Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

BAJAJ 2015 ZAM !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma ne zaman girsem pulsara bir bok atma yarışı var son zamanlarda nedense,japonlarla kıyaslamalar ıvır zıvır muhabbetler sen sevmemiş olabilirsin ama biz sevdik ve de aldık.

siz gidin 125 cc lik gösterişli ama yürümeyen motorlara 10-11 bin tl verin.Biz yanınızdan geçerken el sallarız merak etmeyin
    E ben de o paraya 95 model motosiklet alıyım 280 le 600 lük racinglere el sallarım. Kardes bu nasıl mantık
    ahe, dyavol-77, Ertugyigit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem beye birçok kişiden fazla saygımız var kendisi de bunu biliyor az konuşmadık buradan kendisiyle,dolayısıyla bu lafınızı kabul edemediğim için kusura bakmayın.

Dostça uyardık fikrimizi söyledik bajaj pulsar 200NS konusunda,öyle bir yazmışsınız ki sanki kendisini sokakta köşeye sıkıştırıp tehdit etmişiz gibi dile getirmişsiniz. 10 yıldır motosiklet sektörüne müşteri olarak katkı veren birisi olarak,uyarılması gereken noktalarda görüşlerimizi bildirmeyeceksek, zaten değil 8500,10000 hatta 15000 müstehak bize. Gerekirse yamaha ile de honda ile de kawasaki ile de muhatap olurum,en ufak çözülemeyen sıkıntımda japonyadaki merkezleriyle irtibata geçmekten de çekinmem,bunu yapan yepyeni 1000RR ı arıza veren arkadaşa yapılan haksızlığın bu yolla giderildiğini bilecek kadar da tecrübe sahibiyiz. Konuşulacak bir şey varsa susmak yakışmaz. Bu adamı sıradan biri haline getirmek ne demek,insan değil mi kendisi tanrı falan mı? Bir bayinin pazarlamasının müdürlüğünden sorumlu olan bir kişi ve bize Bajaj ı ilk tanıtan kişi, ondan sorumlu olan kişi, dolayısıyla yanlış görülen bir şeyin aktarılacağı ilk kişi. Asıl söylemeyerek kendisine kötülük ediyorsunuz.
    sizin söylediklerinizde cok dogru şeyler ama saygı göstererek dile getirmek mumkun.Olayları cok guzel saptırıyorsunuz tabiki Ekrem beyde bizler gibi insan ama onun bi yetkisi var, konumu itibariyle onu sadece sirket sahibi "UYARABİLİR" biz sadece fikirlerimizi söyleyebiliriz.Almak isteyen arkadaslar için gercekten cok uzuldum ama bayilerin elinde 4-5 adet mevcut arayıp pazarlık yapılabilir.

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motorun yerine CBR125 alacak adam bana göre şekilcinin önde gidenidir ya da "Honda hayat onda" diyen tayfadandır. Fiyatı aynıysa markası ve tarzı dışında CBR125'i seçmek için hiçbir neden yok. İlla Honda alacaksan da üzerine koy CBR250 al ya da Kawasaki SL250 al.
    Kardeş ne kadar boş bir cümle bu !

Sen kimsin gurumusun ? Bajaj şurda 1 senesini doldurmamış bir motor nedir ne değildir belli değil kalkmış 125 kullanana mı laf atıyorsun ?

Sana bajaj yerine neden honda aldığımın bir çok sebebini sayabilirim.

Tutturmuş bir fiyat bilmem ne ne fanatik adamsınız ya
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı sercan_54_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin söylediklerinizde cok dogru şeyler ama saygı göstererek dile getirmek mumkun.Olayları cok guzel saptırıyorsunuz tabiki Ekrem beyde bizler gibi insan ama onun bi yetkisi var, konumu itibariyle onu sadece sirket sahibi "UYARABİLİR" biz sadece fikirlerimizi söyleyebiliriz.Almak isteyen arkadaslar için gercekten cok uzuldum ama bayilerin elinde 4-5 adet mevcut arayıp pazarlık yapılabilir.

Bak şimdi bana terbiyesizlik yaptın işte.

"saptırmak" ne demek güzel kardeşim? Neyi saptırmışım güzel kardeşim? Uyardık, ben ve benim gibi düşünen birçok kişi orada bu konuyla alakalı uyarımızı dile getirdik, bunun nesi yanlış anlamıyorum güzel kardeşim, burası motosiklet camiasının forumu muhatabı biz isek eleştiririz de uyarırız da,saygı çerçevesinde konuştukça her şey söylenebilir.

Neden sadece şirket sahibi uyarabiliyormuş? Yanlış bir fiyat politikası gördüğümüzde gerekirse uyarımızı da yaparız protestomuzu da koyarız,veya motor sahibi oluruz yedek parça isteriz getirmezler örneğin en ağır şekilde eleştirir gerekirse davamızı da açarız.

Benden özür dilersin veya dilemezsin karar keyif senin ama bizzat bana karşı kullandığın "saptırmak" teriminin çok çirkin anlamları var, farkındalığından emin değilim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak şimdi bana terbiyesizlik yaptın işte.

