Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buda Vatandaştan Vekile Cevap.!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Ankara- MHP’li Türkkan, “Koparılan gürültüye bakınca milletvekili maaşıyla ilgili bir şeyler yazmak farz oldu” diyerek twitter hesabından yaptığı harcamalarla ilgili takipçilerini bilgilendirdi. İşadamı olan Türkkan öncelikle milletvekili maaşını Kocaeli Valiliği vasıtasıyla öğrencilere burs olarak dağıttığını, geçimini de şirketinden hesabına yatırılan para ile sağladığını belirterek harcamalarını şöyle listeledi:

-Ankara'da lüks olmayan möbleli bir konuta 2 bin 500 TL kira ödüyorum.
    -(Normal bir devlet memuru 500-1000 lira kirayla oturuyor, sende oturabilirsin)

-Yönetim gideri, sıcak su, elektrik, ısınma bedeli olarak 714 TL ödemişim.
    -(Hep millete tasarruf yaptırmayın, Birazda kendiniz sıkın enerji harcamalarınızı)

-Bir aracım var Ankara'da kullanıyorum. Gecen ay 400 TL yakıt bedeli ödemişim.
    -(İşe gidiş gelişinde toplu taşıma kullan. Vatandaşa her defasında olmadık tasarruf yöntemleri öneriyorsunuz ya)

-Benim telefonumu Meclis ödüyor. Ancak danışmanların ve sekreterimin telefonu maaşımdan kesiliyor. O da gecen ay 530 TL imiş.
    -(Senin danışmanının faturasını ben neden ödeyeceğim.çok ki masraflı oluyorsa şahıslara danışacağına millete danış. hem bu bedava! )

-Gecen ay seçim bölgem dahil olmak üzere, davet edildiğim illere yaptığım seyahatlerde uçak bileti olarak 2 bin 246 TL ödemişim.
    -(Resmi görevlendirildiğiniz her gezide harcırah alıyorsunuz, özel gezilerinide bi zahmet kendi cebinden karşıla)

-Ankara'ya seçim bölgemden ve sivil toplum kuruluşlarından gelen konukları ağırlama, konaklama ve bir de onların yol paralarına 2 bin 600 TL ödemişim.
    -(milleti misafir ağırla diye seçilmedin, temsil edesin diye o mevkidesin)

-Ben aldığım bir karar gereği düğünlere katılmıyorum. Seçim bölgemdeki düğün ve cenazelere davet edildiğim etkinliklere çelenk gönderiyorum. Bir TEV çelengi 50 TL, gecen ayki TEV faturamız 1350 TL gelmiş.
    -(düğünlere çok ki meraklısın çelenk değilde 1 adet gül gönder. tanesi 5 lira)

-Hergün takım elbise giymem gerek. Temizleyiciye gecen ay 400 TL ödemişim.
    -(memurun eşi kendisi yıkıyor da sen neden kuru temizlemeciye veriyorsun.çamaşır makinanız yokmu evinizde)

Millete hesap önerirken simit ve çay üzerinden hesap önermesini biliyorsunuz.!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ankaralıyım ve 2500 lira kirası olan lüks olmayan bi konut yok...Ben de her gün takım elbise giyiyorum ve 400 lira kuru temizleme masrafı versem batarım...

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara- MHP’li Türkkan, “Koparılan gürültüye bakınca milletvekili maaşıyla ilgili bir şeyler yazmak farz oldu” diyerek twitter hesabından yaptığı harcamalarla ilgili takipçilerini bilgilendirdi. İşadamı olan Türkkan öncelikle milletvekili maaşını Kocaeli Valiliği vasıtasıyla öğrencilere burs olarak dağıttığını, geçimini de şirketinden hesabına yatırılan para ile sağladığını belirterek harcamalarını şöyle listeledi:

-Ankara'da lüks olmayan möbleli bir konuta 2 bin 500 TL kira ödüyorum.
    -(Normal bir devlet memuru 500-1000 lira kirayla oturuyor, sende oturabilirsin)

-Yönetim gideri, sıcak su, elektrik, ısınma bedeli olarak 714 TL ödemişim.
    -(Hep millete tasarruf yaptırmayın, Birazda kendiniz sıkın enerji harcamalarınızı)

-Bir aracım var Ankara'da kullanıyorum. Gecen ay 400 TL yakıt bedeli ödemişim.
    -(İşe gidiş gelişinde toplu taşıma kullan. Vatandaşa her defasında olmadık tasarruf yöntemleri öneriyorsunuz ya)

