Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hayatta ilk kararsızlığım, düşün taşın ne yapacağım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    TUNERIDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Selam, ilk yazım bu, bu zehir damara girdi birkere, ehliyet kursuna başladım 3 ay önce, ilk gün scooterla otların arasına uçtum, 2. gün yamaha 250 drag star ile neredeyse tam uçuş yaşıyordum debriyaj kurtardı, viraj, rampa derken işe bayağı sarıldık, özellikle donald amcayı 3 kez falan okudum tüm yazılarını(thanx güzel bilgiler için), bunun sonucunda honda XL 200 aldım, ehliyetimi de bugün aldım, toplam 360 km yaptım, şimdi bu motor yetmiyor, ne alacağım, daha bu akşam transalp baktım, içimde o hayabusanın (arka koltuk tabii) ivmelenmesi kaldı, fazer 600 diyorum 4 silindir, o da beni tetikler 98 ps, yani sorunum kendimle, çocukluğumdan beri hep arabalarla ivme ve hız ve kaydırarak, şimdi bu işi en güvenli ve eğlenceli şekilde hangi motoru kulanarak sağlarım, iş motorda değil sende diyeceksiniz ama hayır gaza geliyorsun, bana hem motorun gücünü hissettirecek hem acemiliğimi dengesiyle ve kullanım rahatlığıyla dengeleyecek bir motor tavsiye edenden Allah razı olsun. Bir de KTM adventure 640 var ama hiç kullanmadım bilgisi olan varsa pls. Bir de, son:-) Fuar dönemi arabalarda olduğu gibi motor fiyatları aşağı düşermi? Saygılar
    Bu maceray paylaŸan herkese selam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    tunerider seninle aynı duyguyarı paylaşan biri olarak henüz motoru değiştirmemen gerektiğini düşünüyorum. ben dragstar 650 kullanıyorum(1,5 sene oldu). artık yavaş geldiğini düşündüm ve fazer almaya karar verdim. motorumu satmak üzereyken bi aksilik çıktı ve satamadım. 1 hafta sonra bir buluşmadan sonra eve dönerken yağmur yağdı ve ufak bir kaza geçirdim. daha sonra vazgeçtim motoru satmaktan.çünkü yeterince tecrübem olmadığını anladım. fazer gibi 98 bg lik bi motorla çok daha ciddi şeyler gelebilir başına. benim yaptığım km 10 000 e yakın ve toplamda 2 senedir motor kullanıyorum. bence kesinlikle beklemelisin...
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    toplam 360 km yaptım
    Daha yolun başın bence motorun yetmedigine cok erken karar vermissin.
    DDnin yazıalrı bir kac kere daha okumalısın. Özellikle Motosiklete Girisi

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Teşekkürler arkadaşlar, belkide başıma henüz bir şey gelmediği için biraz güven duyuyorum ve en kötüsü de kendine fazla güvenmek, 650 GS düşünmeye başladım bu sabah, zaten her sn karar değişiyor bende bu konuda, kolay kontrol ederim gibi geliyor ve 3 ay önce üstüne ilk oturduğumda işte benim motorum bu dediğim anı hatırlıyorum, abs nin faydası da olur diye düşünüyorum, bir de borusandan(ridersacademy) güvenli sürüş eğitimi alıp pekiştiririm diye düşündüm ne dersiniz. Kalın sağlıcakla.

tek serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su an yok
    ıyısın hayırlısı dıyelım guc ve ıvmelen me ıstıyosan tabıkı racıng olması lazım bence gucun yetıyosa al bı tane 900 rr derım yada 600 rr bu makınalar sana cok zevk verır ama dahasını ıstıyosan sadecezx-10 derım baska bır sey dıyemem :
    motorsikleti seveni bende severim herkese selam tek tekere devam

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Suzuki V-Storm, Fabrika çıkışı haliyle hayabusaya kafa tutuyor, 0-100 ivmelenmede 1 saniye civarı fark var... Tam bir Touring motoru, her zaman kaymak asfaltta gitmek istemeyebilirsin, V-Storm sana her yolda eşlik eder... İnsana ciddi güven veriyor üzerine oturunca..
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Teşekkürler, ya evet dün baktım V storm a ama 650 DL den mi söz ediyoruz 1000 cc den mi? çünkü 1000 cc bana çok gelir niyetim bu hafta bir 650 lik kapatmak, kampanya da varmış Suzuki de.

Motosikleti
    Benim bahsettiğim 1000 likti ama 650 seni uzun yıllar memnun eder... Beni ederdi şahsen ama daha erken

Sinan Atasoy

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Kısmet dün akşam bir 650 gs buldum ve anlaştık, bakalım artık biraz da BMW ye binelim, zamanla yeni kararlar oluşacak.

Motosikleti
    tamam satınca haberim olsun yeni motorunu sanırım benim alabileceğim zamana denk gelir

Sinan Atasoy

Motosikleti
    Kymco Agility City
    bana hem motorun gücünü hissettirecek hem acemiliğimi dengesiyle ve kullanım rahatlığıyla dengeleyecek bir motor tavsiye edenden Allah razı olsun
    honda XL 200 yeter artarda bilem bi acemi için
    biraz tecrübe kazan ondan sonra büyük motorlara geç.
    :bestmt:

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    bencede +1
    ben bile geçenki srad denemesinde daha kendime güvenemedim yani yavaş yavaş büyücem onu anladım
    ERASER WİLL COME BACK

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    bencede +1
    ben bile geçenki srad denemesinde daha kendime güvenemedim yani yavaş yavaş büyücem onu anladım
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya öylede zor olan, arkadaşlar takılıyo hafta sonları ben 200 lükle uzun yol yapamıyorum, arazi de kaydır zıpla falan zevkli de bunu zaten kiralık motorlarlada yaparım diye düşünüyorum aldık artık bakalım göreceğiz.

8 sene içinde 3 tane motorum oldu 125 cc'den 300 cc kadar değişik güçte idi her biri. Ben Fazer alalı daha 2 gün oldu ama bisiklete binmeyi öğrenen biri gibiyim. onun üzerinde. alabiliyorsan öyle bir motor hiç durma. O heyacan o zevk çok müthiş bir duygu.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    fazer düşündüm bende ama artçı için arka ısı izolasyonu zayıf yazın pişirir ve biraz kambur kullanıyorsun yani uzun yol ölüm, artı 4 silindir, R 6 motoru var kısıtlandırılmış ciddi benzin yer, 1 de 117 km 18,000 devir gereksiz biraz yani yamaha geçerli bir motor ama biraz düşünmek lazım bu husuları da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler