Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 vs Hyosung GT 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    hızlılığını soruyosannn en hızlısı hyo kimse honda hyoyu geçer diyemezz çünkü biri tek silindir biri çift biri 22 beygir biri 29 biri racing biri naked hyo havada geçer karada geçer hatta denizde bile geçer ikisinide kullandım ordan biliyomm
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hyosung geçer ama genede kullanan arkadaşlar gerekli açıklamayı yapacaklardır.;)

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    motorda hızdan önce araştırılması gereken fiyat,servis,kullanılırlık ve ikinci el dir.ama sen bu araştırmalı yapmışsındır heralde .hyosung tabi ki daha hızlıdır.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı alplion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda hızdan önce araştırılması gereken fiyat,servis,kullanılırlık ve ikinci el dir.
    +1500...

ama hız konusuna gelince Hyosung'un daha hızlı olduğu aşikardır...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    HONDA CbR125R BlueBird
    yaşar arkadaşım merhaba,

öncelikle seni çok iyi anlıyorum, onu baştan belirteyim.

motosiklete genel anlamda alışma safhasından sonra 125 lik bir motor insanı sıkabiliyor,

kendimden örnek vereyim: CBR125, 2 senedir kullanıyorum ve ewet bazen sıkıyor, düşün sene otobandasın yol bomboş ve sen 140'tan milim yukarı çıkamıyorsun! ( hatırlatma: bazı arkadaşlar yüksek oktanlı benzinlerle 160-165 gibi hız şovlarıda yapabiliyor, hyosung250 ise: tarafımca bizzat denenmiştir : 178 km/h )

evet bu kötü bir duygu, cc'yi arttırmamız lazım, yani bir üst sınıfa geçmek lazım ve bencede 250 cc lik bir seçim yapıyorsun ve en iyisini yapıyorsun.

fakat seni bir noktada eksik buluyorum ( seni değil sorduğun soru burdan kastım )

Sorulacak soru bence şu olmalıydı :

Honda CBF 250 mi, Hyosung GT250R mi? sizce hangisi daha sağlam, daha güvenli ? .... olmalıydı bence !

ne dersen boş mutlaka 250 lik alacaksın ama lütfen o iki motoru da git canlı canlı gör derim ...

Kararının honda dan yana olacağına hiç şüpem yok aslında !

Benden sana ufak bir tavsiye : test e konu olan motor 2006 model di ve kıpkırmızıydı, evet belki yolda gerçekten farkediliyorsunuz ama arkadaşım o motorun hayrını görmedi ( her ne kadar titiz davransada, gerçekten çiçek gibi bakıyordu ) ve neredeyde buraya dikkat => az daha ölüyordu !!! ( 130 la giderken motor da hayat durmuş düşünsene

yeni ( şu çift renklerini ) bilmiyorum ama o ilk hyosunglardan ( arkadaşımınki ) problemli bir motordu

vites problemi , soğutma problemi ve enson arkadaşımın yaşadığı o CDI hatası

bu motoru kötülemek istemiyorum, aksine benimde içim gidiyor ama .........

Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1500...

ama hız konusuna gelince Hyosung'un daha hızlı olduğu aşikardır...
    Hızlı atın şeyi seyrek olduğuda bir gerçektir.

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Bu konu çok tartışıldı çok konuşuldu topiclerde her seferindede honda hayat onda diyen arkadaşlar çıktı ortaya.Halbuki çoğu hyosungun sadece resmini görmüşlerdir eminimArkadaşım bizim millet markacıdır mantık ikinci sırada gelir hyosung hondadan kaliteli motorda yapsa olmaz kötü motordur yaramazdır şöyledir böyledir...Çünkü marka değildir...Malzeme kalitesi hariç her yönüyle cbf den üstün olan motora çamur at izi kalsın misali önüne gelen sallar kötüler.Biz burada motorumuzu övdükmüde ikinci el değeri düşmesin diye sallayan biz oluruz...neyse hyosung iyi motordur dostum hızlanması son sürati sınıfının en iyisidir cbf yle bence kıyaslanmaması lazım cbf nin rakibi ybr 250 dir.Hyosung 250 bu iki motoruda geçer ilerde durur çay molası verir sonra bidaha geçer sonra bida çay molası verir... bu böyle sürer gider.Dayanıklılık sorununa gelince bunu zaman gösterecek daha türkiyede yeni sayılır.Dayanmıyo diyenlerede inanma.Bu hyosungun motorları yaramaz diyenler ne hikmetse suzuki dl 650 ye sv 650 ye bayılırcagiva raptor 650 ye dibi düşer bu motorları üretende hyosungtur şu anda aynı motoru gt650 gt650r ve gv650 de kullanmaktadır.Motorları git gör farkı kendin göreceksin zaten...söylenenlere kulak asma derim içine sineni al şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    arkadaşlar karşılaştırma biraz haksız oluyor galiba şartlar eşit değilki biri tek silindir- diyeri çift- beygir farkı- biri f - biri r (honda gönlüm onda)

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar karşılaştırma biraz haksız oluyor galiba şartlar eşit değilki biri tek silindir- diyeri çift- beygir farkı- biri f - biri r (honda gönlüm onda)
    Tabiki bu karşılaştırma yapılmaması lazım ama hep yapılıyor nedense.gt250 olsa bi nebze olabilirde yinede silindir farkı güç farkı var.bence ybr 250 cbf 250 en mantıklı karşılaştırma olur...

Motosikleti
    HONDA CbR125R BlueBird
    345 merhaba ,

amacım sizin gibi hyosung 250 r kullanıcılarını veya makinelerini kötülemek değildir.

ben sadece makineyle ilgili izlenimlerini, karşılaştığımız problemleri arkadaşımızla paylaştım.

belkide biz çok şanssızdık veya sen çok şanslısın...

makinenin hayrını gör kardeşim, allah kaza bela vermesin.

Ama şu bir gerçek ki : bahsedilen ( hyosung gt250r ) makineyi defalarca kullandım, yeri geldi zorladım .... yok baba güven vermiyor. :(

Evet doğru büyük bi makinenin üstündesin, herkes sana bakıyor ... ama ....

Bi şey almadan önce çok düşünmek lazım, acele etmemek gerekir derim ben.

Sezon bitti zaten !

ama olmaz ki sen elmayla armutu karşılaştırıyosun (offf ne kadar iğrenç ve klişe bi cümle)

hyo al hyo

olmadı biraz bekle 250 lik kawa geliyo belki onu beğenirsin

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmadı biraz bekle 250 lik kawa geliyo belki onu beğenirsin
    25 kere katılıyorum

hyo ile cbf bence karşılaştırılamaz öünkü 2 si cok farklı motorlar

tipte bile hyo'nun hızlı gidecegi belli çünkü racing motor
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda al bence
    nedenleri
    1 )hyo arka disk fren (yani daha yeni bir teknoloji), honda kampana (eski sistem)
    ama olsun honda hayat onda
    2) biri 22 hp CBF diğeri 29hp GTR olsun ya az güçsüz olsa ne olur ..honda hayat onda nasılsa
    3)iki motoru yan yana koy yolun karşısına geç yoldan geçen ve motora bakan her 10 kişiden 10 uda hyoya bakar cbf farketmez bile
    ama olsun honda iyidir cahil insanlar bunu bilmez.
    4) yedek parça fiyatlarındada honda pahalıdır. ama olsun nolacak hondaya binmemnin bi karşılı olcak elbet.
    5) bi GT 250 bi cbf 250 uzun yola yan yana çıkarsan ve altında honda varsa GT sahibi senin hızına ayak uydurmak zorunda kalır ..(ben marmaristen izmir ve istanbulu kapsayan 2011 km lik bu yolu bu iki motorla yaptım oradan biliyom)
    6) sen tek başına son sürat giderken bi GTR artçısı ile seni zort diye sollar geçerse sakın üzülme seni geçen o gariban senin motorunun kıymetini bilmez.

Ben bunları nerden biliyom diyeyimmi ben hem cbf hemde GT 250 ye aynı anda sahip oldum şu an almayı düşündüğüm alet GT650 işallah alırım ..

Cbf kötü motor değildir hatta çok sağlam ve iyi bir motordur ama Gt serisi bu motorun çok üstündedir. cbf 250 nin tekavantajı kalıbının küçük olmasından dolayı çok sıkışık ttafikte daha kıvrak olmasıdır..

ama sen yinede honda al
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an almayı düşündüğüm alet GT650 işallah alırım ..
    Üstad belki bilgin vardır bilmiyorum ama şu anda GT650'lerde kampanya var...9.900 YTL'ye düşürdüler fiyatını...hatta bunun yerine ikinci elde olsa nerdeyse sıfır km'de GT650 var onun fiyatı daha uygun onu öneririm...buda ilanı...

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4140593
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    sadece servisle kıyaslamayın arkadaşlar yedek parça fiyatlarınıda kıyaslayın ozaman. ben bu güne kadar hyosungla herhangi bir parça sıkıntısı yaşamadım. ve fiyatları inanılmaz uygun!!!!

baştan bidaha bi düşünün arkadaşlar hyo şu anda türkiyede tek olma yolunda gidiyor. bikaç motor daha çıkartsa cc yüksek motorlarda çıkartsa tamamdır bu iş
    GT650R

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sezon nanay valla bu sene motor deişemeyecez .. seney kaldı bizim yeni motor ÖTV ile birlikte bu motor 7200 alım satımıda koy 7500 eder bence valla alınır bu alet ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    abi bende motoru satmayı düşünüyorum aklında bulunsun bende büyük bi ihtimalle gt650r alacam. askerede gideceğim için 2. el bi gt 650r alabilrim kenarımada para koymayı istiyorum.
    GT650R

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    başka arkadaşlarda onermiş bende söyleyeyim kawasakiyi bekle derim tam cc sine gore kasa yapmışlar duydugum ve okuduguma görede 30 bg yeterli bir veri

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Alıntı babyracing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    345 merhaba ,

amacım sizin gibi hyosung 250 r kullanıcılarını veya makinelerini kötülemek değildir.

ben sadece makineyle ilgili izlenimlerini, karşılaştığımız problemleri arkadaşımızla paylaştım.

belkide biz çok şanssızdık veya sen çok şanslısın...

makinenin hayrını gör kardeşim, allah kaza bela vermesin.

Ama şu bir gerçek ki : bahsedilen ( hyosung gt250r ) makineyi defalarca kullandım, yeri geldi zorladım .... yok baba güven vermiyor. :(

Evet doğru büyük bi makinenin üstündesin, herkes sana bakıyor ... ama ....

Bi şey almadan önce çok düşünmek lazım, acele etmemek gerekir derim ben.

Sezon bitti zaten !
    merhaba,niye yazında direk beni hedef seçtin anlayamadım yoksa honda hayat onda diyenlerdenmisin? yanlış anlaşılma oldu belki ama ben ortaya konuştum önceden açılmış topicleri ele aldım...neyse bu topici tartışma yada polemiğe düşürmek istemem.İyi dileklerin için teşekkür ederim ben şanslı değilim ama siz baya şanssızmışşınız bence çünkü hyosungda şansa ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum gayet güzel sorunsuz bi makine.Sen cbf yada cbr125 e güven veriyor hyosung gt yada gtr güven vermiyor diyorsan ben fazla bişey diyemiycem kusura bakma.Bence motor kullanma biçimini gözden geçir derim sorun hyosungda olmadığını göreceksin.Kaldıki cbf de güzel sağlam makine katılıyorum kendini kanıtlamış bi motor ama hyosung 250 serisinin rakibi değil olamazda.Bu benim görüşümdür herkesin görüşünede saygı duyarım ama orataya atılan görüşler biraz gerçekci olmalı...Barış abide gereken herşeyi söylemiş zaten bana susmak düşer artık size tercihlerinizle iyi sürüşler dilerim...

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda al bence
    nedenleri
    1 )hyo arka disk fren (yani daha yeni bir teknoloji), honda kampana (eski sistem)
    ama olsun honda hayat onda
    2) biri 22 hp CBF diğeri 29hp GTR olsun ya az güçsüz olsa ne olur ..honda hayat onda nasılsa
    3)iki motoru yan yana koy yolun karşısına geç yoldan geçen ve motora bakan her 10 kişiden 10 uda hyoya bakar cbf farketmez bile
    ama olsun honda iyidir cahil insanlar bunu bilmez.
    4) yedek parça fiyatlarındada honda pahalıdır. ama olsun nolacak hondaya binmemnin bi karşılı olcak elbet.
    5) bi GT 250 bi cbf 250 uzun yola yan yana çıkarsan ve altında honda varsa GT sahibi senin hızına ayak uydurmak zorunda kalır ..(ben marmaristen izmir ve istanbulu kapsayan 2011 km lik bu yolu bu iki motorla yaptım oradan biliyom)
    6) sen tek başına son sürat giderken bi GTR artçısı ile seni zort diye sollar geçerse sakın üzülme seni geçen o gariban senin motorunun kıymetini bilmez.

Ben bunları nerden biliyom diyeyimmi ben hem cbf hemde GT 250 ye aynı anda sahip oldum şu an almayı düşündüğüm alet GT650 işallah alırım ..

Cbf kötü motor değildir hatta çok sağlam ve iyi bir motordur ama Gt serisi bu motorun çok üstündedir. cbf 250 nin tekavantajı kalıbının küçük olmasından dolayı çok sıkışık ttafikte daha kıvrak olmasıdır..

ama sen yinede honda al

koptum beyaa

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler