Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kymco Downtown,xciting 250,xciting 500.Sizce hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    canemret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.
    Bütçem doğrultusunda scooter almayı planlıyorum.Uzun zamandır aratırma içerisindeyim.Aradığım özellikler:
    -yakıt ekonomisi
    -Performans
    -rahatlık
    Araştırmama göre en az yakan Xciting 250,en seri Downtown 300,en rahat Xciting 500.
    Downtown bana en mantıklısı geliyor fakat oturma pozisyonu konusunda rahat olmadığını okudum.Boyum 1.80
    Bir de Downtownun ABS'li modeli varmış fakat Türkiye'ye gelecekmi bir bilgim yok.
    Bu modeller arasından seçim yapsaydınız hangisini alırdınız.
    Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Ben x9 250 kullanıcısıyım ıstanbul içi ve dışında hiç daha fazlasını aramadım 120- 130 en keyifli hız ,
    Zorlarsan fazlasını da yapar tabi tercih senin benzin zamlarından sonra büyük motor dusunemez oldum açıkçası..
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Teşekkür ederim yorumun için.Parça konusunda daha uygun fiyatlı olduğundan Kymcoyu tercih ediyorum.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyumu dawntown için kullanıyorum.. En sportif kasa ve hacmine oranla en verimli motor bu makinada

Xciting 500Ri de çok yakışıklı oldu yeni modeli ama 500 lük modelin yakıt tüketiminden çok sikeyet edeni duydum.6 lt falan yakarsa keyiften çok sıkıntı verebilir.

Dawntown unda artçı için sıkıntılı bi oturuş pozisyonu yüzünden(eşi rahat edemediği için) satanı duydum. Ama görüntü ve performans olarak japonlara tokat niteliğinde bir scooter bence

Bende artçı durumunu duydum.Bu konu da sıkıcı tabi.Eşimle birlikte seyahat etmeyi planlıyorum.Ama kilolu bayanlarda problem yaratır dediler.Ayaklığa tam denk gelmiyomuş galiba .Ben de daha çok downtown tarafından tercih yapacakmışım gibi geliyor.Saol GP500

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    gözüm kapalı kymco diyorum ck125 kullandıktan sonra değişik bir sevgi oluştu sağlamlıktan yana motor ustası arkadaşların varsa düşman olma ihtimalin olabilir
    bu kawasaki bir başka dostummm

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bence bunların arasında en mantıklı seçenek downtown300.

hızlanması son derece seri. yakışıklı bir motor, farları başarılı. çift kısa + çift uzun hüzmeli farları var.

xciting250'de iyi bir seçim olabilir. çift öndisk, çelik fren hortumları. downtown'un avantajı 30bg olması. otobanda 250'lik modele göre biraz daha seri olacaktır. ben olsam bu iki model arasında tercih yapardım.

500cc'lik scooter almaktansa cbf600 yada er6 gibi vitesli modeller almak daha mantıklı olur bence.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    xciting 250i kullanıcısı olarak
    xciting 250 yi tavsiye ederim ama 130 km hız beni kesmes biraz daha hızlı olsun dersen downtown 300 derim o zaman
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Peki bu modelin ABS lisi gelme ihtimali nedir?
    Ayrıca modifiye konusunda neler yapılabilir.
    Dyno jet Power commander diye birşey var.bileniniz var mı?

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı canemret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu modelin ABS lisi gelme ihtimali nedir?
    Ayrıca modifiye konusunda neler yapılabilir.
    Dyno jet Power commander diye birşey var.bileniniz var mı?
    xciting 250i modelinin abs lisinin geleceğini hiç duymadım
    jacosta diye bişi takılabiliyor bildiğim hızı ve performansı arttırıyormuş ama yakıtta artıyo diyorlar
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Selam Alpertim,
    Ben Downtown 300 ün ABSlisi demek istedim.
    Peki varyatör içinde bulunan bilyaların ağırlıklarının farklı gramajlarda olanları ile değiştirilerek hızlanma yada son süratta değişiklik yapılıyormuş bu doğru mu?

ben de bu sene downtown 300 ve xciting 250i arasında kararsız kaldım ancak 2 modelinde artı ve eksilerini karşılaştırdığımda xciting 250i daha mantıklı geliyır. şöyle ki domntown 300i fiyat olarak 3000tl daha pahalı 50 cc içino kdar verilmez. artı üst vergi diliminde. bu seneki fuara gidip 2 modelide incelediğimde xciting 250i bana daha bi gösterişli geldi.hem 250lilik olanınn tekerleri ö:15 a:14 daha büyük. bence tr yollarında bu ciddi bi önem arz ediyor. onun dışında 300 ün bana göre tek avantajı motor güç ve torkunun fazla olması arada 7 bg var. bide 300 ün gösterge paneli çok şık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Sayın adminim de xciting250 sahibi olmuş.Ancak ben 1 sene kadar 11.000km xciting250i kullanmış biri olarak önermem.Yedek parçaları ucuz denmiş ancak hiç de ucuz değil.Sadece kayış için bile 500 TL'den bahsediliyodu.Ben hiç değiştirmedim bilmiyorum.Yedek parça olayını iyi araştırmak lazım.Xciting250i çok tatlı çoook güzel bir motor olmasına karşın bi kötü huyu var.130'da devir kesiciye girmesi.Yol boş köklemişsiniz gazı , 130'a geldiği anda sanki benzin bitiyomuş gibi teklemeye başlar.Mecburen gazı kısarsınız.Bu sefer bakmışsınız hız 120'ye düşmüş.Bi milim açarsınız gazı ya da yolun eğimi değişir tekrar devir kesiciye takılırsınız.Son hızda gitmek hep gazda milimetrik ayar yapma işkencesine katlanmak demek.Ayrıca xcitingin sert amortisörleri asfalt dışında böbrek taşı dökmenize sebep olabilir.Servis konusuna gelirsek benim motorum servis kurbanı oldu.Her 2 bin km'de bir periyodik bakımlarını yaptırdım ancak 1 sene sonra uzun yolda yüksek hızda gittikten sonra rolantiye düşünce yağ lambası yanmaya başladı.Bi kaç kere servise bıraktım bi sorun yok dediler.En sonunda yazlığa giderken 10 günlüğüne bıraktım.İyice bakın , uzun yola çıkın yağ lambasının yandığını göreceksiniz dedim.Yazlıktan geldiğimde bir de baktım motordan çat çat sesler geliyo.Krankın anasını ağlatmışlar.Şu motoru hemen tamir edin bıktım artık satıcam dedim.Garantisi olsa da en az 1 ay serviste yatacak.Bıktım soğudum motordan.Müşteri bulmuşlar büyük zarar edip sattım kurtuldum.

Bence Honda'nın sh300'ü duruken kymco'yu düşünmek çok büyük yanlış olur.Ya da italyan alınmalı.Belki alırken biraz fazla para ödersiniz ama hep yüzünüzü güldürecek bi motora sahip olursunuz.Kymco markasından uzak durun derim.

Valla ne bileyim.Bence bir scooter de 7 bg fark değerli gibime geliyor
    Xciting 185 kg 22 bg 20 nm tork
    Downtown 166 bg 29 bg 24,5 tork
    Kymco xciting 250,Xciting 500,Downtown 300 ve Tmax 500 kalkış videosunu izledim
    tmax 1
    downtown 2
    xciting 500 3
    xciting 250 4 geldi
    benim istdiğim daha çok seri olan bir scooter

---------- Post added at 15:12 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

Ya başına gelen olay yüzünden geçmiş olsun diyorum.Fakat sh300 tip olarak hiç bana hitap etmiyor.Çok fazla araştırdım ama bu kadar Kymco dan menun olmayan birine rastlamadım.Tabiki sana hak veriyorum ama bütçe meselesi.Şimdi kalkıp bende burgman yada silverwing yada aşık olduğum tmax 530 almak isterdim ama çok uçuk fiyatlar.Yedek parça konsunda haklısın bunu birçok kişiden duydum.Parça sıkıntısı olduğunu söylüyorlar.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    xciting500 öneririm onun tipi hiç bir maxi scooterda yok
    lakinnnnn uzun yola çıkarım diye düşünüyorsan ufak cantlı scooter almak nekadar mantıklı onu bir düşün
    daha çok tur +benzin sarfiyatı
    hızlıyken çukura girmeye daha cok korkma gibi dezavantajları var

ben senin yerinde olsam temiz ern6 gsxr600 fazer600 bu motorların piyasası dolu o fiyatlara
    yakıt ekonomisi +performans + ve motorcu takılmak istiyosan çift silindirli kawasaki ern derim
    Mustafa Kemal Atatürk

