Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ellerim Titriyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk gördüğüm sanırım ağustos ayının sonlarıydı kafasında kırmızı spor şapkasıyla yeni aldındığı herhalinden belli Gri renkte pırıl pırıl parlayan Remzey marka motosikletin üstünde sırıtarak oturan 17-18 yaşlarında genç bir çocuk sonra ona arkadaşlarıda bir remzey -kanuni alarak katıldılar bir şekilde birilerinden büyüklerinden alelade bir şekilde motosikletin nasıl çalıştığı nasıl gitti nasıl vites değiştirildiği öğretilmiş ve öylece salıverilmiş bu gençler bir yukarı bir aşağı bazen iki bazen üç grub olarak çoğunlukla yalnız ama arkalarında mutlaka bir arkadaşlarıyla geziyolar.Eylül ayında sadece 1 ay sonra artık ana caddelerdede geziniyolar ne kask nede başka bir şey hatta arkadaşıma söylemiştim bunların sonu ii değil diye. Ve bir (tahminen 10 gün önce) gün tesadüfen karşılaştık ayak üstü iki kelime konuştuk ehliyet almasını ve mutlaka kask takmasını tavsiye ettim.Çok fazla dikkate almadı ve biraz alaycı birazda küstahça bir yaklaşımla gerek olmadığını söylemişti.Bu dünyada bedave verilen ve kimsenin almadığı tek şey gerçekten nasihat.
    Saat şu anda 18:30 yaklaşık 30 dk. önce bir kaza haberi duydum Gri Remzeyi olan bir çocuk kamyonun altına girmiş ve kafası lastiğin altında tamamen parçalanmış, arkasındaki arkadaşıda komada(Ve evlerinden sadece 1 Km. uzakta)..Umarım kurtulur.

Ellerim titriyor nedendir bilmem...
    Cikolota disLeriMizi.. Hayat DusleRimizi curutuyoR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

dehşet verici birşey.sen üstüne düşen sorumluluğu yerine getirip uyarıda bulunmuşsun, ölene allah rahmet eylesin, komada olana da acil şifalar dilemekten başka yapılacak bir şey yok.donald duck işte bu yüzden bazı forumlarda tu kaka oldu.adam laftan anlamayana kızıp fırça atıyordu ama "sanane sen işine bak" türünden mesajlar geldi.allah herkese akıl fikir versin.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Gerçekten üzücü
    İnsanlar nasıl olurda kendi güvenliklerine önem vermezler

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    üzücü bir olay vicdanını rahat tut sen elinden geleni yaptın desemde içinden geçenleri bir parçada olsa anlayabiliyorum ve inanın bazen yolda motosiklet kazası görünce tüylerin diken diken oluyor ve şok olmuş gibi oluyor
    motosiklet iyice yaygınlaştığı bu devirde gençler eğitilmeli diye düşünüyorum ilk başladığımda bende kask takmıyordum ama şimdi takıyorum ve önemini anladım
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Ramzey ler ucuz heryerde var, dediği gibi motor ufak olduğu için kullanmıyorlar, kask eldiven...

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Eğitim eğitim eğitim.Başka çözüm yok.Geçen cuma(5 kasım) eski model bir java ile bir otomobil çarpışmış.Java yol ortasında sereserpe uzanmış, şoförü kaldırıma oturmuş başı ellerinin arasında feleğini şaşırmış ama görünürde birşeyi yok.Koruma ekipmanı adına da hiçbirşey yok tabii ki.O adam eminim ki motorunu hemen satar ve sonrada motorsikletin ne kadar tehlikeli olduğu masalını anlatmaya başlar.

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Demek bazi insanlar gercekleri gorebiliyor, hatta cesaretle soyleyebiliyor... Tesekkur ederim Jawa...

Evet fazla soze gerek yok... HER zaman TAM kusam.

Bu yukardaki kazada cocugun basi kamyonun altinda kalmis, kaskimiz plastik degil krom-vanadyum da olsa olmustuk diye dusunebilirsiniz... Hayir arkadaslar durum oyle degil.

Tam kusam giyinmek (yada asgariden Kask+Eldiven+Cizme) giymek bir disiplin isidir. Disiplin, motosikletcilige, kendinize, cevrenize sayginin bir ifadesidir. Birseyleri dogru durust yapma gayretinde ve kavraminda ilk adimdir.

Ilk adim kask tir...

