Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Sahibinden.com Zırvalıkları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benim motorada sıfırı 2 bin olan telefonun 2.elini 3 binden sayarak üzerini tamamlamak suretiyle takas yapalımmı demişlerdi. İlanı kaldırdım,motoruda depoya koydum. Köylü kurnazı olmuş herkes. 2.el fiyatlarının yüksek olmasının sebebi birazda milletin ölücülükte level atlamasıdır.
    Murat.K. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Bu sitedeki sıkıntı elinde bir miktar parası olan herkesi satış danışmanı gibi görüyor.ilginç teklifler kurban alır gibi kıran kırana bir pazarlık.daha iyisi şurda bu fiyata falan. Ee git o zaman onu al niye polemik yaratıyosun..maliyedenmisin
    Tabi bazı ilan sahipleride ukâla lığı kişilik olarak benimsemişler.
    Şu da bir gerçek türkiye'nin motorlu araçlar ve emlak piyasası bu site üzerinden dönüyor.
    EL MAHKUM

AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Komedi..

leokaplann, MustafaErdur ve essegesse bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Temin bende mesaj attım bakalım ne cevap verecek :DD Hamdi yunus cengiz = Ali cengiz olmuş türlü türlü oyunlar .Vay akıllı len 4000 de bide Allahım yarabbim ya .arkamla kahkaha atıyorum şu an

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    cbr 125r motoruma 6,500 tl yazmıştım. 4,500 tl ye bırakırsan gelip alayım demişti

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sifir fiyatindan yusek fiyat koyanlarin asagilanmasini dogru bulmuyorum. Dolandiricilik ya da kolay para amacli bunu yapanlar ayri ama sifirindan yuksek fiyat koyanlar cogunlukla motora yaptiklari ekstra masraftan oturu fiyati yukseltir.

En basit ornegi vereyim:

Benim MT-07 sifir ABSlisi 20.450 iken, 1500 kmde ikinci el 20.300 liraya sahibinden ilani vardi. Gorustuk anlastik 20 bine aldim eylulde. O gunden bu gune 10.000 km, 4500 liralik da aksesuar ekledim. Frenlerini brembo yaptim, yamaha orijinal aksesuarlar yerlestirdim vs. Ben bu motoru 2 ay sonra satarken 20.900e koyacagim, yani su anki sifir ABSli fiyatina. Kufur edip mezarcilik yapacaklar icinse 19000e verecegim ama taktigim tum aksesuarlari cikararak.

Islem bu kadar basit.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sifir fiyatindan yusek fiyat koyanlarin asagilanmasini dogru bulmuyorum. Dolandiricilik ya da kolay para amacli bunu yapanlar ayri ama sifirindan yuksek fiyat koyanlar cogunlukla motora yaptiklari ekstra masraftan oturu fiyati yukseltir.

En basit ornegi vereyim:

Benim MT-07 sifir ABSlisi 20.450 iken, 1500 kmde ikinci el 20.300 liraya sahibinden ilani vardi. Gorustuk anlastik 20 bine aldim eylulde. O gunden bu gune 10.000 km, 4500 liralik da aksesuar ekledim. Frenlerini brembo yaptim, yamaha orijinal aksesuarlar yerlestirdim vs. Ben bu motoru 2 ay sonra satarken 20.900e koyacagim, yani su anki sifir ABSli fiyatina. Kufur edip mezarcilik yapacaklar icinse 19000e verecegim ama taktigim tum aksesuarlari cikararak.

Islem bu kadar basit.
    Tamam siz motoru iyileştirmek adına eklemeler yapıp fiyatı yükseltiyorsunuz ama bir çoğu alıp bin ikibin km kullanıp aynı aldığı gibi satmaya çalışıyor.Olmaz ki adamın satmaya çalıştığı 2.el motorun sıfırdan tek farkı plakası...
    sdirer ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Sifir her zaman sifirdir. Bahsettiginiz gibi 4.000 TL aksesuarli 12.000kmde alacagima aksesuarsiz sifir alirim.

Bende pcx bakiyorum bu ara, herkes anlasmis gibi 6500 TL istiyor. 10 bin yapmis motorla sifiri arasinda 700 TL olmasi bana mi garip geliyor. Internete biraz bakindim baktim fiyatlar tavan sifirina kapora verdim.

Ama asil.merak ettigim konu 10 bin km yapmis motora hemen hemen sifiri ile ayni parayi veren var mi? Bir kisiyi bile arayip pazarlik yapmadim, ugrasmak istemedim bu kafayla.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam siz motoru iyileştirmek adına eklemeler yapıp fiyatı yükseltiyorsunuz ama bir çoğu alıp bin ikibin km kullanıp aynı aldığı gibi satmaya çalışıyor.Olmaz ki adamın satmaya çalıştığı 2.el motorun sıfırdan tek farkı plakası...
    Ulkemiz komunist bir ulke degil. Serbest piyasa ekonomisine sahibiz. Bu da bir mali dileyen diledigi rakama satabilir, kimse de buna karisamaz demek Adam sifiri 10 lirayken kendi 1000 kmlik motorunu sadece plakali diye 12 liraya koyabilir, aklini calistiran o ilanla ilgilenmez olur biter.