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    tabiki downtown parça kalitesi ,xcitingten üstün eğer bir bayiye gidip inceleme fırsatını bulursan sende bunu göreceksin,xciting in özellikle plastik kalitesi ve kadranlarını beğenmiyorum

kymco downtown incelememi aşağıdaki linkten okuyabilirsin
    http://www.motosiklet.net/forum/scoo...ncelemesi.html
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    eğer almışken bir kere olsun istiyorsanız ve paranız gerçekten fazlası ile yetiyorsa xciting500 bence.downtown 300 ile aynı vergi dilimi.bu 3 motor arasında fazla yakıt farkı yoksa ve fiyat farkı fazla yoksa xciting500.Çok güzel şekli var hiç binmek nasip olmadı ama 1 kaç kere görmüştüm.Youtube den izlediğim videolara görede 180 km gibi hızı var
    Sür gari

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı canemret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Alpertim,
    Ben Downtown 300 ün ABSlisi demek istedim.
    Peki varyatör içinde bulunan bilyaların ağırlıklarının farklı gramajlarda olanları ile değiştirilerek hızlanma yada son süratta değişiklik yapılıyormuş bu doğru mu?
    tam bir bilgim yok malesef ama öğrenirsem paylaşırım burda
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın adminim de xciting250 sahibi olmuş.Ancak ben 1 sene kadar 11.000km xciting250i kullanmış biri olarak önermem.Yedek parçaları ucuz denmiş ancak hiç de ucuz değil.Sadece kayış için bile 500 TL'den bahsediliyodu.Ben hiç değiştirmedim bilmiyorum.Yedek parça olayını iyi araştırmak lazım.Xciting250i çok tatlı çoook güzel bir motor olmasına karşın bi kötü huyu var.130'da devir kesiciye girmesi.Yol boş köklemişsiniz gazı , 130'a geldiği anda sanki benzin bitiyomuş gibi teklemeye başlar.Mecburen gazı kısarsınız.Bu sefer bakmışsınız hız 120'ye düşmüş.Bi milim açarsınız gazı ya da yolun eğimi değişir tekrar devir kesiciye takılırsınız.Son hızda gitmek hep gazda milimetrik ayar yapma işkencesine katlanmak demek.Ayrıca xcitingin sert amortisörleri asfalt dışında böbrek taşı dökmenize sebep olabilir.Servis konusuna gelirsek benim motorum servis kurbanı oldu.Her 2 bin km'de bir periyodik bakımlarını yaptırdım ancak 1 sene sonra uzun yolda yüksek hızda gittikten sonra rolantiye düşünce yağ lambası yanmaya başladı.Bi kaç kere servise bıraktım bi sorun yok dediler.En sonunda yazlığa giderken 10 günlüğüne bıraktım.İyice bakın , uzun yola çıkın yağ lambasının yandığını göreceksiniz dedim.Yazlıktan geldiğimde bir de baktım motordan çat çat sesler geliyo.Krankın anasını ağlatmışlar.Şu motoru hemen tamir edin bıktım artık satıcam dedim.Garantisi olsa da en az 1 ay serviste yatacak.Bıktım soğudum motordan.Müşteri bulmuşlar büyük zarar edip sattım kurtuldum.

Bence Honda'nın sh300'ü duruken kymco'yu düşünmek çok büyük yanlış olur.Ya da italyan alınmalı.Belki alırken biraz fazla para ödersiniz ama hep yüzünüzü güldürecek bi motora sahip olursunuz.Kymco markasından uzak durun derim.
    valla seninde şansına böyle bir motor denk gelmiş
    ama bilirsin motor şans işi umarım bende de kötü sonuçlar olmaz
    fuarda silkar yetkilisine en büyük korkum kayış kopar yolda kalırsam dedim
    20.000 km garanti kopmaz dedi 25.000 civarında değişmesi gerektiğini söyledi
    bakalım neler olucak