Her isin bir raconu var, siz gunluk elbiseleriyle eldivensiz is yapan bir disciye gidermisiniz? Ya da iki otobus var, birinin soforu uniformali, gravatli trasli... oburu blucin ve tisortla gelmis, ayaginda topuguna basili yarim ayakkabilar, agzinda sigara... hangi otobusu tercih edersiniz?

Disiplin herseyin basidir.

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O haberi gazetede okudum. Ne yazıkki bunu ailemde okuyor. ve motosiklet hakkındaki dehşet görüşleri daha da fazlalaşıyor. Bu gibi densizler yüzünden motor şeytan işi olarak görülüyor. Çok yazık çook. Ve o kişiye üzülmekten çok kızıyorum. Ve bazende haketmiş diyorum. Belki acımasız bir düşünce ama, onlar bize acımadan motor camiasını kötü gösteriyor. Bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz ama kızdım yine
    ...Oytun...
    ..Ainador..

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Öncelikle tabiiki allah korusun ve hayatını kaybedenere allah rahmet eylesin. Ama oytuna sonuna kadar katılıyorum. Bu gibi kendini bilmezler yüzünden motosiklet şeytan işi görünüyor. Bu gibi insanlar yüzünden motoruma ailemden habersiz binmek zorundayım...
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

Rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O sadece 18 yaşında anadolu lisesinde okuyan bi çocuktu annesi ve babası ayrı yaşıyordu, suç sadece ondamı? 18 yaşında bir çocuk al kendini öldür diyorsun EĞTİM EĞTİM diye bağırıyoruz ama çoğu kimse kask takmanın önemini bilmiyolar giyim kuşamın ne bileyim tecrübenin sadece motor takılmış bisiklet gibi görüyolar.
    Çünkü aileleride bilnçsiz.Hiç kimse çocuğum kendine kask al şunu al bunu bu işin eğitimini al demezler sadece yavaş kullan.... Yavaş kullanmak çözümmü? tehlikeyi seze bilecekmi arkasından gelecek bir araçtan nasıl kaçabilir veya ne biliim yaa.. Herkez birşey olmaz diye düşünüyor ama ben bisikleten düşüp beyin travması geçiren bi adam tanıyorum.. Neden olmasınki yıllardır yürüyoruz ve ayağımız takılıp düşebiliriz? ne kadar tecrubeli olsakta motordanda düşeriz düşebiliriz..

Ama ben trafik polislerinede kızıyorum burdaki hiç önem göstermiyolar kask takıyomuş, ehliyeti varmış yokmuş, yaşı küçükmüş yook.... Bence bu şekilde davrananlara en ağır ceza verilmeli ben takmıyosam bana sen takmıyosan sana..

Ve insanlar bir şekilde bilgilendirilmeli yönlendirilmeli kaynak eksikliği giderilmeli...

Temenni etmekten başka yapacak pek fazla bişey yok ben en azından bi kitap alıp bi kaç arkadaşıma hediye etmek istiyorum çünkü gerçekten çoğu kullanıcı veya meraklı SIFIR motosiklet konusunda..

motorunuz bir köşesine www.motosiklet.net yazmak bile bu çabada atılmış küçük bir adım olabilir en azından bunu yapabiliriz belki meraklı bakışlarla motrunuzu inceleyen genç birisi bu siteye gelip birşeylerin farkına varabilir..

Bidaha böyle başlıklar görmemek dileğiyle..
    Cikolota disLeriMizi.. Hayat DusleRimizi curutuyoR...

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Dileklerin çok iyi ama, göreceksin...

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    rain duygularını herkez anlıyordur umarım
    bu siteye üye olmadan önce bende itiraf edeyim kask takmıyordum sadece uzun yola çıkarken alıyordum, ama şimdi kaskımı montumu hiç yanımdan ayırmıyorum
    ve temennim motor sürücülerinin bilinçlenmesi dışında araba kullanan sürücülerinde bilinçlenmesi
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Kendimnen gurur duyuyorum .. Dakka bir taktım kaskı ve kasksız bir tek bile binipde 100 metre gitmedim..

