Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konulara laf sokmak için giren üyeler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    */ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    .

Merhabalar, 21 yaşındayım. 2009'dan beri bu siteye üyeyim. (öncelikle burası bir tartışma forumu, ve ben bu konuyu tartışmak istiyorum. moderatör arkadaşımdan ricam, konuyu silmesin.)
    Sırf karşısındakini makaraya almak içi konulara cevap yazan insanların egosuna iki çift lafım var; Aga siz çok mu iyisiniz yani? Hatasız mısınız? Allah mısınız aga siz tövbe!

Bazı örnekler; adam oraya konu açıyor, 16 yaşındayım seneye ehliyet alacağım motor önerisi diye, biri cevap olarak 3 tekerli (2-4 yaş kullanım) plastik motorlardan gönderiyor, al buna binersin diye. 16 yaşındaki çocuk adeta motordan soğur be, sizin burda insanlara motor sevgisi aşılamak yerine, adeta soğutma göreviniz var!

Hee diceksinizki ehliyetsiz adam binmesin motora, siz hep mi ehliyetliydiniz aga? Benim babam beni motora 14 yaşında oturttu, al sür dedi bastım sürdüm ne var yani. Şimdi ben o yaştan 18e kadar hayatım boyunca motora binmeyip ehliyet yaşı mı bekliycektim? Böyle bişey mümkün değil, motorun zevkini bir kere alan adamı durduramassın ne yaparsan yap !!!

Ehliyetsiz insanlar tamamıyle dışlanıyor.. Allah aşkına şehirde değilde, köy kasaba tipi yerlerde yaşayanlar bi cevap versin; ehliyeti olan 1 kişi varmı acaba oralarda... Burada "ehliyetsizim" dediğin anda tamamen site dışına itiliyorsun adeta! Keşke söylemeseydim, dilim kopsaydı!!! dediğim anlar oluyor bazen... Zira bir konu açıyorum, hemen altına geliyor yorumlar; "ehliyetsizsin zaten.." , "ehliyetsiz adam laftan anlamaz kardeş" , "klavyene elini sürmene değmez, ehliyetsiz adamı kaale alma"... Aga bunlar nedir, ne kadar can yakıcı yorumlardır farkındamısınız? Ulan belki bağımlılık yaptı sigara gibi bu motor bana! Belki gezmeden duramıyorum, belki benzin alacak paradan başka para yok cebimde??? Hiç bunları düşünen yok tabi. Aga haksızsınız demiyorum, heralde haklısınız, ehliyetsiz bi arabaya vursan suçlu sensin. Ulan duvara vursan suçlu sensin!!! farkındayım bende bunların... Ama bu kadarda dışlanmazki arkadaş, bu kadar yoksayılmaz insan... Ayıptır, yazıktır...

Eğer "bu sitede böyle birşey yok, kimse kimseye laf sokmuyor, burdaki dostluk ortamı çok kraldır, herkes birbirine saygı duyar" diyen yönetici bir arkadaş bu konuyu okuduysa "eyvallah, doğrudur" diyorum ve hesabımı bloklamasını rica ediyorum...
    Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    16 yaşında motosiklet tavsiyesi istiyor

Cup scooter olmasın diyor

Nedersin buna ağa
    TALHA ATEŞ bunu beğendi.
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı AKsaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yaşında motosiklet tavsiyesi istiyor

Cup scooter olmasın diyor

Nedersin buna ağa
    Abi böyle durumlarda arkadaşa uygun bir dille izah edilmesi, baktın anlamıyor, akışına bırakılması taraftarıyım.. YBR 125 tavsiye ederim mesela... He onu da istemiyorsa, kendine güveniyor demektir... Ben 14 yaşımdan beri motor üstündeyim 100'lük scooter kullanıyorum ve hala 250ye falan geçmiyorsam kendimi hazır hissetmiyorum demektir... Demekki o hissediyor yapcak bişe yok, ancak 3 tekerli plastik motor resmi gönderip al buna bin demek AHLAKSIZLIK, TERBİYESİZLİKTİR...
    MotoBolu14 bunu beğendi.
    Motosiklet aşktır !

