devam ettim.
    40yapar ve ALYEDZ bunu beğendiler.

berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee sanane abii sanki kaza yapti daha kask kafasinda duruyoken ne rahatsiz rdiyosun
    Bir primatta burada
    berkcigdem ve 40yapar bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bırak ne hali varsa görsün hıyarın...
    Ayrıca o kulağındaki bulututtu başka bir tarafına girsin...
    40yapar bunu beğendi.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Evet uzulmustum. Ama dogru olani yaptigimdan emindim. Sadece dogrunun bu kadar da izafi olmasini hazmedememistim. Goruyorum ki aslinda cogunuzla ayni seritte gidiyormusum. İyiye, guzele ve insana olan inancimi muhafaza etmeme yardimci olan tum dostlara tesekkur ediyorum. Herkesin tekeri duz bassin. Ama sizinki daha bi duz bassin
    barodi ve ALYEDZ bunu beğendiler.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Boşverin. Karaktersizmiş herif. Ama benden tavsiye, içinizde kalmış belli, böyle yaşanmaz. Bi dahakine ilerde durursa yanına gidip "mal mısın bilader, sana yardım önerende suç" diyin de, sonradan böyle dertlenmeyin. Hayat dışarıda. Yardım işine gelince, ben genelde yanaşıp sorarım, yapacak bişi yoksa bile yakın bi yere bırakmak lazım. Benzinciye falan. Ama dediğin gibi, insanları motorcu, ya da değil diye ayırıyoruz görünce, genelleme yapmamak lazım. İnsan veya değil diye düşünmek en iyisi. Dert sahibi yaparlar adamı
    40yapar bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    ikikere yolda kaldım göstergede bir sorun vardı benzinin bittiğini fark edememiştim. İkisinde de kuryeler yardım etti. Kurye abi candır aslında. Kesinlikle yolda kalmış birini görsem durdurabiliyorsam dururum selam verebiliyorsam aklıma geldiyse yada fark ettiysem veririm. Arkadaşlar gasp falan demişler de, ya o olaylar insanın başına milyonda bir gelir. Hemde bu kadar absürt bir senaryoyla. Bu kadar paranoyak olursak yaşayamayız. İnsan insana değer vermeli. olur yani insanın eşref saati olu yarı baygın dolaştığı zamanlar olur. Öyle ters bir zamanda ters bir adama denk gelmişsiniz. Yapacak bişey yok ama bu durum içinizdeki motorcuyu öldürmesin emin olun bi gün yolda kalırsanız o yanınızda duran motorcunun kıymetini anlarsınız.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    O bizden biri değilmiş
    Motorcu motorcuya yardım eder
    Oldjack ve 40yapar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Bende kuryeyim yoldada kaldım kimseyi kırmam yardım ederim yardım etmek isteyenede karışmam ama sorunum olmadığı halde kuru kalabalık yapacak insanada sinirleniyor insan. Mesela şöyle bir anim vat. Paketi aldım çıktım daha avmnin otoparkından çıktım 200 metre gitmeden motor stop etti. Hemen kaldırıma sağa çektim baktım cikleyi çok cekmisim takılı kalmış geri itilmiyor. Daha öncede başıma geldi ayak marşıyla motoru çalıştırıp cikleyi bitek öyle itebiliyodum aksi halde tamirciye gitmek gerekiyordu. Herneyse zaten hava yağmurlu yetiştirmem gereken bir paket var restorani defalarca aradım açan yok bi yandanda ayak marşıyla motoru çalıştırmaya çalışıyorum. Derken pat bi eleman geldi sıkıntımı var dedi anlattım kurye arkadaslarim gelecek bana motor getirecek onlarda burdaki motoru tamirciye götürecek dedim. Durmana gerek yok gidebilirsin dedim. Yok adam illa bekleyecek bide kendi deneyecek illa verdim motoru belki yapar diye ama umudum yok derken ayak marşı diye ayakliga vurduğunu gördüm dalga gecer gibi madem anlamıyon ne karisiyon abi. Ama birşey demedim arkadaşlar gelince gitti artık. Demem o ki yardım edebileceğin hiç birşey yoksa kuru kalabalık yapma gören birşey var saniyo anlayan anlamayan herkes toplasiyo.
    Oldjack, ALYEDZ, AydınOğlu09 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)