Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 vs Hyosung GT 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 fazer a
    comet ve cbf 250 nin ikinci el değerlerine bakan oldu mu hiç.
    ikisinin de aynı model ve yakın km lerde olanını aynı paraya alabiliyorsunuz.
    o zaman sıfır ını alırken neden birine diğerin den daha fazla ödüyoruz.
    hani daha ilk alıken bile yarın nasıl ve kaça satabilirim diye düşünenler için..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    tkalfaoglu, cevabın için teşekkürler...
    Hız tutku olmamalı...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT250R kullanıcısı olarak lafa karışmadan edemiyorum.

Honda yılların markası, adı var ve Türkiyede gerçekten iyi yer edinmiş bir firma.Fakat bana göre CBF250 tam bir fabrika hatası .Görüntüde 125cc motosikletleri andırıyor.Teknik özelliklerine baktıktan sonra böyle bir motosikletin sıfırını nasıl 8000 ytl eder diyorum.Markayı ön planda tutup bu kadar parayı veren arkadaşlarada şaşıyorum.

Günümüzde 1 yaşındaki CBF500 ler dahi 9000 ytl ye kadar bulunurken, sen git 8000 ytl ye CBF 250 al.Tabii para ve zevk meselesi...

Hyosung firmasını daha tanımıyorken Honda Plazaya gittim.Motosikletlere baktım ozaman ilk defa CBF250 ve CBF500 görmüştüm.CBF500 e bayılmıştım.Çünkü makine her yönüyle fiyatının hakkını veriyordu.CBF250'nin fiyatını sorduğumda ise,buna vereceğim parayla, ybr125 alırım daha iyi dedim.Çok basit bir örnek vereyim CBF 6 vites 140 km/h yaparken GT250-GT250R 5. viteste 175 km/h yapıyor.Düşünsenize GT250-GT250R'ın 6 vites olduğunu.Ayrıca Bülent, CBF250'de 5 km/h'da ayaklarımı yere koymuyorum demiş.Ben onu scooter'da yapıyordum.GT250R da nezaman tam olarak duruyorum ozaman ayaklarını yere indiriyorum.Sadece arka lastiği CBF250'nin 2 lastiğine bedel.

Bana göre CBF250 8000 ytl fiyatının hakkını veremeyen bir makina.O makinanın hakkı 5500-6000 ytl dir.(Sıfırı için konuşuyorum)

Hepinize kazasız sürüşler dilerim...
    özer bence yazdıklarında olayı abartıyosun kardeşim...neymiş CBF250 görüntü olarak 125'likten farkı yokmuş...yok daha neler...CBF250 görüntü ve hacim olarak ER5 ve GS500'den daha iyi ve daha estetik duran bi makina...GT250 ise 250'liklerin hormonlu hali...250'lik bi motorun bu kadar iri olması bence sadece abartı...500'ük makina olsa neysede...GT650 den kasa olarak hiçbir farkı yok...bu hyo için bi dezavantaj bence...

ayrıca teknik özellik olarak GT250'nin daha iyi olduğunu önceki yazılarımdada belirttim tekrar tekrar söylememe gerek yok sanırım...herşey teknik ayrıntı değil ayrıca...

bu motorun sıfır fiyatının 8000 ytl olması bencede abartı...keşke 6-7 bin civarı olsada herkes alsa...ama bu pazarda bu fiyatla bu motor tutunuyosa buda onun ne kadar kaliteli olduğunu gösterir...

sana göre CBF250 görüntü olarak küçük dizayn edilmiş...bana kalırsada GT250 gereksiz grenajla şişirilmiş...yani yine zevkler ve renkler tartışılmıyo gördüğün gibi...

Alıntı orcunmavis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    comet ve cbf 250 nin ikinci el değerlerine bakan oldu mu hiç.
    ikisinin de aynı model ve yakın km lerde olanını aynı paraya alabiliyorsunuz.
    o zaman sıfır ını alırken neden birine diğerin den daha fazla ödüyoruz.
    hani daha ilk alıken bile yarın nasıl ve kaça satabilirim diye düşünenler için..
    ikinci el piyasa satış hızına bakmalı bence...bide değer olarak honda fazla düşmez...1000-2000 km arası honda ilanları 6000-6500 iken hyosung'un 2.ellerini daha ucuza bulabiliyosunuz...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı syrıana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özer bence yazdıklarında olayı abartıyosun kardeşim...
    Abartığım CBF250 6. viteste 140 km/h GT250 5.Viteste 175 km/h mi yoksa GT250 o heybetli kasasıyla 175'i görürken, kasasının hakkını verirken, CBF250 sahip olduğu ufak kasaya rağmen 140 km/h'ı geçememesimi.

