Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce de belirttiğim gibi bajajı yıllardır kullandım.1993 ten beri 14 yıl.Ama Pulsardaki kâr marjı iki kere kullanılmış sanki.Sonuçta hindularda satarken kâr marjı ve vergi katarak satıyor.Yani hindulardan baz aldığımız fiyat hepsi dahil fiyat.Benim anlamadığım discover ve boxerde de aynı kâr marjı varsa fiyatları daha yüksek olması gerekmiyor mu?Aradaki farkı görmek için ilkokul matematiği bile yeter.Kusuruma bakmayın ama Pulsardaki fiyat mantığını ben anlayamadım.Ben 125 cc motora 4000 TL vermemek için aradaki 1000 tl için japon malı motosiklet almadım.150 - 200 cc motor sonuçta.

Bayi konusunu geçtim nerde satarsa satsın ama servis konusu muamma.Bizim buradaki bayi servislerin ne kadar işgüzar olduklarını söylediğimde servis olmayacak dedi ve herhangi arızada telefonla İstanbuldaki bajaja bilgi verilip onların motorun yanına gelmesiyle problemin çözüleceğini söyledi.
    haklı bir yaklaşım sizinkisi, 3855.tl ye 125cc sat, üzerine 3516.tl artı koyup 75cc fazlasını sat, 75cc fark bu kadar olur mu ?... ne kadar mantıklı anlamadım.
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım yanlış anlamada uzun zamandır senin bu bajajdaki fiyat farkı yorumun cidden baydı.Paran yoksa almayacaksın .Aylardır onda 1000 de pulsarda neden 4000 gibi triplerden kurtulman dileğiyle.Pazarlama müdürüde mantıklı şekilde açıklamasını yapıyor.Sen hala olurda fiyat düşermiki derdindesin.Daha ne demesini bekliyorsun, koca müdür demiş fiyat farkını işte.Kurudur dövizidir yansıyan bu işte ,200 cc motosikletin 5 bine mi satılacağını sandınız ne anlamadımki.
    Gayet mantıklı bir konuya değiniyor baydığı falanda yok. Pazarlama müdürünün yaptığı mantıklı açıklama ne ?

Tüm markaların fiyat aralıkları da dahil. Buna göre bir strateji uygulanıyor. Ama şunu bilin ki kesinlikle satın alınan ürünün bedelini hakedecek bir aralık tespit ediliyor. Şahsen üç ürün için de uygun bir aralık tespit edildiğini düşünüyoruz. motor belki 15 binide hakediyodur konu o değil. birinin 3e aldığını bize 7 ye vermeyin , Türk insanını daha fazla enayi yerine koymayın bukadar paragöz olmayın derdimiz bu yani.

bumudur Tüm markalar derken kendini diğer honda yamaha vs modelleriyle mi kıyaslayarak fiyat belirleniyor. hHndada 10 binse biz 3-5 liralık motoru 7-7,5 dan rahat satarız şeklindemi belirleniyor. En son baktığımda 3200 3300 e mi ne geliyodu hindistandaki satış fiyatı. Kuru dövizi bilmemnesi bukadar yansımaz . Üstelik sen bu motoru satış fiyatından alıp satmıyosun sana özel fiyatı var dimi ? yahu üreten heriften daha çok kar ediyosun nasıl bir mantık bu .. Şu fiyatlara bakınca tamamen motor şekil biz bunu iteleriz mantığı yatıyor başka bişey değil. kimse kusura bakmasın ama durum böyle. Bu motorun ederi max 4,999 liradır bana göre ha kuralkan çok aç , paragöz olduğundan tabiki bu fiyatlara düşmeyecek ama bir markayı daha öldürecekler Türkiyede. Siz belki bu sisteme alışmış olabilirsiniz yada sokağa atacak paranız olabilir ama bizim yok. biz alışamadık bu kadar dürtülmeye bu yüzdende tepkimizi belirtiyoruz

İyi forumlar
    turkish39, cool113, Ahmet Abi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halledemeyecek, eski tas eski hamam olarak devam edilecek.

Siz hiç hayatınızda aynı anda renault ve mercedes'e servislik yapan oto tamirhane gördünüz mü? Yada fiat ve volkswagen'a. Servis dediğin kendi kalite politikan doğrultusunda çalışır. Kanuni servislerine geçerken bir bakın, 19 farklı çin malı markanın hepsinin servisliğini almış yanında bazı bölgelerde suzuki, yamaha, honda artık ne denk getirdiyse onlarıda almış, al sana servis.

Yanılmadım, müdürün polemiğe girmem dediği şu ana avrat söven servis kendi sitesine eşşek kadar BAJAJ amblemini koymuş. İşte sana servis ordusu. Ek olarak Kanuni, Mondial, Yuki,BAJAJ,LIFAN, Bisan, Arora, Kadırga, Zengeni Motors ( bu ne lan :D ), ST Max, Falcon. Daha önce Hyosung ve Kanuni'de ne gördüyseniz aynısını göreceğinize emin olabilirsiniz.
    ooooo çok sert

Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet mantıklı bir konuya değiniyor baydığı falanda yok. Pazarlama müdürünün yaptığı mantıklı açıklama ne ?

Tüm markaların fiyat aralıkları da dahil. Buna göre bir strateji uygulanıyor. Ama şunu bilin ki kesinlikle satın alınan ürünün bedelini hakedecek bir aralık tespit ediliyor. Şahsen üç ürün için de uygun bir aralık tespit edildiğini düşünüyoruz. motor belki 15 binide hakediyodur konu o değil. birinin 3e aldığını bize 7 ye vermeyin , Türk insanını daha fazla enayi yerine koymayın bukadar paragöz olmayın derdimiz bu yani.

bumudur Tüm markalar derken kendini diğer honda yamaha vs modelleriyle mi kıyaslayarak fiyat belirleniyor. hHndada 10 binse biz 3-5 liralık motoru 7-7,5 dan rahat satarız şeklindemi belirleniyor. En son baktığımda 3200 3300 e mi ne geliyodu hindistandaki satış fiyatı. Kuru dövizi bilmemnesi bukadar yansımaz . Üstelik sen bu motoru satış fiyatından alıp satmıyosun sana özel fiyatı var dimi ? yahu üreten heriften daha çok kar ediyosun nasıl bir mantık bu .. Şu fiyatlara bakınca tamamen motor şekil biz bunu iteleriz mantığı yatıyor başka bişey değil. kimse kusura bakmasın ama durum böyle. Bu motorun ederi max 4,999 liradır bana göre ha kuralkan çok aç , paragöz olduğundan tabiki bu fiyatlara düşmeyecek ama bir markayı daha öldürecekler Türkiyede. Siz belki bu sisteme alışmış olabilirsiniz yada sokağa atacak paranız olabilir ama bizim yok. biz alışamadık bu kadar dürtülmeye bu yüzdende tepkimizi belirtiyoruz

İyi forumlar
    aynen bir markayı daha başlamadan bitirecekler gibime geliyor.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İyi forumlar
    Anlatmak istediğim bu da malesef anlatamıyoruz çünkü anlamak istemiyor kimse.Polemiğe sokuyoruz gibi nitelendiriliyoruz.Param var Allaha şükür ama var diyede savurganlık yapmanın alemi yok.Bende bilirim 10bin tl ye motor almayı ama 200 cc motora o parayı vermek içimden gelmiyor.Ne malı olursa olsun.Yüksek vergi,döviz kuru muhabbetleri bu sıralar yemiyor.Çünkü sizde biliyorsunuz ki döviz düşünce fiyatlar düşmüyor.Hemen devlete at topu,kimse kendini görmüyor...
    agrasiwe ve nokiaxxx bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Değerli "yqavuzhyan"

Ana avrat sövdü dediğiniz servisin bilgisini rica etsem gönderir misiniz? Mail adresimi veriyorum. (ekrem_ata@kuralkan.com.tr)

Kıymetli arkadaşlar...

Hiç endişeniz olmasın BAJAJ marka konumlandırılması tamamen BAJAJ standartlarına uygun yapılıyor. Bajaj bayisi ve servisi Bajaj standartlarından geçmeden bu ünvanı kazanamıyor. 55 ülkede yaşanan başarı hikayelerini Türkiye'de de mutlaka yaşayacağız. Her adımı beraber atıyoruz. Sektöre çok değerli ürünler giriyor. Bakın çok özgüvenle konuşuyorum. Ürünler gerçekten çok güçlü. İnsanımız artık hak ettiği ürünü ve teknolojiyi erişilebilir fiyat ile, bol ve ucuz yedek parçası ile uzun yıllar keyifle kullanabilecek.

Selam ve saygılarımla...

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu işin tek çözümü,yetikili çıkıp ithal ettiği meblağı + devletin uyguladığı vergiyide ekleyip forumda paylaşması.Ama bunuda yapacaklarını sanmam .Fiyatı belirtmiş kendileri ucuzlayacağını sanmıyorum.Ben yanlış anlaşılmak istemem şahsen, bu bajaj gelmeden bir dünya konu açılıp tartışıldı.Hiç bir motosiklet markası için bu denli uzun uzadıya konular açılmamıştı.Hindistanda olan yada çinde olan bir mal hiç bir zaman burada aynı fiyata olmadıki zaten hep 2 3 katı satıldı.Buna en basit örnekler var mesela.

Bizim sitelerde satılan bodyarmorlar 200 300 tl arasında alibaba dealextreme de 50 eruro gibi.Örnekleme çok bu konuda.Endişenizi anlıyorum benim gözümdede bu motoikletin edeceğim max 5000 küsür.Firmaya ne kadara geliyor adet başı en büyük soru işareti bu bence.Tepki göstermek isteyen almasın o zaman kişisel tepkisini koysun .Ne olursa olsun daha tam anlamıyla test edilmemiş motosiklete ben de o parayı vermem.

Sayın yetkiliden rica ediyorum .Şirket politikasına karşı gelmeyecekse .Şu motosikletin kaça imal edildiğini ,şirketin ne kadar para kazandığını bir motosikletten yazında .Herkez doğru bilgiye tek ağızdan ulaşsın şu tartışmalarda son bulsun artık.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    İlk tepkiyi koyuyorum o zaman.

Pulsarı 2007 yılından takip eden ve çok arzulayan,aynı zamanda fiyat açıklanmadan önce bu motoru en çok tanıtan biri olarak,izlenilen fiyat politikası ve yüzeysel açıklamadan başka bilgi vermeyen firma yüzünden PULSAR almıyorum.SAYGILAR
    agrasiwe bunu beğendi.

bende pulsar modelinin bu fiyata satılmasına tepkiliyim. açıklamalar pek inandırıcı gelmiyor ve yüzeysel. yukarıdaki cevaplarda arkadaşların belirttiği gibi firmaya maliyeti nedir üzerine ne kadar kar marjıyla satılıyor. bununla ilgili net bir cevap yok. sadece muadilleri bu fiyat deniliyor. iyide bu firma ülkemize yeni giriyor yani nasıl bir ürün olduğu belli değil kullandıkça yorumları alınabilecek bir ürün. daha kendini ispat etmeden "bizi bilen biliyor biz falanca markalarla aynı kaliteyiz, o yüzden bu fiyattan aşağı katiyyen satış yapmayız" demek bence hatalı bir davranış. ilk başta fiyatı biraz daha uygun tutsanız piyasaya girdikçe, tanındıkça, kullanıcıların yorumları alınmaya başlandıkça fiyat politikalarını sonradan gözden geçirseydiniz daha uygun bir yaklaşım olurdu. bajajın diğer modellerine belki bakabilirim fakat pulsar modelinde biraz kurnazlık seziyorum. bu yüzden pulsar modelini listemden çıkardım artık.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bu arada Sayın Ekrem Bey,size özelden de mesaj attım ama olumlu ya da olumsuz geri dönüş olmadı.Canınız sağolsun.Allah'a emanet olun.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Pazarlama mudurunun soyledigine gore bajaj turkiyede iki sene arastirma yapip kuralkanda karar kilmis.
    Acikcasi bana guven veren Bajaj in kendisi, bilmem kac ulkeye satış yap, bilmem kacinda birinci ol ama avrupaya giriste kapi olarak gördüğü turkiyede kendini rezil et. Böyle bir hata yapacaklarını sanmiyorum ben. Daha dogrusu kuralkanin bir takim hatalar yapmasina müsaade etmezler.

Bazi arkadaşlar firmanin maliyet bilgisini vermediginden yakiniyor. Allah askina bu nasil bir mantik ya. Hangi satici ne satarsa satsin malin maliyeti sukadar bende uzerinden sukadar kazaniyorum falan diye bilgi verip aciklama yapar.
    Siz olsaniz yapar misiniz?
    Alici olarak bende isterim keske daha ucuza satilsa, ama turkiyedeki bu sektörün şartlarında fiyat gayet makul gibi duruyor.
    Motorun kendisine guvenmeyenler tabiki en az bir sure bekleyip kullananlarin fikirlerini alabilirler, buda anlaşılabilir bir düşünce.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    arkadaşlar, hangi tüccara sorarsanız sorun size malın geliş fiyatını söylemez. daha mantıklı olun lütfen. karşımızda bir muhatap bulmuşuz. bunu daha iyi değerlendirelim. fiyat konusu illaki aklında kalmıştır. şahsen gidip gördükten sonra kendi motorumu satıp bundan alsam mı diye düşünenlerdendim. ama bu fiyata diğer kullanıcı yorumlarını okumadan almam. yani en erken bir sene. firmada bunu ölçüp tartmıştır. 6000 e verince 10 birim satacağına 7371 liraya 3 birim satabileceğini öngörmüş olmalı. arada kaçırdığı 7 kişiyi bidaha portföyünde görür mü, bunu zaman göstericek. buda onların kumarı.
    kaldı ki bugün motor alıcam deseniz rakipleri her durumda daha pahalı. motor almaktan mı vazgeçiceksiniz, hayır. e ozaman eldeki alternatifler ve bütçeniz dahilinde hareket edeceksiniz . fiyat konusundaki bu siteminizi diğer firmalar biliyor mu... bajaj a bu konuda bu konuda bukadar yüklenmek mantıklı değil diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

not: asya majör x6 kullanıcısıyım. çoğu insanın beğenmediği bu motorun şuanki satış fiyatı 6900 lira. ALTIBİNDOKUZYÜZ TÜRK LİRASI. 223 cc 17 beygir. başka sorum yok sayın yargıç ;)
    mhmtesk bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Fuar dönemine yaklaşılırken 6000 TL den satılacağı söylenen ve birden 7000 sonra da 7300 küsür TL den satışını gerçekleştirdiğini Pulsar modeli sizin çok da etik davranmadığınızı gösteriyor Ekrem bey. Ben Discovery ve boxer modellerinden alınan kar marjları ile Pulsardan aldığınız kar marjının aynı olduğuna inanmıyorum.

"Biz böyle uygun gördük, Pulsardan daha çok kar etmek istedik, bize gelişi düşük cidden ama rakiplerini baz alarak yüksek fiyat belirlerdik. TR piyasasında rekabet yaratmaktansa biz de kervana uyup yüksek kar marjı ile satmaya karar verdik" deyin size daha fazla saygı duyayım.

Satışlarınızda kolaylıklar dilerim.
    mhmtesk, cool113 ve turkish39 bunu beğendiler.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar yorumlarınızın çoğunu okudum ve sonuna kadar da hak veriyorum
    Çünkü insanımız artık uyandı ve satıcının "Abi bize gelişi şukadara zaten inan sermayesi kurtarmıyor son oluru bu" tarzındaki küçük esnaf yalanlarına karnı tok

Bir diğer mesele de bu işin sonu siyasete döndü "tamam fiyat çok iyi değil ama diğerlerine göre daha iyi"
    Hani derler ya hep "eee canım kötünün iyisi ondan oy veriyoruz" Zorla değil mecburi

Vel hasıl-ı kelam sözün özü Bajaj Pulsar modelinin ülkemize geleceğini duyunca fiyat politikalarından hiç memnun olmadığımız Kawasaki, KTM, Yamaha, Suzuki, Honda gibi markalardan ise Bajaj iyi fiyat + Kalite ile etkili bir alternatif olacak ve Türkiye motosiklet pazarını rekabete açacak diye ümitlenmiştik...