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Xciting 500 çok yakar, kullanıcılarının çoğu ilk bunu söylüyorlar. Downtown'un gidişi muhtemelen Xciting 250'den çok daha iyidir. Bu arada Xciting 250 de gayet iyi gidiyor. Ancak size tavsiyem ikisinin yanyana durduğu bir mağazada önce Downtown'a sonra Xciting 250'ye sonra tekrar Downtown'a binin ve Downtown'ın oturuş pozisyonunun ne kadar rahatsız olduğunu görün. Koltuğu Xciting'in yanında kazık gibi kalıyor ve ayak uzatma mesafesi çok kısıtlı. Ayrıca artçı koltuğu salon koltuğu gibi geniş ve muhtemelen otururken artçının bacaklarını baya bir açarak oturması gerekecek. Hiç kullanmadım ama ben artık Downtown düşünmüyorum.

Kymco'ların genel olarak amortisörleri çok serttir, bu da çukurlarda gerçekten rahatsızlık veriyor. Bence alternatiflere SYM GTS 250'yi ve hatta maxi olmasa da Aprilia Scarebeo'yu da katın. Hatta çoğunlukla şehiriçi kullanacaksınız bütün 16" jantlı modellere de iyice bir bakın. Ben Xciting 250'yi şehir içinde 30 km kadar kullandım, artçı ile sıkışık trafiğe de girdim ve kırmızı ışıklarda ağırlık ve yüksekliğinden dolayı zaman zaman dengede sıkıntı yaşadım (boyum 178 cm). Bu sebepten motorun sahibi arkadaşım bile hala bunu alacağıma Scarabeo alsam daha iyi olurmuş diyor.

Yedek parça fiyatlarına takılarak motor almayın. Ne her gün kaza yapacaksınız ne de servise gideceksiniz, önemli olan az yaksın içinize sinsin. Motor, satarken elinizde kalacak birşey olmasın yeter.

Bütün scooter motoksiklet arayan ,düşünen arkadaşlara downtown 300 i yi rahatlıkla tavsiye ediyorum.2011 nisan ayında uzun araştırmalarım sonucunda bu motora sahip oldum.Bir scooter da aradığım bütün özellikleri bu motorda buldum. Bu motoru kesinlikle kymco nun diğer modelleriyle karıştırmayın.Maxi bir scooter de aranan ,güç ,denge ,rahatlık konfor sürat, yakıt tasarrufu gibi özellikleri hemen hemen bütün markaları kullanan bir scooter binicisi olarak bu motorda buldum. kymco bu ürünüyle hem kendini aşmış , hemde gerçek 300 lük scooter nasıl yapılırmış bunu kanıtlamış. Piyasadaki 300 lük diye satılan motorların hepsi 268 ccve en fazla 21 beygir.KYMCO NUN 300 lük bu motoru 298 cc ve 30 beygir. Yolda bu güç insana otomobil rahatlığı ve güveni veriyor. Bu motoru aldıktan sonra 2011 MODEL arabama bile binmek içimden gelmiyor.Bunu samimiyetle ve cidden söylüyorum. Motorum şu anda 6850 km de.Bakımları sırasında parça sorunu kesinlikle yaşamadım.Bakım ücretleride diğer marka motorların ücretleriyle aynı. İnsanlar bazı güzellikleri yaşamadan , tatmadan yorum yapmazlarsa çok iyi olur.insanları bilmeden araştırmadan yönlendirmek bence çok büyük haksızlık.Bazı bilgiler yaşıyandan , tecrübe edenden mutlaka sorulmalı.Günümüzde üretilen marka scooterlerin ambalajları açılırken kutularının üzerinde madein chına yazdığını takip ederseniz görebilirsiniz.Daha fazla yorumu bu yazımı okuyan ve ilgilenen scooter meraklıların kendilerine bırakıyorum.Downtown 300 i uzun zaman beraber olacağınız, ilk günkü heyecanınızı azaltmayan, hatta motorsiklet değiştirme arzusu uyandırmayan , bütün motorcu arkadaşlarıma samimiyetle tavsiye eedeceğim bir maksi scooter dır.Ben sadece yasadıklarımı sizinde yaşamınızı isteyerek paylasmak istedim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)