Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kendi çocuğunuz Motosiklet almak istese ne derdiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Selamlar,
    geçende aklıma takılmış bir soruydu.
    bir baba, çocuğunun her istediğini almak ister, alamadığında vicdanı sızlar.
    yarın bir gün, çocuğumuz yetişkin olduğunda, motosiklet almak istese cevabınız ne olur du?

herkesin fikirlerini merak ediyorum.

şahsen ben,
    kesinlikle izin vermezdim.
    çünki kendisi ne kadar iyi sürerse sürsün. karşıda ki hayvanlar bitmeyecek.. Heleki türkiyede Motora saygı yokken, çok zordur beni ikna etmesi.

haydi fikirleri alalım.
    bekotr2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Çocuğum olsa motosiklet kullanmasını isterdim ama kullanmasına izin vermezdim.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    berkcigdem, c4gin ve estelik bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Kısmet olursa bu yaz oğlumun enduro eğitimi almasını istiyorum daha 5,5 Yaşında ve sosyal Gelişimi açısından faydalı olacağına inanıyorum.

Yaşı ilerlediğinde motosiklet almak isterse tabi ki desteklerim ancak ve ancak kendisi bu aracı kullanacak zihinsel olgunluğa erişti ise.
    Enes Bakır, xawa, c4gin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Allah kısmet ederse çocuğumu 4-5 yaşlarında cross motora başlatacağım hem de kendi ellerimle

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    geçende aklıma takılmış bir soruydu.
    bir baba, çocuğunun her istediğini almak ister, alamadığında vicdanı sızlar.
    yarın bir gün, çocuğumuz yetişkin olduğunda, motosiklet almak istese cevabınız ne olur du?

herkesin fikirlerini merak ediyorum.

şahsen ben,
    kesinlikle izin vermezdim.
    çünki kendisi ne kadar iyi sürerse sürsün. karşıda ki hayvanlar bitmeyecek.. Heleki türkiyede Motora saygı yokken, çok zordur beni ikna etmesi.

haydi fikirleri alalım.
    İzin vermezdim benim ailemde izin vermedi babamı az çok ikna ettim motor için üç beş bir şey kopardım sonra karşılarına birden motosikletimle çıkınca biraz annem kızdı ama alıştı
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayatta aldirmam, esime cocuguma degil motosiklet bisiklet bile almam. Kendimde gezdirmem artci olarak. Ne kadar isterse istesin , kendini yerlere atsa bile ruyasinda goremez

Bakmayin biz zamaninda tutulmusuz arkadas cevremiz yuzunden gecmiste bilinc yoktu tabiki simdiki gibi. Hastalik iste girdimi cikmiyorda ama ailemde asla ama asla bisiklete bile binemezler.

Normal bir insan olarak yetistiriyorum ben cocugumu, herkes gibi cocuk ve gencliginde toplu tasim aracina binsin, yasi gelince otomobilinide alirim rahat rahat gider heryere. Normal bir insan olsun.

Zaten dunya kadar riskin oldugu, canimizin 5 para bile etmedigi bir ulkede yasiyoruz. Ustelik para kazanmanin zor oldugu bir ulkede.

Zar zor yasayacagi biyerde hem butun parasini motora baglayip hemde gereksiz bir bicimde risk almasini kesinlikle istemem cocugumun. Cok mantiksiz geliyor bana.

fisherKing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150 BM
    İzin vereceksem bile önce araba kullandırıp trafiğin yazılı olmayan kurallarını öğrendiğinden emin olduktan sonra izin verirdim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Oğluma ilk motosikletini 4 yıl önce aldım.
    Şu an 9 yaşında ve 3. Motosikleti
    Bu yaz kızıma da ilk motosikletini alacağız.
    O da 6 yaşında.
    Bende kendime küçük bir kros tipi alayım, çocuklarımla eğlenceli zamanlar geçireyim diyorum ama yaş yarım asra dayandı bu saatten sonra krosun üzerinde düşmeden kaç dakika kalabilirim bilmiyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Dürüst cevap, kullanmasını isterdim, hazır olduğunu düşündüğümde izin de verirdim ama başını çok ağırtırdım
    tiawern bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Allah izin verirde ilerde bi evladım olursa ve içinde 2 teker sevdası olursa küçük yaşta kendisine bi kros motor alıp beraber dağ tepe dolaşmak ve trafiğe çıkarmadan önce motoru öğrenmesini isterdim. Aklı başında bilinçli bi sürücü olursa zaten diğer araçların az çok ne yapacağını bilir o yüzden de korkum olmazdı.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    sigara içmek gibi, içersin ama çocuğuna içirmessin,
    ayrıca motosiklet sürmek hafif delilik gerektirir.
    estelik bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana izin vermediler de ne oldu
    Yani istiyorsa zaten kullanacak, istemiyorsa kullanmayacaktır

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Babam bana ne dediyse bende onu diyeceğim , dikkatli olmak şartıyla gazlaa..!

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    Kızım 16'sına girince hediye edeceğim
    Berkay* bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    Calis al bana babam almadi kendi parasiyla alirsa kiymetini daha iyi bilir dikkatli surer
    ozkanil bunu beğendi.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    10 yıldır motor kullanıyorum. Allah durumumu bozmazsa ömür boyu da kullanmayı düşünüyorum. Kısmetse, önce bi evlenir, sonra da evlat sahibi olabilirsem, durumum da uygun olursa küçük yaşından itibaren motosiklet ve trafik eğitimlerini aldırıp, ilk motorunu da ellerimle ona ben alırım. Kız çocuk-erkek çocuk fark etmez, bu sevdaya ona ben adım attırırım.
    manofsteel bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Direk alırım hatta mobiletimi onun için saklayacağım Bidaha para vermem kendi toplasın alsın aynı benim yaptığım gibi

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ekonomik olarak durumum elverirse henüz o istemeden 4-5 yaşında 50cc enduro ya da elektrikli bir makine almayı planlıyorum. benim gibi 26 yaşında hayatını tehlikeye atarak başlayacağına hem küçük yaşlardan başlayan bir hobisi olur hem de kendini o hayvanlardan korumayı öğrenir.

hem de burada çocuklarını da aynı şekilde yetiştirecek arkadaşlarla yarıştırırız

bir de bence gerçek motorcu adam çocuğuna bir motosikletini saklamalı. bizim devirlerde çok az çocuk babasıyla aynı ilgi alanlarına sahipti. Ben onlardan biri değildim birbirimizin ne dediğini anlamazdık.

ama bir düşünsenize!

çocuğunuzla pistonları büyütmeyi ya da egzozu yalıtmayı tartışıyorsunuz? bence paha biçilemez.
    efendy06, capozzz, bekotr2 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    almaya ne gerek var benimkini kullanir insallah. daha dun gibi 4 yasinda bisikletinin yan tekerlerini soktum iki teker basti gitti ilk virajda dustu sonra bidaha. agladi sizladi bende senin gibi dustum cok zamaninda dedim kendine guveni geldi.. egitimi simdiden veriyom zaten daha 6 yasinda ama olsun.onemli olan yetistirmek. Sorumsuzcada trafige salmamak lazim Tabikide.
    c4gin ve braveguy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)