Sinan Atasoy

Artık o hale getirdiler insanlarla konustuğunda "hii motosiklet mi kullanıyorsun aman çok tehlikeli bırak başka bişi kullan" diyorlar. Halbuki bilmiyorlar motosikletin tehlikesini insanların yarattığını.

motosiklet.net etiketi çok iyi fikir bence. Şöyle güzel etiket boyutunda logo bulunsa bir yerde bizde basıp yapıştırsak motorlara. Hem sokakta başka üye gördüğümüzde kaynaşırız hem de Rainin dediği gibi bu konuda cahillere yol göstermiş oluruz
    Ben motorumda arabamdaki konforu ararm

Motosikleti
    Yolda diğer üyelerle karşılaşmak öylemi ahahhahahaha Zor be Bu kalabalıkta ;)

Sinan Atasoy

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abi nabtın sen ya?? içim burkuldu bee
    racing racing ve racing.............

ya karşılaşırsan? insanlar görünce merak edip üye olmazlar mı sence?
    Ben motorumda arabamdaki konforu ararm

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi olur valla.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

YoL_GezeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 cc skygo

Re: Ellerim Titriyor

Alıntı Rain adlı üyeden alıntı
    İlk gördüğüm sanırım ağustos ayının sonlarıydı kafasında kırmızı spor şapkasıyla yeni aldındığı herhalinden belli Gri renkte pırıl pırıl parlayan Remzey marka motosikletin üstünde sırıtarak oturan 17-18 yaşlarında genç bir çocuk sonra ona arkadaşlarıda bir remzey -kanuni alarak katıldılar bir şekilde birilerinden büyüklerinden alelade bir şekilde motosikletin nasıl çalıştığı nasıl gitti nasıl vites değiştirildiği öğretilmiş ve öylece salıverilmiş bu gençler bir yukarı bir aşağı bazen iki bazen üç grub olarak çoğunlukla yalnız ama arkalarında mutlaka bir arkadaşlarıyla geziyolar.Eylül ayında sadece 1 ay sonra artık ana caddelerdede geziniyolar ne kask nede başka bir şey hatta arkadaşıma söylemiştim bunların sonu ii değil diye. Ve bir (tahminen 10 gün önce) gün tesadüfen karşılaştık ayak üstü iki kelime konuştuk ehliyet almasını ve mutlaka kask takmasını tavsiye ettim.Çok fazla dikkate almadı ve biraz alaycı birazda küstahça bir yaklaşımla gerek olmadığını söylemişti.Bu dünyada bedave verilen ve kimsenin almadığı tek şey gerçekten nasihat.
    Saat şu anda 18:30 yaklaşık 30 dk. önce bir kaza haberi duydum Gri Remzeyi olan bir çocuk kamyonun altına girmiş ve kafası lastiğin altında tamamen parçalanmış, arkasındaki arkadaşıda komada(Ve evlerinden sadece 1 Km. uzakta)..Umarım kurtulur.

Ellerim titriyor nedendir bilmem...
    Çok yazık wallahi çok yazık. Bunlar hep özenti. Motorsiklet kullanmayı çok kolay ve tehlikesiz bir iş olarak görüyorlar... Alacağı bir kasktı sadece . Tamam benimde ehliyetim yok ama ben ehliyetim olmadığı için trafiğin yoğun olduğu bir yolda gitmem. Yolu uzatırım yine gitmem. Çünkü 5 dakika belki bir yolu uzatuyorum ama belki ömrümü de uzatıyorum...
    Ellerin titremsi doğal bende bir gün acabaöyle bir kaza geçirecekmiyim diye düşünüyorsun.. Sen kendine güven ve bence çok rahat ol...veya bir süre motor kullanma aklıma diyecek birşey gelmiyor... İnşallah çocuk kurtulur...

Dayak Cenneten Cıkmadır!

Side'den çıkmış kumköye dogru çelik atımın üzerinde tam donanım ilerliyorum.Kumköye yaklasmak üzereyken daha önce yemek için gittiğim restaurantta garson olan en fazla 18 yaşında bir çocuk konuda bahsi geçen Ramzey motosikletin üzerinde daha dogrusu ayaklarını benzin deposunun üzerinden aşırtıp motora uzanır şekilde turistlerin önünde akrobasi yaparken gördüm.Bende arkasında izliyorum..Normal oturuşa geçer geçmez gazlayıp yanına gelip sağa çekmesin söledim.Sürekli o restaurantta yedigim ve cocugu tanıdıgım icin beni tanırda biraz akıllanır düsüncesiyle kaskı cıkarıp sesimin cıktıgı kadar avaz avaz bagırıp yaptıgının ne aptalca bir sey oldugunu anlattım!Hatta bir an kendimi kaybedip cocugun üzerine yürüdügümü hatırlıyorum.Haklısın abi diyip motoruna binip gitmişti velet.. iyi bir ders olmus olacak ki o cocugu bir daha kasksız görmedim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler