Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

YAMAHA YBR 125 mi? HONDA CBF 150 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

bence ybr ama biraz daha konfor ve sesizlik diyorsan tabiki cbf150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kardes ben cok arastırdım evin istanbul anadlou yakasındaysa TVS apache al ikisinide bosver parca cok ucuz kullanan sürüyle arkadasım var bi kere teklememiş motorları dizaynı ve gücü ikisindede iyi rodajı tamamlayana kadar titresim problemi var sonra cbr a kafa tutabilcek bi naked motorun olcak sırf marka olsun die düşünme ama illa alcaksan bizim arkadas aldı sattı hemen cbf yi hiç begenmiyo o motor gitmiyo diyo sahsen kullanmadım ama sadece konfor var titresim ve ses yok yani o kadar gerisi bence hondanın en büyük kazıgı sır cinlilerle rekabet için kenine bunu yapmamalıydı ...

saygılar

Motosikleti
    yakında olacak. ama hala karar veremedim ;)
    yaw bu muhabbetin sonu nereye varacak bende önümüzdeki mart ayında bi motosiklet almayı planlıyorum ama bu mesajları her okuduğumda ya "evet evet ybr benim motosikletim olmalı" diyorum yada "kesinlikle cbf almalıyım" diyorum...
    böyle gidersede ikisini birden alacam

Motosikleti
    kınro 250
    arkadaşlar motorun babası HONDA alacaksanız ondan şaşmayın wxy2437 aga motor alcaksan bide paran fazla ise cbf 250 al 2008 o dahada guzel

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha : honda dıosun tabıkıde HONDA hayat onda )))

By_DosT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mekan belli olmaz ama genelde istanbul içi...
    Motosikleti
    Motürü Sattım. Şimdilik Ticari TAXİ
    arkadaşlar farkındamısınız ama performans olarak 150cc ile 125cc kıyaslıyorsunuz. bi düşünün isterseniz he ne dersiniz demekki YBR CBF le kıyaslanıyo ben derimki YBR de bişey var o zaman bi kere 125cc ve 150cc olayı direk kıyaslaman için yeterde artar bile ve ayrıda bence hızda olsun ybr yapıyo kardeşim kim ne derse desin hondamı yamahamı tabiki YAMAHA ...... kalite ve kesin sonuç var ve ayrıca adam kazıklamıyolar honda gibi......
    RUHUN BEDENİNDE, LASTİĞİNDE JANTININ ÜZERİNDE KALSIN......

Alıntı By_DosT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar farkındamısınız ama performans olarak 150cc ile 125cc kıyaslıyorsunuz. bi düşünün isterseniz he ne dersiniz demekki YBR CBF le kıyaslanıyo ben derimki YBR de bişey var o zaman bi kere 125cc ve 150cc olayı direk kıyaslaman için yeterde artar bile ve ayrıda bence hızda olsun ybr yapıyo kardeşim kim ne derse desin hondamı yamahamı tabiki YAMAHA ...... kalite ve kesin sonuç var ve ayrıca adam kazıklamıyolar honda gibi......
    abım sen ole dıyorsan ole olsun kızma ya ama ben honda neden dedım sole dedım kasası uzun ve genıs oldugun ıcın sınırlenme ya abım benım

Motosikleti
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik bir motor ile 150'lik bir motor güç ve performans olarak karşılaştırılmaz.Karşılaştırmaya gerek de yok zaten.Biri 125 CC, diğeri 150 CC.Bunun nesini kıyaslayacaksınız?Durum ortada zaten.Haa derseniz bunun haricindeki durumlarda karşılaştırma olurmu?O zaman olur.Malzele kalitesi, dayanıklılık,konfor, kullanışlılık ve bunları hangi fiyata sunduğu karşılaştırılır.Ben YBR'yi aldığımda CBF yeni çıkmıştı.Hangisini alayım diye epey inceledim ve tercihimi YBR'den yana yaptım.Sebepleri şunlar:YBR'nin servisi neredeyse Türkiye'deki tüm ilçelerde bile mevcut.Honda'nın bu kadar yaygın değil malesef.YBR hem daha ucuz, hem de çok daha cazip taksitlerde satılıyor.Ben peşin fiyatına 19 ay taksitle almıştım.YBR'nin zinciri asla gevşemez, ayar gerektirmez.Ben şu anda 21.000 km'deyim.Hiç bir sorunum olmadı.YBR'de devir göstergesi var.Honda'da yok.Oysa yurt dışında satılan CBF'lerde var.Honda ayıp etmiş.YBR'de ayakla çalıştırma mevcut.CBF'te yok.Oysa küçük hacimli böyle bir motora konulmalıydı.CBF'in aydınlatma sistemi de YBR'ye göre çok zayıf.CBF'in malzeme kalitesi de YBR'ye göre daha zayıf.CBF'in ön farının gidonda olmaması da benim hoşuma gitmedi.Bazen insan durduğu zaman da gidonu sağa sola çevirip önünü görebilmeli.