-Benim telefonumu Meclis ödüyor. Ancak danışmanların ve sekreterimin telefonu maaşımdan kesiliyor. O da gecen ay 530 TL imiş.
    -(Senin danışmanının faturasını ben neden ödeyeceğim.çok ki masraflı oluyorsa şahıslara danışacağına millete danış. hem bu bedava! )

-Gecen ay seçim bölgem dahil olmak üzere, davet edildiğim illere yaptığım seyahatlerde uçak bileti olarak 2 bin 246 TL ödemişim.
    -(Resmi görevlendirildiğiniz her gezide harcırah alıyorsunuz, özel gezilerinide bi zahmet kendi cebinden karşıla)

-Ankara'ya seçim bölgemden ve sivil toplum kuruluşlarından gelen konukları ağırlama, konaklama ve bir de onların yol paralarına 2 bin 600 TL ödemişim.
    -(milleti misafir ağırla diye seçilmedin, temsil edesin diye o mevkidesin)

-Ben aldığım bir karar gereği düğünlere katılmıyorum. Seçim bölgemdeki düğün ve cenazelere davet edildiğim etkinliklere çelenk gönderiyorum. Bir TEV çelengi 50 TL, gecen ayki TEV faturamız 1350 TL gelmiş.
    -(düğünlere çok ki meraklısın çelenk değilde 1 adet gül gönder. tanesi 5 lira)

-Hergün takım elbise giymem gerek. Temizleyiciye gecen ay 400 TL ödemişim.
    -(memurun eşi kendisi yıkıyor da sen neden kuru temizlemeciye veriyorsun.çamaşır makinanız yokmu evinizde)

bu cevabı twitter'da veren vatandaşı tebrik ederim, üstüne birçok şey eklenebilir bile. gerçi nekadar çok eklesende bunlar anlamamazlıktan gelir.
    dayanamaycağım bende söyleyeyim: illa bukadar har vurup harman savurmaya gerek yok sayın vekilim; maaşın 10.000tl olsa buseferde ona göre savuracaksın; savurursan yetmez tabi 10binde yetmez 20binde. sizin hesabınıza göre asgari ücretle geçinebilenler var ise demekki sende bu maaşla geçinebilirsin.

bir cevapta taaa 1923 senesinden ATATÜRK'ten gelsin:
    (1923) - Paşam vekil maaşlarını düzenleyeceğiz ne kadar verelim? Mustafa Kemal ATATÜRK: ''Öğretmen maaşlarini geçmesin'' !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    twitter kullanmıyorum.karşılıkları ben yazdım facebooktan yayımladım. ama twitter kullanıcılarından birisi yazıyı vekil hazretlerine bir okutabilir ise kendisine şükranlarımı sunarım.

Motosikleti
    crf250 L
    twitter kullanmıyorum.karşılıkları ben yazdım facebooktan yayımladım. ama twitter kullanıcılarından birisi yazıyı vekil hazretlerine bir okutabilir ise kendisine şükranlarımı sunarım.
    eline sağlık kardeşim bende kullanmıyorum, kullanan arkadaşlar bir el atarlar artık

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Maaşını öğrencilere burs olarak veriyorsa kendisini canı gönülden tebrik ediyorum fakat bu iyi niyet bile maaşlarına bu kadar zam yapmalarını açıklayamaz, haklı kılamaz.
    Millet açlık sınırının altında maaş alırken, bir dönem sonunda emekli olup dünya kadar maaş almak da ne demek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşını öğrencilere burs olarak veriyorsa kendisini canı gönülden tebrik ediyorum fakat bu iyi niyet bile maaşlarına bu kadar zam yapmalarını açıklayamaz, haklı kılamaz.
    Millet açlık sınırının altında maaş alırken, bir dönem sonunda emekli olup dünya kadar maaş almak da ne demek.
    günahını almayayım fakat bunlar eğer bizim vekillerimiz ise o burslar ya kendi çocuklarına yada yeğenlerinden birilerine veriliyordur.ihtiyaç sahiplerine verileceğini hiç sanmıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    okadar haklı sebepleri varsa neden gecenin bir yarısı birbaşka kararnameye ekleme yapıp öyle geçirme gereği duyuldu ??
    haa birde gözden kaçırılmaması gereken birşey daha var konuşulmuyor bu
    bütün partiler daha evvelden bu konuda bir şekilde anlaşmışlar yani danışıklı dövüş vatan millet sakarya diyenlerde aslında kendine çalışmakta,yani al birini vur ötekine

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700

Motosikleti
    crf250 L

Millet Fransa'ya gözünü dikerken çaktırmadan yapılan zam operasyonunda ilginç bir ayrıntı dikkat çekti.

