Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

İfşa ediyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Konuyu açan arkadaş daha bidaha mesaj da yazmadı. Forumada giriyor ama kendi konuuna hiçbir yazı yazmamış. Ürküttünüz adamı ayıp ayıp ).
    ugurcan88 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Seninde hataların var kardeşim ama b0ende hızlı kullanıyorum araba gibi sakin sakin gideceksem araba alırım.Bu sözüme karşı çıkan çok olacak ama ben motoru seri-kıvrak-tırafikte rahat diye aldım.1. videodaki hayvan soldan araç geldiğini bilerek ve bence görerek sola geçiyor çünkü takmıyorlar.

Mesala önümde araç var ilerde adam bekliyor dönecek önümdeki araç geçince beni beklemiyor yola atlıyor.Aynı zamanda direksiyonu çevirirken sinyal veriyolar önce değil.Zaten ozaman aracın yarısı yolda oluyor.
    ugurcan88 ve karacabeg bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninde hataların var kardeşim ama b0ende hızlı kullanıyorum araba gibi sakin sakin gideceksem araba alırım.Bu sözüme karşı çıkan çok olacak ama ben motoru seri-kıvrak-tırafikte rahat diye aldım.1. videodaki hayvan soldan araç geldiğini bilerek ve bence görerek sola geçiyor çünkü takmıyorlar.

Mesala önümde araç var ilerde adam bekliyor dönecek önümdeki araç geçince beni beklemiyor yola atlıyor.Aynı zamanda direksiyonu çevirirken sinyal veriyolar önce değil.Zaten ozaman aracın yarısı yolda oluyor.
    Kusura bakmayın ama siz bu kafayla cideden çok fazla yaşamazsınız. Motor hiçbir kurala uymayacak sinyalsiz şerit değiştirecek, şerit değiştirmenin yasak olduğu yerde şerit değiştirip en sola atlıyacak. Oh ne güzel motor ya hakkı var size göre. Valla dünya size güzel
    Öteki yandan Araba sinyalini verecek geçmeye niyetlendiğinde aynasında görünen bir şey yok yol güvenli ve geçmekte son derece haklı. Önündeki araç ta firen yapınca fren yapmış.

Eğer sizler motorcuysanız ben motorcu değilim arkadaş. Boşa harcamışım motor üstünde zamanımı. Ya zihniyetinizi değiştirin yada motor stilinizi.

Söz biliyosanız söyleyin insanalara da ibret alsınlar. Bilmiyosan susun da adam sansınlar. demiş atalarımız.

Motorum yok ama surekli araba kullaniyorum bunlar araba kullanirkende olan seyler sadece motora özgu sey degil. Adam seni kimi zaman hatta cogu kez arabada bile gormuyor mal gibi dumduz gidiyor sagdan soldan gelenmi var umrunda degil baglanti yolundan giriyor anayola kendi seritinde ilerleyip geciceksede kontrolunu yapip gececegi yere bakmadan direk orta seride kiriyor neler neler var ifsa etmekle bitermi bunlar bilmiyorum ama bitecekse bende ifsa etmek isterim. Videolarin icin bende olmasini istemem hicbir zaman ama %100 hatalilar da diyemem. Belki artik alistigimdan belkide otur sen kizsin gibi motorcu dikkatli olmali mantigindan. Ha sunuda soyleyim ben o arabalara cok kufrediyorum trafikte ne zaman motorcu gorsem sanki yarali baykus gormus gibi dikkatli olmaya calisiyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Siz kusura bakmayın ama biz 260 kg harley kullanmıyoruz.Siz bu kocaman aynada arkayı göremeyen kafasına göre şerit değiştiren,sinyal vermeyen ayıları haklı görüyorsanız ve babannem gibi motor kullanıyorsanız zaten motorcu değilsiniz yada bizim gibi kullananlar daha başka bir şeyiz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Öteyandan herkesin çok taktir ettiği AEA trafikte nasıl motor kullandığını biliyoruz izliyoruz ona neden sen motorcu değilsin demiyorsunuz ?Bu arkadaş gayet normal sürüyor evet hataları var bende söyledim ama hızı gayet normal

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ilk video için konuşuyorum

arkadaş aynen kendini ifşa etmiş; birincisi çok hızlı; motosikletler diğer büyük araçlara alışkın olan sürücülerin uzaklık-yakınlık algısını alt üst eder. ne kadar yaklaşsa da bir türlü büyümez ve tehlike olarak algılanmaz. burada kendini gösterecek hızını ayarlayacak olan motosikelt sürücüsüdür.

ikincisi o katılımlarda düz çizgiler araçların giremeyeceği bir yerdir maşallah siz buraları yol yapmışsınız.