Ona yuruyecekseniz zaten 10 liralik motor aslinda 3 liraya uretiliyor, o isler ne olacak?
    atreyu ve essegesse bunu beğendiler.

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

En basit ornegi vereyim:

Islem bu kadar basit.
    Söylediklerinizde haklısınız, ama genellikle kişiler yaptıkları değişiklikleri liste halinde fiyatları ile birlikte yazıyorlar. Bazı kişiler ise istenildiği taktirde fabrikasyon parçaları geri takıp olması gereken fiyat aralığında satabileceklerini ekstraları istenildiği takdirde alınabileceğini ekliyor. Bence en doğrusu bu. Çünkü herkes sizin gibi brembo fren sistemi eklemiyor malum sanayi++ boru performans egsozu takdırıp, en iyisi bile 50 tl civarlarında elcik, 20 tl lik dandik ve estetik olarak pek de hoş olmayan pegler takıp araç modifiyelidir ondan daha yüksek fiyata satıyorum diyor. Yani bana soracak olursanız üşenilmemeli ve bu opsiyon insanlara sunulmalı herkesin o performans eklentilerine ihtiyacı olmayabiliyor. Sözüm size değil, lütfen üstünüze alınmayın

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabamı satıyordum... Fiat Punto Evo Dynamic start/stop ve cam tavan dışında araç full, çift renk özel seri...

Arabanın orjinalinde karter koruma kapağı mevcut değil, o yüzden sonradan takılmış idi lakin sokağımız biraz derin kazılmış, bende fark etmemiş idim orada kapağı kırdım... bu parçanın maliyeti 180 TL işçilik dahil!

Almaya alan gelen vatandaşa bu parçayı 700 TL ye taktıracağını o yüzden ayrıca bir indirim istedi, servise telefon açıp sordum 700 TL ye nasıl bir kapak takılıyor buna diye servis cevap veremedi, adamın cevabı çelik kapak taktıracağım oldu ????

Başka bir vatandaş almaya gelmedi (izmitten geliyor yalvar yakar pazarlık etti acındırdı kendini bende insafa geldim fiyatı ona ayrıca kırdım)

araç başına gelince 1500TL lik masrafı var arabanın dedi?? hayırdır ne yaptıracaksın 1500TL bu arabaya, bir masrafı varsa bizde bilelim dedim (bu arada arabanın kazası, boyası vs yok... sadece bir iki yerinde ufak tefek kapı sürtmeleri var ve otoparkta meydana geldi bu kapı açma sürtmeleri) herif bana demez mi lastikler bitmiş sıfır lastik takmak lazım buna.. Eeee dedim başka ne masrafı var arabanın. Siz arabayı alçaltmışınız benim garajıma girerken altı sürter o yüzden yükseltmekte lazım... 32bin lira vereyim buna... bu arada araba anahtarını sıkı sıkı tutuyor göğsüne bastırmış... küfür edecektim zor tuttum kendimi...

Satanlar ayrı bir model almaya çalışanlar ayrı bir model. deminde biri mesaj atmış 34bin vereyim çok ciddi bir alıcıyım... bende cevap yazdım o paraya temiz 2011 punto var, ciddi bir şekilde onlara bakın....

arabanın üzerinde tesisat var, vatandaşın biri mesaj atmış tesisatını ayrıca bana satar mısın?
    başka biri tesisatı düşsek ne olur dedi, sonra tesisatı hediye eder misin dedi...

teklif verip saçmalama arkadaş o kadar fiyat mı kırılır dediğimde küfür eden mi ararsın, arazi teklif eden mi ararsın, pert kaydı olan arabasını kazasız diyerek takas etmek isteyen mi ararsın, 10bin peşin vereyim 500 500 öderim diyen mi ararsın.....

ya sabır ya-rabbim
    Bak ayda 500 500 vereceksen ben alırım Şaka biryana triplex 300 metrekare villa ilanım vardı geçen kaldırdım.Fiyat 250 bin lira idi. Sorular;

1- Abi memurum ayda 1000 tl taksitle verirmisin? (olur bende tapuyu taksit taksit veririm.)
    2- Abi evin cephesi nedir? (4 cepheli kardeşim) -Tüh kuzeye cephesi olmayaymış iyiymiş. (!!!!)
    3- Hele gardaş biz bakmaya gelecazda bize ne olur? (260 bin tl olur abi)
    4- Tapusu var mı? (Yok abi gecekondu, bi gecede kondurdum 300 metre kare triplexi.)
    5- Kapalı garajı var mı? (Yok) 150 bin lira veriyim ozaman?
    6- Benim Adanada köy evi var onlan takas eden mi? (Ederim abi ayıpsın seni mi kırcam?)
    7- Ben evi beğendim ama bahçede köpek besliycem müsade edermisin? (sen evi aldıktan sonra banane istersen ejderha besle) Köpeği getiriyim de param olunca evi de alırım. (!!!!)
    8- Abi üstünde ev olmadan bahçe kaçpara? (üzerinde ev var) Tamamda sadece bahçeyi kaça verirsin?