Tutturmuşsun bir sağlamlık gidiyorsun.Bende bir tanede Mondial 100 KH var.Oda sağlam sen yeterki efendi gibi kullan ve bakımlarını aksatma.

sana göre CBF250 görüntü olarak küçük dizayn edilmiş...bana kalırsada GT250 gereksiz grenajla şişirilmiş...yani yine zevkler ve renkler tartışılmıyo gördüğün gibi...
    Motosikletimle bir tur atayım herkesin gözü üzerimde.Millet ''motosiklete bak ne kadar gereksiz garenajlarla şişirilmiş'' dediğini hiç sanmıyorum Bülent Yolda tanımadığım insanlar gelip hayırlı olsun,Ne kadara aldın v.s diyor,sorular soruyor.Seni kaç kişi durdurdu acaba Hiç kimse bu gereksiz grenajla şişirilmiş motosikleti neden aldın demedi ama Senin gereksiz grenajla şişirilmiş dediğin makinadaki fazlalıkları saysak 2.el bir CBF250 satın alır.

bu motorun sıfır fiyatının 8000 ytl olması bencede abartı...keşke 6-7 bin civarı olsada herkes alsa...ama bu pazarda bu fiyatla bu motor tutunuyosa buda onun ne kadar kaliteli olduğunu gösterir...
    Tabiki abartı, bunu anlaman güzel ama bu kadar parayı bu makineye bağlamana yazık
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Abartığım CBF250 6. viteste 140 km/h GT250 5.Viteste 175 km/h mi yoksa GT250 o heybetli kasasıyla 175'i görürken, kasasının hakkını verirken, CBF250 sahip olduğu ufak kasaya rağmen 140 km/h'ı geçememesimi.

Tutturmuşsun bir sağlamlık gidiyorsun.Bende bir tanede Mondial 100 KH var.Oda sağlam sen yeterki efendi gibi kullan ve bakımlarını aksatma.
    demekki yazdıklarımı iyi süzememişsin...abartıyosun derken görüntüsü için 125'lik kıyaslaması yapmandı...

bide eleştiri unsurlarında saygı sınırlarını aşmamanı tavsiye ederim...CBF250'ler çok rahatlıkla 75.000 ler 90.000'ler görücek aletler...sen daha 30.000 km'de bi GT250 gördünmü 2005 yılından beri...mondialle hondayı kıyaslama gafletindede bulundunya helal sana...

Motosikletimle bir tur atayım herkesin gözü üzerimde.Millet ''motosiklete bak ne kadar gereksiz garenajlarla şişirilmiş'' dediğini hiç sanmıyorum Bülent Yolda tanımadığım insanlar gelip hayırlı olsun,Ne kadara aldın v.s diyor,sorular soruyor.Seni kaç kişi durdurdu acaba Hiç kimse bu gereksiz grenajla şişirilmiş motosikleti neden aldın demedi ama Senin gereksiz grenajla şişirilmiş dediğin makinadaki fazlalıkları saysak 2.el bir CBF250 satın alır.
    motosikletten anlamayan insanlar için tabikide çok çok iyi makine....anlayan insanın seni yolda görüp durdurup soracağını pek sanmıyorum...

Tabiki abartı, bunu anlaman güzel ama bu kadar parayı bu makineye bağlamana yazık
    merak etme bende zaten sıfır almadım ikinci el 1300 km'de aldım...ama elden çıkartırken senin kadar uğraşmıyacağım kesin...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

bence 250 cc lıklerde lıder olan hyosung neden cunku en yakısıklısı o + 170 i rahat yapıyo 180 185 gordum dıyenler var satarkende rahat satarsın hondadan bız kolaymı sattık hondayı kımse suratına bakmadı cbf 150 nın motorcuda cbr 125 ler bıle satılırken bız 1 ay bekledık yeterkı grenaj felan olsun buyuk olsun mıllet ona bakıyo gercekten bısıklet gıbı motor almak ısteyen cok az

Motosikleti
    demekki yazdıklarımı iyi süzememişsin...abartıyosun derken görüntüsü için 125'lik kıyaslaması yapmandı...
    Evet benim gözümde 125cc lik bir motosikletin kasasından farkı yok.

