Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

SİL BASTAN 2004 KAWASAKİ ZZ-R250

Motovento
    REKLAM ALANI
    dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    MERHABA ARKADASLAR
    UZUN zamandır yatan 2004 model kawasaki zzr250 mi elden geçirip hayata döndürdüm motor aksamı komple orijinal parçaları ile yenilendı krank piston yataklar yağ pompası aklınıza gelebilecek hersey
    Ayrıca boya sı rengı deyistirildi kırık sinyal debriyaj kolu ve bir cok seyi yenilendi tabi toplamda bir seneyi buldu
    Yedek parcanın gelmesi biraz aman alıyor
    Orijinal egzozları yerine bu motor için üretilmis two brother marka egzoz takıldı egzozler yurt sıaından ebay aracılıgı ile geldi motorumuz suan rodajı tamamlanmak üzeredir
    Latikler, kaldı deyisecek
    motorumuz orijinal 15000 km dedir teknik özellikler söyle

KAWASAKİ ZZ-R 250
    Teknik Ozellikler
    248 cc, su sogutmali , iki silindirli, 4T , 8Valf
    Bore x stroke (mm) 64 mm x 41.2 mm
    36 hp (26,5 kW) @ 12500 rpm
    Torque 22 Nm (16.2 ft. lbs) @ 9000 rpm
    6Vites
    Zincir aktarmali
    On lastik 100/80-17
    Arka lastik 140/70-17
    Front brakes single 272 mm disc with 4-piston calipers
    Rear brakes single 193 mm disc with 1-piston calipers
    Depo 18 lt
    Kuru agirlik 148 kg

MOTORUMUZ un eski hali

VE son hali

[
    yigozya, birbilent, Maslak ve 33 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Maşallah..

Hocam Maşallah Rabbim kaza bela vermesin aşık oldum resmen motorunuza elinizde yeniden hayat bulmuş muazzam. Kawasaki diyince bende akan sular duruyor , kasa 98-99 zzr 1100 ile hemen hemen aynı. Şimdiki ss motorlara görünüş itibari ile taş çıkartır bence

Motosikleti
    Alıntı jackalxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Maşallah Rabbim kaza bela vermesin aşık oldum resmen motorunuza elinizde yeniden hayat bulmuş muazzam. Kawasaki diyince bende akan sular duruyor , kasa 98-99 zzr 1100 ile hemen hemen aynı. Şimdiki ss motorlara görünüş itibari ile taş çıkartır bence

EVET BENDE eski motorlari ozluyorum bu motorda sport touring tarzinda tam yatilmiyo ustunde oturusu filan rahat zzr 1100 cok ayri bir motor ozel bir motor ben 12-13 yaslarinda iken en guzel modelleri 92-93 modellerdi aslnda zzr 1100 almak hevesim var ama tedek parca korkutuyor beni
    duydum ki takip ediyorlarmiş !! tekrarımız yok iyi seyirler

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    eline saglık, cok güzel olmus.

ama teknik verilerde yanlıslık var galiba ön fren 2 piston değilmi ?

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline saglık, cok güzel olmus.

ama teknik verilerde yanlıslık var galiba ön fren 2 piston değilmi ?

evet dogru 2 piston yalnis kopyalamisim bu kawasaki kodu ex250 olan bu motorun birkac tane daha versiyonu var hatta 92-93 modeli 40 hp di ulkemizde satilan

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Ayıptır sorması kaça mal oldu? Bir de uzun zaman yatan motosikletin motoru ölür mü? 15000 km bana çok düşük geldi.
    dekmanci bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Maşallah emek harcanmış.şuanki 250lik communter-naked tarzı motorların hepsinden iyidir

1100dende korkmayın.ustadan korkun.parça bulmak gibi bi sıkıntı yok.zira parça aramaya gerekte yok,sağlam motorlar.ben hiç sıkıntı çekmedim
    dekmanci bunu beğendi.

Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıptır sorması kaça mal oldu? Bir de uzun zaman yatan motosikletin motoru ölür mü? 15000 km bana çok düşük geldi.
    Uzun zaman yatan motor illa ki ölür zaten motoru komple sıfırladığını yazmış
    dekmanci bunu beğendi.

gökhan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    Hocam temmuz aylarında sahibinden de görmüştüm. Sanırım bu motordu ama İstanbuldaydı ve fiyatı 5.950 tl idi. Siz Ankaradasınız sanırım. İstanbuldan sizmi alıp geldiniz yoksa ilanı sizmi vermiştiniz ? Ben almak için çok niyetlendim ama nasip olmamıştı. Motor on numara olmuş içim gitti yeni haline ellerinize sağlık
    dekmanci bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verdiğiniz emeğe değmiş, maşallah yanıyor alet
    dekmanci bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu zzr serisi bizim gençlik hayalimizdi.. kawasakinin medarı iftaharı gururudur.. çok dengeli stabil rafine bir motordur.. kalmadı artık temizi fazla tabii.. bunları gördükçe hoşuma gidiyor emeğine harcadığın vakte helal olsun çokda güzel olmuş.. 250cc liğide türkiyeye çok az yollandı.. genelde bu seri adını o yıllarda zzr1100 r ile duyurmuşdu namı değer katil

bu 250 liklerde kupon'dur yani değerini bil
    dekmanci bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 2010 model ninja 250 parasina yaklasti motorun fiyati ile beraber
    uzun sure yatan motorda problenler oluyor hic calismaz ise motor yagi bir sureden sonra ozelligini yitirip zarar veren bir madde haline geliyor zaten bu motorda benden once 3-4 sene kadar yatmis

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı gökhan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam temmuz aylarında sahibinden de görmüştüm. Sanırım bu motordu ama İstanbuldaydı ve fiyatı 5.950 tl idi. Siz Ankaradasınız sanırım. İstanbuldan sizmi alıp geldiniz yoksa ilanı sizmi vermiştiniz ? Ben almak için çok niyetlendim ama nasip olmamıştı. Motor on numara olmuş içim gitti yeni haline ellerinize sağlık
    yok hok hocam bu motoru izmirden getirdim izmir plaka kotu durumda idi binerek 8 bucuk saatte ankaraya geldim
    serviste bir sene surdu cikmasi serviside yogun oldugu icin ama ustanin isciligi on numara zzr serisi ustanin ozel ilgi alani bekledigime degdi
    bende bir iki ilan gordum istanbulda biri 7000 tl biri de dediginiz gibi 5950 idi
    bu motorlari ancak bilenler alir yani cbr 250 gibi piyasasi yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah emek harcanmış.şuanki 250lik communter-naked tarzı motorların hepsinden iyidir

1100dende korkmayın.ustadan korkun.parça bulmak gibi bi sıkıntı yok.zira parça aramaya gerekte yok,sağlam motorlar.ben hiç sıkıntı çekmedim
    hocam ustamiz var korkumuz yok ama temiz motor bulmak zor malum sase aliminyum o biraz korkutuyor
    zzr 1100 illaki siyah illaki 93 model ben hastasiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu zzr serisi bizim gençlik hayalimizdi.. kawasakinin medarı iftaharı gururudur.. çok dengeli stabil rafine bir motordur.. kalmadı artık temizi fazla tabii.. bunları gördükçe hoşuma gidiyor emeğine harcadığın vakte helal olsun çokda güzel olmuş.. 250cc liğide türkiyeye çok az yollandı.. genelde bu seri adını o yıllarda zzr1100 r ile duyurmuşdu namı değer katil

bu 250 liklerde kupon'dur yani değerini bil
    SOYLEDİKLERİNİZE katiliyorum her kelimesine

gökhan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    ZZR tasarımıyla beni benden almıştır zaten. Bundan 10 sene falan önce eniştemde zzr 1100 vardı dev gibi gelirdi bana o zamanlar işte o yıllardan kalma bi heyecanmıdır nedir vazgeçilmezdir benim için. Karenaj kuyruk falan değilde tek far çok hoş duruyor hatta eski zx6 ninjalarda tek fardır. bi çinli scooter vardı bisan senatör 150. maxi scooter gibi resmini ekleyim. Bulabilirsem alacağım ilk scooter

dekmanci bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    harika olmuş. benzin tüketimi hakkında bilgi verir misiniz?

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı dekmanci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam ustamiz var korkumuz yok ama temiz motor bulmak zor malum sase aliminyum o biraz korkutuyor
    zzr 1100 illaki siyah illaki 93 model ben hastasiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

SOYLEDİKLERİNİZE katiliyorum her kelimesine
    93 siyah var bende de çok memnunum

HUN, banno1957, engin_deniz ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Maşaallah... Çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Motorda hakikaten çok güzel bir görünüm var. Hatta bu kasa bence yenilerinden daha şık duruyor.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    maşallah...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Artık Yok...
    yeni nesil motorlarda yüksek teknoloji ve daha hafif daha performanslı olsun diye hafif meteryaller kullanılıyor.. yüksek teknoloji daha çok elektronik ve ilerde çıkması muhtemel daha fazla arıza demek.. hafif malzeme ne kadar dayanıklı olsada yan yatma yada kaza sonucu motoru pert ediyor kullanılamaz hale getiriyor.. o yüzden dikkat ediniz yurt dışında üst sınıf prof motorcular eski nesil motorları restore edip binmeyi tercih ediyor. türkiyedede var bu tip insanlar misal sanırım yanlış hatırlamıyorsam altınelbiseli adamın da motoru eski nesil 2008 model cbr1000rr lardan.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    gerçek 250 cc çift silindir 40 beygir olur...tebrik ediyorum emekler için...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)