Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

YAMAHA YBR 125 mi? HONDA CBF 150 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    arkadaşlar görüyorumki hala yrb nin cbf 150 den üstün olduğunu söyleyen insanlar var.Binmeden böyle birşeyi nasıl söylüyorsunuz? İkisinide kullanmış arkadaşlar Cbfnin daha üstün olduğunu burda söylediler topiklerdede yazıldı.Daha neyin iyiliğinden bahsediyorsunuz anlamadım.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ustunluk kavramı zevk ve renk meselesı gıbıdır erdocum yanı kısılerın kendı kararına kalır. cbf yı kotulemıyoruz eksıklıklerını soyluyoruz ybr nın de lastık sorunu var mesela bunuda hep soledım 100 ytl pahalı yap adam gıbı lastık koysun dıye cok sacma mesela.ybr 125 alan lastıkcıde alıyor solugu yıne aynı parayı verıyor ybr 250 zaten fıyat olarak uctu yanı yamahanında yanlıslarını soyluyoruz dıger topıclerde ama sen devır saatını koymuyorsan gazı bırakınca far mum ısıgı gıbı kalıyosa bunlarda cbf 150 nın ayıplarıdır.

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar görüyorumki hala yrb nin cbf 150 den üstün olduğunu söyleyen insanlar var.Binmeden böyle birşeyi nasıl söylüyorsunuz? İkisinide kullanmış arkadaşlar Cbfnin daha üstün olduğunu burda söylediler topiklerdede yazıldı.Daha neyin iyiliğinden bahsediyorsunuz anlamadım.
    üstünlükten kastınız kullanımda ve çekişte ise size şunu demek gerekiyor:
    bu konu ybr125 ile cbf150 nin mukayese edildiği bir konu.herkes gördüğünü ortaya koyacak.bunun en öenmli kriteri fiyat performansdır(pahalı model tartışsaydık zaten parası çok olan alırdı,üçü beşi aramazdık.ben ne diyorum 700 ytl fark var(asgari ücret 450 ytl ve o parayla bir aile geçiniyor.).eder mi ???
    bakın benim açtığım ve çok ilgi gören diğer başlığımda(konuyu buraya taşımıyorum yanlış anlamayın)ucuz ve kalitesiz çin mallarını gündeme getirdim.görüyorum ki bazı markalar bazı modellerinde çok farklı yöntemler ile kar marjını arttırmak için işçilikten kısabiliyor.
    sonuçta iki model de ucuz sınıfın kaliteli marka örnekleri.
    -----------------
    -----------------
    bu arada sahi hiç kimse gündeme getirmemiş ybr de yok cbf i bilmiyorum:
    100 gramlık bir demir parçası olan yan ayak sanki maliyet mi de,ayrıca taktırtılıyor.ki motorun olmazsa olmaz parçası.standart ta bulunmak zorunda.yani aksesuar değil.2 dk duracan 25 ytl vermezsen motor yere düşecek.ayıp be....aslında bir adam bulsak ona 25 lira versek motoru bir ay tutar bee.....
    nedir ya bir parça çelik.motora 1 ytl ye bile maliyet koymaz.

Tabikide Ybr125 , cbf150 parçaları 5 para etmez

enginkadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR Kırmızı
    bence yanlıs karsılastırma biri 125cc dieri ise 150cc.ikiside coook farklı.birbirleri ile kıyaslanamaz iki ayrı motor.

:cat:ybr'nin artık devri bitti arkadaşlar artık cbf devri başladı. baksanıza honda cbf 150 çıkarınca yamaha hemen ybr 250 asıldı ve çıkardı.artık bu saatten sonra ybr 3.500ytl vermek akıl mantık işi değil.çünkü ybr nin fiyatı çok düşecek bana inanın.verdiğiniz paraya yazık.cbf 150 alın bence yinede sizler bilirsiniz arkadaşlar.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    yamahanın YBR 250 çıkarması kendi ürün listesinde ara motor olacak model olmamasındandır. aynı zamanda YBR 125 yerine 150 cc olarak getirilmesi gibi dedikodular var.
    aslında biri diğerinden pek farklı olmayan markalar olsada dış görünüm açısından CBF daha öne çıkıyor. olay sınıfının özelliği olan bir noktadan diğer noktaya ulaşım ve fiyat olarak bakıldığında ise YBR 125 biraz daha öne çıkıyor. CBF 150 de görünüm olarak yuvarlak far ve yuvarlak gösterge paneli olsa görünüş olarak biraz daha klasik naked tipi yakalanmış olurdu. fakat her CBF karşılaştırmasında hatırlatmayı bir borç bildiğim özellik ise DEVİR GÖSTERGESİ YOK bu sportif kullanım için gerekli bir özellik aynı zamanda motoru kullanırken daha keyif almayı sağlayan bir özellik. yurtdışında unicorn modelinde olan özelliklerin kırpılması ve Türkiye de ki alıcıların hala 1960 lı yıllardaki yerli otomobil üreticileri( satıcıları) mantığı ile satılmasını hiç de iyi gözle görmüyorum. şurdan şunu kısalım burdan bunu ile kırpılmış modeli son model olarak çıkarılması iyi bir şey değil. olaya birde bu noktadan bakmak gerekir.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    HONDA 600 RR
    tabiki honda cbf 150 ybr de kaliteli

ama benim tek motorum honda cbr 600 RR

tuğrul haangi marka motor var sende

Motosikleti
    @burak17 kişisel bilgilerimin altında hangi motor olduğu yazıyor
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim bi 125 lik motorla 150 lik motor kıyaslanmaz bu sadece saçmalıktır. Ama eğer kıyaslanıyorsada bu 125 lik motorun büyüklüğünü gösterir.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

Motosikleti
    kıyaslanır ikiside aynı amaca hizmet ederler
    ikiside aynı fiyat aralığındadır

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Acaba 2008 de YBR'de bi değişiklik olur mu? Tipinde-teknolojisinde?

bence cbf 150 al derim 150cc lik motor ve 5 süboplu olduhu için titreme olayı diğe bişey kalmamış ybr de az da olsa titreme olayı var.

Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    Arkadaşım ben ikisinide kullanma fırsatım oldu şiddetle cbf 150 derim titreşim olayı hiç yok ve gaza hemen tepki veren bi makine çabuk hızlanıyor görünüm olarak daha estetik...ybr ile arasındaki fiyat farkı 150 ytl sanırım ben cbf 150 derim ama...

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    evet hem yamaha nın servislerine gitmeye insan sıkılıyor, özellikle sultanbeylideki yamaha yetkili servisine sakın gitmeyin, adamın yüzüne karşı çok pis küfür ediyorlar, aşırı kazıkçı ve ilgisiz.. istediğiniz bir şey oluyor doğru dürüst yapmıyorlar. adam lastiği değişiyor ve milin vidasını sıkmadan beni gönderiyor, yolda anlıyorumki civata hiç sıkılmamış ve düşmek üzere.
    bişey soruyorsunuz sorduğunuza cevap alamadığınız gibi 1000 pişman ediyorlar. alay ediyorlar hatta. kaç kere şikayet ettiler değişen bişey yok. hatta sizi kovabiliyorlar.

honda da ise saygı var, müşteri memnuniyeti ilkesi var ve sorduğunuz sorunun mutlaka doğru dürüst bir cevabı var.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Sacrosanct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim bi 125 lik motorla 150 lik motor kıyaslanmaz bu sadece saçmalıktır. Ama eğer kıyaslanıyorsada bu 125 lik motorun büyüklüğünü gösterir.
    jetpa modenas ı getirdiğinde bende almıştım o zamanlar titan - modenas kıyaslaması yapılırdı ama ikisi yenişemezdi

modenas 110 cc honda 125 idi gerçekten de kapışmaya kalksanız yenişemiyorlardı modenasın artısı az yakması ıdı titanın ıse yedek parça bolluğu

modenas kayboldu gitti o kadar da sağlam bir motordu haketmedi bunu

sanırım ybr de aynı şeyi yaşayacak

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jetpa modenas ı getirdiğinde bende almıştım o zamanlar titan - modenas kıyaslaması yapılırdı ama ikisi yenişemezdi

modenas 110 cc honda 125 idi gerçekten de kapışmaya kalksanız yenişemiyorlardı modenasın artısı az yakması ıdı titanın ıse yedek parça bolluğu

modenas kayboldu gitti o kadar da sağlam bir motordu haketmedi bunu

sanırım ybr de aynı şeyi yaşayacak
    Modenas son krıss 1 yarıotomatik modelleriyle prestij kaybetti...nerde o eski modenas kalitesi dedirtti...almayı düşünüyordum bir zamanlar...

ybr nin aynı şeyi yaşaması biraz fantastik bir yaklaşım...ybr efsane oldu artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    PIAGGİO X 250 EVO
    arkadaşlar yeni ybrlerde madein prc yazıyor bilgisi olan varmı.sadece isminemi bu para.
    memleketini en çok seven , işini en iyi yapandır.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    ikiside aynı aslında ama cbf 150 biraz daha az yakıyor yedek parçasını bilmem ama

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    125 lik bir motor ile 150'lik bir motor güç ve performans olarak karşılaştırılmaz.Karşılaştırmaya gerek de yok zaten.Biri 125 CC, diğeri 150 CC.Bunun nesini kıyaslayacaksınız?Durum ortada zaten.Haa derseniz bunun haricindeki durumlarda karşılaştırma olurmu?O zaman olur.Malzele kalitesi, dayanıklılık,konfor, kullanışlılık ve bunları hangi fiyata sunduğu karşılaştırılır.Ben YBR'yi aldığımda CBF yeni çıkmıştı.Hangisini alayım diye epey inceledim ve tercihimi YBR'den yana yaptım.Sebepleri şunlar:YBR'nin servisi neredeyse Türkiye'deki tüm ilçelerde bile mevcut.Honda'nın bu kadar yaygın değil malesef.YBR hem daha ucuz, hem de çok daha cazip taksitlerde satılıyor.Ben peşin fiyatına 19 ay taksitle almıştım.YBR'nin zinciri asla gevşemez, ayar gerektirmez.Ben şu anda 21.000 km'deyim.Hiç bir sorunum olmadı.YBR'de devir göstergesi var.Honda'da yok.Oysa yurt dışında satılan CBF'lerde var.Honda ayıp etmiş.YBR'de ayakla çalıştırma mevcut.CBF'te yok.Oysa küçük hacimli böyle bir motora konulmalıydı.CBF'in aydınlatma sistemi de YBR'ye göre çok zayıf.CBF'in malzeme kalitesi de YBR'ye göre daha zayıf.CBF'in ön farının gidonda olmaması da benim hoşuma gitmedi.Bazen insan durduğu zaman da gidonu sağa sola çevirip önünü görebilmeli.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)