Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar

Motovento
    REKLAM ALANI
    TRIAC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, cumartesi günü bajaj pulsarı test etme imkanım oldu.
    Öncelikle ilk olarak fuarda görüp incelemiştim. bu hafta sorunda sürme imkanım oldu.
    Motorun üzerinde kawasaki bajaj yazıyor. Gösterge gayet yeterli bir tek vites göstergesi yok onun dışında her şey mevcut.Motorun çizgileri hoş, Daha önce duke kullanmıştım motor duku'ün kardeşi gibi yalnız oturuş pozisyonu ve selesi çok daha rahat. Gidonda ki butonların ışıklı olması hoş bir ayrıntı. Eksoz tam motorun altında.
    Ayaklık açık konumda olduğunda vitese atarsanız motor stop ediyor.Motor hafif olduğundan mı yada 3 bujiden dolayımı bilmiyorum, 200cc göre gayet başarılı bir performansı var.Duke göre herhalde 10-15 kilo daha ağır. Önde 2 piston arkada 1 piston kaliper var, frenleri güzel. Gaz tepkileri hoş.Titreşime gelirsek 2 silindirli performansı beklememek lazım yalnız bir japon gibi cbf 150'den farklı değil. Vites geçişleri yumuşak, rahat bir şekilde geçiyor ve his var.Özellikle şehir içi için ideal olduğunu düşünüyorum.Ben beyendim.
    hamzarat, Ahmet Abi, Mamba09 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    nerede yaşıyorsunuz?nerede test ettiniz?türkiye'ye henüz giriş yapmadı yanlış hatırlamıyorsam.yoksa biz de test edelim arkadaşı.

TRIAC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul'da özel bir imkan ile test ettik, Türkiye'ye gelen birkaç pulsar'dan biri zannedersem.Nisan gibi gelecek dediler. boxer ve discovery bindik. Test imkanı tekrar olur mu bilmiyorum.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motordan yana bi şikayetimiz yok zaten.Fiyatlandırma olayı bizi kıllandırdı.Küçük cc motora ucuza binmeye bizim de hakkkımız var.Sakın şimdi vergi kıl tüyden bahsetmeyin.Bir sürü sahifede pulsardaki bu vergi yalanını çürüttük.En son gümrük fazla alınıyor dendi.O da pek inandırıcı değil.Motor başına 2000 TL gümrük olmaz heralde

dioniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan yana bi şikayetimiz yok zaten.Fiyatlandırma olayı bizi kıllandırdı.Küçük cc motora ucuza binmeye bizim de hakkkımız var.Sakın şimdi vergi kıl tüyden bahsetmeyin.Bir sürü sahifede pulsardaki bu vergi yalanını çürüttük.En son gümrük fazla alınıyor dendi.O da pek inandırıcı değil.Motor başına 2000 TL gümrük olmaz heralde
    motoru test edenlerden birisi de benim, ayrıca gruptaki iki duke sürücüsünden birisiyim. motoru bende çok beğendim.

markayı koruyacak felan değilim ama şu an için tekrar artış olmadıysa 7350 tl cbr 125 alınır sanırım, sıfır km olarak diyorum. 125 cc racing tipli de olsa 15 beygir var ya da yok. pulsar da 23 beygir var 200 cc ve duke ile kapışan bi makine, şimdi bu kadar paraya cbr 125 mi almak istersin yoksa şikayet etmeden pulsar mı almak istersin. ucuz motorlara keyifle binmeyi herkes istiyor. bu yüzden çin motorları iyi iş yaptı. çin motorları da olmasa kimsenin motora binebilme ihtimali de yoktu ama bu marka da hindu malı diye de kötüleyip ucuza gelsin diyemicem. hindu malı olsa da KTM nin yarı hissesi bajaj'ın KTM yi iflastan kurtaranlar bunlar, 125 - 200 ve 390 ın da yarısını yine bu firma yapıyor. kawasaki ile işbirlikleri var.
    keşke fiyatı 7000 kalabilseydi ama içinde bulunduğumuz sallantılı ekonomi ortamında dövizinde yerinde durmadığını hatırlatmak isterim.

keşke bajaj geçen yıl gelseydi. duke yerine kesinlikle pulsar alırdım.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Bu makına ya türkiye'de karışıklık yaratacak ya da geldiği gibi gidecek

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dioniss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru test edenlerden birisi de benim, ayrıca gruptaki iki duke sürücüsünden birisiyim. motoru bende çok beğendim.

markayı koruyacak felan değilim ama şu an için tekrar artış olmadıysa 7350 tl cbr 125 alınır sanırım, sıfır km olarak diyorum. 125 cc racing tipli de olsa 15 beygir var ya da yok. pulsar da 23 beygir var 200 cc ve duke ile kapışan bi makine, şimdi bu kadar paraya cbr 125 mi almak istersin yoksa şikayet etmeden pulsar mı almak istersin. ucuz motorlara keyifle binmeyi herkes istiyor. bu yüzden çin motorları iyi iş yaptı. çin motorları da olmasa kimsenin motora binebilme ihtimali de yoktu ama bu marka da hindu malı diye de kötüleyip ucuza gelsin diyemicem. hindu malı olsa da KTM nin yarı hissesi bajaj'ın KTM yi iflastan kurtaranlar bunlar, 125 - 200 ve 390 ın da yarısını yine bu firma yapıyor. kawasaki ile işbirlikleri var.
    keşke fiyatı 7000 kalabilseydi ama içinde bulunduğumuz sallantılı ekonomi ortamında dövizinde yerinde durmadığını hatırlatmak isterim.

Bajajı 14 yıl kullandım.Adını yeni duyan ve Satacak olan bayiden çok çok önce biliyorum motoru.Pulsarı 2007 yılından beri takip ederim.Hatta bu forumda bile getirirlerse bir sürü zırvayla fahiş fiyata çakarlar dedim ve çakmaya başladılar.Benim anlatmak istediğim bajaj 3 model getirdi.Diğer getirdiği modellerde devlet vergiyle gümrüğü 500 TL tuttu da pulsardamı 3000 TL tuttu.Gene insaflığım bu hesaba göre bayi 1000 TL kazançta

Ne fuarda yetkililerle,ne de satacak bayilerle konuşmalarım sonucu çıkan anafikir,bu motor 200 cc 23 beygir,muadilleri 10 binlerde o yüzden bizde bu fiyata çakıyoruz Yoksa benim motoru kötülediğim yok,markayıda tanıyorum,hatta yıllarca kullandım.Benim kötülediğim zihniyet zihniyet...
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Bıktırdı artık. bu bajaj inadınamı yapılıyor her gün yeni bir topic. sitemim konuyu açan arakadaşa degil yanlış anlamasın.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı dioniss adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şöyle bir öneride bulunsam, içtenlikle ne cevap verirdin:

Senin KTM'yi satıp, sıfır km pulsar alsan, hem cebinde ekstra para kalır, hem de zamanında gelseydi ktm yerine pulsar alırdım dediğin motoru sürmüş olursun?
    Nasıl sence iyi bir fikir gibi mi?
    agrasiwe bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir öneride bulunsam, içtenlikle ne cevap verirdin:

Senin KTM'yi satıp, sıfır km pulsar alsan, hem cebinde ekstra para kalır, hem de zamanında gelseydi ktm yerine pulsar alırdım dediğin motoru sürmüş olursun?
    Nasıl sence iyi bir fikir gibi mi?
    Adam ktm yi yeni almış satıp neden zarar etsin almış bitmiş, ayrıca bende pulsar ı fuarda çok ince ayrıntısına kadar inceledim motoru çok beğendim ama apache kullandığım için bu motordan sonra pek değişiklik hissetmeyeceğime karar verdim ama yeni başlayanlar , ilk motor alacaklar yada elindeki çok kötü bir motor olup değiştirecekler ve az yaksın çok kaçsın fiyatıda ekonomik olsun yakışıklı naked olsun diyenler için güzel bir seçenek.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ktm yi yeni almış satıp neden zarar etsin almış bitmiş, ayrıca bende pulsar ı fuarda çok ince ayrıntısına kadar inceledim motoru çok beğendim ama apache kullandığım için bu motordan sonra pek değişiklik hissetmeyeceğime karar verdim ama yeni başlayanlar , ilk motor alacaklar yada elindeki çok kötü bir motor olup değiştirecekler ve az yaksın çok kaçsın fiyatıda ekonomik olsun yakışıklı naked olsun diyenler için güzel bir seçenek.
    Cok uygun cunku fiyati, arkasinda servis de mukemmel.. Almayani aptal ilan edeceksiniz yakinda.. Gider tvs alirim, bajaji bu fiyata almam.. Kendini kanitlamak cok onemli, daha hic bilinmedigin bi piyasaya dur bi alicinin belini kirayim diye girilir mi? Azcik mantik..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kuralkanın internet ortamındaki namı duyuldukça Bajaj ayrı ilgilenecek muhabbetleri çıkmaya başladı.Getiren bir bayiye de servisi kim olacak diye sorduğumda,servis olmayacak,motora bişey olduğunda telefon açacaksın,İstanbuldan bajaj yetkilileri gelip yerinde ilgilenecek ve problemi giderecek dedi.Eli az biraz anahtar tutan yağını değiştirecek,zincirini gerdirecek vs.Peki ya hani aaa çok ucuzmuş diyen ve motordan hiç anlamayan adam ne yapacak?Bi zincir gerdirmesi için İstanbuldan adammı bekleyecek???Daha bir sürü muallakta kalan sorular...Satan bayii satışına bakar,sonrası Allah Kerim.Biraz biraz bişeyler oturuşana kadar bence beklemekte fayda var.2007 den beri bekliyorum daha da beklerim.
    Linwelin bunu beğendi.

Değerli arkadaşlar;

Siteyi elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum.

Değerli yorumlarınızdan istifade ediyorum. Bildiğiniz gibi BAJAJ olarak 3 model ile (aslında her birini marka olarak isimlendiriyoruz. Çünkü değişik versiyonlarını zaman içinde süreceğiz) sektöre girdik. Discover modelimiz satışta. Boxer modelimiz de bu hafta satışa başlıyor. Pulsar modelimiz de inşallah nisan sonunda müşterilerimiz ile buluşacak.

Discover modeli ile ilgili gelen ilk yorumlar oldukça güzel. Özellikle yakıt konusundaki iddiamız çok ses getirecek. Şu anda 100 km.de sarfiyat normal kullanımda 2 lt'nin altında. Titreşim konusunda farklı yorumlar yapılıyor. Şunu söyleyebilirim, rahatsız etmeyecek ölçüde ve belli hızdan sonra titreşim var. Kullanım arttıkça daha da azalıyor. Çok göreceli bir kavram olduğu için test sürüşü yapmanızı öneririm. Tüm bayilerimizde bir adet ürün test maksatlı olarak bulunuyor. Bulunmak zorunda. Kendiniz karar verin. Özellikle fren emniyet mesafesi çok tatmin edici. Görselliğini siz takdir edin. Bu ürün 4 valf, iki buji, nitrox tekli süspansiyon, papatya disk fren, Exhaust Tec teknolojileri farklılıklarını içeriyor. Sektöre hayırlı olmasını diliyoruz. Bizi Bajaj.com.tr'den ve "Bajaj Türkiye" face sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Dediğim gibi her yorumdan ne çıkarabilirim konusuna mutlaka kafa yoruyorum. Motosiklet kullanıcısı gerçekten çok bilinçli. Bu düzey de her geçen gün artıyor.Bundan mutlu oluyoruz. Söylediklerimi hemen reklam mı yapılıyor tarafına bazı arkadaşlarım çekebilir. Ama şunu söylemeliyim bajaj ürünlerine ciddi teveccüh var. Şu anda 53 bayi sayısına ulaştık. Kesinlikle BAJAJ kriterlerini sağlayan bayiler BAJAJ bayisi olabiliyor. 69 servisimizi BAJAJ yetkilileri ile beraber eğitime aldık. Servis eğitimi alınmamış noktaya ürün sevkiyatı yapmıyoruz. İstanbul bayi yapılanması tamamen 3S konseptinde oluyor. Şu an 8 bayimiz var. 3 adet değerlendirme safhasında.

Çok açıkça söyleyebilirim ki sektörde son 3 yıldır kaliteli ürünlere olan talepte ciddi artış var. Bu artış bizim araştırmalarımıza göre de devam edecek. Şu anda bu oran % 30 lara geldi. BAJAJ-KURALKAN ortaklığı tam böyle bir süreçte gerçekleşti.Sektörün yeniden şekilleneceğine emin olabilirsiniz. Hiç birimizin hata yapma şansı yok. Her adım beraber atılıyor. Sizler de buna şahit olacaksınız.

Ayrıca bir önemli konu daha var. Sektör ciddi bir kırılmanın eşiğinde. Her an alternatif bir ulaşım aracı olarak görünme algısı yerleşebilir. Zira şu anda Türkiye'de kişi başına düşen motosiklet sayısındaki düşük oranın en büyük sebebi bu. Çalışmalarımızı da bu yönde geliştiriyoruz. Özellikle İSTANBUL için böyle bir oluşumun ayak seslerini duyuyoruz.

BAJAJ'da öne çıkan konsept anlayışı; SAĞLAM-YÜKSEK TEKNOLOJİ-YAKIT EKONOMİSİ-DAYANIKLILIK-PERFORMANS-UYGUN FİYAT-KUVVETLİ SATIŞ SONRASI DESTEK
    Bu detaylara büyük özen gösteriyoruz. Tüketicilerimizin artık çok daha fazla alternatifleri göz önüne alarak seçim yapabileceğine inanıyoruz.

Biz ne kadar konuşsak aslında bir değeri yok. En doğru kararı verecek olan sizlersiniz. Elimizden geldiğince bu markanın uzun yıllar Türkiye'de söz sahibi olması için ne gerekiyorsa yapacağımıza emin olmanızı istiyoruz.

Selam ve saygılarımla...

Ekrem ATA
    Kuralkan Pazarlama Müdürü
    designserhat, phradrel, hamzarat ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    fiyat konusunada ufak bi değinseydiniz çok güzel olurdu. ilk çıkış için bahsedilen fiyatın üstüne çıkıldı. bu bir plansızlık mıdır, değişen ekonomik şart mıdır yoksa oluşabilecek talebi görüp daha fazla kar etme arzusu mu?
    hamzarat bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Şu anda 53 bayi sayısına ulaştık. Kesinlikle BAJAJ kriterlerini sağlayan bayiler BAJAJ bayisi olabiliyor.
    Peki bu kriterler nelerdir.Ayrıca bayi 1 lt ile 100 km gidiyor diyor adam yaw!!!(117 dedi de ben yuvarladım)
    Eğer foromdaki konuları da takip ettiyseniz markadan yana sıkıntı yok fiyattan yana sıkıntı var.Diğer 2 modelde hindularla aramızda 1000 TL fiyat farkı varken,pulsarda bu fark 4000 TL.Bu konuda siz ne diyebilirsiniz?
    plectrum bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Siteyi elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum.

Değerli yorumlarınızdan istifade ediyorum. Bildiğiniz gibi BAJAJ olarak 3 model ile (aslında her birini marka olarak isimlendiriyoruz. Çünkü değişik versiyonlarını zaman içinde süreceğiz) sektöre girdik. Discover modelimiz satışta. Boxer modelimiz de bu hafta satışa başlıyor. Pulsar modelimiz de inşallah nisan sonunda müşterilerimiz ile buluşacak.