üçüncüsü aynı anda iki şerit birden değiştirilmez.

dördüncüsü trafiğin nispeten rahat olduğu bu yerde aralardan gitmeniz gereksiz risk almak anlamına geliyor.

beşincisi aralardan, araçların sağından solundan geçecekseniz; araın bir tamponundan diğer tamponuna geçiş süreniz 1.5 saniye olmalıdır. ya da aradaki hız farkı 24km/s ten yukarı olmamalıdır.

araç sürücüleri mi?

onlar her zamanki halinde. bunu düzeltmeye çalışmak dünyayı değiştirmek kadar ütopik... siz kendinize dikkat edin.

Siz kusura bakmayın ama biz 260 kg harley kullanmıyoruz.Siz bu kocaman aynada arkayı göremeyen kafasına göre şerit değiştiren,sinyal vermeyen ayıları haklı görüyorsanız ve babannem gibi motor kullanıyorsanız zaten motorcu değilsiniz yada bizim gibi kullananlar daha başka bir şeyiz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Öteyandan herkesin çok taktir ettiği AEA trafikte nasıl motor kullandığını biliyoruz izliyoruz ona neden sen motorcu değilsin demiyorsunuz ?Bu arkadaş gayet normal sürüyor evet hataları var bende söyledim ama hızı gayet normal
    motor kullanmayı bırakın. ne siz ne de aileniz üzülsün.
    Darkcity2000 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip olaylar ve daha fazlası istanbul trafiğinde çok normal asıl anormal olan bizlerin bu tip araçların dibine girip sanki haklıymışız gibi korna çalmamız.
    Bende senin gibiydim biri önüme kırsın anında atarlanıyordum şimdi sakinlik hat safhada.
    İkinci video da ki arkadaş scooter süren ise hiç kızmasın gri audi sizin motorunuzdan çok daha hızlı adam belli bir hıza ulaşınca sol şeride geçmiş orada tehlikeli bir durum yok.
    Ben yine kızmayayım da, umarım bu tipler sizin şeridinizi bu şekilde ihlal etmezler!
    Olayı da ben yaşadığıma göre bunun tehlikeli olup olmadığına da müsadenizle ben karar vereyim.
    Otomobilin şehiriçi hızı, önünde yol boşken yanımdan geçerken benim şeridime kırması falan bunlar önemli şeyler değil tabii.
    Burası muz cumhuriyeti nasıl olsa, altına otomobil, motosiklet alan herkes istediğini yapsın, kuralları hiçe saysın, insanların canına kast etsin, hatta öldürsün. Biz kızmayalım ama.
    Peki tamam.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    rahat on tane güvenli sürüş kuralını ihlal edip sinyal vermeyen sürücülere suç atmanız sadece kendinizi kandırmaktır. size tez elden güzel bir kurumdan eğitim almanızı öneriyorum ve başlığı terk ediyorum. keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Honda crf 250 L
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaş daha bidaha mesaj da yazmadı. Forumada giriyor ama kendi konuuna hiçbir yazı yazmamış. Ürküttünüz adamı ayıp ayıp ).
    Aynen yaa 4sayfa cevap verildi konuyu açan arkadas bir tane cevap yazamadı bildiğin kuyruğunu altına aldi kacti(belki şimdi cevap yazar😄)
    ugurcan88 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    videoyu yayınlayan 2teker dostum yeni başlamışsın..

verdiğin tepkiler tecrübe eksikliğinden kaynaklanıyor bunları hepimiz yaşadık,

şimdi tüm araba sürücülerinin seni gördüklerini ama umursamadıklarını sanıyorsun ama yanılıyorsun,bizde yanıldık zamanında..
    gerçekten bizi son ana kadar görmediklerini uzun tecrübelerden sonra anladık..

yaklaşık 50bin km sonra bu videonu tekrar izle aslında kendi hatalarını ifşa ettiğini anlayacaksın..

benim farkettiğim hataların ise;
    gereksiz yere agresif kullanıyorsun,bu agresif sürüşün getirdiği riskleri savuşturacak kadar motoruna hakim değilsin..
    trafikde emniyet balonu diye bir şey de var bu konuyu biraz incelemeni tavsiye ederim nacizane..

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    " phradrel " kardeşim size fikrinizi sormadım benim kaç senedir motor kullandığımı,mesleğimi,yaşımı,tecrübemi,aldığım eğitimleri bilmeden yorum yapmayın.Siz ve sizin gibi bu forumda ne kadar çok motor ustası,ağdeta eğitmen arkadaş varmış 4 sayfa hayretler içerisinde okudum.Herkes ne kadar çok bildiğini zannediyor.İşte en tehlikelisi budur.
    Otomatik bir araba alın onla devam edin tavsiyesi vereceğim size.
    Ben otobüs kullansam "ya bu arabalar ufak görünmüyorlar,soluma dalmış presledim görmemem normal" desem haklımı olacam?Kafama göre aynada görünmüyor deyip sola şeride atlasam haklımıyım ?

Ben ve benim gibi düşünenler motorcu değil en çok siz motorcusunuz ..

Türkiye deki motor camiası ne yazık ki işte böyle kelek.Buda son mesajımdır bu konuya.Anlamayana laf anlatanda kabahat sizde değil EYW ..

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

daha burda iki tane aracın bu kadar yakın olması sonucu arkadakinin sollayacağını anlayabilirdiniz.

hadi anlamadınız ,

burda adamın sol tekeri şerit çizgisinde gidiyor. belli ki çıkacak bu adam sollamaya.
    siz hız bile kesmiyorsunuz.

siz korna çalınca şaşırıp frene basıyor. hemen de solu kapatmıyor.

cevap verebilirsiniz , kimse burda kimseyi rencide etmeye çalışmıyor.
    Kuru Fasülye ve computeus bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    " phradrel " kardeşim size fikrinizi sormadım benim kaç senedir motor kullandığımı,mesleğimi,yaşımı,tecrübemi,aldığım eğitimleri bilmeden yorum yapmayın.Siz ve sizin gibi bu forumda ne kadar çok motor ustası,ağdeta eğitmen arkadaş varmış 4 sayfa hayretler içerisinde okudum.Herkes ne kadar çok bildiğini zannediyor.İşte en tehlikelisi budur.
    Ben otobüs kullansam "ya bu arabalar ufak görünmüyorlar,soluma dalmış presledim görmemem normal" desem haklımı olacam?Kafama göre aynada görünmüyor deyip sola şeride atlasam haklımıyım ?

Türkiye deki motor camiası ne yazık ki işte böyle kelek.Buda son mesajımdır bu konuya.Anlamayana laf anlatanda kabahat sizde değil EYW ..
    Meslek ve yaşınızın konuyla ilgisi nedir? Eğer eğitmen falansanız sevdiklerimizi uyaralım.
    ama ne olursa olsun biraz daha kitap okuyun. Çünkü bahsettiklerinizin burada yazılanlarla pek bir alakası yok

Motosikleti

Burada sizin yaptığınız yanlış motoru nasıl kullandığınız değil. Siz ister tehlikeli kullanın ister tehlikesiz. Zararı size ve belkide vesile olacağınız diğer kişileredir. Bunun da vebalini siz çekeceksiniz.
    Ama eğer burda yorum yaparken başkalarını da bu şekilde yanlış bir kullanıma özendirirseniz, sürekli sadece araçları suçlu bulup kendinizde suç bulmayan yazılar yazarsanız bu hatadır. Çünkü bu forumlar insanların daha yeni yeni motora başladığı yeni yeni bilgiler alacağı yerlerdir. Sizin hatalı bir söyleminizden başkaları da etkilenebilir. Siz ister kendinizi usta sürücü ilan edin isterseniz etmeyin kimin umrunda. Yarın öbür gün başınıza bir şey gelirse motor forumlarında vah vah tüh tüh denir. Diğer insanlar da bak adama nasıl gidiyodu o motorla haketmiş der geçer.

Son olarak ta ilk motorumu 1995 te aldım ve zaman zaman verdiğim aralar ile hep SS motor kullandım. Sanırım biraz da olsa birşeyler bildiğimi düşünüyorum boş konuşmuyorumdur diye düşünüyorum.
    oyunageldim bunu beğendi.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motora başlayalı bir kaç ay oldu sürücü kursundaki direksiyon eğitmeni ve 11-12 yaşından beri motor kullanan motorunu satın aldığım arkadaş bile sakın ön fren kullanma diye diye bitiremediler burdaki motor kullananların da çoğu böyle sanırım.
    Öncelikle konu sahibi yorum yapmadı yapsın diye kuyruklu olduğunu düşünen kişiler varsa herkesi kendi gibi bilir şaka ile karışık dediysede bizimde üslubumuz o şekilde.
    Arkadaşım da bende tartışmanın bir şey getireceğine inanmıyoruz özellikle forumlarda bırakalım kimin nasıl gittiğini km ler söylesin gerçekten zerre motor kullanmayı bilmiyorsa dediğiniz gibiyse zaten bir kazası olur o da trafikten silinir gider ama bakıyoruz arkadaş kurye olmadığı halde 1,5 senede yaklaşık 50 bin km motorla yol çiğnemiş hemde İstanbul Avrupa yakasında demek ki şans eseri binmiyor bence.

Konuyu açan arkadaş bir şeyler yapmalı şu acemi arkadaşlar için diye düşüncelerle paylaştı yoksa gerçekten videoda tehlike atlatmış gibi mi görünüyor size. Sadece öküzlük yapan öküzlük yaptığını farketsin "geçen ben dank diye yola çıktım solumda/sağımda motor varmış sola/sağa bakmak lazım" desin diye uyarılmış.
    Bahsettiğiniz öngörüyüde güvenli sürüşüde uygulanmış zaten ben ne sıkıştığını gördüm ne de paniklediğini.
    Eğitim alsın diyenler 50 bin km yol yap öyle izle diyenler motogp yi izlerken ne kadar hızlı ya ne kadar tehlikeli diye izleriz ya bilmediğimiz için o hesap burdada sanırım. herkesin sürüş tarzı farklı motor tarzı farklı. Arkadaş ne kimseyi tehlikeye atmış ne de sıkıştığı bir durumda kalmış ben gibi acemilere sadece yolda ne tür öküzlükler olabiliceğini gösteriyor.
    Agresif kullanıyorsun diyenler Tem de Tırlar 100 ile gidiyorlar o hızla en sağ şeritte onların arasında kalırsın beyaz çizgileri çiğnemenin yanlış olduğunu söyleyen arkadaşlar ilerde sıkışacağımı bile bile neden gideyim, kayabileceğini bilerek lastikerime güveniyorsam geçerim bile bile lades demenin anlamı yok. Kuralları ihlal ediyorsun sağından geçiyorsun diye düşünenler İstanbulda içinde sağ sol kavramı pek yok boş yerişnden geçersiniz motor şeridinden gitmeli sadece diyen arkadaşlar neden iki tekere bindiklerini biraz sorgulamaları lazım bence Avrupa da bir ülkede motorlar en sol şeridin sağ çizgisinden giderler araçlar da ona göre davranırlar.
    Asıl mesele kimseyi tehlikeyi atıp atmamak aracın biri önünüze kırsa olan size olur siz bir aracın önüne kırsanız olan yine size olur arabadaki zaten çelik kafesin içinde motorunda avantajı kaçabiliyor olması ve aralara girebiliyor olmasıdır araba gibi düşünmeyin bence lütfen.
    Burdaki herkes benden tecrübeli ve bilgili biliyorum sürç-ü lisan ettiysem affola.
    Forumda bir şeyler hem paylaşmayıp hemde paylaşanları eleştirinin ötesinde yargılama zahmetine girmediğiniz için teşekkürler.
    Paylaşım için teşekkürler.
    Saygılarımla.
    ugurcan88 ve DraQuila bunu beğendiler.
    "Edeple gelen lütufla gider"

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bu kadar uzun yazmana gerek yoktu.

trafikte bu tip motor sürenler yüzünden diğer sürücüler motorcuları antipatik görüyor. sürekli el kol korna, kıllığına bilerek yol vermiyorlar.

aracın önüne kırması olayını da bu kadar abartmayın, videoda sürücüyü tehlikeye sokan bir hadise yok.

apaçi gibi sürmüş işte, bu kadar savunuyorsanız da kendi bilir, gidip biraz sürüş videosu falan izletin cahillik etmeyin.
    computeus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)