"saptırmak" ne demek güzel kardeşim? Neyi saptırmışım güzel kardeşim? Uyardık, ben ve benim gibi düşünen birçok kişi orada bu konuyla alakalı uyarımızı dile getirdik, bunun nesi yanlış anlamıyorum güzel kardeşim, burası motosiklet camiasının forumu muhatabı biz isek eleştiririz de uyarırız da,saygı çerçevesinde konuştukça her şey söylenebilir.

Neden sadece şirket sahibi uyarabiliyormuş? Yanlış bir fiyat politikası gördüğümüzde gerekirse uyarımızı da yaparız protestomuzu da koyarız,veya motor sahibi oluruz yedek parça isteriz getirmezler örneğin en ağır şekilde eleştirir gerekirse davamızı da açarız.

Benden özür dilersin veya dilemezsin karar keyif senin ama bizzat bana karşı kullandığın "saptırmak" teriminin çok çirkin anlamları var, farkındalığından emin değilim.
    Gezdim halep ile şamı Eyledim ilmi talep Meğer ilim bir hiç imiş İllâ edep illâ edep. Sana bu güzel uslubunla iyi akşamlar dilerim kardeşim..

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Sercan kardeşim ardı arkası kesilmeyeceği aşikar hakaretlerinle ben de sana cevap vermekten yoruldum. Sana da iyi akşamlar.

sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    isteyen istedigi motoru alsın 3 5 km olsun 20 30 bin ne fark eder ki illa bi motora bakmak icin nasıl bi motor oldugunu anlamak için 20 30 bin km gitmek lazım degil 6 7 ayda sıfır alınmıs bır motora zaten ne olmasını bekliyosunki olmaz zaten allah kaza bela vermesin sıkıntı cıkarmasın inşallahta benm gorusum fikrim bu böyle ilerde sorun cıkartabilir

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı sezer0696 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isteyen istedigi motoru alsın 3 5 km olsun 20 30 bin ne fark eder ki illa bi motora bakmak icin nasıl bi motor oldugunu anlamak için 20 30 bin km gitmek lazım degil 6 7 ayda sıfır alınmıs bır motora zaten ne olmasını bekliyosunki olmaz zaten allah kaza bela vermesin sıkıntı cıkarmasın inşallahta benm gorusum fikrim bu böyle ilerde sorun cıkartabilir
    ilerde sorun çıkartabileceğine dayanağın nedir?
    tekoklava bunu beğendi.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ne sorunu çıkartabilir mesela ?
    Bir kaç kere Hindistan'a gittim.
    Yoldaki motosikletlerin büyük çoğunluğu ya Pulsar ya da Hero Honda idi (honda değil, ayrı bir marka bu).
    Bu aletlerin hangi yol ve işletme şartlarında çalıştığını ve tıkır tıkır gittiğini görenin dibi düşer.
    O parayı verene kadar şunu alırım bunu alırım dediğiniz marka ve modellerin 1 ay dayanamayacağı şartlarda cayır cayır gidiyor aletler. Bakım filan hak getire.

Velhasıl, varsa bildiğiniz bir şey konuşun, şöyle bir kronik problemi var böyle bir sorunu var diye (oladabilir hani).
    Ama bilmiyorsanız da ne amaçla böyle şeyler yazılıyor bu dorumda anlamak güç

Motoru kullandınız da başınıza bir iş mi geldi ?
    Birinci elden tanıdığınız birinin yaşadıklarına mı şahit oldunuz ?

Fiya pahalı ise, başka birşey alırsınız. Bu işler arz talep meselesidir.
    Ben Yamaha tracer'ın 34 bine çıktığını görünce bunu bu paraya kim alır diyordum. Şu an bayiden motor alamıyorsunuz, gelmeden bitmiş. Fiyatı belli olmadan sıraya giren adam var memlekette.
    tekoklava ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bajaj güzel hoş motor ve hintli bir firma bir çokta çinli motor üreticilerinden de iyidir, buna eyvallah arkadaşlar, ama sen gelip kendi fiyatını japon rakiplerine kafa tutacak şekilde ayarlıyor isen burada bir sorun vardır. Bizde saf değiliz yaptığına sadece güleriz. Piyasada tutunmak denen bir şey var, Ama BAJAJ yetkilileri bundan bir haber, sen daha Türkiye piyasasında emekliyorsun, Böyle yaparak neyin kafasını yaşıyorsunuz...
    ENİGMA bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Kardeşim pulsar yeni bir motor değil ki kendini kanıtlamış bir makina ben yurt dışında Türkiye den önce satılıyor diye biliyorum.Bir motor sorun çıkaracaksa ilk 100 km de sorun çıkarabilir 1000 km de de sorun çıkarabilir bunun bir ölçüsü yok bence.Yanlış anlaşılmasın bak cbf yağ yakıyor diyorlar ama o da her cbf için geçerli bile değil!Adam alırken bile bunu göze alarak alıyor.Pulsarda veya başka bir bajaj da böyle bir duruma rastladın mı?Bu arada ben pulsar almam tipini beğenmiyorum ama bence sağlam motor !
    tekoklava bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçen sene ilk çiktiginda nakitte 7 bin tl ye alan oldu bu motoru.servisi yok parcasi yok marka taninmiyor fiyat 7 bin etmezdi ama satildi. Şimdi nedir bu fiyat 8500 kesinlikle etmez. Şu anki ederi 7 bintl dir o motorun.
    dyavol-77 bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene ilk çiktiginda nakitte 7 bin tl ye alan oldu bu motoru.servisi yok parcasi yok marka taninmiyor fiyat 7 bin etmezdi ama satildi. Şimdi nedir bu fiyat 8500 kesinlikle etmez. Şu anki ederi 7 bintl dir o motorun.
    Mexico bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    kardeş sen ne kadar bilmiş konuşuyosun , ne sorun çıkartacak bi söylede bizde bilelim,üstüne bir kere binip kullandığın motor hakkında nasıl emin konuşuyosun,bırakın artık bok atmayı madem almıyorsun alanada saygın olsun.
    tekoklava bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine sallamaya mı geldin?
    tekoklava bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Bence konu fazla uzadı.Gereksiz bi zam yüzünden tartışarak birbirinizin kalbini kırmaya gerek yok.Herkes kendi motorunun kıymetini bilsin yeni alacak olanlarda önce ekipmanını alsınlar sonra hangi motoru alacağının cevabını otomatikman öğrenmiş olur zaten..
    emc2 ve Motor_Derili bunu beğendiler.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    oooo EKONOMİnin ekürisi gelmis hosgeldin Kara35 bizde kanber nerede kaldi diyorduk

