Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor sürerken müzik dinlemek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Arkadaşlar yaklaşık 1000km üstü bir deneymim var, motor sürerken kulaklık takıp müzik dinlesem ne olur? Ölür müyüm? :D

Yoksa trafiği takip ederken bir sıkıntı yaşar mıyım?

Cruiser kullanıyorum genelde yavaş gidiyorum, e5 de falan yol boşalırsa anca 120 falan maksimum.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Merhaba benzeri bir veya birden fazla konu vardı diye hatırlıyorum araştırıp konu açarsak biraz daha iyi olur. Sorunuza gelince bence sizin tecrübenizde birisi için etrafını dinlemeniz daha faydalı olacaktır.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Fazla açmadan motorun sesini bastıracak kadar açıyorum, korna vs duyuyorum. gayette iyi oluyor.

Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Şehir içinde trafikte çok daha dikkatli olmak gerekir(bence yanlış); ama otobanlarda, 3-4 şeritli çevre yollarında trafik akışındaki sesleri duymamızı engelleyecek seviyede olmadığı sürece neden olmasın.
    Low-I Could Live in Hope kasetiyle uzun yollara çıksam hayır demem. Oh mis.

Kakono hakiri sokomoyu tokaji.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Bence kulaklıkları tak kulana çık yola bir dene , rahat ediyorsan sıkıntı yok , bunu da burdan sormayın artık ya , bu kadar mı zor denemek anlamıyorum ki.
    rogget ve beko12345 bunu beğendiler.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Ben takılmamasından yanayım bana göre ha arabada telefonla konuşmuşsun ha motorda müzik dinlemişin ikisi'de aynı risk grubu içinde.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ben motosiklet sürerken kendim söylüyorum guzel oluyu tavsiye ederim
    zaferce ve ajwer06 bunu beğendiler.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    şimdi sana ölmezsin tak dersem takacak mısın ?

olay tamamen nasıl hissettiğinle alakalı normal gidişinde de çok korna yiyorsan kulaklık taktıktan sonra trafik senin için daha tehlikeli olur ama eğer yolum benim yolum çokta temkinli gidiyorum diyorsan kısık seste bir dene eğer gerçekten dikkatini dağıtmadığını önce kendini sonra başkasını riske atmadığına inanıyorsan kullan derim.

Yine de karar senin ben kulak tıkaçı kullandım bir süre fakat kulaklık müzik olayına hiç girmedim çünkü bir kere denedim dikkatimi olumsuz etkilediğini hissettim.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Bu şekilde soru sormandan bile belli oluyor acemiliğin.
    Zaman geçtikten sonra motosikletle başına gelen kazanların sadece hızdan gelmediğini anlayacaksın.
    Naçizane tavsiyem,kulaklıklardan birini kulağına tak hareketli şeyler dinle.
    En azından canlı tutuyor seni ama gidip slow yada klasik müzik dinleyim deme.
    Kişiden kişiye değişir kiminin dikkatini bozar kimini kendine getirir
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Gsx-R 600
    Geçen gün kulaklığı takayım hareketli müzik dinleyeyim dedim, müziğin etkisiyle gaza gelip yolda baya bi bastım makaslar falan müzik bitince ne yapıyorum ben deyip çıkardım kulaklığı. Atraksyona gerek yok
    kngsze bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Ben aynalarımı en fazla 30 sn de bır izlerim cevremı arkamı supelendığim araç varsa uzaklaşırım. bazen kulaklık takar bazan takmam ,. Takıp ta dinlediğim de daha sakin ve kontrollu gıttıgıme ınanıyorum. seviye olarak bass modu açık arkamda ki araların kornasını duyabılecdegım kadar açıyorum. hiç sıkıntı yaşamadım kulaklıkla alakalı.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    YZF R25
    Vazgeçemediğim bir tutku, tabiki sesi iyi ayarlamak lazım... Çok keyifli fakat odaklanma sorunu yaşatabilir. Gerekli trafik tecrübesi kazanılmadan yapılmamalı, hatta mümkünse hiç yapılmamalı...

Herşeyin fazlası zarar sözüne dayanarak istanbul ve ankara trafiğinde kısık sesli müzik dinlemek olabilir ama yük ses asla..

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bence çok tehlikeli bilmiyorum ben acemiyim belki bana öyle geliyordur.Ben arabadada dinlemiyorum
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Her nekadar 125 cc olsa da bana motorun sesi müzikten daha iyi geliyor :D
    Ah söyle bi hayvanımsı cift silindir motorum olsa (nuda 900r i kast ediyorum) senfoni Orkestrası gibi gelir.

SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Kesinlikle tavsiye etmem, birinci nedeni müzik ciddi gaza getirici bir unsurdur ve bunun karşılığını acı öğrenebilirsiniz. İkinci nedeni ise ne olursa olsun trafiği dinlemen gerekir, kornaları,araç seslerini duymamak seni rehavete itebilir. Ayrıca motorun devir sesini duymadan asla süremem ben ayrı bir zevk benim ki
    beko12345 ve kdiner bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı SCelen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle tavsiye etmem, birinci nedeni müzik ciddi gaza getirici bir unsurdur ve bunun karşılığını acı öğrenebilirsiniz. İkinci nedeni ise ne olursa olsun trafiği dinlemen gerekir, kornaları,araç seslerini duymamak seni rehavete itebilir. Ayrıca motorun devir sesini duymadan asla süremem ben ayrı bir zevk benim ki
    Aynı fikirdeyim ...
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    müzik sesi yüksekse seni agresif yapar
    kdiner bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Her türlü tehlikeli, yanlış bir girişim. Müziksiz durmam ama arabada bile sesi biraz fazla açınca tedirgin olup kısıyorum herhangi bir algı eksikliği yaratır diye. Uzatmayacağım, yazıldığı gibi bazı duyguları tetikleyebilir, duyma kaybı yaratır ve fiziksel olarak yarattığı etkiden dolayı denge sorunu veya tam kontrolü engelleyici bir duruma sebep olabilir. Buna birçok şey ekleyebilirim...

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kulaklık, kulak tıkaçları vs sosyetik motorcuların çıkarttığı zımbırtılardır. dezavantaj ve tehlikeden başka hiçbir yararı yoktur. trafiği geçtim motorundan ters bi ses gelse duyamazsın. saçmalıktan başka bişey değil

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)