Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

bajaj pulsar 200 ns fiyat çelişkisi

Motovento
    REKLAM ALANI

http:/
    Sevgili motorsiklet severler,aranızda yeniyim.o yüzden yazdığım bu yazıda herhangi bi yanlışım olursa affola.öncelikle ülkemize yeni gelecek olan inanılmaz seksi inanılmaz gösterişli olduğunu bildiğimiz gördüğümüz bajaj pulsar 200 ns fiyatı sizcede yuksek değilmi.ikinci olarakta bu motor delhi de yani hindistanda 85631 rupi ye satılıyor( yani 3008 tl)bizdeki satış fiyatı7350 tl.lütfen 4350 tl gibi bi fark neden kaynaklanıyor biri bana anlatsın.teşekkürler
    Bugraaa ve EKONOMİ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    hangi ülkede yaşadığını unuttun sanırım,burası türkiye ötv denen bir olay var bu ülkede
    ramcixx ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi ülkede yaşadığını unuttun sanırım,burası türkiye ötv denen bir olay var bu ülkede
    +%18 KDV
    ramcixx bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +%18 KDV
    aynen onu atlamıştım

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yenisin belli...Hehe

http://www.motosiklet.net/forum/moto...aj-pulsar.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ar-dikkat.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ar-200-ns.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hakkinda.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...aj-pulsar.html
    http://www.motosiklet.net/forum/gunc...i-yapildi.html

Bu konu çoook tartışıldı.O kadar çok üstüne gittim ki bu konunun sonunda distribütör firmanın pazarlama müdürü en sonunda dahil oldu konuya.Ama cevabını alamadık.Kısacası,muadilleri 8-10 binlira Pulsarda bu yüzden bu fiyata.Bizde böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +%18 KDV
    + muadillerinin fiyatı
    cool113, EKONOMİ ve hamzarat bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Türkish39 bajaj konusunda ,hondanın üretim müdüründen daha bilgili ona sor .Aslan reis
    turkish39 bunu beğendi.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Vergiye bahane bulmuyorum artık.Çünkü satıcılarında gözü doymuyor aa şekilli güzel motor ee napalım basalım fiyatına zammı.

cbr 250 bile 12.500 iken bunun da 7.350 tl olması açıkcası beni şaşırtmıyor.

250 cc ye kadar olan %8 ötv + %18 kdv nin fiyatı bu kadar uçuracağına şahsen inanmıyorum...

Bu pulsar 200 ns için konuşalım

Arkadaş 3008 tl demiş buna ötv+kdv koyduğumuzda fiyat 3.833,40 tl çıkıyor.
    Şimdi motor başı 750 tl nakliye eklesek. motorun maliyeti 4.583,40 tl oluyor.
    7350-4583=2766 tl motor başı kar kalıyor bunuda yüzdeye vurursak kar oranı % 60 civarında. El insaf diyorum.Bu kadar okkalı kar marjı koyacakların %20 kar ile satsalar satış fiyatı 5.500 tl olacak ki bu fiyatla satışa çıktığı an ortalığı darman duman edicek her taraf bu motorla dolacak kuryeler bunu kullanıcak servis ve yedek parçadan çok kazanılacak ama gelde anlat.
    Yamaha mt-7 gibi bir motoru hem de üzerinde güzel bir takım lastikle %37 ötv + %18 kdv ile 17.900 tl den verebiliyorsa hayli hayli diğer firmalarda uygun fiyattan satış yapabilir ama nerde.
    Bütün firmalara saygılarımı sevgilerimi iletiyorum
    EmrE_09, EKONOMİ, dyavol-77 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    abi şöyle bişey söyliyeyim s1000rr fiyatı 70 bin civarı iken bizim ülkede, avrupada 15 bin euro fiyatı vardı. Euro ozaman 2 lira civarıydı yani 30 binliranın üstü vergi oluyor. Bu durumda her aracı neredeyse 2 katına aldığımızı söyleyebiliriz

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şöyle özet bir formül vereyim yorumu size kalsın;
    AKP yönetimi(gümrük vergileri,ÖTV,KDV..vb.)+
    Kuralkan'ın satış ve fiyatlandırma politikaları+
    Yurdum insanının ticari ahlakı+Yurdum insanının duyarsızlığı = 4350 TL fark
    kemboo, ucanteneke5 ve hamzarat bunu beğendiler.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ses çıkartmazsan kafana çıkarlar olayı diyoruz biz buna ..

