Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Tartişan Toplum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    ben iki günlük seyahate çıkıyorum. takip etmeye çalışacağım bu topiki, işte sizler sabitlettirmeye çalışın buradaki sorumlu arkadaşlarla tanışalım ve strateji belirleyelim... ben motor dergilerine kadar ulaşırım, kolay iş...

önemli olan buradakilerin pozitiviteye inanmaları. iyi potansiyel var bu sitede ve arkadaşlar hepimize yol göstermeli...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    selam arkadaşlar yazılanlar üzerine yazılacak çok şey var ama ben şu selemlaşma konusunda 3 günlük motorcu olarak bir şeyler yazmak istiyorum..

daha cumartesi günü motorumu teslim aldım ve okuyanlar bilir kendileri bir scooter. rodajını tamamlamak içinde aldığımdan beri geziyorum şuan 250 km'de yolda gördüğüm her motorcuya kuryeler de dahil kornayla selam veriyorum ama malesef çok az kişi karşılık veriyor. herkes altındaki motorla hava atma peşinde.. hele bi de altında bmw, harley yada yüksek cc'li bişey varsa selam vermek değil ezecekler fırsatını bulsalar. Sonuçta scooter yada değil hepimiz motorcuyuz daha biz bir motorcu gördüğümüzde kornayla "bip" yapmaktan bile üşeniyosak yada karşıdan gelen motorun tipine göre selamımızı veriyosak bu iş bence eğitimle falan olmaz.. bizim daha kişiliğimiz yerine oturmamış..

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    işte arkadaşlar zihniyet değişikliği için mücadele etmemiz lazım... bunu anlatmaya çalışıyoruz

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sitede 17000 kişi falan potansiyel var arkadaşlar olay örgütlenme , kaynaşma , birliktelik , bütünleşme , adını siz koyun ben buna ortak bilinçaltı diyorum bunu sağlamakta bunun içinde elimizden geldiği kadar çok iletişmeiliyiz bence
    ilnapoli kişilik hakkında çok sorunuz var zaten kaçımızın bakış açısı birazda olsa kendimize dönük ki birbirimizle uğraşmaktan kim olduğumuzu unutuyoruz
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    onlar sana selam vermesin sen vermeye devam et... ne zararı var ki, geniş düşünelim. hepimiz verelim... zaten konu sadece bu değil ki, konumuz da geniş maalesef

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    kahretsin ki işyerindeyim ve anca okuyabiliyorum yazılanları... müsait bir zamanda yazacağım aklımdakileri...

bu "başlık"tan iş çıkacak, "topic" ten değil, çıkmalı. şu yazılanları herkes bir kez daha okusun ama tek bir kişinin klavyesinden dökülmüş olduğunu düşünerek. bakın o zaman göreceksiniz benim de gördüğümü: "saygı"...

devam edeceğim ilk fırsatta yazmak istediklerim var benim de...
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    Alıntı cgl125 adlı üyeden alıntı
    sitede 17000 kişi falan potansiyel var arkadaşlar olay örgütlenme , kaynaşma , birliktelik , bütünleşme , adını siz koyun ben buna ortak bilinçaltı diyorum bunu sağlamakta bunun içinde elimizden geldiği kadar çok iletişmeiliyiz bence
    ilnapoli kişilik hakkında çok sorunuz var zaten kaçımızın bakış açısı birazda olsa kendimize dönük ki birbirimizle uğraşmaktan kim olduğumuzu unutuyoruz
    valla ben kımseyle ugrasmıyorum kımsede benle ugrasmasın ben kendı halında yasıyan bı mahlukatım
    bıde bu korna olayında ayrım yapmam kım selam verırse hemen cevap vermeye calısırım ama bazen kornayı bulmakta zorlandıgım olur gec te olsa basarım...
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R - [/COLOR]

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    arkadaşlar ben girmediğimde de devam edin ki birbirimize destek olalım... ben iş seyahatine çıkıyorum girmeye vaktim olursa gireceğim zaten... ama unutmayın çok şey yapabiliriz...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ortalıktada okadar çok motor dolanmaya başladı ki hepsine korna dıtlatmaktan kornanın sesi çatallaştı bozulacak mı ne

