Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar

Motovento
    REKLAM ALANI

Sayın Turkish39;

Fiyattan yana sıkıntı ile ilgili şunu net söyleyebilirim.

BAJAJ Türkiye fiyatını verirken her ülke ile alakalı aynı politikayı uygulamıyor. Ancak bizim her modelimiz ile ilgili kar marjımız tüm modellerde aynı. Yani Pulsar ve Discover için hangi kar marjı uygulandı ise Pulsar modeli için de aynı oran uygulandı.

Ayrıca şunu da net olarak ifade edeyim. Bajaj Auto Türkiye'deki ortaklık araştırmasını tam iki yıl sürdürdü. Sahada bir çok araştırmalar yaptı. Bunun içinde sektör,bayi,servis ve müşteri ilgili tüm detaylar var. Tüm markaların fiyat aralıkları da dahil. Buna göre bir strateji uygulanıyor. Ama şunu bilin ki kesinlikle satın alınan ürünün bedelini hakedecek bir aralık tespit ediliyor. Şahsen üç ürün için de uygun bir aralık tespit edildiğini düşünüyoruz.

Bu arada şunu da söylemem gerekiyor. Resmi fiyatlarımızın belli olmasına karşılık fiyatlarda da farklı rakamlar telaffuz edilebiliyor. Tavsiye edilen parekende satış fiyatımız;

1. Pulsar:7371 tl
    2. Discover:3855 tl,
    3. Boxer:3030 tl

Tekrar hayırlı akşamlar diliyorum.

Saygılarımla...
    phradrel ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Turkish39;

BAJAJ Türkiye fiyatını verirken her ülke ile alakalı aynı politikayı uygulamıyor. Ancak bizim her modelimiz ile ilgili kar marjımız tüm modellerde aynı. Yani Pulsar ve Discover için hangi kar marjı uygulandı ise Pulsar modeli için de aynı oran uygulandı.

Ayrıca şunu da net olarak ifade edeyim. Bajaj Auto Türkiye'deki ortaklık araştırmasını tam iki yıl sürdürdü. Sahada bir çok araştırmalar yaptı. Bunun içinde sektör,bayi,servis ve müşteri ilgili tüm detaylar var. Tüm markaların fiyat aralıkları da dahil. Buna göre bir strateji uygulanıyor. Ama şunu bilin ki kesinlikle satın alınan ürünün bedelini hakedecek bir aralık tespit ediliyor. Şahsen üç ürün için de uygun bir aralık tespit edildiğini düşünüyoruz.

Bu arada şunu da söylemem gerekiyor. Resmi fiyatlarımızın belli olmasına karşılık fiyatlarda da farklı rakamlar telaffuz edilebiliyor. Tavsiye edilen parekende satış fiyatımız;

Saygılarımla...
    Sıkıntı ne bajajda nede fiyatta. Muadili ürünlere 12 bin lira vermek isteeyen herkes Bajaj alacaktır zaten. Tabi sizinde bahsettiğiniz fırsattan istifade fiyata 1-2 bin lira daha eklenmezsen önümğzdeki zamanlarda.

Turkish39'un dediği gibi uzun zamandır Bajaj bekleyenlerden biriside bendim. 9 bin lira beklerken 7300 olması beni şaşırttı bile. Ama ortada Kuralkan faktörü var. Yıllardır gittiğim tüm servislerinizde;

ustalar yalan söylüyor, sahtekarlar. Bu sitedeki kullanıcılar ilkokul mezunu cahiller değil. Ankara merkezde bir servisinizden periyodik bakım esnasında Castrol marka yağ koymasını istedim. Elinde olmadığı için bana markası belli olmayan bir yağ koyacağını söyledi. Bende sende yoksa bu marka yağ ben alır gelirim dediğim zaman servisin bana söylediklerini buraya yazıyorum.

İçerisinde küfürlü bazı sahneler olduğu için forum kullanıcı arkadaşlardan özür dilerim, ama hazır müdürü bulmuşken biz söyleyelim.