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    EHLİYETSİZ insan daha konunun başında yanlış yapıyor demektir. bize laf anlatacağına ehliyet alsın. motor tutkudur vazgeçemem saçmalıklarına hiç girmesin herşeyden önce güvenlik gelir.

kendi güvenliğini başkasının güvenliğini kurallara uyarak sağlayamıyorsan ben ne diye sana saygı göstercekmişim. yanlış yaptığını kendinde biliyorsun ama hala konu açıyorsun.

bu yoruma açık bir şey değil. EHLİYET almak zorunludur EHLİYETSİZ insan motor kullanamaz, kullanmamalıdır. napalım ehiyetsiz kullanmaya hoş bakalım özendirelim mi?

ehliyeti olmayan ve motor kullanan kim varsa gitsin ehliyet alsın. yaş sınırı kıllık olsun diye konulmuyor. mantıksız mantıksız konular açılıyor laf söyleyince vay efendim bu forum diye

başlıyorlar konuşmaya. kask takılsın ehliyet alınsın koruma ekipmanları tamamlansın o zaman ben motorcu oldum diye çıkın buraya adam yerine koyup konuşalım. kalan kısım

apaçiden başka birşey değildir. adam yerine koymıyıp esprili cevap veren arkadaşlara kızılacağına bunlara kızılsın.
    maxi97, makseli ve kemboo bunu beğendiler.
    İkincilik kaybedenler içindir...

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Neyin atarını yaptın bilmiyorum ama bu foruma konu açan 15 16 yaşındaki ehliyeti olmayan arkadaşlar, "ölüyorum motorsuz kesin sürcem bana karşmayın eğliyetim yok ama karışmayın bana motor önerin" tarzında msj yazdıkları için laf yiyorlar. adam gibi abicim aldım korumamı, kaskımı birtanede motor alıcam mümkün mertebe ağır trafiğe çıkmadan işimi görücem diyen arkadaşlara laf edildiğini görmedim ben. Ki sana laf söyleyen eden oldumu bilmiyorum ben ehliyetin olmadığını şimdi öğrendim ama tercih senin 21 yaşındaki adama ne yapacağını ben söyleyecek değilim.

Ayrıcada ben 17 yaşıma kadar bekledim, 17 yaşımda ehliyetimi aldım, kursa giderkende motorumu aldım. 7 yıldırda kullanıyorum çok şükür bir sorunum yok.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Motosiklet trafiğe ait, karayollarına ait ve hayati önem taşıyan bi vasıtadır.. Çocuk oyuncağı değildir.. Ehliyet olmazsa ne motor öneririm nede cevap veririm..
    Buda benim şahsi fikrim.
    makseli ve maxi97 bunu beğendiler.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    2005 ten beri uyeyim bu siteye uye oldugu gun Ben 17 yasindayim Race motor alacam diye baslik acip sonrada toz olan cok uye gordum. Adamlar resmen egleniyorlar. 3 kurusluk akli olan bir insan saate 300km/h hizla giden bir alet ile motosiklete baslanmiyacagini bilir. Insanlar inat ile bu basliklari aciyorlar ise halen , sonuclarina da katlanir.

Bu sitede duzgun baslik acip , duzgun konusan bir insanin aradagi cevabi bulamadigini gosterin bana. Millet kendini klavyesine oyle bir kaptirmiski , nerde ise motorunu bile ordan kullancak.
    maxi97 ve mezit bunu beğendiler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Tamam beyler siz haklısınız.. Ehliyetsiz adamın motor seçimi yapmaya bile hakkı yoktur, evet.. Teşekkürler..
    Motosiklet aşktır !