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NeTMaViSi adlı üyeden alıntı
    valla ben kımseyle ugrasmıyorum kımsede benle ugrasmasın ben kendı halında yasıyan bı mahlukatım
    bıde bu korna olayında ayrım yapmam kım selam verırse hemen cevap vermeye calısırım ama bazen kornayı bulmakta zorlandıgım olur gec te olsa basarım...
    netmavisi koçum yok öyle şey ben kimseyle uğraşmam kimsede benle uğraşmasın herkese saygımız var sonuçta nereye dönersen dön kıçın arkanda kalır göz dışını görür yani demek istediğim seni dışardan gören birilerinin görüllerine de ihtiyacın var ama demek istediğim herkesin birbirine saydısı olsa ve en önemlisi birbirimiz yıpratmak yerine birbirimize faydamız olsa biribirimizi geliştirsek daha iyi işte bunun için ortak bi bilinçaltı , kültür , niyet diyorum saygılarımla üsküdarlı kardeşim biliyosun niyetim seni yıpratmak değil
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    arkadaşlar motora saygıyı yaratmak lazım. tıpkı italyadaki gibi...

olmayacak iş değil... neden olmasın....

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    tembelliği üzerimizden atabiliriz. 17 bin üye diyorsunuz hadi diyelim ki üye sayısı göreceli kavram 100 de biri üye var. 170 kişi eder, bunun 10 da 1 i bu işe inansa 17 kişi eder... 17 kişiyle dünyalar fethedilir be...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Başlığı yeni okuyabildim, aranızda yalnızca üç aydır bulunan biri olarak benim nacizane yorumlarım:

İlk önce realist olmak gerekirse kebapçıda siparişleri taşıyan 17 yaşındaki kominin motosikleti tutku olarak görmesi, hele altında 800 liralık dandik ötesi bir çin scooterı varsa, pek mümkün değil. O adama ne eğitim verirsen ver, yine kasksız gezecektir, yine kızlara hava atmak(!) için trafikte zigzaglar çizecektir. O kişileri kazanabileceğimizi hiç sanmıyorum, yapacağımız hiç bir eylem umurlarında olmayacaktır.

İkinci olarak ybr'ler üzerinde günde 8-10 saat gidon sallayan kuryeler var. Kuryeler de trafikteki davranışları bakımından taksi şöförleri, halk otobüsçüler veya minibüsçülerden çok farklı değiller. Araçların üstüne kıramıyorlar, onun yerine kaldırımda yayaların üzerine kırıyorlar. Kuryeler arasında motosiklet tutkusuna gelince, bu konuda farklı uçlar var diye düşünüyorum. Motosikletini çocuğu gibi sevenler de var, "motor patronun nasılsa, bozulursa yaptırsın" diyenler de var.

Üçüncü olarak motosiklete aşık olanlar var. Bu site aşıkların yeri. Aslında internetteki tüm motosiklet siteleri motor aşıklarının yeri. Komi veya kurye üyelerimiz %10'u geçmez bence.

Trafikte motosiklet kullananların %90'dan fazlası kuryeler ve kebapçılar. Onlardan selam almak zor olur, ama diğer %10'un selam vermeden geçeceğini pek sanmam. Herhangi bir eyleme katılacak olanlar da sadece bu %10.

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Arkadaşlar bırakalım selamlaşma olayını zaten, derdimiz bu değil ki. Esas olaydan sapmayalım diyorum...

Ben arabamla giderken ortalama her gün 1 şöförü 155 e şikayet ediyorumdur. Ve şikayetlerimi de takip ediyorum. İnsanların hayatını tehlikeye atanlara hiç acımam. Bu bir kültür meselesidir. Bu 155 olayını ciddi şekilde yapan insanlar var. Bu bir sorumluluktur.

Motor da sorumluluktur.

Motor kullananları eğitmek de sorumluluktur.

Demogoji yapıp olaylardan kaçmak sorumsuzluktur.

Tabi tartışacağız, ama onu bunu asıp kesip değil.

Kuryeciler de insan, onlara da öyle bir hayat sunulmuş. Sizler de bazı insanlar kadar algıya, zekaya, şanssızlığa sahip olabilirdiniz. Elinizden geldiğinçe yardım edin arkadaşlar. Halkı bilinçlendirmekten bahsediyoruz. Olmaz diye kesip atmayın.

Uğraşmadan kesip atıyorsunuz, bir gün sizi de kesip atarlar, sonra yakınırsınız. Bu ne biçim ülke, böyle iş mi olur...

Sizler ne yaptınız kendinize bir sorun yahu. Ben de kendime soruyorum...

Artık bu ülkede yeşeren motor kültürüne katkı sağlamamız lazım. Kuryecisinden cruiser kullanan işadamına kadar. Bence bu sinerji yaratılabilir...

Saygılarımla...

wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bı solukta okudum butun baslıgı ve parkerın guzel ıfade etme yetenegının ve bahsettıgı baglantılarının en azından baslangıc ıcın cok faydalı olacagına ınanıyorum
    Hergun sabahtan trafıge cıkıp gunumu bı yerden bı yere gıderek gecırırken olan bıtenı seyredıyorum ve hep aklımda aynı sey "ne zaman bıtecek bu katlıam" otobusu kullanan soforden taksıcıye kuryeye herkes kendını " polat " zannetmeyı marıfet sanıyor. Egıtımlı sınıfına sokabılecegım arkadaslarımın bı kısmı bıle trafıkte 06 plakalı bır arabaya yanındakı baseball sopasını cıkarıp
    "burası ankara dııl aslanım .........." dıyebılıyor.
    Hepımız ızlıyoruz aslında yanlısları bılmıyor muyuz gormuyor muyuz ee napıyoruz
    cevap cok kısa " hic "
    onemlı olan baslamaktır dıye dusunuyorum sonrasının eger basından ıyı dusunulerek yola cıkıldıysa gelecegıne ınanıyorum.
    Eger yapılabılecek varsa sonuna kadar bu konuda yanınızad oldugumu bılmenızı ısterım.
    Bu arada degınmeden gecemıycem cook uzun suredır ehlıyet sınavlarında aynı 50 sorunun cıktıgını ve yapılan saglık muayenelerının ellerınızı one acıp sıkıp bırakmaktan ıbaret oldugunu bır cogunuz bılıyorsunuzdur. Madem egıtım sart bence konuya bu ılk adımı da katmak cok cok onemlı..
    One Life Live It !!

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    sabah bu topiği açıp işyerime gittiğimde içimden bakalım kaç kişi okuyacak diyordum. ama bakın şu anda topiği 9 kişinin okuduğunu ekranın altında görüyorum... ve inanıyorum ki "varım" deme cesaretini gösteren arkadaşların sayısı daha da artacaktır... ama şunu unutmayın ben burada bir yönlendirici olmak istemiyorum. buradaki arkadaşlar bu işi yönetmeliler. bizler de destek olmalıyız. üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirelim.

bilinçlenelim, bilinçlendirelim...

olur şeyler arkadaşlar bunlar, zor sanmayın...

bakın benim desteğim size olacaktır...

topiği devam ettirin, bu sorumlulukla başlayalım. sonra ehliyet olayı, eğitim olayı, gideriz...

O zaman sanırım en azından bu baslıga yazı yazanların cogunlugunun hem fıkır oldugu(yanlıssam duzeltın) " bıseyler yapmalı " dusuncesının sıte sahıbı ve moderatorler tarafından degerlendırılmesı ve yıne bu baslılk altında bıze bılgı verılmesını ben sahsım adına ıstıyorum.
    Umarım bu cagrıya ve daha yenı yenı baslayan olusuma destek verırler

(sıtenın cok eskı bır uyesı degılım zaten bu uye oldugum tarıhten de ve yenı ehlıyet kursuına yazılmıs olmamdan hatta yenı motorumu alacak olmamdan da bellı ama muhtemelen benzerı cabalar onceden de baslamıs ama bı sekılde sonmustur, sızlerden rıcam bu sefer bu konuya bıraz daha fazla egılmenız zıra su ana kadar bı hareket gorebılmıs degılız)
    One Life Live It !!

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Bu ModeratÖrlere Nasil UlaŞilir Fİkrİ Olan Var Mi...

Anasayfada onlıne kullanıcılar baslıgı altında(sagda) nıcklerı renklı olanlar sıtede yetkı sahıbı olan arkadaslar dıye bılıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/showgroups.php

bu lınkte de butun moderatorlerı gorebılırz.
    One Life Live It !!

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    ben admine mesaj yolladım arkadaşlar, sizler de yollayın isterseniz belki sonuç çıkar...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler