Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hgs Kartına çözümüm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    Kartı nereye koyacağım ?
    Okuyacak Mı ?
    Cebimde kaldı derdi bitti benim için

hkn34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    birazdaha bilgi verirsen iyi olur. bendede pulsar var, ınce yapısan bant gıbı olan hgs den var bende yapıstırmadım hıc bır yere yagmurdan bozulur dıye. ruhsatın ıcınde duruyor, sen kart almıssın galıba. bırkac ayrıntı fotosu ve malzemeyı neyden yaptın veya nerden aldın belırtırsen sevınırım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    kart aldım 15 tl ptt 6. sınıf diye motorlara bundan veriyoruz daha çok dayanıyor dedi. bir kart yuvası verdi. yuvayı aldım pulsarın o ufak camının arkasına koydum. kartın etrafından 2-3 tur selefon bantla dolaştım bantı kesmeden anahtarın halkasından geçirdim. kartı takmak çıkarmak çok kolay. anahtarı ve kartı beraber takıp çıkarıyorum. gayet pratik bir çözüm oldu.
    hkn34 bunu beğendi.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Okuyor mu o camın arkasından?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    okuyor sorun yok.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    BENIM DE HGS VAR AMA GUCUME GIDIYOR TRAFIKDE ARABA KADAR SAYGI GORMUYORUZ AYNI FIYATI ODUYIRUZ O YUZDEN OLAKAYI KATLAYIP GECIYORUM
    kahveisteyen bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bende çok güzel bir çözüm buldum. hgs kartı alın ve onu hemen çöpe atın. geçiş yaptığınız zaman plaka okunduğunda otomatik düşüyor bakiyeden. plaka okuyamazsa da ceza yazamaz. ben 7 8 defa geçiş yaptım sadece ama hiçbirinde kart göstermedim. 1 defa denedim, baktım okumuyor otomatik düşüyor, attım kartı.
    RAMİREZ, uday.31 ve leon99 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    bunu karayollarına, bimere yazmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

bimere yazdım siz e yazın bence tem'deki haksız kesilen paralar için

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Geçen gece 1. köprüden geçip çamlıca gişelerden girip şekerpınar'dan çıktım, hgs ruhsatın içindeydi. Köprü parasını almış, camlıca girişi görmemiş ama şekerpınar çıkışı görmüş, 13 küsür tl hesaptan düştü. Dönerken lanet olsun dedim, hgs'yi göğsümdeki şeffaf bölmeye koydum. şekerpınar'dan girip çamlıca'dan çıktım. Bu sefer ne hgs'yi ne de plakayı görmüş Anlamadım ki bu nasıl iştir

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    motosikletler için verilen 6sınıf hgs kartını motor üzerinde herhangibir yere yapıştırmanıza tutturmanıza gerek yok arkadaşlar. ruhsatın içine yada cebinize yada eve bırakın fark etmez. siz gecerken plakanızı okuyup güzelce düşüyor. plakanızı okuyamazsada okuyamayacagı plakaya cezayı yazamıyor. yani etiketi okudu okumadı derdi kalmadı tamamen plaka okuyor sistem.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Gerçekten böyle mi ya, ben üşenip köprüden geçmiyorum HGS'yi okutamam yolda diye?

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    çamlıca gişesi sıkıntılı her halukarda 13.50 tl geçiriveriyor adam gibi sadece köprüler plakadan düşüyor bankamatik kartına benzeyen hgs ler ise kartın barkod tarafını hgs cihazına doğru tutun kartı yatay olarak gök yüzüne tutun okuyor ben bazen 5 gişeden geçiyorum hepsini okuyor arasıra 1 ini okutamıyorum sol cepde hazır bulunduruyorum yaklaşınca çıkarıp okutup montun cebine hemen geri koyuyorum hgs ilk aldığımda okutamıyordum direk geçiyordum geçtiklerim 5 6 ay sonradan sisteme geçmiş

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    kart değil de etiket de olsa; bir karta yapıştırıp, kabı oraya yapıştırsan. kartı anahtara bantlasan aynı şey olur.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    kartı çöpe atın otomatik düşüyor köprü geçişinde işe yarar, ama otobanda, girişe okumazsa, otomatik en uzak mesafe düşüyor, yani Ankara... tavsiye olunmaz. En güzeli OGS walla, okudu okumadi derdi yok, montu cebinden bile okuyor...

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Karti plakadaki harfleri kapaticak sekilde yapistirmayi dusunuyorum, okumazsa plakayida okuyamasin... daraldim hgsden
    Mamba09 ve kahveisteyen bunu beğendiler.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    ya şu ikinici köprü gişelerindeki okuyuculardan heryere koysalarya hgs montun cebinde iken bile okuyor süper

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ön camda asılıydı geçişlerimde girişi okumuyor ama çıkışı okuyordu. iptal ettirdim söktüm attım. sökülmüyor da meret

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Hgs tam bi fiyasko oldu arabalarda da ayni bir okuyor bir okumuyor stabil değil en güzeli tur camina yapistirmak benim hgs otomatik ödemede 50 TL altına düşünce otomatik 50 TL yüklüyor gel gör ki 2 tane hgs kacak geçiş cezasi var itiraz ettim birşey cikmadi.. Plakayi katlamak da bana adaletsizlik gibi geliyor sonuçta ödeyen insanların hakkina giriyorsun.. Boyle de devlet içimizden geçiyor .. İki ara bir dere..
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

Motosikleti
    Dominar400
    Hgs kart köprü geçişlerinde gereksiz ,plakayı okuyor.
    Otoyol geçişlerinde kartın motor resmi olan yüzünü gösterip geçiyorsun.
    Dikkat edin kartı gösterirken düşürmeyin ve düşmeyin��

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Önce o giyotin gibi bariyerleri değiştirip motorcu dostu bariyerler koyacaklar,sonra her dijital alana motosikletleri farkedin diye uyarı koyacaklar,sonra gidicem hgs-ogs satın alıcam.

Bunlar olmadıkça orta parmağımı görür o kameralar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)