''’sen benden herhangi bir marka isteyemezsin, ben servis olarak ne istersem onu koyarım, rica edersen bile senin getirdiğin yağı koyar, bujiyi takar ama sanki sana ben satmışım gibi aynı ücreti senden alırım’' dedi. Bende 2 yıldır aynı marka yağı kullanıyorum dediğim zaman; '' Kes sesini lan, şimdi dayak yemeden ziktir git bu dükkandan. Madem yağ markası seçecek kadar çok kaliteli adamsın ne diye bu marka motor aldın o zaman? diye bağırırken ben dükkandan çıkıyordum ki tekrar arkamdan ''ziktir git istediğin yere şikayet et, bu saatten sonra beni .......ler senin motorunun garanti dahilinde hiçbir işini yapmayacağım'' dedi. Normalde verdiğim bakım parasının 3 katınıda gasp edercesine aldı.

İşte milletin sorunu burada, eğitimsiz müşteri hizmetleri, eğitim nedir bilmeyen servisler. Bizim sıkıntımız satış sonrası destekte. Bu yazdıklarıma inanmazsanda bana ulaşabilirsin. Ben yazdıklarımın arkasındayım. Bakalım siz ne kadar arkasındasınız malınızın, servisinizin.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Ağzım açık okudum, bir de bunlar markaya bağlı servisler.
    Zaten fazla bir şey yaptıkları yok bakım niyetine.
    3-4 Aylık motor sahibiyim(sıfır bilgi), onların yaptığı bakımı (yağ değişimi) kendim yaptım istesem fazlasını yaparım.
    Garanti kağıdına kaşe ve bir yağ değişimine, en azından 20 lira işçilik almaya utanır insan.
    Birde ben ustayım diye geçinirler, bunlar o. üstüne mastır yapıyorlar da, farkında değiller.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Turkish39;

Saygılarımla...
    Daha önce de belirttiğim gibi bajajı yıllardır kullandım.1993 ten beri 14 yıl.Ama Pulsardaki kâr marjı iki kere kullanılmış sanki.Sonuçta hindularda satarken kâr marjı ve vergi katarak satıyor.Yani hindulardan baz aldığımız fiyat hepsi dahil fiyat.Benim anlamadığım discover ve boxerde de aynı kâr marjı varsa fiyatları daha yüksek olması gerekmiyor mu?Aradaki farkı görmek için ilkokul matematiği bile yeter.Kusuruma bakmayın ama Pulsardaki fiyat mantığını ben anlayamadım.Ben 125 cc motora 4000 TL vermemek için aradaki 1000 tl için japon malı motosiklet almadım.150 - 200 cc motor sonuçta.

Bayi konusunu geçtim nerde satarsa satsın ama servis konusu muamma.Bizim buradaki bayi servislerin ne kadar işgüzar olduklarını söylediğimde servis olmayacak dedi ve herhangi arızada telefonla İstanbuldaki bajaja bilgi verilip onların motorun yanına gelmesiyle problemin çözüleceğini söyledi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzım açık okudum, bir de bunlar markaya bağlı servisler.
    Zaten fazla bir şey yaptıkları yok bakım niyetine.
    3-4 Aylık motor sahibiyim(sıfır bilgi), onların yaptığı bakımı (yağ değişimi) kendim yaptım istesem fazlasını yaparım.
    Garanti kağıdına kaşe ve bir yağ değişimine, en azından 20 lira işçilik almaya utanır insan.
    Birde ben ustayım diye geçinirler, bunlar o. üstüne mastır yapıyorlar da, farkında değiller.
    20 lira değil, 65 liracık aldılar. Daha önceki bakımlarda işçilik 20 liraydı dediğimde ''Hazziktir oradan mezevenk'' dedi.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ekrem aga gitti Yqavuz arkadaşım müdürden de alamadık itirafı

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ben uyardım kendisini ha bu arada servislerden çok çekmedim dediğim gidip motoru bırakıyordum parası neyse verip alıyordum.

ama ne yalan söyleyeyim, arabamı götürdüğümde aldığım hizmetin yüzde onunu bile almıyorum. servis kitapçığında yazan şeyleri söylediğimde gerek yok bile demişlerdi

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 lira değil, 65 liracık aldılar. Daha önceki bakımlarda işçilik 20 liraydı dediğimde ''Hazziktir oradan mezevenk'' dedi.
    Töbe, töbe gülsem mi ağlasam mı şaşırdım.
    o aşmış o zaman kendini, babadan oğula götürüyor demek ki, bir daha ki sefere dikkat et diyelim.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben uyardım kendisini ha bu arada servislerden çok çekmedim dediğim gidip motoru bırakıyordum parası neyse verip alıyordum.

ama ne yalan söyleyeyim, arabamı götürdüğümde aldığım hizmetin yüzde onunu bile almıyorum. servis kitapçığında yazan şeyleri söylediğimde gerek yok bile demişlerdi
    Önteker zor dönüyor ve ciyk ciyk ses yapıyor.Normal o be yaaa...daha yeni ya ondan
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

dioniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir öneride bulunsam, içtenlikle ne cevap verirdin:

Senin KTM'yi satıp, sıfır km pulsar alsan, hem cebinde ekstra para kalır, hem de zamanında gelseydi ktm yerine pulsar alırdım dediğin motoru sürmüş olursun?
    Nasıl sence iyi bir fikir gibi mi?
    pulsar geldiğinde benim motoru bi seneden fazladır kullanmış oluyor olacağım, 200 cc makineden inip bi daha niye 200 cc ye bineyim ki, ama bajaj ın 400cc lik biraz daha büyük hacimli motorları da var. onlarda gelirse o zaman düşünüyorum, hatta youtube da bikaç videosunu gördüm. bence güzel, biraz daha büyük motor olarak ilk tercihlerim arasında, ama konuda sürekli tekrarlayan bi arkadaşında fiyata taktığı gibi, muadillerinden uygun olursa illaki ilk tercihim olacak.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dioniss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar geldiğinde benim motoru bi seneden fazladır kullanmış oluyor olacağım, 200 cc makineden inip bi daha niye 200 cc ye bineyim ki, ama bajaj ın 400cc lik biraz daha büyük hacimli motorları da var. onlarda gelirse o zaman düşünüyorum, hatta youtube da bikaç videosunu gördüm. bence güzel, biraz daha büyük motor olarak ilk tercihlerim arasında, ama konuda sürekli tekrarlayan bi arkadaşında fiyata taktığı gibi, muadillerinden uygun olursa illaki ilk tercihim olacak.

Valla bana göre takılmayacak bi konu değil arkadaşım.Ayrıca dikkatini çektiyse cevaplar hep yüzeysel oluyor sorularıma Pulsara bu fiyatı uygun gören insan 400 lüğe ne yapmaz.O zamanda aynı soruları sormaktan başka yapacağım bir şey yok.Satacak olan insanlar bana kızıyor bu konuda ama almak isteyenler niye kızıyor anlamıyorum

Değerli arkadaşlar

Hiç bir yere gitme şansım yok. Sizleri de terketmek gibi bir lüksümüz yok. Şuna emin olun her yorumun gereği ilgili yerlere intikal ediyor. Mutlaka beraber olacağız. Ama dediğim gibi zaman bulabildikçe polemik ve soru cevaplardan ziyade kafa karışıklı oluşturan sorulara cevap vermeyi arzu ediyorum.

Servis bu ülkenin kanayan yarasıdır. Bajaj markasının en büyük güçlerinden biri servis ordusunun kurulması olacaktır. Bu yolda büyük adımlar atılıyor. Yaygın, etkin ve standart. Şu anda 60 dan fazla servisimiz en ince detayına kadar BAJAJ AUTO tarafından verilen eğitime tabi tutulmuştur. Artık merdiven altı tabir ettiğimiz servislerin de merdiven altı üretim yapan markaların yaşama şansları yokrur.

Bajaj markasında bu farkı çok belirgin şekilde göreceksiniz.

Selam ve saygılarımla...

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bana göre takılmayacak bi konu değil arkadaşım.Ayrıca dikkatini çektiyse cevaplar hep yüzeysel oluyor sorularıma Pulsara bu fiyatı uygun gören insan 400 lüğe ne yapmaz.O zamanda aynı soruları sormaktan başka yapacağım bir şey yok.Satacak olan insanlar bana kızıyor bu konuda ama almak isteyenler niye kızıyor anlamıyorum
    Üstadım yanlış anlamada uzun zamandır senin bu bajajdaki fiyat farkı yorumun cidden baydı.Paran yoksa almayacaksın .Aylardır onda 1000 de pulsarda neden 4000 gibi triplerden kurtulman dileğiyle.Pazarlama müdürüde mantıklı şekilde açıklamasını yapıyor.Sen hala olurda fiyat düşermiki derdindesin.Daha ne demesini bekliyorsun, koca müdür demiş fiyat farkını işte.Kurudur dövizidir yansıyan bu işte ,200 cc motosikletin 5 bine mi satılacağını sandınız ne anlamadımki.
    dioniss, Adem Balkan, dyavol-77 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım yanlış anlamada uzun zamandır senin bu bajajdaki fiyat farkı yorumun cidden baydı.Paran yoksa almayacaksın .Aylardır onda 1000 de pulsarda neden 4000 gibi triplerden kurtulman dileğiyle.Pazarlama müdürüde mantıklı iekilde açıklamasını yapıyor.Sen hala olurda fiyat düşermiki derdindedin.Daha ne demedini bekliyorsun koca müdür demiş fiyat farkını işte.Kurudur dövizidir yansıyan bu işte 200 cc motosikletin 5 bine mi satılacağını sandınız ne anlamadımki.
    okumama hakkını kullanabilirsin
    rebel_punto bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Kişisel bir sıkıntım yok sizinle ilgili yanlış anlamayın.Aynı cümleyi farklı kişilere ve en son pazarlama müdürünede sordunuz .Oda size bir şirket çalışanı olarak açıklama yaptı.Halen bu konu hakkında kafanızda ne gibi bir soru var cidden merak ediyorum.Kalın sağlıcakla umarım euro düşerde onlarda fiyatlarını indirir herkez alabilir saygılar.
    dioniss ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Arkadaşım forum sitesi olduğu için görüşlerimi bildiriyorum.Sadece bu forumda da değil,Bajajla ilgili heryerde.Daha bu haber ilk çıktığında Kuralkana mesaj atmıştım,sağolsun hiç ilgilenmediler.Pulsar Türkiyenin sayfasında da yorumlarımı sildiler.Şu anda da böyle bir şansım varsa onu da kullanıyorum,kullanmaya da devam edeceğim.Sende görmüşsündür çoğu motor kullanıcıları Kuralkan firmasına yağdırır estirir,şikâyetler dizboyu.Honda getirsin onu bile almam diyenler var.Bende bana ne ters geliyorsa onu soruyorum.Arkasından atıp tutmak yerine sıkıntımı dile getiriyorumÖbür türlü kendim çalar kendim oynarım da bi işe yaramaz.Sürekli aynı soruyu sormamın sebebi yüzeysel cevaplar aldığımdan dolayı.Yani bizdeki mantık adamın biri 200-250 cc motora 10 bin demiş ve satmış.Diğerleride onu örnek alıp bu ve buna benzer fiyatları dayamış.Sebebini sorma bilmem ne firması kaça satıyo biliyo musun mantığını da ben anlamıyorum
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    O gun test edenlerden biride bendim.

Duke 200 de kullanmis biri olarak (hep iki model kiyaslandigi icin diyorum bunu) ikisinin arasindaki gordugum farklar sunlardi. Hani bi arkadas yari yariya fiyat farki var onun yarasi kadarsa tamam demiş o yuzden yazmak istedim.
    Gösterge panelleri farkli evet dukedeki gosterge paneli komple dijital, vites gostergesinden tutunda yol bilgisayarina kadar ne ararsan var. Pulsarda vites gostergesi yok eksigi bu, ama vites gostergesi 12000 lik cbr 250de de yok. Motor bloklari şekilleri yag filtresi kapagini tutan civatanin şekline kalitesine kadar ayniydi. Duke pulsara gore biraz daha atak ve seri gibi sanki, belki duke cift egzantrik pulsar tek egzantrik li oldugu için bu fark vardir. Ama ikisininde son hizi hemen hemen ayni, duke 138 km bu hizi gördüm ben 139 olmadi yani. Pulsar 136 km imiş. Iki motorunda plastik aksam metal aksam vs malzeme kalitesi arasinda fark goremedim ben. Tek fark lastik kalitesinde var, duke un ustunde gelen lastikler kesinlikle pulsardakinden daha iyidir ama buda tolere edilebilir bir eksiklik. Kaldiki 12000 lik hondalarla vs gelen lastiklerde malum.
    Bukadarcik eksige göre ikisi arasindaki fiyat farki yari yariya, bence ktm burada birazda markasini satiyor, o yuzden bukadar pahalidir.
    Benim anlamakda zorluk cektigim konu 15000 liralik duke un fiyatini kimse konusmazken, neredeyse ayni ayardaki pulsarin duke gore olan yari fiyatini konusuyor insanlar.
    Şunu çok iyi anliyorum, insanlar hakli olarak satış sonrasi servis konusunda şüphe duyuyorlar, bence en buyuk sıkıntı burada. Eger kuralkan bu şüpheleri giderir, satış sonrasi servis olayinida hallederse ve fiyat politikasini nasilsa satiliyor deyip degistirmezse onumuzdeki bir sene içinde her yerde bu motoru görmeye baslariz bence.
    Yani özet olarak, duke 15000 cbr a falan 12000 vermektense bu fiyata bu motor tereddutsuz alinir.
    Adem Balkan, isamilx ve kaan898 bunu beğendiler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    kusura bakmayında arkadaşlar şu tarafsız birisine test ettirin lafını artık geçsek iyi olacak sanırım !

neyin testi arkadaşlar, bugün gidin mondialin en dandik modelini alın bir gün test edin, ne bulacaksınız motorda hiçbişey, söyleyeceğiniz tek şey hafif titreşim var, ama sağlam sıkıntı cıkarmadı diyemezsiniz ! o yüzden artık hani test ettim çok iyi alınır laflarını yemeyin lütfen. Belli ki bu motora çok güveniyorlar, benimde elbet ümidim var, bırakın alıp kullanan arkadaşlar olsun 6 ay sonra bakalım yavaş yavaş çıkar neyin ne olduğu !

unutmayın, calibre 250rr modelini de sonpol almıştı ilk, forumda konusunu açtı, herşey mükemmel bir iki ufak sorun ondan sonra motor on numara, herkes gaza geldi, bende dahil aldık, sonra ortada ne firma var nede servis ! sonpol aldıktan sonra birkaç ay sonra motor kitledi ! kaldı ki çok dikkatli kullanıcı olmasına rağmen... o sebeple anlık testler hikaye, motor kendini bir senelik kullanımda belli eder benim kanımca... o test etsin bu test etsin saçma olur..
    Adem Balkan bunu beğendi.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    fiyat bakıldığında çok değil gibi. adamlar kendilerine güveniyorlar demekki bu fiyatı çekiyorlar. en yakın rakipleri

rks titanic 200 (17 bg) 5600
    bajaj pulsar 200 (23 bg) 7370
    sym wolf 250(26 bg) 11000
    hyosung gt250 (28 bg) fiyatını bilmiyorum
    hyosung x5 (28 bg) 11850 tl.

şimdi burdan bakınca motorun fiyatı olması gerektiği gibi duruyor. yinede pazara daha güçlü girmesi için fiyatın daha dikkat çekici olması gerektiğini düşünüyorum. ilk bir senede alacak kişiler için bu motor bi risktir sonuçta. marka dünyada biliniyor olabilir ama Türkiye pazarına yeni giriyorsun. servis , motor muamma... bu insanlar riski alıyorsa fiyat konusunda bi kazançları olmalı.

ülkemizde üretim yapan, yıllardır burda satış yapan, servis ağları o doğrultuda yaygın olan çoğu otomobil firması bile yeni bir modeli piyasaya sürdüğünde fiyatı, normal satış fiyatının en az %15-20 si daha düşük tutar. bu noktadan bakınca kendisini en az bir sene kanıtlaması gereken bir motorun fiyatı dikkat çekici olmalı.

tvs nin , hyosung un, sym nin yıllar içinde kazandıkları güven belli.

Alıntı hakanmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu çok iyi anliyorum, insanlar hakli olarak satış sonrasi servis konusunda şüphe duyuyorlar, bence en buyuk sıkıntı burada. Eger kuralkan bu şüpheleri giderir, satış sonrasi servis olayinida hallederse
    Halledemeyecek, eski tas eski hamam olarak devam edilecek.

Siz hiç hayatınızda aynı anda renault ve mercedes'e servislik yapan oto tamirhane gördünüz mü? Yada fiat ve volkswagen'a. Servis dediğin kendi kalite politikan doğrultusunda çalışır. Kanuni servislerine geçerken bir bakın, 19 farklı çin malı markanın hepsinin servisliğini almış yanında bazı bölgelerde suzuki, yamaha, honda artık ne denk getirdiyse onlarıda almış, al sana servis.

Yanılmadım, müdürün polemiğe girmem dediği şu ana avrat söven servis kendi sitesine eşşek kadar BAJAJ amblemini koymuş. İşte sana servis ordusu. Ek olarak Kanuni, Mondial, Yuki,BAJAJ,LIFAN, Bisan, Arora, Kadırga, Zengeni Motors ( bu ne lan :D ), ST Max, Falcon. Daha önce Hyosung ve Kanuni'de ne gördüyseniz aynısını göreceğinize emin olabilirsiniz.
    ake bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)