Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda XL200 mü , Yamaha WR 125 X mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125 & Yamaha WR 125R
    Selamlar , scooter'ın yanına bir de enduro tipi motor almak istiyorum. Bu sınıfta ilk motorum olarak. 1.80cm , 100 kg bir adamım. WR125Rufak gelirmi ? Yedek parça ve servis nasıldır merak ediyorum. Çoğunluk XL200 tavsiye ediyor ama XL200 bulmak pek kolay değil. Ayrıca WR daha yeni ve güzel görünen bir motor.

Honda XL200 2005

Yamaha WR 125 R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    crf250 .
    cenkito ve xawa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Crf250'ler plakasız değil mi ?

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Crf 250L iyidir, gücü yeterlidir, kalıbınıza da uyar. Plaka da çıkıyor.

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crf250 .
    kesinlikle CRF 250. ama o kadar para yok derseniz kesinlikle XL 200 ;)

Motosikleti
    Crf'lerin fiyatları yüksek ama. O rakamlara çıkmak istemiyorum.

Motosikleti
    BMW F800GS
    Alıntı Mechanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf'lerin fiyatları yüksek ama. O rakamlara çıkmak istemiyorum.
    o zaman bu iki alternatif icinde XL 200 diyorum ve hatta her ne kadar aksini soyleyenler olsa da kesinlikle Cin mali almak yerine yine Japon diyorum (XL 200 Brezilya uretimi ama Japon kalitesi tasiyor ;) )

Motosikleti
    Ne XL miş arkadaş ya :D Neden Wr değil o zaman ?

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Paran yetiyorsa Wr al hocam. Hem model olarak yüksek hem daha yakışıklı hem de 15 beygir çok güçsüz değil.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS
    WR 125 şekil tip süper, arazide çekiş lazım olduğunda boynunu büker asfaltta son hızı düşüktür gitmez boyun yerlerde ;) hocam, her türlüsünü gördüm arazide. paran varsa crf 250 al yoksa XL 200 derim. 100kg sadece senin ağırlığın ben 80 kg ağırlığındayım. gerisini var sen hesap et. ;)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    wr çok cılız ve xl ye göre yüksek

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    XL'nin fotoğrafı olarak koyduğunuz fotoşopu oğluma yaptırmıştım, baya olmuştu görmeyeli.

7 sene kadar, 80 bin kilometre boyunca bindim XL'ye, sattım, tekrar bi XL daha alıp ona da 5-6 bin kilometre bindim, hiç birinde de bir sıkıntı yaşamadım. Bir tek ilk XL'de benim hatamdan dolayı ön fren kaliperinde bir sorun yaşadım, onu da farklı bir kaliper alıp hallettik. WR çok yakışıklı bir motosiklet evet fakat benim gözümde bir XL değil, gözüm kapalı bineceğim yegane motordur XL, şiddetle tavsiye ediyorum.

ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    bu tip karşılaştırmalarda biri honda ise olay bitmiştir. bu arada crf250 sınıfının en hantalı

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    bu tip karşılaştırmalarda biri honda ise mutlaka kıskanç bir anti hondacı linç girişiminde bulunur
    ertoros bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Crf'nin Wr'den çok çok üstün olduğunu düşünmüyorum. Hatta hafta sonları dağ tepe gezen bir grup tanıdığım var.Grupta her iki motordan da var Wr'ye övgü daha fazla. Ama yurdum insanının mantığı 125 cc 8bin TL verene kadar 250 Crf 10.500 TL veririm diye çalışıyor

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    İkinci el bir KLX250 de seni çok mutlu edebilir.

Motosikleti
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tip karşılaştırmalarda biri honda ise mutlaka kıskanç bir anti hondacı linç girişiminde bulunur
    Haha , bu konudaki anti hondacı benim sanırım. Bir türlü için ısınmadı XL'e.

Motosikleti
    BMW F800GS
    WR 125 al herkes mutlu olsun

Motosikleti
    CRF 250 L
    bilader benxt 125 x kullan biri olarak konuşacağım honda xl 200 artık müzelik olmu durumda yedek bulman zor olur wr 125 enjeksiyonlu yakıtı çok az teknolojisi süper ama şehir içinde sağa sola gidersin arazi işini unut ayrıca yamaha yetkili servisleri ile uğramak için sabır küpü olman gerekiyor eğer enduro alacaksan senin yernde olsam üç seçeneğim olurdu 1. yamaha wr 250 gücü kuvveti gayet iyi kalitesi hiç biriyle kıyaslanamaz fiyatı 15 bin civarı (sıfır) otuz beygir üzeri torklu çok iyi makine inan 6.60 aratmaz ama dediğim gibi yamaha servisleri ile uğraşmak çok zor, 2. sırada kawa klx 250 var buda çok kaliteli yakıtı makul sağlam bir motor kawasaki malum tr deki servis falan az var 3. sırada honda crf 250 l var bu motorda sıralamada 3. kalite bir motor arazide çok zorlu koşullar olmadan seni eğlendirir sağlam ve yakıtıda fena değildir şehir içindede rahat rahat kullanırsın çok eğlenceli ben alıpta pişman olan adam tanımadım gayette çok satıyor sebebi fiyatı en uygun olanlardan olması yedek parça ve servis gani olması aksesuarını her yerde bulabilme özelliği crf yi ideal hale getiriyor keşke yamahada böyle olsada wr 250 yi gönül rahatlığı ile alabilsek.
    zaten bu üçünde birini alırsan emin ol sukuturu çöpe atarsın )))))
    cenkito ve Ahmanamra bunu beğendiler.

ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilader benxt 125 x kullan biri olarak konuşacağım honda xl 200 artık müzelik olmu durumda yedek bulman zor olur wr 125 enjeksiyonlu yakıtı çok az teknolojisi süper ama şehir içinde sağa sola gidersin arazi işini unut ayrıca yamaha yetkili servisleri ile uğramak için sabır küpü olman gerekiyor eğer enduro alacaksan senin yernde olsam üç seçeneğim olurdu 1. yamaha wr 250 gücü kuvveti gayet iyi kalitesi hiç biriyle kıyaslanamaz fiyatı 15 bin civarı (sıfır) otuz beygir üzeri torklu çok iyi makine inan 6.60 aratmaz ama dediğim gibi yamaha servisleri ile uğraşmak çok zor, 2. sırada kawa klx 250 var buda çok kaliteli yakıtı makul sağlam bir motor kawasaki malum tr deki servis falan az var 3. sırada honda crf 250 l var bu motorda sıralamada 3. kalite bir motor arazide çok zorlu koşullar olmadan seni eğlendirir sağlam ve yakıtıda fena değildir şehir içindede rahat rahat kullanırsın çok eğlenceli ben alıpta pişman olan adam tanımadım gayette çok satıyor sebebi fiyatı en uygun olanlardan olması yedek parça ve servis gani olması aksesuarını her yerde bulabilme özelliği crf yi ideal hale getiriyor keşke yamahada böyle olsada wr 250 yi gönül rahatlığı ile alabilsek.
    zaten bu üçünde birini alırsan emin ol sukuturu çöpe atarsın )))))
    çok güzel bir sıralama olmuş ama arkadaşın bütçesi sınırlı sanırım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)