Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Türkiye de faliyet gösteren fransız markalarını bilen var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    gandhinin "sivil itaatsizliği" hristiyanlığın "sana vurana öbür yanağını dön" öğretisine benzer
    halbu ki doğu kültüründe "kısasa kısas" vardır
    işte bu zihniyet haçlı zihniyetinin hiç işine gelmemiştir
    gandhi, ingilizlerin pek işine yarayan bir öğretiyi benimsemiş ve halkına bunu öğretmiştir (!)

bu dünyada asalakların varlığı neye bağlıdır?

cevabını bulduğunuzda devam ederiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahatma Gandhi'yi de batılı yaptın ya... Oha be birader, ilkokul çocukları bilir yahu. Bu nasıl bir kültür kara deliğidir ki seni yutmuş? Lütfen konuşacaksan, kendini bu kadar komik duruma düşürmemeye gayret et bari çünkü aslında gülmüyorum, ciddi ciddi acayip bir çaresizlik hissediyorum.

ingilizlerin emrinde Osmanlı'ya karşı savaşması için hindistanda asker alma dairesi gibi çalışmış bir adamın barış ve şiddet içermeyen öğretilerini mi savunuyorsunuz.aslında bu durum içinde bulunduğunuz çaresizliği açıklıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şurada şu sözleri yazıyor olmanız atalarınızın işlediği cinayetler sayesinedir bunu unutmayın

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Tiger & Ekrem;

He...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Ducati 797
    ne olursa olsun özünü unutmayacaksın
    hatasıyla sevabıyla sahip çıkacaksın kendi değerlerine
    hatayı hata, marifeti marifet bileceksin

senin içindenmiş gibi görünüp ceddine laf atanı da ayırt edeceksin
    bileceksin ki ciğeri beş para etmezin şerefini senin ceddinin şerefinden üstün gösteren senden değildir

yaaa...
    işte böyle BBelt

sevabıyla günahıyla tarihin en şerefli milletinin torunuyum
    bunu kendime marifet saymam, ama benim değerimdir
    yereceksem de ben yererim
    kimin ne haddine!

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne olursa olsun özünü unutmayacaksın
    hatasıyla sevabıyla sahip çıkacaksın kendi değerlerine
    hatayı hata, marifeti marifet bileceksin

senin içindenmiş gibi görünüp ceddine laf atanı da ayırt edeceksin
    bileceksin ki ciğeri beş para etmezin şerefini senin ceddinin şerefinden üstün gösteren senden değildir

yaaa...
    işte böyle BBelt

sevabıyla günahıyla tarihin en şerefli milletinin torunuyum
    bunu kendime marifet saymam, ama benim değerimdir
    yereceksem de ben yererim
    kimin ne haddine!
    Bu kadar nefret durduk yerde birikmez insanda... Kim ne yaptı sana kardeşim?
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Konuyu açan arkadaş bir daha yorum yapmamış.sorusunun cevabını fazlasıyla almıştır sanırım belki de konuyu açtığına pişman olmuştur. Fransız markalarından konu nerelere gelmiş yav Ghandi'nin fotoğrafı bile var üzmeyin birbirinizi arkadaşlar.Kim Türk kim değil kimin haddine? Niye hepimiz öncelikle insanız diyemiyoruz? Esas sorun burada galiba

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    kim soktu bu soysuzları güzelim yurduma

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar nefret durduk yerde birikmez insanda... Kim ne yaptı sana kardeşim?
    burnumuzun dibinde bir sürü insanlık ayıbı oluyor
    ve sen bana neden bu kadar nefret duyuyorsun diyorsun
    "bazı şeyleri gördüğümde insanlığımdan utanıyorum" diyen sen değil miydin öteki konuda? başka biri miydin onları yazarken?
    üzüntüyü nefreti haber bültenlerinin sonunda bir kenara mı atıyorsunuz?
    yoksa gördüklerimiz bir sinema filmi bir hayalden mi ibaret?

