Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Çalma çabaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Herkese iyi günler dün akşam gece yarısını geçtikten sonra komuşumun ve benim motosikletleri yoklamışlar hırsızlar. Bende birşey yok pek sürükleyeme çalışmıslar heralde yerde ayaklı izleri var kazımış 5-6 cm yeri kontakta sorun yok ama komşumda ise kontakla baya bi oynamışlar belli kurcalamışlar ama çalamamışlar şükürler olsun ki. Site içersinde güvenlik kamerası felanda var ama birisi kör noktada kalıyor motosikletin komşunun. Bunun için nasıl bir önlem anlamız gerekiyor birkaç öneride bulunca tecrübeli arkadaşlarım varmıdır acaba ? Alarm disc klidi Normal kilid felan gibilerinden hırsızların kesemiyeceği cinsten birşey olsunda
    Kaza Anında Seni Korur !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    turkish39, faceofredd, cool113 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Haydar işi görürmü diyorsun Usta
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    YBR 250
    Adamına göre.. Çalmaya gelen(ler)in boş gelmemiş olma ihtimali de yüksek. Nabza göre şerbet..

Tabi her gece asker gibi nöbet tutulmaz. hmm aklıma gelen daha pratik bi yöntem: motor site içerisinde, güvenlik kameraları var.. Kameraların IP üzerinden izlenebileceğini varsayarak yazıyorum; motoru pek de işlek olmayan ama kameranın gördüğü yere koyarsın, bilgisayarına kuracağın webcam monitor, active webcam tarzı programlarla o kamerayı ilişkilendirirsin, hareket algılandığında aktif olacak şekilde ayarlarını yaparsın bilgisayarının, bir de oynak müzik ayarlarsın tadından yenmez

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Site kamerasına bğalanması zor olmaz o iş Kilit sistemi lazım bana
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    YBR 250
    Neden olmasın? Bağlanmak için gerekli IP, kullanıcı adı şifre vs bilgilerini öğrenmek mi zor, yoksa başka engeller mi var?

Kilit konusunda bir şey söyleyemem kullanmıyorum ben

Motosikleti
    Bisiklet
    abi alarmlı disk kilidiyle süpriz bir hareket alarmı alıcaksın yerleştiriceksin motoru balkonunuzun görebiliceği bir yere camı açacaksın yatarken bitanede havalı tüfek alacaksın alarmı duydummu koş

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    50 TL ye motosiklet alarmı var. taktır. 50 TL ye halat kilit var.
    100 TL masrafın olur. Hırsız yanından bile geçmez. kafan rahat olur.
    http://www.feyizoglu.com/Bumper-775-Halat-Kilit_43939.html#0
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Kilit konusu açılmışken, şu master in halat kilidini kullanıyordum, 4 anahtarı vardı 3 ü kilidin içinde iken kırıldı, (anahtarın ortası ince ) şimdi 1 tane kaldı onuda kullanmaya korkuyorum. Yeni kilit aldım anahtarları düz ve kalın olan

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla benim halat kilidi alalı 1 sene oldu. her gün dışarda kaldı. yağmur, çamur, toz her şeyi gördü.
    Hafif pas tuttu. bugünlerde biraz takarken zorlanıyordum. Az önce wd40 sıktım. şap şap geçmeli oldu +18
    Anahtarı da bu şekilde, hiç kırılma gibi sorun yaşamadım. Sadece güneşten rengi soldu. Kırmızı idi, şeffaf oldu.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    gps tracker. motoru çalsalarda elinizle koymuş gibi bulursunuz sonra belde 16 lık varsa sık alayına gebersin şerefsizler.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Tolga Dediğin kilit güzelmiş feyizoğlundaki birtanede alarm aldımmı tamamdırbence yanına yaklaşılmaz
    Kaza Anında Seni Korur !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)