bide eleştiri unsurlarında saygı sınırlarını aşmamanı tavsiye ederim...CBF250'ler çok rahatlıkla 75.000 ler 90.000'ler görücek aletler...sen daha 30.000 km'de bi GT250 gördünmü 2005 yılından beri...
    Ben 30.000 km yi aşayım sana ozaman yazarım Bülent.Daha yeni aldım biraz sabret bakalım

mondialle hondayı kıyaslama gafletindede bulundunya helal sana...
    Mondial ile Honda'yı kıyaslamadım.Amacın, zora gelip lafı saptırmaksa sanada helal olsun

motosikletten anlamayan insanlar için tabikide çok çok iyi makine....anlayan insanın seni yolda görüp durdurup soracağını pek sanmıyorum...
    Motosikletten çok iyi anlayanlarıda görüyorum.CBF 250 ye 8000 ytl vermek gibi başarılı adımlar atıyorlar

merak etme bende zaten sıfır almadım ikinci el 1300 km'de aldım...ama elden çıkartırken senin kadar uğraşmıyacağım kesin...
    Dur bakalım bülent, dün bir, bugün iki.Ben alalı 2 hafta oldu bırakta biraz kullanayım değilmi .Hemen satışını hesaplar oldun motosikletin Motosiklete zevk için bindiğini söyleyen bir insana, bu sözler hiç yakışmıyor
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Evet benim gözümde 125cc lik bir motosikletin kasasından farkı yok.
    Ben 30.000 km yi aşayım sana ozaman yazarım Bülent.Daha yeni aldım biraz sabret bakalım
    Mondial ile Honda'yı kıyaslamadım.Amacın, zora gelip lafı saptırmaksa sanada helal olsun
    Motosikletten çok iyi anlayanlarıda görüyorum.CBF 250 ye 8000 ytl vermek gibi başarılı adımlar atıyorlar
    Dur bakalım bülent, dün bir, bugün iki.Ben alalı 2 hafta oldu bırakta biraz kullanayım değilmi .Hemen satışını hesaplar oldun motosikletin Motosiklete zevk için bindiğini söyleyen bir insana, bu sözler hiç yakışmıyor
    özer tabiki motosiklete zevk için biniyoruz ama bi gün büyütmek isteyeceğiz muhakkak...heralde sende GT250 ye 5 sene binmiceksin...2.seneyi devir 3 de bende dişimi kırarım...

ama yukarda yazdığın diğer yorumlardan sonra sana bu konuda bi daha cevap yazmayı düşünmüyorum...çünkü farklı yönlerden bakmakta ısrarlısın olaya...

Motosikleti
    özer tabiki motosiklete zevk için biniyoruz ama bi gün büyütmek isteyeceğiz muhakkak...heralde sende GT250 ye 5 sene binmiceksin...2.seneyi devir 3 de bende dişimi kırarım...
    Bu kadar ince hesaplar yapsaydım herhalde, şuan motosiklet sahibi olamazdım.Ayrıca 2-3 sene kullandıktan sonra, ne kadara almıştım, ne kadara satıyorum, ne kadar zarar ediyorum demek biraz saçma olur düşüncesindeyim. Satarken'de CBF250'ye göre daha kazançlı olcağıma eminim.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Bu kadar ince hesaplar yapsaydım herhalde, şuan motosiklet sahibi olamazdım.Ayrıca 2-3 sene kullandıktan sonra, ne kadara almıştım, ne kadara satıyorum, ne kadar zarar ediyorum demek biraz saçma olur düşüncesindeyim. Satarken'de CBF250'ye göre daha kazançlı olcağıma eminim.
    bu tarihi ve bu yazdığın mesajı bi kenara kaydet arkadaşım...ikimizde motoru sattığımız zaman sana hatırlatıcam bu mesajı tamammı.....

Motosikleti
    bu tarihi ve bu yazdığın mesajı bi kenara kaydet arkadaşım...ikimizde motoru sattığımız zaman sana hatırlatıcam bu mesajı tamammı.....
    Benim için, çok büyük bir tarihi önem taşımıyor.Sen kayıt et, bana hatırlatırsın...