Not: Markaları yazdığım sıraya dikkat (Kimlerin daha çok ensesi kalın hedef kitleye hitap ettiği ve kan emici fiyat politikası uyguladığı ortada)
    Herkse Saygılar Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı hakanmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazarlama mudurunun soyledigine gore bajaj turkiyede iki sene arastirma yapip kuralkanda karar kilmis.
    Acikcasi bana guven veren Bajaj in kendisi, bilmem kac ulkeye satış yap, bilmem kacinda birinci ol ama avrupaya giriste kapi olarak gördüğü turkiyede kendini rezil et. Böyle bir hata yapacaklarını sanmiyorum ben. Daha dogrusu kuralkanin bir takim hatalar yapmasina müsaade etmezler.

Bazi arkadaşlar firmanin maliyet bilgisini vermediginden yakiniyor. Allah askina bu nasil bir mantik ya. Hangi satici ne satarsa satsin malin maliyeti sukadar bende uzerinden sukadar kazaniyorum falan diye bilgi verip aciklama yapar.
    Siz olsaniz yapar misiniz?
    Alici olarak bende isterim keske daha ucuza satilsa, ama turkiyedeki bu sektörün şartlarında fiyat gayet makul gibi duruyor.
    Motorun kendisine guvenmeyenler tabiki en az bir sure bekleyip kullananlarin fikirlerini alabilirler, buda anlaşılabilir bir düşünce.
    Herkes hata yapar

Ayrıca satıcı ne satarsa satsın malin maliyeti şu kadar bende üzerinden şu kadar kazanıyorum falan diye tabiki bilgi vermez.Verirse bi şey satamazlar zaten Bu konuda yaptığımız zaten aynı modelin iki ülke arasındaki fiyat karşılaştırması.Hindularda kâr yapıyor 3bin küsüre satmasına rağmen.Biz hem üçbin küsür fiyatı (içinde herşey dahil) üzerinden bi pulsar parası daha eklemenin ne anlamı vardı onu tartışıyoruz.Aslında sadece Pulsarda da değil diğer firmalara da bu tepki.Pulsarın açığı yakalandı olay bundan ibaret
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    adamlar honda ıle yamaha ile yarışmayı ümit ediyorlar fiyat belirlerken. onların 250- lıklerı bu kadar dıye. Ama o firmalar kaç yıldır pazarda müşterilerini,, servisleri kovsa bile adam kalite var diye gidip honda yamaha alıyor. çünkü satarkende en az zararı edecegını bılıyor köylü memet agada ybr yi cbf yi biliyor.
    şimdi sen bu adamlar bu fiyattan veriyormuş cbr yi bizden bu fiyattan verelim dersen o adamlarda derki şuna bak daha dün pazara girdi 200 luk motura 7350 tl istiyor. bizim motorlar bu parça bollugu bu müşteri memnuniyeti varken bizde biraz fiyatı yükseltelimki farkımız olsun der. zaten sizin pazara girmenizdeki mantık hondanın yamahanın kaliteli müşterilerini çalmak olamaz sizim amacınız ülkemizde yaygın olan ben dahil çin malı moto sürenlere honda yamaha alamayanlara biraz daha hesaplı çin malından biraz daha kalitelisini sunmak olmalı sonucta hep tüketiciler kaybedek.
    turkısh kutluyoruz bu kadar savunulur yani. oysaki daha bi kere motoru görmüş üzerine bir elini sürmüş arkadaşlar yere göge sıgdıramıyor aletı. tamamen tarafsız yorum yapan daha yok gibi

ozgur112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu başka bir örnekle açıklamaya çalışcam; General Mobile diye bir firma var cep telefonu işinde bilenler bilir!Bu firma geçen sene discovery diye bir model çıkardılar ve en çok satan akıllı telefon oldu, samsung,sony,htc vs. gibi firmaların yanında tam bir f/p telefonuydu birçok kişi aldı mutlu mesut kullandı ama çok kişide servislerde mağdur oldu,bu durum bir yerden tanıdık gelmiştir sanırım eski kuralkan müşterilerine!

Bu sene ise daha üst bir modeli tanıttılar-yani 125cc'den 200cc ye geçtiler- haberi önce forumlarda duyuldu bolca merak uyandırıldı. Yeni çıkaracağı telefon yine samsung,sony,htc lg gibi firmaların ürünlerinden daha düşük fiyatlı olacaktı, genel müdürü çıktı konuştu türkiyenin en büyük teknoloji sitesinde ilk önce 1000 TL düşünüyorduk dedi ama dolar arttı dedi-bunu dediği anda dolar 2.40- ve fiyatımızı 1200 TL yaptık dedi ve herkes forumda o süper fiyat dedi,en çok izlenen video oldu,piyasaya çıkmadan onlarca sayfa yazıldı hakkında.

Sonuç dedikleri tarihten bir ay geçmiş olmasına rağmen piyasaya süremediler,ilk saydıkları özelliklerin bir kısmını telefondan çıkardılar,dolar 2.40 dan 2.20 ye düşmesine rağmen fiyata 100 TL zam yaparak aslında piyasaya sürmeden yüzde 18 zam yapmış oldular!

Benzerlikler çok fazla samsung sony yerine honda yamaha, türkiyenin en büyük teknoloji sitesi yerine en büyük motosiklet forumu, forumlardaki yoğun ilgiyi gören firma yetkilileri ve aynı şekilde fuar sabahı bile artan fiyatlar!

Bi şekilde kazıklama demeyeyim ama fırsattan istifade eden firmalar var,insanları bir şekilde alternatifsizlikten öpmeye çalışıyorlar! Sitenin açılış sayfasında yamaha ve kawasakinin 250cc-belki kawa 200- motorlarının haberleri var yani önümüzdeki senelerde böyle şark kurnazlıkları yapacakları alan daralacak ve fiyatlar biraz daha normalleşecek diye umuyorum.

Yamaha,kawasaki'yi 7-8000'e bulamazsın diyenlerede mt07 başlığına beklerim bellimi olur ,ayrıca A yada B ülkesinden yüzde 20-25 fazlasına aldığımı bilmekle yüzde 100 fazlasına aldığımı bilmen arasındaki farkın verdiği acıda farklı olur
    DALGIC_800, turkish39 ve mhmtesk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Ekrem Bey merhaba;
    Benim bir tavsiyem ve sorunum var diyelim. Bajaj discover aldim. Cok memnunum. Ancak canta demiri yok. Kuryeleri hedef alan bir modelin canta demiriyle birlikte gelmemis olmasi buyuk sıkıntı.Ben kurye degilim. Ona ragmen yana done demir yapan yer ariyorum. Bunu keske hemen cozebilse Bajaj. Orjinal demirimizi alip taksak.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar

Hiç bir yere gitme şansım yok. Sizleri de terketmek gibi bir lüksümüz yok. Şuna emin olun her yorumun gereği ilgili yerlere intikal ediyor. Mutlaka beraber olacağız. Ama dediğim gibi zaman bulabildikçe polemik ve soru cevaplardan ziyade kafa karışıklı oluşturan sorulara cevap vermeyi arzu ediyorum.

Servis bu ülkenin kanayan yarasıdır. Bajaj markasının en büyük güçlerinden biri servis ordusunun kurulması olacaktır. Bu yolda büyük adımlar atılıyor. Yaygın, etkin ve standart. Şu anda 60 dan fazla servisimiz en ince detayına kadar BAJAJ AUTO tarafından verilen eğitime tabi tutulmuştur. Artık merdiven altı tabir ettiğimiz servislerin de merdiven altı üretim yapan markaların yaşama şansları yokrur.

Bajaj markasında bu farkı çok belirgin şekilde göreceksiniz.

Selam ve saygılarımla...
    Ben Şirinevler'de Hudson Deri ile görüştüm aksesuarların hepsini oradan alıyorum... kendileri de Bajaj/Kuralkan ile anlaşmışlar sattığı deri mont ve aksesuara bile sonuna kadar sahip çıkan 1 yıl sonra bile söküğüne kopuğuna garanti veren bir firma... İyi bir servis-satış noktası olacağına inanıyorum ilk Pulsar sahiplerinden biri olacağım galiba....

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım forum sitesi olduğu için görüşlerimi bildiriyorum.Sadece bu forumda da değil,Bajajla ilgili heryerde.Daha bu haber ilk çıktığında Kuralkana mesaj atmıştım,sağolsun hiç ilgilenmediler.Pulsar Türkiyenin sayfasında da yorumlarımı sildiler.Şu anda da böyle bir şansım varsa onu da kullanıyorum,kullanmaya da devam edeceğim.Sende görmüşsündür çoğu motor kullanıcıları Kuralkan firmasına yağdırır estirir,şikâyetler dizboyu.Honda getirsin onu bile almam diyenler var.Bende bana ne ters geliyorsa onu soruyorum.Arkasından atıp tutmak yerine sıkıntımı dile getiriyorumÖbür türlü kendim çalar kendim oynarım da bi işe yaramaz.Sürekli aynı soruyu sormamın sebebi yüzeysel cevaplar aldığımdan dolayı.Yani bizdeki mantık adamın biri 200-250 cc motora 10 bin demiş ve satmış.Diğerleride onu örnek alıp bu ve buna benzer fiyatları dayamış.Sebebini sorma bilmem ne firması kaça satıyo biliyo musun mantığını da ben anlamıyorum
    Az da olsa arkadaşın hakkı var... Elbette fikrini sonuna kadar savunma ifade etme hakkın var ama Ekrem Bey bence çok şık bir davranışla ve sabırla işini yapıyor ve elinden geldiğince insanları bilgilendiriyor...diğer markalarda benzer bir tavır var mı bilmiyorum... ayrıca bir ürünün satış fiyatı ile ilgili hesaplarımız mantıklı gelmedi bana mesela bir arkadaş 125 lik şu fiyata 200 cc bu fiyata olur mu? mantığı bana acayip geldi...satış/pazarlama bu kadar basit bir şey değil...Benim anladığım kadarıyla Discover ve Boxer kurye arkadaşlar ve anadoludaki tüketiciler için getiriliyor... estetik olarak Pulsar ile uzak-yakın alakası olmayan bu iki model fiyat, sağlamlık ve ekonomik tüketimi öncelikli olarak düşünen estetiği performansı çok da ön planda tutmayan köyden-kasabadan şehir merkezine sorunsuz ve ucuz bir şekilde işine gücüne gitmek isteyen kişilerin tercihi olacak ve muhtemelen satış rakamları da fazla olacak oysa Pulsar biraz farklı bir konuma oturacak.. estetik kaygısı, performans talebi, hızı, şekli önemseyen genç şehirli biraz daha eğitimli bir kitleye hitap edecek ve zaten dar olan bir pazarda kavgaya girecek... mesela Boxer, Discover yılda 1000 'er adet satılacaksa Pulsar 200'lük bir satış hedefi ile yola çıkacak hesapları vs. buna göre yapmak gerekir model başına yapılan harcamalar vs. olacaktır ürünün TSE'den onay alması vb. masraflar var (bunların ne kadar olduğunu bilmiyorum)bizim şu an aklımıza gelmeyen ve modele göre farklılık arzeden maliyetler de olabilir... gümrük komisyonculuğu yapan biri varsa bununla ilgili bilgi verebilir... ayrıca ben Ekrem Bey'in sözlerinden şunu anlıyorum... sanırım Bajaj'ın modellerinin hindistandaki satış fiyatları arasındaki oran ile bu ürünlerin Kuralkan'a satış fiyatları arasındaki oran aynı değil...
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklı bir yaklaşım sizinkisi, 3855.tl ye 125cc sat, üzerine 3516.tl artı koyup 75cc fazlasını sat, 75cc fark bu kadar olur mu ?... ne kadar mantıklı anlamadım.
    Asıl böyle bir yaklaşım olur mu ? Duyan da zannedecek ki sadece piston çapını büyütmüş, 3500 TL fark koymuş. Bu mudur bu iki motor arasındaki fark ? Bu kadar mı basit ?

Konu yine motorun Hindistan ve Türkiye satış fiyatları arasındaki farktan çıkmış, "bu motor bu kadar eder mi" ye dönmüş. Pulsar, rakiplerine de bakarsak fiyatı biraz yüksek olmakla beraber çok doğru konumlandırılmış bir motor. Bence bundan sonraki fiyat yorumlarını motoru test ettikten sonrasına bırakalım. Belki de deneyince motoru çok beğeneceğiz ve bu 1000 TL'lik farklar üzerinde dönen tartışmaların bir önemi kalmayacak. 3 hafta sonra bu kadar edip etmeyeceğini anlarız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)