ARKADAŞ HERŞEYİ AÇIKLAMIŞ FAZLA SÖZE GEREK YOK SANIRIM...!!! TEŞEKKÜRLER DOSTUM....!!

ARKADAŞ HERŞEYİ AÇIKLAMIŞ FAZLA SÖZE GEREK YOK SANIRIM...!!! TEŞEKKÜRLER DOSTUM....!!
    tmm abım sen yeterkı sınırlenme ben sadece buyuk ksa ve yumusak koltugu ıcın dedım honda ama fıyat konusu nedır bılemem ??

Motosikleti
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abım sen ole dıyorsan ole olsun kızma ya ama ben honda neden dedım sole dedım kasası uzun ve genıs oldugun ıcın sınırlenme ya abım benım
    senden her eve lazım

senden her eve lazım
    Tabı abısı yıne kardesını kıramadı hehe )))) kıramaz benı kımse demı ))

Motosikleti
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tmm abım sen yeterkı sınırlenme ben sadece buyuk ksa ve yumusak koltugu ıcın dedım honda ama fıyat konusu nedır bılemem ??
    ya olurmu yaa cbf le ybr kıyaslıyolar ula biri 150cc biri 125cc ayıp be
    bari cbr 125 le ybr kıyaslayında cbr diyelim mantıklı olsun...

ya olurmu yaa cbf le ybr kıyaslıyolar ula biri 150cc biri 125cc ayıp be
    bari cbr 125 le ybr kıyaslayında cbr diyelim mantıklı olsun...
    HEHE abı bende o zmn ybr deım cunku cbr125 hem kucuk racınge cok benzemıo bıde cok yakıor onun ıcın ybr o zmnda ))) kızcan ama ) cnm abım sana pm attım ama bakmadın yıne galıba ?

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    şimdi böyle bir başlıkta herkes birşeyler söyler, bu gayet doğal. ben de kendi izlenimlerimi aktaracağım;

150 cc olmasının 125 cc olmasına artısı neredeyse yok. kimse 150 cc den mucize beklemesin. gelelim doğru konuşmaya; körüne markacı olanlar "honda hayat onda" filan yaza dursun, bence yorumları hiç motosikleti olmayıp ileri geri konuşanlardan ya da motosiklete yeni başlayanlardan dinlemeyin.

markacılardan bahsedersek 20 senelik hondacılar bile YBR nin sağlamlığını, kalitesini ve üstünlüğünü gayet doğal bir şekilde kabul etmekteler ve bunu dile getirmekteler.

YBR ye cc ve görünüş farkı ile rakip olmaya çalışan hondanın bu modeli tam bir hayal kırıklığıdır.

bence bunu burada tartışmayın, yabancı dili olan yabancı sitelerden izlesin olayı. iş sidik yarışına döner. yok o marka yok bu marka diye...

YBR kesinlikle tahtadır ve bunu hakettiği için oradadır.

2008 sonu ve 2009 başında enjeksiyonlu modelini Türkiye yollarında görürüz inşallah.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    HONDA BEAT&Honda CBF 250
    kimsenin zevki tartısılmaz birisi cbf beyenir birisi ybr'yi beyenir kim ne almak isterse onu alır.

