Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor sürerken müzik dinlemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    bence en güzel müzik motosikletin kendi sesidir
    oluroyle bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Resmen intihar ....Sonu b*k yoluuu

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşlar burda kaskata müzik dinleyipte beğenmeyip yorum yazan varmı yoksa tahmin üzerinemi konuşuyoruz...tamam şehir içinde sıkışık trafikte demiyorum ama uzun yolda rüzgar sesinden kulaklar şişeceğine kısık müzik sesi ile gitmek daha mantıklı ve ben kllanıyorum gayette memnunum.kulak tıkacı ise sadece rüzgar sesini kısıp trafikte korna ve diğer sesleri duyabiliyoruz...yukarda bi arkadaş yazmış gereksiz şeyler diye...

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Uzun yolda cokguzelde trafikte kisiye gore degisir

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Şehiriçinde de dinlenir, uzun yolda da dinlenir. Konsantrasyonunu bozacak kadar yüksek sesli dinlemediğin müddetçe sıkıntı yaratmaz. He normal telefon kulaklığı ile yani şu kulağa komple giren minik olanlarla dinlersen belki çevredeki sesleri ve motorun sesini duymakta zorlanabilirsin. Ben interkomun kulaklıkları ile dinliyorum. En ufak korna yada motor sesini duyabiliyorum. Dene ve ona göre kara ver. Tecrübe durumuna göre zaten anlarsın.

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    ben arada kullanıyorum tekini takıyorum teki dışarda kalıyor çıtırdan çalıyor ama şöyle bir laf var elin işte gözün oynaşta olmasın yoluna kitlen müzik alttan çalsın tıngır tıngır sıkıntı olmaz ama ben müziğe dalarım eski hatun gelir aklıma çocukluğum gelir hayallere dalarım diyorsan hiç dinleme

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Kişiden kişiye değişir usta, odaklanma problemi çekiyorsan hiç düşünme çıkar ama eğer yok çekmiyosan kulaklıgın gömme kulaklık ise 2'sini birden takma 1 tanesini tak sesi ona göre ayarla normal kulaklık ise 2 sini tak ama sesi ona göre ayarla, dikkat etmen diger bi konu ise kaskı takınca dışarıda ki sesi iyiden iyiye duymamaya başlıyosan bence riske girme kardeş 1 tanesini tak ne olursa olsun öyle devam et.Bir zamandan sonra motorsiklette kulaklık ile müzik dinlemek vites atmak gibi bir psikolojiye dönüşüyor, farkına varmıyorsun bilincin odağın etrafındadır ama ne olursa olsun tedbiri elden bırakma, risk yok

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    yüksek yada alçak sesten ziyade, dinlediğin müziğin tarzına dikkat et derim, trafikte hareketli parça dinleme bence :D sakin böyle senfonik şeyler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    sonra böyle şeyler olabilir
    https://www.facebook.com/photo.php?v=640768932681728
    yada böyle şeyler
    TimFx ve Pekbipicadam bunu beğendiler.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Beyler benim şu an motorum yok ve genelde iş ile ev arası bisiklet kullanıyorum geçenlerde e-5 te şirinevlerdeyken arkamdan yaklaştıkça müziğin sesi çoğalan hizlı bir şey geliyor neyse yanımdan geçerken kafamı çevirdim bir baktım adam motora kolon falan resmen tesisat döşemiş seyyar diskotek gibi e-5'te uçuyor korna falan çalmasına gerek yok
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Ben intercom ile telefon görüşmelerimi yapıyorum. Müzik de dinliyorum. Bu güne kadar bi arıza yaşamadım. Elbet dikkat dağıtıyodur. Bi zararını henüz görmedim. Müzik iyidir. Müziksiz uzun yollar çok sıkıcı olabilir. Benim kullandığım sistem tamamen dışarının sesini kesmiyor. Kaska monteli kulaklıklardan. Ha belki kulak içine girenler tamamen dışarıdan izole edebilir insanı. O pek iyi olmaz.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    hocam müzik dinlerken gaza gelirsin sonra dam üstünde uneler tey tey yaparken elleri havaya kaldırırsın bir de bakmıssın motor alttan gitmiş :D

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı Znozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 1000km üstü bir deneymim var, motor sürerken kulaklık takıp müzik dinlesem ne olur? Ölür müyüm? :D

Yoksa trafiği takip ederken bir sıkıntı yaşar mıyım?

Cruiser kullanıyorum genelde yavaş gidiyorum, e5 de falan yol boşalırsa anca 120 falan maksimum.
    Bende 1700 km'deyim. Müzik dinlemek çok keyifli oluyor ancak bir o kadarda tehlikeli ve sakıncalı tavsiye etmiyorum, fakat kendim rüzgarın sesini bastırmak için bazen dinliyorum yolculuk daha keyifli bir hale geliyor. Fakat benim agresif bir sürüşüm yok, genelde temkinli süren birisiyim ancak trafik bu, dedikleri gibi hem motorun sesini hemde etrafın sesini duymak lazım. Yanlız şöyle bişey var, geceleri Tem gibi otobanlarda genelde fırtına oluyor, motorun veya etrafın sesini zaten rüzgar uğultusundan hiç duyamıyorum o zamanlar müzik dinlemek beni daha konsantire yapıyor ve yolcullugu daha keyifli bir hale getiriyor.

Geçen müzik dinlerken yaşadığım trajikomik olayı paylaşayım.Emniyet şeridinde 30 km ile tın tın gidiyorum. E5 üzerinde (iş çıkışı değil gündüz trafiği mecidiyeköye doğru). Arkama bir motor geldi, aynadan fark ettim. Ancak yolun iyice darlaştığı bir bölgedeyiz, istesemde yol veremem. O yüzden tın tın gitmeye devam ettim. Trafik komple sıkışık, arkamdaki motordan ziyade solumdan heran emniyet şeridine geçebilecek araçları kolluyorum (dediğim gibi temkinli sürmeye çalışan biriyim). Emniyet şeridi bir noktada bitti ve sıkışık trafiğe girdim. Yanıma az önce arkamdaki motorcu geldi. Meyersem motorlu trafik polisiymiş bişeyler söyledi anlamadım, duyamadığımı ifade ettim işaretlerle. Müsade istedim sesi kapadım, "- buyrun memur bey" dedim "- kardeşim arkanda bir saatdir siren çalıyorum yol istiyorum niye yol vermiyorsun" dedi "- kusura bakmayın duymuyordum çok haklısınız benim hatam" şeklinde özür diledim omzunu sıvazladım, adamcağız ya sabır çekerek gitti. Buda benim kulağıma küpe oldu. Şimdilerde şu rüzgarı filtreleyen ama trafiği duymanızı sağlayan kullak tıkaçlarını deniyorum ( rüzgar sesi tamamen kaybolmuyor ancak %70 azalıyor)

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Valla ben Motoru aldığımdan beri Dinliyorum mantar kulaklıkla,
    Şu ana kadar korna çalanıda duydum bagıranı da,
    Bana iyi geliyor müzige kaptırıp saçmaladığım olmadı.
    Şuan iyi yani Keyifli.
    Müzik olsada olmasada aynalarımı 30 snyde bir kontrl ederım,
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)