Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Motor Türkiye'ye Kuralkan A.Ş ile birilikte geliyor, yakında satışa sunulacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ötvsi Kdvsi yüzünden böyle oluyor

& 37 Ötv si

Ötv nin de % 18 Kdvsi derken

Fiyat 2 katına çıkıyor Kuralkanın karı ( Yetkili Bayini Karı en az 950 tl )

Bu durumda Kuralkan kendi karını yetkili bayilerinde karını biraz düşürürse millet insan gibibi motora binmiş olur ama nerde bedavaya işmi yapacak Kuralkan varmı 3 kuruşa 5 kuruş

Bana göre 2 el japona yönelmeli ama bakmaz olaydım 2011 model 15bin deki Cbr 250 lere bile 9.000 tl diyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

& 37 Ötv si

Bu durumda Kuralkan kendi karını yetkili bayilerinde karını biraz düşürürse millet insan gibibi motora binmiş olur ama nerde bedavaya işmi yapacak Kuralkan varmı 3 kuruşa 5 kuruş

Bana göre 2 el japona yönelmeli ama bakmaz olaydım 2011 model 15bin deki Cbr 250 lere bile 9.000 tl diyorlar
    250 cc altına ötv % 8
    xamrax bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Konuyu baştan sona okudum da, insanlar gayet haklılar. Ben yaklaşık 4 ay önce hero'nun ülkemize gireceği bilgisini almıştım. Hemde sağlam gireceğini. Bir bayi(bölge) arkadaşıma sordum böyle bir şey duydun mu diye. Evet araştırma yapıyorlar dedi. yaklaşık 1 ay öncede gelecek modelleri saymıştı bana. bende tam o sırada cross tarzı paralayabileceğim bir çinli arıyordum. Bakayım neymiş derken impulse u gördüm. Sordum buda gelicek mi? Evet dedi sadece 4 tane :D hatta biri gelmiş test ediyorlarmış. Dedim bana ayır birini fuarda gelip alırım :D yok dedi martta satışa açılacakmış marka. Fiyatı ne olur peki aşağı yukarı sordum. "Honda üreticisi abi bu 5500 den aşağı olmaz tahminimce" cevabını aldım. Ey hali ile yuh dedirtti bana. "150 lik cross lan bu japon da değil ne 5buçuğu" diye sordum tekrar, gülmeye başladı. "Abi honda diyorum sanaaaaa" diyede uzattı. Güvendiğim bir arkadaşım olduğundan beklemeye karar verdim. Sonuçta baktık pahalı yada ne biliyim başka sıkıntısı var çinliden devam ederim dedim.
    Akaryakıtın bu kadar pahalı olmasına kızmıyorsunuz da adam motora fazla kar koydu diye kızıyorsunuz bende ona kızıyorum. Çinliler olmayaydı ve çinlileri getirecek şirketler olmasaydı siz bu paralara da bulamazdınız motor ya neyse.
    Honda niye bu kadar pahalı biliyomusunuz? Garantisi, servisi, yedek parçası, aksesuarı, dayanıklılığı ...... kısacası biliyorsunuz ama bom boş yorumlar yazıyorsunuz. Daha dün 73 model bir yamaha gördüm parlıyordu adam gözü gibi bakmış, bir çalıştırdı yırtıyor asfaltı. Hah işte para eden şey bu. Paran yoksa çinli alıcan sonrada nie servisi yedek parçası yok demiycen, katlanıcan, çünkü sen bilerek aldın onu, kıvırmanın alemi yok. İlla kalite istiyorsan bayılacan parasını.
    Eee biz aldık çinliyi 5bin saydık bozuldu dağıldı para çöpe gitti. Yapabileceğin pek bir şey yok. Çünkü Türkiye burası hakkını arayamazsın. Ararsında nasıl olduğunu söylemeyecem kendin bul.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bizim sıkıntımız kaliteli malı ucuza almak değil. Herkes bu motorun Hindistan'da 3000 TL olduğunu biliyor. Kuralkan'ın alışı bundan çok daha aşağıdadır. Bunu bilmemize rağmen motor iyi olduğu için bunun 2 - 3 katı paraları gözden çıkardık ama bir bakıyoruz ki açıklanan fiyat bizim kafamızda şişirme olarak düşündüğümüz ve hafiften kazık yemeyi kabul ettiğimiz paradan bile fazla. O zaman da tabi böyle tepkiler oluşuyor.

