Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cub motor da ön dişliyi büyütsemmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    merhaba saygıdeğer arkadaşlar titreşimden dolayı motor zevkim tamamen söndü diyebilirim bunu biraz olsun engellemek için ön dişliyi büyütsem mi acaba bide size sorayım dedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çeki kaybı olur 4. viteste yürümez nerden biliyorum çünkü ben yaptım silindir kapağını 0.20 mm taşlatman lazım o zaman manyak oluyor son sürat 85 km den 100 km nin üstüne cıkıyor titreşimde büyük ölçüde azalıyor yalnız 1vites ile iki kişi rampada kalkarken zorlanıyor kalktıktan sonra problem yok şu an birçok 125 cc lik motoru yiyiyorum millet hayret ediyor

Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2011
    15 tak 10 15 km artar düşüş olmaz arkayı ellemene gerek yok titresim için pek faydalı olmaz ama sürat için sorun olmaz + sı olur anlayacagın .
    [COLOR="Black"][B]Onur Etiman ~ [/B][/COLOR]
    http://www.facebook.com/home.php#!/NuRo1065
    [COLOR="Red"][B][/B][/COLOR]

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    onur a katılıyorumda asya birde yuki aşırı titriyo abi mfh ile çelikde onlardan daha az izlelimlerime göre şu üst kapak taşlatmayıda bi araşdırıyim bakalım
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    bence titreşimi büyük ölçüde alır, yani yine dip gaz giderken depreşir biraz ama aynı hızlarda kullanacaksan dişli büyüdüğü için aynı hızda devir düşük olur daha az kıpraşır. birde çok çekişe etkisi olmaz 1 dişli %7 tork kaybı olur sadece. oda o kadar önemli değil biraz daha yavaş kalkar çokta hissedilir olmayacak

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Cupta titreşimi azaltmanın en iyi yolu
    1) krankı çıkartıp balansörlü krank ile değiştirmek. (100 cc nin ki her yerde yok)
    2) İmkan yoksa krankın balansını sağlam bir tornacıda tekrar ayarlatmak.
    3) Orjinallik hastası değilseniz motor bağlantı kulaklarına takoz takmak. Takozda bizim yaptığımız bir zamanların süper 52 mobilet takozları kullanıldı.(yeni takoz)
    Not: Bunları yaptıracak birini bulmanız kolay olmuyacak çoğu yerde. Birde yapan bulursanız para işi sıkıntı olabilir. Anlaşmayı baştan yapın. Biz onun kazığını yedik. Ama sonunda harbi zevkli motor oldu. Sonra satıldı.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    tamam 15 li dişli taktırsam maliyeti ne kadar olur
    hepinize teşekkürler

Motosikleti
    Mondial 100 KH
    motorun eski modelse ön dişliyi yükselt arka dişliyi hız dişlisi taktır.
    Ahmet Altin

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı ahmet0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun eski modelse ön dişliyi yükselt arka dişliyi hız dişlisi taktır.
    2011 model bu motorla hız mı Allah korusun kimseye tavsiye etmem bu güne kadar çok 110 u gördüm bu motorla ama 80den sonra çok konforsuz ve güvensiz

ben bugün ön dişliyi büyülttüm...orj 14 tü ben 15 yaptım...hissedilir bir tork kaybı yok...illaki olacak ama hissetmek imkansız...
    her motor orj ayarları makul olarak gelir...ama kullanıcı işi çok değiştirir...örn:benim motor azami yük 150kg oysa ben iki kişi yani ben+eşim
    toplamda 115kg yapıyoruz bunun üstünü motorun görmesi mümkün diil...yani motor gücü bana fazla...yanlız bu çok kaba bir hesap mantığı...
    işin aslı öyle değil elbet ama sonuçta ihtiyacına göre motoru şekillendirmek bence çok mantıklı...ben büyült derim...ama hız için yapma...
    herzamanki hızını koru yada az fazlalaştır...

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı 10SuzAsLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onur a katılıyorumda asya birde yuki aşırı titriyo abi mfh ile çelikde onlardan daha az izlelimlerime göre şu üst kapak taşlatmayıda bi araşdırıyim bakalım
    yuki aşırı mı titriyor bende neden öyle bir sorun yoktu tamam titremesi var öyle aşırı filanda değil yani 1 sene filan kullandım zorlarsan hissedersin titremeyi baya ama zorlamaya ne gerek var :D
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuki aşırı mı titriyor bende neden öyle bir sorun yoktu tamam titremesi var öyle aşırı filanda değil yani 1 sene filan kullandım zorlarsan hissedersin titremeyi baya ama zorlamaya ne gerek var :D
    lifan-mfh-çelik'e göre daha çok titriyor onu söylemek istedim.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Mondial 100 KH
    benimde ön dişlim 14 dü 15 e geçtik titreşim azaldı ama 4.vitesde çok sıkıntı yaşıyorum
    Ahmet Altin

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    anlaşılan orjinal kalsa daha iyi olacak

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben sana ilk mesajda yaptığım ve halen kullandığım şekli yazdım memnunum 3 senedir kullanıyorum dişliyi değiştirirsen silindir kapağını söküp (motorcuya söktürüp) 0.20 mm taşlatır anca o şekilde randıman alabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)