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    999 tane daha bajajın fiyatını sorgulayan konu açılacak herhalde.

1 tane konu vardı. 1 tane daha 1 tane daha diye diye bajajdan başka birşey görünmüyor anasayfa da.
    Türk milleti olarak hakikaten hazıra konmayı seviyoruz.
    55 tane zaten bu konu ile ilgili başlık var.

Bajaj bajaj diye diye adamların k... nı daha da kaldırıyorsunuz.
    Ben bıktım cidden bajajı duymaya artık.

Reklamın iyisi kötüsü olmazmış nede olsa.
    Bajaj fiyatı az bile yapmış 10.000 yapmalıki dahada konuşulsun , reklam yapılsın.
    Adamlar bir giriyor siteye heryer bajaj.
    Demekki millet bizi beğendi ve takip ediyor.

Hadi gömelim ozaman.

Kimse abartmasa bajajı ve tepki olarakta ürünlerini almasa zaten sorun olmayacak.
    Ama maşallah s1000rr oldu bajaj pulsar sayenizde.
    Linwelin bunu beğendi.

Değerli arkadaşlarım;

Bu konu hakkında o kadar yazılar yazıldı ki? Ama maaelesef devam ediyor. Cevap verilse de verilmese de devam edecek gibi. Ürün konuşulsun da nasıl konuşulursa konuşulsun, reklamın kötüsü olmaz derdinde değilim. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Bu ürünün dünyada tanınma gibi bir sorunu yok. Ürün gerçekten özel. Fiyat ve maliyet konusu burada bir-iki cümle ile de geçiştirebileceğimiz kadar kolay değil. Aksine bu üründe kar marjları bütün ürünlerden daha farklı olarak oldukça minimize edildi. Daha önceki yazılarımda elimden geldiği kadar bu modelin fiyatı ile açıklama yapmaya çalıştım. Ama biliyorum ki herkesi ikna etmek zaten mümkün değil. Aynı konuda da bir daha yazmayacağım. Ama bilgilendirmek konusunda eğer bir ihtiyaç olursa elimden gelen bilgi desteğini vermeye her zaman hazırım.

Değerli motorseverler; gönlüm istiyor ki bu ürünün teknolojisini konuşalım, sonra fiyatını kıyaslayın değer mi değmez mi?

23,52 PS, (162 Ps/ton)
    18,3 Nm,
    enjeksiyon,
    su soğutmalı,
    6 vites,
    3 buji, 4 valf.
    Nitrox tekli şok emici süspasiyon,
    ön arka papatya disk fren...

İnşallah 15 gün sonra ürünümüzü yollarda görmeye başlayacağız. Biz ne söylersek söyleyelim en büyük hakem sizlersiniz. Ben de değerli yorumlarınızı bekliyor olacağım.

Allah'a emanet olunuz değerli arkadaşlarım...
    hector15 bunu beğendi.