"bunlar haçlıdır, 1000 yıldır haçlı zihniyetiyle coğrafyamızı kan gölüne çevirdiler" dediğimizde daha kuvvetli bir antiteziniz vardı da o yüzden mi kaale almadınız sözlerimizi?
    söyleyin biz de bilelim, heba oluyoruz burda

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ah ulan şu kendi fikirlerimizi biribirimize kabul ettirme çabası olmasa varya..
    Herşey çok daha güzel olacakta işte..
    Nerde bizde o egosu gelişmemiş zihniyet.

Biz kendi kendimizi çok güzel yerle yeksan ediyoruz.
    Düşmana felan gerek yok.

---------- Post added at 15:25 ---------- Previous post was at 14:24 ----------

Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ingilizlerin emrinde Osmanlı'ya karşı savaşması için hindistanda asker alma dairesi gibi çalışmış bir adamın barış ve şiddet içermeyen öğretilerini mi savunuyorsunuz.aslında bu durum içinde bulunduğunuz çaresizliği açıklıyor.
    Sana bunu kim söyledi?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burnumuzun dibinde bir sürü insanlık ayıbı oluyor
    ve sen bana neden bu kadar nefret duyuyorsun diyorsun
    "bazı şeyleri gördüğümde insanlığımdan utanıyorum" diyen sen değil miydin öteki konuda? başka biri miydin onları yazarken?
    üzüntüyü nefreti haber bültenlerinin sonunda bir kenara mı atıyorsunuz?
    yoksa gördüklerimiz bir sinema filmi bir hayalden mi ibaret?

"bunlar haçlıdır, 1000 yıldır haçlı zihniyetiyle coğrafyamızı kan gölüne çevirdiler" dediğimizde daha kuvvetli bir antiteziniz vardı da o yüzden mi kaale almadınız sözlerimizi?
    söyleyin biz de bilelim, heba oluyoruz burda
    Cok merak ettim ne mezunusun?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana bunu kim söyledi?
    hemen ayrıntılı bilgisini vereyim
    Mahatma Gandhi (1869 - 1948)

1869 yılında doğdu. "Şiddet göstermeme, inancımın birinci maddesidir. Aynı zamanda o, benim itikatımın da son maddesidir." diyen Hintli pasifist siyasetçi ve düşünce adamı Gandhi, İngiliz sömürgeciliğine karşı Hint milli hareketinin, 1919-1948 yılları arasındaki en önemli lideriydi. 1869’da Porbandar’da Vaşiya Kastı'ndan bir ailenin oğlu olarak doğan Mohondas Karamçand Mahatma (Ulu Ruh) Gandhi, 1888-91 yılları arasında Londra’da hukuk öğrenimi gördükten sonra, iki yıl Bombay ve Rackot Kentlerinde avukatlık yaptı. 1893-1914 yılları arasında Güney Afrika’da da avukat olarak çalıştı. Burada ırkçı Apartheid rejiminin ırk ayrımı politikalarına maruz kalan Hintli göçmen işçilerin haklarının savunucusu durumuna yükseldi. Gandhi’nin Güney Afrika’da geçirdiği yıllarda oluşturduğu ideolojisinin temellerini, şiddet karşıtlığı, sivil itaatsizlik, pasifizm, uzlaşmacılık, çilecilik, Asya milliyetçiliği, Hinduizm akımının dinsel mistik öğeleri, dinlere saygı ve teknoloji karşıtlığı oluşturur. Tam 21 yıl sonra, 9 Ocak 1915’te, ülkesi Hindistan’a dönen Gandhi’yi karşılamaya gelen onbinlerce Hintli, onun artık Hindistan için milli bir simge haline geldiğinin de bir kanıtıdır. Hindistan’da olduğu yıllar boyunca İngiliz emperyalizmine karşı pasif ve uzlaşmacı bir çizgi izleyen Gandhi, gerçekleşen birçok yığınsal milli bağımsızlıkçı ve emekçi eylemlerinden doğan kurtuluş fikrini, olgun bir fikir olarak görmedi. Avrupa ürünlerini boykot, sivil itaatsizlik gibi eylemler gerçekleştiren Gandhi, ayaklanmaya ve ulusal kurtuluş için savaşa karşı oldu. Birinci Dünya Savaşı’nda İngilizler için asker toplamak en büyük hatalarından biri olmuştur. 30 Ocak 1948’de radikal-milliyetçi bir Hintli tarafından gerçekleştirilen bir suikastle öldürdü.

varmıdır bilgilendirmede bir yanlışlık.kaynak:http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=386

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hayati ingilizlerle mucadele ile gecen hatta ingilizler tarafindan hapse tikilan adamdan bahsediyorsunuz.
    Ha diyelimki dogrudur ve ingilizlere asker toplamistir bu hic garip bisey degildir.
    O sirada osmanli padisahi ne yapiyordu biliyormusunuz?
    Kendi askerinin elindeki silahlari topluyor orduyu dagitiyordu.
    Hani gandhi ulkesini savunmak icin ugras verirken bizimkiler vatani satmak icin ugrasmis.
    O yuzden desmeyelim eski defterleri.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayati ingilizlerle mucadele ile gecen hatta ingilizler tarafindan hapse tikilan adamdan bahsediyorsunuz.
    Ha diyelimki dogrudur ve ingilizlere asker toplamistir bu hic garip bisey degildir.
    O sirada osmanli padisahi ne yapiyordu biliyormusunuz?
    Kendi askerinin elindeki silahlari topluyor orduyu dagitiyordu.
    Hani gandhi ulkesini savunmak icin ugras verirken bizimkiler vatani satmak icin ugrasmis.
    O yuzden desmeyelim eski defterleri.
    öncelikle şunu söyleyeyim. forumda genel anlamda mesajlarını ilgiyle takip ettiğim ve birçok noktada da hak verdiğim şahıslardan birisisiniz. Lakin şu yazdığınızı çok garipsedim doğrusu. Sebebine gelince. Ben neden bahsediyorum, siz antitez olarak ne söylüyorsunuz. benim yukarıda bahsettiğim mesajların herhangi bir yerinde Osmanlı Devleti 1. dünya savaşına girerken her şey yerli yerinde, halk ferah içinde gibi bir anlam mı çıkardınız. Bir başkasının yaptığı bir yanlışlıktan bahsederken ki bazı arkadaşların beyanına göre dünya tatlısı bu şahsın, pekte tatlı olmadığını söylediğimde, siz bana benim tarihimde ki yapılan yanlışlıklardan bahsedip bunları ön plana çıkartıyorsunuz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ekremz
    canim kardesim bir onceki mesajini benmi yazdim.
    Hani kendi yazdigini unutmasan daha iyi anlasacagiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    hemen ayrıntılı bilgisini vereyim
    Mahatma Gandhi (1869 - 1948)

1869 yılında doğdu. "Şiddet göstermeme, inancımın birinci maddesidir. Aynı zamanda o, benim itikatımın da son maddesidir." diyen Hintli pasifist siyasetçi ve düşünce adamı Gandhi, İngiliz sömürgeciliğine karşı Hint milli hareketinin, 1919-1948 yılları arasındaki en önemli lideriydi. 1869’da Porbandar’da Vaşiya Kastı'ndan bir ailenin oğlu olarak doğan Mohondas Karamçand Mahatma (Ulu Ruh) Gandhi, 1888-91 yılları arasında Londra’da hukuk öğrenimi gördükten sonra, iki yıl Bombay ve Rackot Kentlerinde avukatlık yaptı. 1893-1914 yılları arasında Güney Afrika’da da avukat olarak çalıştı. Burada ırkçı Apartheid rejiminin ırk ayrımı politikalarına maruz kalan Hintli göçmen işçilerin haklarının savunucusu durumuna yükseldi. Gandhi’nin Güney Afrika’da geçirdiği yıllarda oluşturduğu ideolojisinin temellerini, şiddet karşıtlığı, sivil itaatsizlik, pasifizm, uzlaşmacılık, çilecilik, Asya milliyetçiliği, Hinduizm akımının dinsel mistik öğeleri, dinlere saygı ve teknoloji karşıtlığı oluşturur. Tam 21 yıl sonra, 9 Ocak 1915’te, ülkesi Hindistan’a dönen Gandhi’yi karşılamaya gelen onbinlerce Hintli, onun artık Hindistan için milli bir simge haline geldiğinin de bir kanıtıdır. Hindistan’da olduğu yıllar boyunca İngiliz emperyalizmine karşı pasif ve uzlaşmacı bir çizgi izleyen Gandhi, gerçekleşen birçok yığınsal milli bağımsızlıkçı ve emekçi eylemlerinden doğan kurtuluş fikrini, olgun bir fikir olarak görmedi. Avrupa ürünlerini boykot, sivil itaatsizlik gibi eylemler gerçekleştiren Gandhi, ayaklanmaya ve ulusal kurtuluş için savaşa karşı oldu. Birinci Dünya Savaşı’nda İngilizler için asker toplamak en büyük hatalarından biri olmuştur. 30 Ocak 1948’de radikal-milliyetçi bir Hintli tarafından gerçekleştirilen bir suikastle öldürdü.

varmıdır bilgilendirmede bir yanlışlık.kaynak:http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=386
    bu mudur bahsettiğin mesajım?

veyahut bu son yazdığım 2 mesaj bunlar. Bunların hiçbir yerinde Osmanlı Devleti' ni veyahut padişah vahdettini yada damat feriti övdüğüm bir bölüm varmı?

Suriye su an Türk menşeli ürünlere 30% Gumruk vergisi uyguluyor.
    Serbest ticaret anlaşmasını askıya aldı bir kaç hafta önce.
    Adamlar, Suriye devleti/hükumeti önce uyardı, sonra yaptı.

Bu ülkeyi yönettiğini idda edenler napiyor; sadece konuşuyor.
    İngilizce yazmaktan haz almam Türkçe konuşulan forumlarda ama aşağıdaki deyiş tam oturuyor söylemeden edemeyeceğim
    Talking is cheap.

Ödediğim vergileri ve bana hayatım boyunca geri gelmeyeceğini bildigim halde ve hatta o vergilerin ona buna yandaşa kaynak transferi olarak kullanıldığını bildigim halde, bu kadar ucuzlugu, bir Suriye devleti/hükumeti kadar olamayanları, ne bu ülke nede bunları kendi oyları ile basa getirenler hakediyor.
    Tam anlamiyle bir ihanet.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok merak ettim ne mezunusun?
    Bu tür konularda pek yorum yazmamaya çalışırım, sadece okur takip ederim.
    Ama zeda3000 kardeşimin bu sorusu büyük bir merak uyandırdı bende.

Bu tür konuları konuşabilmek, tartışabilmek, hakkında araştırıp okuyabilmek için ne mezunu olmak lazım?

Yada şöyle söyleyeyim, sadece okuma yazma öğrenmiş bir adam at gözlüğüyle bakmamak için farklı
    kaynaklardan ve farklı görüşlerden anlatılan makaleleri kitapları filan okuyup, farklı tarafların medyalarını
    takip ederek kendince objektif olmaya çalışıp kendi kültürüne ve düşüncesine en uygun olanı doğru kabul edip
    inandığı bu doğruyu kişilerle seviyeli bir şekilde tartışmaya çalıştığında ona ne diyeceğiz?

"Hadi git ulan daha ilk okul mezunu bile değilsin" mi?

Ne yapalım peki bu konuyu tartışmak için siyasi bilimler mi okuyalım?

Bu konuları öğreten bir üniversite fakültesi var mıdır?

Yoksa eğitim sistemimizin her bireyi her konuda deli gibi bilgiye sahip birer insan olarak yetiştirdiğine mi inanıyorsunuz?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    @Olcay Avşar
    zeda'nin cogumuzun dusunmeye ve yazmaya ehil olmadigi ve kopyala yapistir yaptigina dair endiseleri var.
    "yorgunum cok yorgun"

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Olcay Avşar
    zeda'nin cogumuzun dusunmeye ve yazmaya ehil olmadigi ve kopyala yapistir yaptigina dair endiseleri var.
    belki de dünyanın kendi etrafında döndüğünü de sanıyordur

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)