Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çorlu' dan Bursa' ya gideceğim yardımmm

Motovento
    REKLAM ALANI
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Ufak çaplı bir gezi düşünüyorum fakat hangi istikameti kullanmam gerekeceğini bilmiyorum. Nereden feribota binmem gerekecek en kestirme en kolay yol hangisi yardımcı olabilecek hayır sever üyeler aranıyor
    bu kawasaki bir başka dostummm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Yenikapı'dan Bandırma'ya , Eskihisar'dan Topcular'a veya Pendik'den direk Yalova'ya geçebilirsin (Pendik ten kalkan 49 lira olması lazım) Yenikapı Sirkeci'de Eskihisar Gebze'den sonra, Pendik ise sahil yolunda.
    bY_aLp bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Eskihisara kadar motorlar gider feribota binersin. Eskihisar'dan Topcular 12.TL Sonrası yol götürür seni.

40.767623,29.423168 Bu rakamları google map e kopyalarsan eskihisarı haritada görebilirsin.
    bY_aLp bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    yeni vespa GT 200, eski vespa Px 150
    parayı dert etmiyorsanız çorlu- silivri- büyükçekmece - bakırköy güzergahından sirkeci sahil yoluna giriş yenikapıdan feribota binmek yalova veya mudanyada inip Bursaya çok kısa bir yolculuktan sonra varmak....

para dert ise ( ne yazık ki feribot pahalı ben de eskiden bu yoldan giderken yalova bursaya şimdi feribotun pahalı oluşu yüzünden tercih etimiyorum )

çorlu, istanbul güzergahı, boğaz köprülerini geçiş, temden veya E-5 ten doğruca ( yaklaşık 1 saatlik yolculuk köprü çıkışı itibariyle ) eskihisar arabalı vapuru, hem hesaplı hem de keyifli bir ( yaklaşık 45 dk ) vapur yolculuğundan sonra topçular iskelesi, kaymak bir otoban, yalova ve Bursa, eğer dağ yollarını tercih ederseniz, altınova karamürsel üzerinden iznik ve bursa ( bu yol virajları, şirin dağ köyleri ile herzaman motorcuların tercihidir .

Vaktiniz varsa hiç para harcamak istemiyorsanız körfezi de dolaşabilir gölcük - karamürsel - yalova - bursa yapabilirsiniz ki benzin masrafı burada feribot paralarını geçer,

ben hiç istanbul trafiğiyle uğraşmam uzaklık- benzin benim için problem hiç değil yeter ki Bursaya gideyim derseniz, tekirdağdan feribotla erdek, oradan da manyas gölü çevresinden, karacabeyden Bursaya yine erişebilirsiniz, seçim sizin..
    bY_aLp bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Eskihisara yenikapıya motorlarla gelene kadar bence çanakkale tarafına feribotla geçip ordan bursaya gitsin arkadaş bence, çünkü çorlu istanbula epey uzak.
    bY_aLp bunu beğendi.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çorlu'dan Avcılar'a ve ardından sahil yolundan Bakırköy, Yenikapı yapıp feribotla karşıya. Oradan da Bursa.
    bY_aLp bunu beğendi.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yolun buyuk kısmı feribotla gidilecekse neden motor ? Nezaman motor sürülecek ?

Eskihisar feribotunu onerebilirim o da mola yeri olarak.

Normal şartlarda butun yolu motorla gitmek caizdir. )