Alelacele geceyarısı yapılan vekil zamlarıyla 3 eski TBMM başkanının maaşları aylık 23 bin liraya çıktı.
    Milletvekili maaşları ile emekli vekil aylıklarını arttıran geceyarısı operasyonu ile, üç eski Meclis başkanına piyango vurdu.
    AKP’li Bülent Arınç, Köksal Toptan ve Mehmet Ali Şahin, hem TBMM eski Başkanı hem de aktif milletvekili maaşı olarak 23 bin lira aylık alacak.

Milletvekili maaşları ile emekli vekil aylıklarını arttıran geceyarısı operasyonu ile, üç eski Meclis başkanına piyango vurdu.

TBMM Başkanlığı yapan ve emekli olan, halen de parlamentoda bulunan AKP’li Bülent Arınç, Köksal Toptan ve Mehmet Ali Şahin, hem TBMM Başkanı hem de aktif milletvekili maaşı olarak 23 bin lira aylık alacak. 2.7 milyon emekli intibak yasasını beklerken, milletvekillerine kıyak emeklilik düzenlemesi TBMM Genel Kurulu’nda 216 Ak Partili ve 1 CHP’li vekilin oyu ile yasalaştı. Emekli vekil maaşları 5 bin 600’den, 7 bin 750 liraya çıktı. Bu düzenlemeden yaklaşık 3 bin eski milletvekili yararlanacak. 3 bine yakın emekli vekili ilgilendiren düzenlemenin ek maliyeti ise yıllık 150 milyon TL’nin üzerinde hesaplanıyor. Emekli olup halen parlamentoda olan vekillerin maaşı da 19 bin lira oldu. Aktif milletvekili olup emekli maaşı da alan vekillerden 1950 liralık prim kesintisi de yapılmayacak. 2011’de milletvekili seçilerek TBMM’ye giren ancak milletvekili emekliliği hakkı olmayan 220 genç vekil de bu düzenlemeyle milletvekili emekliliğine hak kazandı.
    KAYNAK: http://www.habervitrini.com/3_vekili...ti-577737.html
    Evet ortada bir danışıklı dövüş var ama bu gene AKP danışıklı dövüşü, 216 Ak partili ve 1CHP vekil, rakamlar ortada.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Millete gelince 600-700 tl ile 1 ay geçinilebilir ama m.vekiline gelince 11bin tl ile geçinilemez.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İşte bukadar...
    #sürenadam

Motosikleti
    CBR250R
    Milletvekillerine küfür etmek suç olduğu için etmiyorum. (bkz:anladın sen onu)

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen o parayla hala geçinemiyorum oyum var buyum var harcamam var diyorsan asgari ücretli ne yapsın! Gözünü toprak doyursun böylelerinin!

öğrencilere burs veriyormuş peh! Madem öyle almasın millet vekilleri burs parası, doğrudan devlet öğrenciye versin bursu. Sen çıkıpda bak ben öğrenciye burs veriyorum diye reklam yapman için mi millet benzini zamlı alıp vergiyi çok ödüyor.!

Bunları duyanda açlıkdan nefesi kokuyor sanacak.! Biz burda kuruş kuruş litre litre benzin hesabı yaparken onlar orada 2.0lık mercedesle dolaşıyorlar üstelik vergi vurgu benzin ödemeden. Meclisin makam arabalarına yaptığı harcamalar neredeyse eğitim bütçesi kadar! Utanmaz arlanmaz pislik herifler boşuna demiyorum bu ülkenin sağı solu aynı diye tek niyetleri kendi ceplerini doldurmak diye ama anlayan kim....

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletvekillerine küfür etmek suç olduğu için etmiyorum. (bkz:anladın sen onu)
    ben de etmedim...

karamurat benim
    hayır ben...
    hayır benim...

karamuratın filimlerindeki gavur kızı bile kimilerinden asil....
    hiç değilse bile bile....

karamurat benim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    çok güzel bir yazı olmuş. Elinize sağlık. facebookta alıntı yaptım.
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)