Motosikleti
    Dabanvay 125cc
    Merhaba arkadaşlar avatar resmimdende gördüğünüz gibi bende bir motosiklet tutkunuyum diyebilirim ama hayallerine geç başlayabilen bi tutkun.. oncelikle 50 lik bi scooter sonra 150 lik çin malı bi scooter derken şimdi artık normal motosiklete geçmeye karar verdim derken CBF 150 mi YBR 125 mi düşünceleriyle bunalan 1 aydır karar veremeyen biri oldum. İki makinayıda kullanan arkadaşlarım var Ama önceliklede şunu Söyliyeyim teşbihte kusur aranmaz "Kargaya Yawrusu Şahin gözükürmüş." kimse benim malım kötü demiyor çünkü malum yigitlik..
    Ben YBR 125 de karar kıldım ve kendi kriterlerimce madde madde sıralıyayım.

1) Honda CBF150 aksesuar olarak çok zengin ve güzel bir duruş sergiliyor sizi cezbediyor ... amaa kalitesiz plastik aksamdaki çatırtılar sizi rahatsız ediyor. yamahada böyle bir şikayet yok..

2) Honda CBF150 jikle kısmı gördüğüm kadarıyla problemli jikleyi %50 den fazla açtığınızda ilk çalışmada motoru boğuyor. ve ayarını pek tutdurabilen servis yok en azından bizim ikamet etdiğimiz ege bölgesinde.

3) Honda CBF150 de müthiş far sorunu yaşanıyor özellikle rolanti biraz düşük ise ortalık karanlık oluyor sebebi far sisteminin direk motorun çalışması ile bağlantılı olması. çok bocalarsınız söyliyeyim.

4) Honda Servisi diğeryamaha servislerine göre daha az ve bu sebeple kartel leşme fiyat konusunda tekelleşme var.

5) Honda CBF150 Liste FİYATI 3.640.- YTL Nakit. (En az 4 bayi ile görüşüldü.) 3 adet alınması takdirinde yaptığımız pazarlık sonucu yapılan indirim Peşin alınırsa %4 k.kartı komisyon bedeli indirimi.

6)YAMAHA YBR 125 Liste FİYATI 3.449 YTL Nakit Piyasada yaptığımız araştırmada aldığımız 3.250 kredi kartına tek slip 3.100 YTL Nakit 3.600 ytl de 12 taksit fiyatıdır.

7) Honda da devir saati yok Yamahada Mevcut.

8) En büyük Ayırıcı noktayı açıklıyorum. Bana göre Olmazsa Olmaz İlk Çalıştırma için ayakla marş Honda da yok arkadaşlar düşünün akünüzün oldu ya amperi düştü.... bittiğiniz nokta o nokta.

Ama 150 cc lik ve 125 cc lik bi motosikletin hız performansını karşılaştırmayın mutlaka ki 150 lik bi makina daha iyi ama kullanışlılık ve dayanıklık ömür isterseniz. Yamaha bana daha yakın geldi.

Hangi motor olursa olsun yolunuz açık olsun .
    Saygılarımla
    ::sigara:: 35 NAC 79 ::tutkuy::
    AL Bİ YBR, BİN GEBERE GEBERE :cat:

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    ybr sahipleri çok yorum yazmış ybr baskın görünmüş biraz dengeleyelim...
    şu ybrnin naylon lastiklerinden başlayalımmı işe neyse hadi neyse bişey demiyorum almak iteyen istediğini alsın...cbf150 sahibi olarak ybr sahiplerinden malzeme ve dayanıkılıklık konusunda kesinlikle şanssız olabilirim(lastikler hariç) ama cüsse, tip ve duruş olarak cbf çok önde...farlarımdan şikayetçiyim direk aküye bağlı olmadığı iin sürekli yanmıyor hafif gaz açıkken yanmaya başlıyor...ama aküyü de yemiyor...cbf 2. elde daha az zarar ettirir her yer ybr dolu 2 liraya ybr alınıyo...

Motosikleti
    -
    Cbf 150

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş lastik dediğin neki 100 bilemedin 120ytl bu bir kusur değil ybr 125 e oyka cbf nin tasarımı değişik kişiden kişiye göre değişir tabi ama pek göze hitap etmiyor ben kullanmadım. ama makineyi kullansam ayrıca fikirlerim olurdu. ama yinede hic yoktan iyidir honda yapmış ve o ebat ta bir makineyi 3.800ytl ve veriyor değerini de bilmek lazım. biz tüketiciler olarak. yani sonucta mal iyi ama ybr bence daha asil duruyor.
    103 hp

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    yamaha ybr 125 25 30 karater

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)