Yolun %50 sini motorla gitmek mekruh

Yolun %50 den 1 fazlasını motoru ve kendını taşıtmak yazıktır günahtır etmeyin. )))
    bY_aLp bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    En kestirme yol Yenikapı-Bandırma deniz otobüsüne binmek gibi görünüyor.Yolculuk yaklaşık 1.30 saat sürer.Bandırmada inince Bursa'ya girmek yarım saat sürer.İkinci alternatif topçular-eskihisar feribotu olur.İstanbul trafiğini geçip feribotla yalova yakınlarına çıkılır.Yalovadan bursa 1 saat kadar sürer.Ancak istanbulu geçmek baya eziyetli olacaktır.3 ncü alternatif çanakkale üzerinden gitmek.Bu da yolu baya uzatacaktır.İki kat mesafe nerdeyse.En mantıklısı 1 nci şık.
    bY_aLp bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Süper coğrafya bilgimi konuşturmuşum sonra google earth'e bi baktım çorlu nere gelibolu çanakkale nere, sen en iyisi yenikapıdan git arkadaşım
    bY_aLp bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yenikapı'dan geleceksen motoru garajda bırak.
    Maksat motorla yolculuk ederek keyif almak ise, Çorludan otobana girip istanbul mahmutbey gişelerden çıkıp, köprüyü geçip Eskihisara kadar gelip, yüzlerce aracın arasından en öne geçerek arabalı vapura binip Topçulara kadar gelmelisin. Daha sonrasında Yalova'ya uğra, merkezde balıkçıları sor, otur 3 bardak çay iç. Simitçi Remzi amcanın simidini ye.
    Sonra Bursa yoluna gir, 40 dakika içinde Bursa kent meydanına varırsın.
    Geldiğinde haberimiz olursa, çaylar bizden
    bY_aLp bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    google maps ile bayağı bir kafa yorduktan sonra şöyle bir güzergah çıkardım sizce nasıl?

kadıköy iskelesinden hareme vapur ile geçiş
    haremden eskihisar
    eskihisar topçular vapur
    topçulardan yalova bursa lucas senin dediğin istikamete sadece kadıköy iskelesi eklenmiş oldu benim için en alternatif yol bu olacak numaranı özelden yazarsanız yalovaya geldiğimde alo diyebilirim

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 14:58 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper coğrafya bilgimi konuşturmuşum sonra google earth'e bi baktım çorlu nere gelibolu çanakkale nere, sen en iyisi yenikapıdan git arkadaşım
    inan hayran kaldım bir bakayım dedim abooooo dedim içimden
    yardımcı olan abilerime kardeşlerime çok teşekkür ederim çok sağolun

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Direkt otobandan Mahmutbeye git sonra İstanbul trafiğiyle haşir neşir ol ardından karşıya geç Eskihisar'a git 45 dk lık feribot yolculuğundan sonra topçulardan Bursa'ya 45-50 dklık mesafen var. Ben hep böyle yapıyorum açıkçası yenikapı-mudanya feribotuna 50 tl vermektense yolu uzatıp gezerek gitmek daha mantıklı geliyor. Eskihisar-Topçular feribotu motosiklete en son 12 tl idi sanırım.

Motosikleti
    yeni vespa GT 200, eski vespa Px 150
    [QUOTE=bY_aLp;2986515]google maps ile bayağı bir kafa yorduktan sonra şöyle bir güzergah çıkardım sizce nasıl?

kadıköy iskelesi diye bir şey yok, Sirkeciye sahil yolundan geliyorsunuz, Sirkeci arabalı vapur iskelesinden biniyorsunuz....

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    [QUOTE=vespone;2986538]
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    google maps ile bayağı bir kafa yorduktan sonra şöyle bir güzergah çıkardım sizce nasıl?

kadıköy iskelesi diye bir şey yok, Sirkeciye sahil yolundan geliyorsunuz, Sirkeci arabalı vapur iskelesinden biniyorsunuz....
    http://goo.gl/maps/aq7ZD

google mapsın yalancısıyım

faceofredd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    ben bir bursa lı ve bursa istanbul tekirdağ çanakkale bursa yapan biri olarak bence çanakkale den feribota ordan da bursaya çünkü motor ile en keyifli olacak yol bu bence yoksa istanbul üzerinden sıkıntılı trafik çok yorucu..Çanakkale tarafından manzara ve yol daha müsait ve keyifli..
    ADVENTURES LİVES FOREVER ...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0542 449 11 01 Gelmeden önce haber ver ama.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne işin var bursada gel ben sana aymarın arkasındaki tarihi yeri gezdireyim

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne işin var bursada gel ben sana aymarın arkasındaki tarihi yeri gezdireyim
    Bu nasıl bir cümle Niyetin ne senin PehPehPehPeeeh

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    yaaav arkadaşlar trafikte bu kadar oksijen israfı sürücü varken bu kadar uzak mesafeyi nasıl göze alıyorsunuz anlamıyorum.....yaz geldi insanın canı yolu yarıp gazlamak istiyorda rahat rahat gidemiyorsun ki.......ne diyeyim bol şans....,başlığı açan arkadaş bence sen pazar sabahı erkenden yola çık en azından ..küzlerin bi kısmı o saatte uyuyor olur.
    tr100a bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)