En sonunda evi satmaktan vazgeçtim. Tam sinir harbiydi, otururum abi evimde rahat rahat manyakmıyım bunlarla uğraşıyım.
    atreyu, tinerci, redlion999 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Bide arkadaşlar benim Anlamadığım 2008 model 40 binde bir otomobili 32 bin tlye aldım sıfır. 2015 yılı itibariyle 2.el fiyatı hemen hemen aynı ve satılıyor.motosiklet alıcısındada sıkıntı var.adam hem para veriyor hem yalvarıyor indirim için.'işte sıfırı şu kadar'. Git kardeş onu al o zaman banane ben markanın temsilcisi değilim satış danışmanı değilim birikimimi yapmışım parayı basıp almışım şimdide hak ettiği değerde(kendimce) satıyorum.insanlar oy verdikleri partinin(verenler için)zamları yüzünden alım güçleri yetmiyor suçlu satıcıymış gibi ona yükleniyor.kimseye zorla mal satılmıyor arkadaşlar.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak ayda 500 500 vereceksen ben alırım Şaka biryana triplex 300 metrekare villa ilanım vardı geçen kaldırdım.Fiyat 250 bin lira idi. Sorular;

1- Abi memurum ayda 1000 tl taksitle verirmisin? (olur bende tapuyu taksit taksit veririm.)
    2- Abi evin cephesi nedir? (4 cepheli kardeşim) -Tüh kuzeye cephesi olmayaymış iyiymiş. (!!!!)
    3- Hele gardaş biz bakmaya gelecazda bize ne olur? (260 bin tl olur abi)
    4- Tapusu var mı? (Yok abi gecekondu, bi gecede kondurdum 300 metre kare triplexi.)
    5- Kapalı garajı var mı? (Yok) 150 bin lira veriyim ozaman?
    6- Benim Adanada köy evi var onlan takas eden mi? (Ederim abi ayıpsın seni mi kırcam?)
    7- Ben evi beğendim ama bahçede köpek besliycem müsade edermisin? (sen evi aldıktan sonra banane istersen ejderha besle) Köpeği getiriyim de param olunca evi de alırım. (!!!!)
    8- Abi üstünde ev olmadan bahçe kaçpara? (üzerinde ev var) Tamamda sadece bahçeyi kaça verirsin?

En sonunda evi satmaktan vazgeçtim. Tam sinir harbiydi, otururum abi evimde rahat rahat manyakmıyım bunlarla uğraşıyım.
    hahahaha efsane sorular ya :D
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Hacı abi dalga geçmiyorum gerçekten Eskişehir i taşıyabilirim
    Nerde deli var gidip çatıyoz adam araba satıcak numarasını koymamış abi numara verirmisin gelip bakıcam bende aynı mahalledeyim diyorum Ben herkese numaramı vermem diyor tamamda nası satıcan arabayı bide kazalı araba sanki bana klasik araba satıyo palıo işte bildiğimiz.

[IMG][/IMG]
    kurubuz bunu beğendi.

ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Ben şahsen cigerli makina cigeri sağlam ve 250cc aletle 190 i gördüm yazanlardan uzak duruyorum. Bunlardan motor almazsak ellerinde patlarsa piyasadaki çöplük motorlardan kurtulmuş oluruz. Yorum motorun nasil kullanildgni gosteriyor bence.
    Murat.K. bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Çok alım satım yaptım, hem alırken hem satarken %10 pazarlık payı düşündüm.

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    sahibinden.com'la alakası yok ama yorumları okuyunca benimde aklıma şu geldi;

Cem YILMAZ, kullanıp hevesini aldığı arabaları galerici bir arkadaşına veriyormuş,oda '' CEM YILMAZIN ARABASI '' etiketini kullanarak ederinden çok daha fazlaya satıyormuş.hatta çok daha rahat satıyormuş. cem yılmaz'ın bu işten bir çıkarı varmı, onuda bilemiyorum.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    En sinir olduğum mesajı yazayım.
    Canon 70-200 f4 L serisi piyasası 1.200-1.300 TL olan bir objektifim var ilanda.
    Adamın birisi mesaj atmış, "tripodla takas olur mu?"

4000 TLye falan tripodlar var biliyorum ama adamın tripodu bildiğin 200 liralık neyse konuşmayacağim daha fazla... :D

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sinir olduğum mesajı yazayım.
    Canon 70-200 f4 L serisi piyasası 1.200-1.300 TL olan bir objektifim var ilanda.
    Adamın birisi mesaj atmış, "tripodla takas olur mu?"

4000 TLye falan tripodlar var biliyorum ama adamın tripodu bildiğin 200 liralık neyse konuşmayacağim daha fazla... :D
    hocam benim 17-50 ile takasa girer misin? bak daha geniş açı. 70 mm ile o kadar geniş açı alamazsın, bir şey biliyoruz da konuşuyoruz :p

bu ilanların ortak özelliği: insanımızın ahlaksızlığı "akıllı, kurnaz olmak" sanması

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)