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    175km hızla 30.000 devirmeye kalkışma sakın ya neden buyuttunuz bukadar ıkısıde canavar motor benım gozumde ha ışıklarda gecersın vs ne geregı var ya hyonun vıtes gecmezse gene 1.vıtese honda dahamı ıyı kalktı olcak hayır,efendım hyo 175 le hakkını verıyor cbf 140 ta kalıyor bıkere 140 la keyıfle seyır edılmez ruzgar varken ıdeal hız 120 dır yerı gelır 100 anlamadım ne 175ı hayır motor cıft sılındır bırakın gıtsın tabıde cokda hyo gorduk redlıne sokup servısten cıkmayan,yok o olan bu olan bence gereksız tartısmalar
    Ride your way

Motosikleti
    CBF 250 2006
    Arkadaşlar merhaba bende 17/05/2007 tarihinde cbf aldım. İlk defa motor kullanıyorum 11 yıllık B sınıfı ehliyeti olan ve hızı seven bir insan olan motordan korkuyordum sırf zevk için binmek istiyordum. O yüzden otomobilde pist şartlarında ve pek kullanılmayan yollarda hıza evet fakat trafikte hayır diye düşünmüşümdür her zaman; sırf zevk için bineceğim bir aletle saatte 170 veya hayabusadaki 300+ yapmak bana göre değildi. Ben de hız istemediğim, fazla sorun çıkartıp veya güvenli yol tutmayıp beni motordan soğutmaması için uyduruk motor almamaya karar verdim. Cbf 250 ile GT250 r arasında uzun süre düşündüm ve servis sıkıntısı(en yakın servis tarsusta yaklaşık 50km) ve CBF için aldığım iyi fiyattan(motorum 2006 bayi gümrükten 15 gün önce girdiği için eski model olduğunu söyledi) dolayı aradaki yaklaşık 1600-1700 ytl karar vermem de etkili oldu. HONDA aldığım için şimdilik pişman değilim fakat GT ışıkta yanımda durduğunda ben bile dönüp bakıyorum. Muhteşem görünüyor. Performansıda benimkinden üstün (+7HP) fakat oturuş pozisyonunun racing gibi olması(hoşuma gitmedi) ve pahalı olması kararımda haklı olduğumu düşündürüyor hala... HONDA motorsiklette her sınıfta bir numara cbr100rr, varadero, transalp, cbf500 ve hornet vb. AMA Hyo 250cc de TÜRKİYE de malesef daha ii ve daha da ii olacak bence
    CBF imi çok seviyorum fakat ilerde değiştirirsem yine honda alırım.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    175km hızla 30.000 devirmeye kalkışma sakın ya neden buyuttunuz bukadar ıkısıde canavar motor benım gozumde ha ışıklarda gecersın vs ne geregı var ya hyonun vıtes gecmezse gene 1.vıtese honda dahamı ıyı kalktı olcak hayır,efendım hyo 175 le hakkını verıyor cbf 140 ta kalıyor bıkere 140 la keyıfle seyır edılmez ruzgar varken ıdeal hız 120 dır yerı gelır 100 anlamadım ne 175ı hayır motor cıft sılındır bırakın gıtsın tabıde cokda hyo gorduk redlıne sokup servısten cıkmayan,yok o olan bu olan bence gereksız tartısmalar
    Alıntı lanselot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende 17/05/2007 tarihinde cbf aldım. İlk defa motor kullanıyorum 11 yıllık B sınıfı ehliyeti olan ve hızı seven bir insan olan motordan korkuyordum sırf zevk için binmek istiyordum. O yüzden otomobilde pist şartlarında ve pek kullanılmayan yollarda hıza evet fakat trafikte hayır diye düşünmüşümdür her zaman; sırf zevk için bineceğim bir aletle saatte 170 veya hayabusadaki 300+ yapmak bana göre değildi. Ben de hız istemediğim, fazla sorun çıkartıp veya güvenli yol tutmayıp beni motordan soğutmaması için uyduruk motor almamaya karar verdim. Cbf 250 ile GT250 r arasında uzun süre düşündüm ve servis sıkıntısı(en yakın servis tarsusta yaklaşık 50km) ve CBF için aldığım iyi fiyattan(motorum 2006 bayi gümrükten 15 gün önce girdiği için eski model olduğunu söyledi) dolayı aradaki yaklaşık 1600-1700 ytl karar vermem de etkili oldu. HONDA aldığım için şimdilik pişman değilim fakat GT ışıkta yanımda durduğunda ben bile dönüp bakıyorum. Muhteşem görünüyor. Performansıda benimkinden üstün (+7HP) fakat oturuş pozisyonunun racing gibi olması(hoşuma gitmedi) ve pahalı olması kararımda haklı olduğumu düşündürüyor hala... HONDA motorsiklette her sınıfta bir numara cbr100rr, varadero, transalp, cbf500 ve hornet vb. AMA Hyo 250cc de TÜRKİYE de malesef daha ii ve daha da ii olacak bence
    CBF imi çok seviyorum fakat ilerde değiştirirsem yine honda alırım.
    radikal yorumlarınız için tebrikler arkadaşlar...içinizden geçen ne geçiyosa onu yazmışsınız...

özerin üstüne fazla gitmeyin motoru yeni aldı sevindirik olduda biraz kendisi...şu sıralar tehlikeli olabilir...mazallah motoru 200 km/h falan çıkarız sonra...

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    vallaha ben gt 250 ye 1.5 sene bindim her koşuldada kullandım satılık ettikten 3 gün sonrada 6000 ytl peşin paraya sattım honda cbr 600 rr aldım.hiç beni üzmedi hiç sorun yaşatmadı sattığım arkadaşda daha önce honda twister kullanıyordu.kendi sözlerini söylüyorum hondadan 10 gömlek üstün diyor.bence 250 sınıfının lideri hyosung.bunu tartışmak marka fanatikliğinden öte gitmez

Motosikleti
    Cbf 250 ile GT250 r arasında uzun süre düşündüm ve servis sıkıntısı(en yakın servis tarsusta yaklaşık 50km)

Benim servisimde çorluda, bana 50 km uzaklıkta.Ben servis için bu yolu zevkle giderim.Altımdaki motosiklet GT250R olduktan sonra,50 km bana eziyet değil zevkli bir yolculuk olur.Yakında buyara Hyosung servisi gelecek.Ben yine Çorluya gideceğim çünkü benim ustam orada,servis uzaktı,yedek parça sıkıntıydı, bunlar boş laf.

GT ışıkta yanımda durduğunda ben bile dönüp bakıyorum.
    İşte bu...

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    hala tartışılıyor mu bu konu ya... Başlık Mart 2006'da açılmış yani 1 seneden fazla olmuş... bunca zamandır hala bir karara varılamadıysa bırakın artık tartışmayı, sonuca varamayacak nasılsa... herkes istediğini alsın ister cbf ister comet, ne farkeder ki...

Motosikleti
    CBF 250 2006
    Arkadaşlar bence konu biraz elmayla armutu karşılaştırmaya dönüyor. Honda motorsiklet konusunda otomobildekinden çok daha ileri durumda youtube da gezdiğiniz zaman yabancılar dahil motorla yaptıkları cadde yarışlarında veya akrobasilerde genellikle bu markayı tercih ediyorlar fakat ülkemizdeki distribütörün ticari kaygıları nedeniyle 250cc sınıfını sadece CBF serisi ile geçiştiriyor. Bence diğer modelleri de getirseler HYO nun adını bile tartışmayız ama böyle birşey olmadığı için zayıf honda ile güçlü hyosung karşılaştırılıyor. 250 hornet in muhteşem bir sesi var

Motosikleti
    2006 fazer a
    ben kendi adıma bu konuda son kez yazıyorum.çünkü artık bunun uzatacak bir yeri kalmadı.
    iki motor arasında kararsız kalan arkadaşlar bütün bu mesajları okuyup doğru kararı vermişler
    250cc de altarnatiflerden biri comet ise comet alınır
    herkese saygılar

Motosikleti
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özerin üstüne fazla gitmeyin motoru yeni aldı sevindirik olduda biraz kendisi...şu sıralar tehlikeli olabilir...mazallah motoru 200 km/h falan çıkarız sonra...
    Bülent hafızan biraz zayıf sanırım.

Ben motosikletimi almadan öncede bu topicte yorum yaptım.Şimdi motosikletimi aldımda konuşuyorum sanma.

Ayrıcada fazla atmanada gerek yok ben ne biliyorsam onu söylerim GT250 170 km/h üzerine çıkıyor.Eğer altındakiyle yetinmiyorsan satarsın alırsın GT250 sende çıkarsın 170'in üzerine.Yoksa malı kötülemene gerek yok.

Yiğidi öldür hakkını yeme...

Ayrıca bana cevap olarak yine Honda sağlam diyeceksen onada karşılık vereyim SAĞLAM kazık yemişsiniz orası bir gerçek...

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler