Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Honda cb600f hornet İlk motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Öncelikle herkese iyi forumlar.
    Bundan önce bir konu açmıştım ve sorduğum soru bu motor nasıldır alabirimiyim dediğimde herkesin sorduğu haklı olarakdan tecrüben nedir oldu ve kimleri 1. değil 2 değil ancak 3. olarak alırsın.Bazıları ilk 250cc ile başla dediler vs vs..
    1.Şimdi olayı şöyle anlatim 1 yıl honda cbf250 sürdüm dayımın motoruydu ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    2. 4 5 kere honda cbr600rr sürdüm o da dayımın motoruydu ve ondada sadece doğal olarakdan 1 kaç kere kalkışda sıkıntı yaşadım.
    3.Ben abartısız 9 yaşından beri araba kullanıyorum ve hani bazı serseri gençler vardır övünmeyi sever hayır yanlış anlamayın onlar gibi değil. benim suan kendime ait honda vtec es 2006 model motoruyla oynanmıs 160 hp gucunde aracım var ve onunla yaptıklarımı aklınız almaz kimse yanlıs anlamasın bunu anlatmamın tek sebebi panik bir insan değilim
    Son olarak motoru aldığımda trafiğe kapalı bir yerde 1 ay en kötü ihtimal düşe kalka sürsem alışamazmıyım.
    Not:Bu motorların 4 silindir ve 100hp gücünde olup anlık gaz tepkimelerini algılayacağını biliyorum ve gaz kontrolu yapamıyacak biri gözüyle bakmazsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sportster Iron883
    hayırlısı olsun

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bravo kanka.

Motosikleti
    Yolda
    Bravo derken ?
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo kanka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Benim tek sorum buna rağmen genedemi olmaz eğer öyle bişey diyorsanız almicam.

Motoru aldığın zaman helvanı da yaptırt. Yemeye geliriz. 600 motorla başlanmaz arkadaşım. 125 veya 250cc iyidir.

Motosikleti
    Sportster Iron883
    bence o motor dediklerine bakarsam seni aşar. al bi 250 lik tecrübe edin. eğitim al bu işi adım adım yükseltcen. eğer yok ben illa alcam diyosan
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığın zaman helvanı da yaptırt. Yemeye geliriz.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Yolda
    Kardeşim bu cevabı sürekli duyuyorum ama kullandım 2500cc diyorum 10 yıl dahamı binim napim anlamadım
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığın zaman helvanı da yaptırt. Yemeye geliriz. 600 motorla başlanmaz arkadaşım. 125 veya 250cc iyidir.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Alıp gaza gelmeyeceksen al.
    Sende az çok bilirsinki boga gibi üstünde durması başetmesi zordur.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Hocam arabanızla 120 ile viraja girdiğiniz zaman direksiyonu hangi yöne çevirir siniz ? Kendiniz nasıl pozisyon alırsınız ? Yolun neresinden başlatırsınz bu dediklerimi yapmaya. ? Şimdi ben nasılsa araba kullandım iyi giderim diye motorla da yapabileceğinize emin misiniz. ?
    Çünkü vereceğiniz cevapların hiçbiri motorda doğru cevap olmayacak. !