---------- Post added at 08:57 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

& 37 Ötv si

Ben boşuna mı sıfır Daelim bakıyorum ? Bu memlekette ikinci el Japon alınmaz çünkü Japon'ların sahiplerinin büyük çoğunluğu sadece ve sadece marka olduklarından ve de satarken değerlerinin kaybetmemelerinden dolayı alıyorlar. Haliyle satarken de sıfırından 1000 TL aşağı satmaya çalışıyorlar. Bence bu sınıfta İkinci elde fiyatına göre en iyi motor SYM Wolf 250. Aslında SYM Wolf'un ikinci el fiyatı bütün ikinci el motorları için emsal teşkil etmelidir. İkinci el motor sıfırına göre, insanı sıfır almaya teşvik etmeyecek kadar ucuz olmalıdır. Bizdeki zihniyet; "O paraya satacağıma yakarım daha iyi..."

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Aynen öyle. Kendimizi disarida 3 bin e satilan motoru 2 katina almaya bile hazirladik. 3 bin e satildigina gore vergisi bayi kari vs. demekki maliyeti 2 bin civari. Hadi 2500 olsun. %18 kdv + % 8 ötv + gumruk ucreti + ulasim + firma kari + bayi kari = 5000 bin i gecmez. Hadi dedik 6000 olsun. Olmadi 6500 u zorlariz dedik. Demez olaydik. Adamlar formlari iyi takip ediyor. 6500 verirlerse 7 de verirler. Ozaman 7 olsun. Ama atladiklari bir nokta var. Psikolojik sinirimiz 6500 dedik (en azindan ben dedim) kurus fazla vermem.

Bu sinifta hangi motorlar var falanca filanca... fiyatlari nedir 10 - 11 civari. Ooo iyiymis. Eee biz niye 5 e verelm o zaman.

Bu dusunce ile fiyat belirlerseniz fazla satamazsiniz. 6 bin den verin bakalim ne kar ediyorsunuz gorun. Yahu 7 den 1000 motor satacagina 6 dan 3000 motor satarsiniz.

Haaa isinize gelirse.
    mete_han bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bu servislerle, o paraya, o motoru alacak arkadaşlar çok üzülür. ben hyosung da üzüldüm açıkçası... sıkıntım motordan değil servisten.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu servislerle, o paraya, o motoru alacak arkadaşlar çok üzülür. ben hyosung da üzüldüm açıkçası... sıkıntım motordan değil servisten.
    Servisi suanda en son dusundugum sey. Vstrom u suzuki servisi yerine isciligi daha iyi oldugunu dusundugum ve daha once cbr mi de goturdugum Yalcin ustaya goturdum. Kanuni servisi oldugunu sonradan ogrendim. Servise degil ustanin isciligine guveneceksin. Adam bir grenaji yarim satte zor sokuyor, 4 bujiyi 2 saatte degistiriyorsa kacacaksin o servisten. Heleki koruma demirinin şıngırtısı motor blogondan geliyor motoru indirecegiz dedi ise bir daha önünden bile gecme. Ben öyle yaptim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben servis konusunda endişeli değilim çünkü buradaki servis aynı zamanda Suzuki motorlarının ve çeşitli iyi marka kar motosikletlerinin de servisliğini yapıyor. Ama Türkiye geneli pek iyi değil sanırım.