Discover modeli ile ilgili gelen ilk yorumlar oldukça güzel. Özellikle yakıt konusundaki iddiamız çok ses getirecek. Şu anda 100 km.de sarfiyat normal kullanımda 2 lt'nin altında. Titreşim konusunda farklı yorumlar yapılıyor. Şunu söyleyebilirim, rahatsız etmeyecek ölçüde ve belli hızdan sonra titreşim var. Kullanım arttıkça daha da azalıyor. Çok göreceli bir kavram olduğu için test sürüşü yapmanızı öneririm. Tüm bayilerimizde bir adet ürün test maksatlı olarak bulunuyor. Bulunmak zorunda. Kendiniz karar verin. Özellikle fren emniyet mesafesi çok tatmin edici. Görselliğini siz takdir edin. Bu ürün 4 valf, iki buji, nitrox tekli süspansiyon, papatya disk fren, Exhaust Tec teknolojileri farklılıklarını içeriyor. Sektöre hayırlı olmasını diliyoruz. Bizi Bajaj.com.tr'den ve "Bajaj Türkiye" face sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Dediğim gibi her yorumdan ne çıkarabilirim konusuna mutlaka kafa yoruyorum. Motosiklet kullanıcısı gerçekten çok bilinçli. Bu düzey de her geçen gün artıyor.Bundan mutlu oluyoruz. Söylediklerimi hemen reklam mı yapılıyor tarafına bazı arkadaşlarım çekebilir. Ama şunu söylemeliyim bajaj ürünlerine ciddi teveccüh var. Şu anda 53 bayi sayısına ulaştık. Kesinlikle BAJAJ kriterlerini sağlayan bayiler BAJAJ bayisi olabiliyor. 69 servisimizi BAJAJ yetkilileri ile beraber eğitime aldık. Servis eğitimi alınmamış noktaya ürün sevkiyatı yapmıyoruz. İstanbul bayi yapılanması tamamen 3S konseptinde oluyor. Şu an 8 bayimiz var. 3 adet değerlendirme safhasında.

Çok açıkça söyleyebilirim ki sektörde son 3 yıldır kaliteli ürünlere olan talepte ciddi artış var. Bu artış bizim araştırmalarımıza göre de devam edecek. Şu anda bu oran % 30 lara geldi. BAJAJ-KURALKAN ortaklığı tam böyle bir süreçte gerçekleşti.Sektörün yeniden şekilleneceğine emin olabilirsiniz. Hiç birimizin hata yapma şansı yok. Her adım beraber atılıyor. Sizler de buna şahit olacaksınız.

Ayrıca bir önemli konu daha var. Sektör ciddi bir kırılmanın eşiğinde. Her an alternatif bir ulaşım aracı olarak görünme algısı yerleşebilir. Zira şu anda Türkiye'de kişi başına düşen motosiklet sayısındaki düşük oranın en büyük sebebi bu. Çalışmalarımızı da bu yönde geliştiriyoruz. Özellikle İSTANBUL için böyle bir oluşumun ayak seslerini duyuyoruz.

BAJAJ'da öne çıkan konsept anlayışı; SAĞLAM-YÜKSEK TEKNOLOJİ-YAKIT EKONOMİSİ-DAYANIKLILIK-PERFORMANS-UYGUN FİYAT-KUVVETLİ SATIŞ SONRASI DESTEK
    Bu detaylara büyük özen gösteriyoruz. Tüketicilerimizin artık çok daha fazla alternatifleri göz önüne alarak seçim yapabileceğine inanıyoruz.

Biz ne kadar konuşsak aslında bir değeri yok. En doğru kararı verecek olan sizlersiniz. Elimizden geldiğince bu markanın uzun yıllar Türkiye'de söz sahibi olması için ne gerekiyorsa yapacağımıza emin olmanızı istiyoruz.

Selam ve saygılarımla...