Ayıp olmazsa ben iki tabak helva alım
    RAMİREZ, Bilalancer, zulu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sırf 4 silindirin o kışkırtıcı sesini duymak için hayatını riske atma...duymak istediğin ses ve hissetmek istediğin o haz "yavaş yaavaş sürerim yavaş yavaş giderim vb." Biçimde olmaz olması için makineyi o hale sokman gerek, o hale geldiğinde ise sen üzerinde olamayabilirsin..Allah Korusun
    zihnigonen bunu beğendi.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum istersen ferrari kullan, inip bir motora bindiğinizde bütün fizik kuralları değişiyor. debriyajı yanlışıkla sert bıraksan ve panik yapsan kafana geçirirsin motoru örneğin, arabada bir problem olmaz. bence al bi 250lilik dene biraz, ha baktın çok iyisin hemen alırsın 600lüğü, kaçmıyor motosikletler duruyor orda.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf 4 silindirin o kışkırtıcı sesini duymak için hayatını riske atma...
    Daha önce bu forumdan onlarca kişiye tavsiyede bulunuldu. Uyanlar oldu, elbette uymayanlar da oldu. Maalesef uymayanların bir kısmı şu an aramızda değiller. Bunu tehdit olarak algılama, forumda biraz araştırma yaparsan (yakın zamanda olanlardan) yeni evli çifti, Marmaris yolunda bariyerde motoru ikiye bölünenleri görebilirsin. Buradaki herkesin amacı ne seni kıskanmak ne de önünü kesmek, gerçekten yardımcı olmak istiyorlar. Dinlemek sana kalmış.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    1 yıl cbf 250 sürdüm demişsin fakat toplam km tecrüben nedir bu önemli.
    halilom bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Motoru arabayla kıyaslayacak kadar tecrübesiz olduğunu görüyorum. Sen bilirsin. İster al, ister alma. Ama burada kimse sana "al yavaş yavaş öğrenirsin" demez. Bu cevabı duymak istiyorsun, bunu biliyoruz ama maalesef kardeşim.
    Arabada acemi olursun, ufak tefek sürtme, dokunma, stop ettirme falan acemiliğini atarsın. Motorda bu yazdıklarımı yaşarsan ölme, sakat kalma ihtimalin çok yüksek.
    Bu arada hornet adamı bi atar ki üstünden eşşek tepmişe dönersin. Oturup ağlayan adam gördüm; " ben bu işi kıvıramicam heralde" diye...
    Tekrar ediyorum ; sen bilirsin.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    yerimizi alalımda sonra okuruz konuyu bura karışır gibi
    halilom bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Arabayla aklınızın alamayacağı şeyler yapıyorum" demişsin, bu da demektir ki agresif sürüşü seven birisin. Motorun üzerinde kendini dizginleyebileceğini sanmıyorum, en azından psikolojik sınır olan 1000km yi aştıktan sonra "Ben bu işi öğrendim ustası oldum" havasına bürünüp arabada yaptığın şeylerin motosikletteki türevlerini yapacaksın. Ama arada bir fark var, araba hata affeder, motosiklet hata affetmez, hele 600cc 4 silindir gözünün yaşına bakmaz.
    Wiking ve halilom bunu beğendiler.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Bende 7 yıl 0 aldığımız jetta fsi i 160 bin km kadar sürdüm ve bir çok marka model, 16 yaşından beri araç sürüyorum ve 2007 den 2013 e kadar da günlük aktik 40 70 km kullandım kanımca iyi bir sürücüyüm. En sevdiğim araba subaru impreza 2.5 WRX STİ idi. Cevremde olan birinden zar zor aldım 20 30 km kullandım gayet hoş sesi özellikle ama 480 bg i kullanmaya başlayınca arabayı zabdedemeye başladım güçü kontrol etmek çok zordu 115 bg den 480 e binmek apayrı bi dünya. haa arada 200 bg lk RS GTİ vs kullandım sıkıntı yok ama wrx bambaşkaydı saga çektim verdim.
    kısacası 250 lik ile baş edebilirsin ama 600 lük ile 150 180 ile gitmeyeceksin dimi? Elbet sınırlarını zorlayacaksın. Peki bu güçle baş edebilecekmsin.?
    zulu ve halilom bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    arabam 160 beygir demişsinde bende bir şey sormak istiyorum müsaadenle desertseek hayatında kilo beygir oranı diye bir şey duydunmu
    mustbe bunu beğendi.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Hondanin Gs2 egitimine git. 2 gunluk bir egitim.
    Orada kendini anlarsin. Hocalarinda zaten elinin altinda hocalarindan da fikir alirsin isin kolaylar.

O zaman kendin daha rahat karar verebilirsin.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bence de kullanabilirsin yanlız ani bir durumda ne yapacaksın o önemli bende arabayla zamaninda iyi işler yapmadım ama 2teker çok farklı birşey

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)