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsarı 7 bine alan adam. Şu gün elini öpene 6900'e satıyor.
    Şimdi bu motoru ilk çıktığında alan adama laf söylemek abesle iştigaldir.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsara yapılan zamlar hararetle savunula dursun.

örn 2014 model 4000 km de temiz cbr125 i şuan 7500'e ilana koyun 10 günde satarsınız.

yine 2014 model temiz 4000 km de pulsarı 7.300'e ilana koyun ve fiyatı sabit tutun 2 ayda satamassınız. bunu çok iyi biliyorsunuz

iki motorunda sıfırına göre aynı miktarda düşüşle söyledim yukarıda

cin olmadan adam çarpmak bu olsa gerek. Boşuna Hondacılık oynamasın kuralkan

Sıfırına talep bu yıl 1/4 e düşer, ikinci elde de kimse sıfırına güvenerek fiyat belirlemesin ilanlar kök salar yeşillenir. Kuralkan milleti tokatlamayı hesap ederken piyasa osmanlı tokadını kualkanın yüzüne yapıştırır zaten bu sene...

Bazı pulsar 200 kullanan arkadaşlar rahatlıkla söylüyor 8.500 olsa kesinlikle almazdım diye. bu mantıksız savunmada, cırpınış nedir?

pulsara bir honda yamaha değil demek bok atmak olmuş Daha birkaç fırın ekmek şart...

dolar 2.50 küsür dedi Ekrem bey şuan 2.44. Yüzde 2.2 düşü var. sıfırında 180-200 tl düşüş eder. Hani geri çeken varmı?

Kur niye hep vatandaşın bir tarafına saplanıyor? Ne bu mantıksız işlere olan stokholm sendromu, tedavi şart
    hamzarat, Motor_Derili, ahe ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bir ürünün fiyatını döviz artışı ile yükseltmeyi piyasa koşulları açısından doğru bulmuyorum. O zaman USD ve/veya EUR koyarsınız fiyatı sonra kimsenin kafası karışmaz. Bir ürünün alış maliyeti hesabı esastır. Şimdi ürünü en ucuz hangi ülkelerden alırsın? cevabı basit 1. Çin 2.Hindistan çünkü burada işçilik maliyetleri oldukça düşüktür. Japonlar dahi bazı ürünlerini bu yuzden Çinde üretmektedir. En ucuz mal alınan ülkelerden biri olan Hindistan dan bir mal alınıyor ise bunun fiyatının uygun olmasının beklenmesi oldukça doğal. Markanın kalite algısı ile ürüne verilen fiyat hep kıyaslanır. Kimse aynı fiyata BMW varken Honda LEGEND almaz. Bu Honda LEGEND in kotu ve/veya eksik araba olduğu anlamına gelmez. Tek nedeni vardır BMW Honda dan daha iyi bir marka imajına ve kalite algısına sahiptir. Kuralkanın Hyosung markasınıda Honda / Yamaha vb markaların yanına konumlandırma girişimi başarısız oldu. Şuanda Bajaj ile benzer süreç başlıyor gibi. Pulsarın 200 SS inin 10 bin + fiyat bandında ilgi göreceğini pek düşünmüyorum. Bu motosikletler 7-8 bin bandında Japon ve Avrupalı markalara göre oldukça iyi alternatifler olacaktır diye düşünüyorum. Motosiklet pazarı giderek küçülüyor fiyatları arttırmak yerine daha çok kişiyi motosiklet ile buluşturma konusunda çalışmalar yapmak daha verimli olur kanaatindeyim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)