Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta + motor freni + kör nokta aynası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Bikac günden beri kafami kurcalayan 3 soru oncelikle

Sigortada fiyatin fazla cikmasindaki etken 34 plaka diyende var artik o plakaya gore degil ikametbettigin yere gore cikiyor diyende tam net kesin bilgi sahibi biri aydinlatabilirmi ?

Ikinci olarak motor frenini cok kullanmak bi zarar verirmi?

Ücüncü olarakta kör nokta aynasi takmayi dusunuyorum motoruma faydasini gorecegimi dusunuyorum dogrumudur ve aynanin hangi kismina takilmasini onerirsiniz?

Telefondam girdigim icin yazi imla hatalari icin kusura bakmayin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sigorta hakkında Bilgim yok Plakaya göre çıkıyor dıye bılıyorum.
    Motor frenı devrıne göre yaptığında sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
    Şuana kadar hiç kör nokta aynası ihtiyacı hissetmedım günde 2 3 saat
    istanbul trafıgındeyım

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hem sigorta hem ruhsat ikamet edilen ile göre düzenleniyor artık.

Motor freni yani kompresyon doğru devirde kullanılırsa problem olmaz. Ama sırf kompresyon için yüksek devirde vites küçültülürse arka teker tutuş kaybeder ve kayıp yanına gelir, yüksek süratte high-side bile olabilir.

Kör nokta aynasındansa uzatma aparatı takıp, ana ayna görüşünü arttırmak daha verimlidir benim görüşümce.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem sigorta hem ruhsat ikamet edilen ile göre düzenleniyor artık.

Motor freni yani kompresyon doğru devirde kullanılırsa problem olmaz. Ama sırf kompresyon için yüksek devirde vites küçültülürse arka teker tutuş kaybeder ve kayıp yanına gelir, yüksek süratte high-side bile olabilir.

Kör nokta aynasındansa uzatma aparatı takıp, ana ayna görüşünü arttırmak daha verimlidir benim görüşümce.
    Üstat teşekkürler

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Sigorta sadece yaşadığın şehire göre çıkmaz...

Sigorta fiyatı belirlenirken (trafik sigortasından bahsediyoruz )

Kullanıcı ( yani motor kimin üzerine ise ) yaşı vs durumuna bakılır. 70 yaşında diye ucuz çıkmayacaktır tam tersi fazla çıkar çünkü 70 yaşındaki bir insan ile 45 yaşındaki insanın refleksi ve sağlığı aynı değildir.

Kullanıcının geçmişte yaptığı kaza vs var ise buna bakılır yani hasarsızlık yada hasar durumu

Şehir vs bakılır ki bunun sebebi o şehirdeki motorlu taşıt yoğunluğu yani ne kadar kaza riski var o şehirde.

Diğer sorularına ise arkadaşımız zaten cevaplamış

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta sadece yaşadığın şehire göre çıkmaz...

Sigorta fiyatı belirlenirken (trafik sigortasından bahsediyoruz )

Kullanıcı ( yani motor kimin üzerine ise ) yaşı vs durumuna bakılır. 70 yaşında diye ucuz çıkmayacaktır tam tersi fazla çıkar çünkü 70 yaşındaki bir insan ile 45 yaşındaki insanın refleksi ve sağlığı aynı değildir.

Kullanıcının geçmişte yaptığı kaza vs var ise buna bakılır yani hasarsızlık yada hasar durumu

Şehir vs bakılır ki bunun sebebi o şehirdeki motorlu taşıt yoğunluğu yani ne kadar kaza riski var o şehirde.

Diğer sorularına ise arkadaşımız zaten cevaplamış
    55 yasindaki amcamin ustune aldim motoru alirken dusuk ciksin diyr ama kendi ustume almaktan iyidir (23yasindayim) diye dusundum plakada 34 onu 54 e cevirmedim ikamet ettgin yere gore fiyat cikiyor diye iyi yaptgimi dusunurken insallah kotu yapmamisizdir

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    İkamet olayını yaptırırken arastırttım ve fiyat aldım Ankaradyım motor 34 plaka idi fiyatları ikamete göre yapın dediysemde kimse yapamadı bende 06 ya çevirttim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)