Ekrem ATA
    Kuralkan Pazarlama Müdürü
    Eğer gerçek ekrem beyseniz hyosung konusunda bir çok insanın şikayetleri var , başlık açıp onları dinlemenizi öneririm.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Ekrem Bey,

Bir önceki mesajın szie ait olduğunu görmedim. Dinlerseniz benim de bir kaç sözüm olacaktır

Kuralkanın distribütörlüğünü yaptığı bir motor kullanıyorum, genelin aksine çok da büyük sorunlar yaşamadım. Motoru değiştirmek istedim ve 250cc sınıfında uygun hyosung marka motor olmayınca pulsarla biraz heyecenlandım açıkçası. Öte yandan ben almayacak olsam bile burada bir çok arkadaş, tanıdığım tanımadığım, bu motor hakkında çok konuştu.

Her şeyden önce fiyat konusunda hayal kıtrıklığına uğradık. Çok bi şey söylemek istemiyorum artık bu konu hakkında, ama şu korsan başlıklara lütfen bir çözüm bulun. Elinizde motor varsa lütfen bağımsız bir arkadaşa bir abimize test ettirin.

İnanın, elinizdeki tüm pazarlama taktiklerinden daha iyi sonuç verecektir. Bu motor sürekli Duke 200 ile karşılaştırılıyor. Aralarında 1 kat fiyat farkı var; eğer bahsettiğimiz testten duke'un yarısı kadar iyi bir sonuç çıkarırsa aklımızdaki tüm soru işaretleri kaybolacaktır.

Fuarda üstüne bindim, inceledim. Bu fiyat aralığındaki motorlarla kıyaslanınca gerçekten güzel. Ne varki motor bloğu hakkında iyi bir yorum okumadan, hele ki bayilerinizin 1 litre ile 100km yol gittiğini iddia ettikleri, birinin karbüratörlü diğerinin enjeksiyonlu dediği bir ortamda kimsenin bu model için sıraya gireceğini düşünmüyorum.

Hyosung gd250n ise o fiyat ile tam bir kırıklığı. Fuarda fiyat açıklandıktan sonra ve motoru da gördükten sonra model hakkında konuşulanlar bıçak gibi kesildi. Bu motoru almak isteyen bile olmadı sanırım.

Bu arada Ekrem Bey, doğrudan bizimle iletişim kurmanıza sevindim. Ancak bir süre sonra burada yazılanlar arasında kaybolup gidebilirsiniz. Açıklamalar yapacak, sorularımıza cevap verecek sosyal medya iletişiminden sorumlu bir kişi istihdam etmenizi tavsiye ederim. Mümkünse sabırlı biri olsun

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Buda mı gol değil

Değerli arkadaşlar;

Hayırlı akşamlar diliyorum...

Takdir edersiniz ki her yorumu cevaplayabilmem mümkün değildir. Gerçekten bunu çok istemekle beraber zaman açısından imkansızdır. Markanın doğru konumlandırılması adına çok önemli ve zaman alıcı faaliyetler icra ediyoruz. Bajaj yetkilileri ile her detay üzerinde saatlerce toplantı yapıyoruz. 55 ülkede yaşanan tecrübelerden istifade etmek hem bizler için ve hem de sektör için gerçekten çok faydalı olacak/oluyor. Bu kazancı hepimiz, ülkemiz, sektörümüz paylaşacak. Bilgi gerçekten çok değerli ve yaşanmış her tecrübeyi almak gerek. Sitede bazı kafa karışılıklıklarını gördüğüm için yazmak zorunda kaldım. Zaman zaman da yazmaya devam edeceğim inşallah. Sosyal medyadan sorumlu arkadaşımız elbette var ve resmi sitelerimizde her soruya cevap veriliyor. Ancak özellikle motosiklet.net sitesinin ne derece etkili olduğunu bildiğim için birinci ağızdan bazı detayları duymanızı istedim. Bazı sorulara kısa kısa cevaplar vereceğim. Amacım gerçekten polemik değil, sadece sizleri elimden geldiğince aydınlatmak istiyorum. Atladıklarım olursa özür dilerim;

1. Evet ben Ekrem ATA'yım ve Kuralkan Pazarlama Müdürüyüm. 0 216 581 2121 No.lı telefondan teyidi verebilirim. Gönderdiğim yorum sahte değildir,

2. Çok sorulan soru, niçin fiyatı değiştirdiniz? İlgiyi gördünüz de fırsatçılık mı yaptınız? Çok açık cevap veriyorum. 17 ARALIK tarihinde ANTALYA'da ilk lansman toplantısını yaptığımızda fiyatları açıkladık. Kur 1,96 üzerinden hesap edildi. Hatta resmi açıklamalarda 1,92 üzerinden hesabınızı yapın söylemleri vardı. Kur 2,20 olduğu anda % 12 lik bir fark oluştu. Bunun farkın yarısını ortağımız ile anlaşarak beraber bir fedakarlık yaparak yansıtmak zorunda kaldık. Başka hiç bir sebebi yoktur. Bu seviyelerde olduğu sürece inşallah yılın genelinde bu fiyat sabit kalacaktır. Bunun fırsatçılık ile hiç bir alakası yoktur.

3.Bahsettiğim gibi Discover ve Boxer modeli şu anda satışta. Pulsar modeli ise inşallah NİSAN sonunda müşterilerimiz ile buluşacak. Aslında Pulsar modelindeki satış hedefimiz de mart sonu idi. Bu sapmadan dolayı tüm bekleyenlerden özür diliyoruz,

4. Bajaj bayilik şartları nelerdir sorusuna verebileceğim kısa cevabım satış ve satış sonrası hizmetleri sağlayabilecek, bu işe gönül vermiş,eğitimli, işinin erbabı kuruluşları seçmekten ibarettir. İstanbul için söylüyorum OKTAY MOTOR ve YENİ AVRUPA MOTOR bu tür yeni bayilerimizdendir,

5.Pulsar modelinin yakıt sarfiyatı nedir sorusu çok soruluyor? Bir sports modeli olmasına karşılık bu soruyu sormakta çok haklısınız. Yapmış olduğumuz anketlerde de yakıt sarfiyatı ürün tercihi öncelik sırasında ilk 3 arasına girmeye başladı. Boxer modelimizde 1 lt ile 72 km, discover için 77 km'ye kadar varan mesafe gidilebiliyor. Ancak pulsar için bir rakam telaffuz edemiyoruz. Bunu bajaj yetkilileri de söylemediler. Ancak yaşanmış tecrübeleri aldık, bize söylenen normal kullanım ile 1 lt. yakıt ile 40 km. kadar yol yapabiliyorsunuz. 100 km. de 3 lt sarfiyatın üzerine çıkaramazsınız cevabını aldık. Şu anda bizler de detaylı testleri yapıyoruz.

6.Ürünlerimizi test için büyük talep var. Pulsar modelimiz hariç diğer ürünler bayilerimize sevk ediliyor. Test motorları bayilerimizde mevcut. Ancak henüz pulsar modelimiz açıkladığım gibi nisan sonu inşallah hazır olacak. Nerede ise her hafta fabrikamızda etkinlik düzenliyoruz. Grupları 25-50 kişilik sayılar halinde alıyoruz. Face sayfamızdan sonuçları görebilirsiniz.

Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar değerli arkadaşlar. Atladığım sorular olabilir. Bunun için af diliyorum.

Selam ve saygılarımla...
    hyanax100, phradrel ve dioniss bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ekrem Bey,en çok merak edilen soru :
    Eğer foromdaki konuları da takip ettiyseniz markadan yana sıkıntı yok fiyattan yana sıkıntı var.Diğer 2 modelde hindularla aramızda 1000 TL fiyat farkı varken,pulsarda bu fark 4000 TL.Bu konuda siz ne diyebilirsiniz?
    rebel_punto, phradrel ve dnndbs bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)