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    abi olarak öğüt veriyoruz, ehliyet al diyoruz, açtığı konuya bak ahmet 150 zc yi geçer, yardırır, suçlu biz oluruz. ahmete ehliyet al deriz gene suçlu çıkarız ahmet yardım etmeye çalıştık, batırdın. Ne biliyosan onu yap. Ne yapalım yani?
    maxi97 ve TALHA ATEŞ bunu beğendiler.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Yani göz göre göre ehliyetsiz motor kullanmalarına izin mi verelim öylese niye kurallar var niye trafikte bazı kurallara uymak zorundayız ??
    Ehliyetsiz adama git cub al diyoruz alıyor gidiyor kaza yapıyor sonrada motorcular kötü oluyor yalan değil mi ??
    maxi97 bunu beğendi.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    seninde haklı olduğun yanlar var fakat herkes düşündüğünden söylüyor şimdi gitsen kaza yapsan 100 de 100 sen suçlusun karşı taraf suçlu olsa bile ama ehliyetin olsa senin hatalı olmadığın yerde karşı taraf suçlu
    doğrudur sitede böyle bir ehliyetsizlere karşı bir şey var fakat
    14 15 yaşındaki adam diyemiyorum çocuk bacağım kadar zaten neyi idare edecekte motor sürecek öyle olursa herkes yazar
    motoru ehliyet kullanmıyor sen kullanıyorsun ama yaşı küçük kardeşlerimizde trafikten bi haber oldukları içinde genelde kaza yaparlar ve kendileri ölmeseler bile başka canlara mal oluyorlar
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    BURDA HERKES BENİ İYİ TANISIN, BENİM AÇTIĞIM KONULARA EHLİYET İLE İLGİLİ KONUŞACAK, YARDIRIRSAN BÖYLE OLUR DİYECEK ADAM CEVAP YAZMASIN... ADAM AKILLI MOTORUNUN SORUNU ŞUDUR, YADA ŞU DEĞİLDİR DİYİP, YOLUNA BAKSIN...
    BURAYA EHLİYETSİZ ADAMIN MOTOR BAKMAYA BİLE HAKKI YOKTUR, DİYEN ADAM GELİPTE BENİM KONUMA BİŞEY YAZMASIN... TAKİPTE OLACAĞIM... GERÇEKTEN KALP KIRACAĞIM ARTIK BİRDAHAKİNE... EĞER GİDİP BİRİNE ÇARPARSAM SİZE HİÇBİRŞEY OLMAYACAK OLAN BANA OLACAK, O YÜZDEN KARIŞMASIN HAYATIMA KİMSE... BİLİYORSA CEVAP VERSİN, BİLMİYORSA YOL ALSIN...YETERİNCE EHLİYET TAVSİYESİ DİNLEDİM, PARAM YOK BEYLER. İNADINA DA BİNECEĞİM MOTORA!
    tr100a bunu beğendi.
    Motosiklet aşktır !

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak ahmet kardeşim aynı yaştayız seninle ve ben seni forumdan gördüğüm kadarıyla çok seviyorum hatta forumda sevmediğim hiçbir abim arkadaşım yok ama senin konularını yakından takip ederim
    ayrıca ben geçen seneye kadar ehliyetim yoktu bi kere arkadaşımın scooterini sürmek zorunda kaldım o hastalandıgı için(ehliyetim yoktu) ve onu bıraktıgımda direk gittim ehliyete başvurdum ve aldıktan sonra gittim birde motor aldım yani ehliyetsiz bir kere sürdüm oda mecburi olarak tabiki ehliyet herşey değil birsürü ehliyetli var ama ne ayna var ne kask var o da ayrı bir konu herkes ne yaparsa kendine yapar evet son günlerde birde forumların hepsinde denk geliyorum birbirine laf sokma çabaları Türkiye'nin en aktif forumlarına uzun zamandır üyeyim ama son zamnlarda herkeste bunu görüyorum

sözün özü;ahmet kardeşim seni sevdiğimizden söylüyoruz ehliyet al diye ama sende bizi anlarsın zaten,o dalga geçenleride sallarsın gider herşeyi kafana takma boşver salla gitsin
    */ AHm3T /* bunu beğendi.
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    bence burda sonbulsun bu konu kmse kmseyi üzüp kırmasın kim nasıl istersede binsin motoruna sonucda adam kaza yapsa suçlu olsa bze ..... çıkan yok ahmet kardeş aynı yaştayız 2009da ehliyetimi aldım a2+b kendim çalışdım çabaladım ve suan 2 tane motorum war braz para briktir çalış al ehliyetni

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak ahmet kardeşim aynı yaştayız seninle ve ben seni forumdan gördüğüm kadarıyla çok seviyorum hatta forumda sevmediğim hiçbir abim arkadaşım yok ama senin konularını yakından takip ederim
    ayrıca ben geçen seneye kadar ehliyetim yoktu bi kere arkadaşımın scooterini sürmek zorunda kaldım o hastalandıgı için(ehliyetim yoktu) ve onu bıraktıgımda direk gittim ehliyete başvurdum ve aldıktan sonra gittim birde motor aldım yani ehliyetsiz bir kere sürdüm oda mecburi olarak tabiki ehliyet herşey değil birsürü ehliyetli var ama ne ayna var ne kask var o da ayrı bir konu herkes ne yaparsa kendine yapar evet son günlerde birde forumların hepsinde denk geliyorum birbirine laf sokma çabaları Türkiye'nin en aktif forumlarına uzun zamandır üyeyim ama son zamnlarda herkeste bunu görüyorum

sözün özü;ahmet kardeşim seni sevdiğimizden söylüyoruz ehliyet al diye ama sende bizi anlarsın zaten,o dalga geçenleride sallarsın gider herşeyi kafana takma boşver salla gitsin
    Haklısın kardeş, bende seni takipteyim. iyi bir insansın, art niyetli değilsin en azından. bende biliyorum benim iyiliğim için söylüyorlar ama buradaki bazı kesim ehliyetsiz insanı adam yerine koymuyor, motorum stop etti diyorum, "geçen gün yardırıyordun ondan olmasın diyor", neredeyse diyecekki "ehliyetsiz binersen böle olur" mesele bu.
    Motosiklet aşktır !

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Adam 600F almış, motorum nasıl iyi mi diye foto koymuş..
    altınada ödünç kask mont var mı demiş.. Senin kide o hesap Ahmetim.Neyse sağlıcakla kal
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı motodriftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence burda sonbulsun bu konu kmse kmseyi üzüp kırmasın kim nasıl istersede binsin motoruna sonucda adam kaza yapsa suçlu olsa bze ..... çıkan yok
    helal olsun. tek istediğim açtığım konularda bilen adam (yada tahmin eden) cevap versin, bilinçleneyim. bu yani. ne hemen ehliyet konusunu filan açıyosunki, sanane be kardeşim. iyiki bi söyledik ehliyetsiz oldugumuzu
    Motosiklet aşktır !

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BURDA HERKES BENİ İYİ TANISIN, BENİM AÇTIĞIM KONULARA EHLİYET İLE İLGİLİ KONUŞACAK, YARDIRIRSAN BÖYLE OLUR DİYECEK ADAM CEVAP YAZMASIN... ADAM AKILLI MOTORUNUN SORUNU ŞUDUR, YADA ŞU DEĞİLDİR DİYİP, YOLUNA BAKSIN...
    BURAYA EHLİYETSİZ ADAMIN MOTOR BAKMAYA BİLE HAKKI YOKTUR, DİYEN ADAM GELİPTE BENİM KONUMA BİŞEY YAZMASIN... TAKİPTE OLACAĞIM... GERÇEKTEN KALP KIRACAĞIM ARTIK BİRDAHAKİNE... EĞER GİDİP BİRİNE ÇARPARSAM SİZE HİÇBİRŞEY OLMAYACAK OLAN BANA OLACAK, O YÜZDEN KARIŞMASIN HAYATIMA KİMSE... BİLİYORSA CEVAP VERSİN, BİLMİYORSA YOL ALSIN...YETERİNCE EHLİYET TAVSİYESİ DİNLEDİM, PARAM YOK BEYLER. İNADINA DA BİNECEĞİM MOTORA!
    Emredersin aga,emirlerini kafana kazıdım tek tek.Kimsenin senin gibi internet ortamında edilen tartışmada kalbinin kırılacağını veya kafaya takacağını sanmıyorum.Önce bi forum kurallarını oku.Yazıların hepsini büyük ve kalın yazmak yasak.
    maxi97 bunu beğendi.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak dediğim gibi kardeşim takmayaksın kafana ayrıca madem kendini aklamak istiyorsun gördünmü yolda aynasız kasksız korumasız birini çaktırmadan fotosunu çek bir soru sorarsan baktın ehliyet falan diyolar koy abi o resmi birde senin resmini koy hangisi iyi karar verin dersen zaten herkes senden yana olur biraz sakin ol 3 günlük dünya kalp kırmaya değermi?
    BornToBeWild bunu beğendi.
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emredersin aga,emirlerini kafana kazıdım tek tek.Kimsenin senin gibi internet ortamında edilen tartışmada kalbinin kırılacağını veya kafaya takacağını sanmıyorum.Önce bi forum kurallarını oku.Yazıların hepsini büyük ve kalın yazmak yasak.
    He zippo kardeş, he.. En kralı sensin tamam..
    Zippo's bunu beğendi.
    Motosiklet aşktır !

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)