Sayın ekrem ata motorun teknolojisi müthiş olabilir belki ama biz bunu tartışmıyoruz.sonuçta hindistanda satılan motorda aynısı.onlara dandiği bize iyisi diye bişey yok hatta aksine bize 2.kalite bile gelebilir.aynı motor 3008 tl hindistanda bizde 7350 tl.diyecek birşey bulamıyorum
    maxi97 ve EKONOMİ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Kdv+ötv ve nakiye 1000 tl' yi geçmez.Nakliye genelde gemiyle oluyor.yani konteynerlerle bu hem ucuz oluyor hemde daha fazla kargo taşınıyor.7350-4000=3350 tl fark yapar.Bajaj hindistanda bu kadar kazanamaz.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Yabancı ülkelerdeki satış fiyatlarına bakarsak ülkemizde satılan bir çok marka model otomobil, motosiklet aynı vaziyette, o yüzden biz ülkemize bakalım , honda cbr 125 8400 liraya satılıyorsa ve alıcısı varsa pulsar gibi daha üstgün bir motorun 7300 liraya satılması çok güzel bu yüzden bende aldım, şu an ikinci el piyasalara bakarmısınız millet uçmuş resmen 250 lik 5-6 yaşında 20000-30000 km yi devirmiş hurdalar bu fiyata satılıyor.
    yasin822 bunu beğendi.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Benim bildiğim kadarıyla hindistanda euro 3 emisyonlarına uymak diye bir dest olmadığı için radytörlü satılyor. Buraya gelen versiyon ise euro 3 ve enjeksiyonlu. Tabi tüm fark bundan kaynaklanmıyordur herkesin dem vurduğu aç gözlü satıcı aç gözlü üretici ikilisi burada da geçerli.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım;

Bu konu hakkında o kadar yazılar yazıldı ki? Ama maaelesef devam ediyor. Cevap verilse de verilmese de devam edecek gibi. Ürün konuşulsun da nasıl konuşulursa konuşulsun, reklamın kötüsü olmaz derdinde değilim. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Bu ürünün dünyada tanınma gibi bir sorunu yok. Ürün gerçekten özel. Fiyat ve maliyet konusu burada bir-iki cümle ile de geçiştirebileceğimiz kadar kolay değil. Aksine bu üründe kar marjları bütün ürünlerden daha farklı olarak oldukça minimize edildi. Daha önceki yazılarımda elimden geldiği kadar bu modelin fiyatı ile açıklama yapmaya çalıştım. Ama biliyorum ki herkesi ikna etmek zaten mümkün değil. Aynı konuda da bir daha yazmayacağım. Ama bilgilendirmek konusunda eğer bir ihtiyaç olursa elimden gelen bilgi desteğini vermeye her zaman hazırım.

Değerli motorseverler; gönlüm istiyor ki bu ürünün teknolojisini konuşalım, sonra fiyatını kıyaslayın değer mi değmez mi?

23,52 PS, (162 Ps/ton)
    18,3 Nm,
    enjeksiyon,
    su soğutmalı,
    6 vites,
    3 buji, 4 valf.

İnşallah 15 gün sonra ürünümüzü yollarda görmeye başlayacağız. Biz ne söylersek söyleyelim en büyük hakem sizlersiniz. Ben de değerli yorumlarınızı bekliyor olacağım.

Sayın Ekrem bey motosiklet'in özelliklerine diyecek bir şeyimiz yok.Gerçekten güzel ve 200 cc naked sınıfında alınabilecek en güzel motosikletlerden bir tanesi.Ama en başta Türkiye'de ki sadece Kuralkan değil bütün motosiklet ithalatçılarının genel olarak fiyatlandırması çok yüksek.Bu sene sadece Yamaha bu kısır döngüyü kırarak yüksek cc motosikletlerini nerdeyse Avrupa fiyalarına satıyor.Aslında firmalar biraz daha az kar payı koysa sürümden çok daha fazla kazanabilecekken çoğu aç gözlü davranıp tek motosiklletten koparabilecekleri en fazla karı koparma peşindeler.
    NS200 de ise bu kadar fazla tepki çeken diğer markalara göre çok çok daha fazla pahalı olması.İsterseniz rakamlara bir göz atalım;
    Hindistan satış fiyatı:3008 TL
    Türkiye satış fiyatı :7350 TL
    Türkiye'de bu motosiklet tamı tamına % 140 daha fazla fiyata satılıyor.
    Başka bir firmaya bakalım.Model Honda CBR 250 R
    Japonya satış fiyatı:462.240 JY x 0,0208 TL = 9620 TL
    Türkiye satış fiyatı: 12400 TL
    Bu motosiklet Türkiye'de Japonya fiyatına göre %29 daha pahalıya satılıyor.
    Şimdi %140 nerde? %29 nerde?Arkadaşların merak ettiği tepki gösterdiği bu.
    maxi97, hamzarat ve 2move bunu beğendiler.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım;

23,52 PS, (162 Ps/ton)
    18,3 Nm,
    enjeksiyon,
    su soğutmalı,
    6 vites,
    3 buji, 4 valf.

Okadar şey yazdım ama sildim sonra çokta gerek yok hep aynı şeyleri yazıyosunuz. Bizim gönlümüz de isterdiki ne den bizi bu kadar enayi yerine koyup fiyatları bukadar bindirmeye çalışıyor kanuni bunun mantıklı bir açıklamasını yapsaydınız.

Keşke sizin yerinize başka bir firma getirseydi bajajı ozaman inanıyorumki Hakkını verirdi bu markanın. Hyosungun adı nasıl kirlendiyse bajajın sonuda öyle olacak tabi tedbir alıp farklı bir girişimde bulunmazsa bajaj. Yada discover satıyo pulsar satmıyor diye pulsar bulamıycak kimse stokta . Daha önce çok gördük bunları. Arkadaşım aylarca hyosung bekledi getiricekler diye her aradığında 3 gün 5 gün 1 hafta diye ertelediler ama hala gelmedi o yoldaki motorlar

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Ekrem bey motosiklet'in özelliklerine diyecek bir şeyimiz yok.Gerçekten güzel ve 200 cc naked sınıfında alınabilecek en güzel motosikletlerden bir tanesi.Ama en başta Türkiye'de ki sadece Kuralkan değil bütün motosiklet ithalatçılarının genel olarak fiyatlandırması çok yüksek.Bu sene sadece Yamaha bu kısır döngüyü kırarak yüksek cc motosikletlerini nerdeyse Avrupa fiyalarına satıyor.Aslında firmalar biraz daha az kar payı koysa sürümden çok daha fazla kazanabilecekken çoğu aç gözlü davranıp tek motosiklletten koparabilecekleri en fazla karı koparma peşindeler.
    NS200 de ise bu kadar fazla tepki çeken diğer markalara göre çok çok daha fazla pahalı olması.İsterseniz rakamlara bir göz atalım;
    Hindistan satış fiyatı:3008 TL
    Türkiye satış fiyatı :7350 TL
    Türkiye'de bu motosiklet tamı tamına % 140 daha fazla fiyata satılıyor.
    Başka bir firmaya bakalım.Model Honda CBR 250 R
    Japonya satış fiyatı:462.240 JY x 0,0208 TL = 9620 TL
    Türkiye satış fiyatı: 12400 TL
    Bu motosiklet Türkiye'de Japonya fiyatına göre %29 daha pahalıya satılıyor.
    Şimdi %140 nerde? %29 nerde?Arkadaşların merak ettiği tepki gösterdiği bu.
    Hindistan fiyatı vs japonya fiyatı yapmamalısın.

CBR 250 R denen motorun Delhi satış fiyatını TL'ye çevirdiğin zaman oranın bajaj'ın satış oranı ile aynı olduğunu görürsün.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı ülkelerdeki satış fiyatlarına bakarsak ülkemizde satılan bir çok marka model otomobil, motosiklet aynı vaziyette, o yüzden biz ülkemize bakalım , honda cbr 125 8400 liraya satılıyorsa ve alıcısı varsa pulsar gibi daha üstgün bir motorun 7300 liraya satılması çok güzel bu yüzden bende aldım, şu an ikinci el piyasalara bakarmısınız millet uçmuş resmen 250 lik 5-6 yaşında 20000-30000 km yi devirmiş hurdalar bu fiyata satılıyor.
    size katılıyorum, cbr125 8400tl oldugu bir ülkede sıfr honda adıyla o paralara satılıyorsa pulsar cok fiyatlıdenemez, şu fiyat artışından bende rahatsızda değilim diyemem motor piyasada yerini almadan zammı yapılır... pulsara bende kapora verdim beklemedeyim
    Felis Leo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)