Motosikleti
    Var
    Ona binecegine 2 el japona binerim diyenler olduktan sonra bizden bi halt olmaz Hero motor Hondanın parca üteticisi aynı kalite malı japon malı fiyatına getirincede ovvvvv oluyor

Biz haketmiyoruz bu markaları
    Piyasadaki bütün çinlileri topluyacan Taywanlısını Korelisini sonra dayıyacan Cbf 150 nin fiyatını 9 liraya cbr 250 nin fiyatınıda 19 liraya ozaman isler degisir

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Bu motorun ederi en fazla 5500 tl.Neyi tartışıyorsunuz.Hintliler martta şamarı yiyecekler haberleri yok.Bu Bajaj kendini ne sanıyor 3 buji+enjeksiyon=7 bin. Yok öyle

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hindistandaki modellerde euro sertifikasyonu yok , buradaki modellerde bu sertifikasyon gerekiyor, motorun gerekli parçaları değişip euro bilmem kaça uygun kale geliyor, dolayısı ile bu durum motorun Hintistandaki fiyatına ek olarak biniyor. Bu durum fiyat farkının tek nedeni değil ama nedenlerden biri bence.
    Yanlışım yoksa tabi.

Motosikleti
    Var
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun ederi en fazla 5500 tl.Neyi tartışıyorsunuz.Hintliler martta şamarı yiyecekler haberleri yok.Bu Bajaj kendini ne sanıyor 3 buji+enjeksiyon=7 bin. Yok öyle
    Yeni kasa Tvs Apache bile 5.190 tl iken bunun fiyatı nasıl en fazla 5500 tl olacakmış ?

Fiyatı 6400 tl ye çekse çok güzel olur milletin gözü motor

Ama Kuralkanın önce bir bu modelleri satabilecekmi onu bir önceden düşünmesi lazım 2 el japon alırım diyenleri o para fazla gider 2 el Hyo Cbr Ninja alırım diyenleri satabileceğin fiyattan satabileceğin modelleri getirmesi daha mantıklı olurdu
    Normal bir naked değil bu Bajaj pulsar 3 bujisi ıvır zıvırı

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Adam hindistanda 3 bine satıyor sen diyorsun 6400 olsa güzel olur.bu motora o kadar para verenin aklına şaşarım.ayrıca tvs apache o kadar etmez
    Shrieker ve cool113 bunu beğendiler.

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Alıntı papaz09k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle Kesinlikle sonuna kadar sana katiliyorum. Test surusleri ile ilgili ciddi calismalar olacagi soyleniyor ve bu sadece kuralkan tarafindan degil hint yetkililer tarafindan soyleniyor. Burada sadece kuralkan yok inaninki bi o kadar hintli var.adamlar markalarina sahip cikiyor ve turkiyedeki tum surecin basinda durarak turkiye pazarina girisi tamamen kendileri yonetiyorlar. Adamlarin soyledigi biz dunya markasiyiz 54 ulkede aktifiz ve bunlarin 17sinde pazar lideriyiz.ve bizi turkiyede kimse rezil edemez basariz yapamaz bu sebeple herseyi biz yonetecegiz diyorlar.
    Alıntı ots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazıdan motorların servisiylede hintli teknisyenlerin ilgileneceği sonucunu çıkarabilirmiyiz
    Ben bu yazıdan bajajın servisleriyle en azından bir süre hintlilerin ilgileneceğini anlıyorum aksi taktirde kuralkanın mevcut servisleriyle rezilde olurlar başarısızda

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yalnız bugün aklıma bir şey geldi, bu motor Hindiastan'da enjeksiyonlu değil. Enjeksiyon sisteminin motrun fiyatını yükselteceğini düşünerek kullanmaktan vazgeçmişler. O yüzden 3000 TL'den daha yüksek olduğunu düşünebiliriz.

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    .FİYATI 7 BİN TL. ARKADAŞIM BAYİLİĞİNİ ALDI ONDAN ÖĞRENDİM,ENJEKSİYONLU SU SOGUTMALI 3 BUJİLİYMİŞ.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Arkadaşına sorarmısın bayilik için ne istemişler?

Motosikleti
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .FİYATI 7 BİN TL. ARKADAŞIM BAYİLİĞİNİ ALDI ONDAN ÖĞRENDİM,ENJEKSİYONLU SU SOGUTMALI 3 BUJİLİYMİŞ.
    6500 versek olmaz mı?

Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6500 versek olmaz mı?
    olmaz :-D alırsan 7bin lira almazsan keyfin bilir .d

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet, bayilik koşulları nedir acaba ?

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler