Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

merak ediyorum mantıklı açıklaması varmı????

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arkadaşlar.cahilliğime verin ama trafikte kasksız dolaşmanın neden cezası var??

eğer kasksız dolaşırsam kaza riskim daha mı fazladır?(bazı zamanlarda kask daha beter kör sağır edebiliyor.görüş açısı ses duyamama sorunu buhar v.s..)
    eğer kasksız dolaşır ve kaza yaparsam başkalarına zararmı veririm(kaskla dolaşıp kaza yapan başkalarına zarar vermezmi??)
    eğer kasksız dolaşıp kaza yaparak düşüp öldüysem(Allah korusun ) bundan kime ne? kimi ilgilendirir?
    eğer adam canını düşünmüyorsa ben mi düşüneceğim?bana ne??
    eğer beni korumak, ölmemi istemedikleri için kasksız dolaşana ceza yazılıyorsa düz mantıkla sigara, içki içene daha beter cezalar yazılması gerekmezmi ki kasksız adam kendine bunlar başkalarına da zarar verir..
    bu durumda uyuşturucu madde kullananın direk hapse atılması gerekmezmi??

bu ve benzeri sorular çoğaltılabilir.bazı arkadaşlar da kendi sorularını eklesinler.dediğim gibi 20 senedir motor denen icada binen CAHİL biri olarak bu cezanın neden verildiğini öğrenene kadar!!! konuyu güncel tutmaya kararlıyım.cevap yazan arkadaşların da yazdıklarımı iyice anlayarak yazmalarını polemiğe girmemelerini gerçekten mantıklı ,gerçekçi cevaplar yazmalarını rica ediyorum...bi konuda arkadaşımız plakanın çamurluğun içinde ve okunamaz olmasına cevap olarak ''o kocaman lastiği göstermezsek o motor neye yarardemişti.buna dayanarak çevreye o dehşet motora binenin ben!!!olduğunu göstermezsem ha goldwing ha mobilet ne farkeder diyebilirmiyiz??
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Arabada da emniyet kemeri zorunlu onunda bi mantığı yok ama tam olarak öyle bakma konuya. Sonuçta burda bile görüyoruz kasksız , ehliyetsiz hatta aynasız gezen motorcuları. E yazlık yerler çoğunlukta olmak üzere istanbul , ankara , izmir gibi büyük şehirler dışında ki şehirlerde kask takma oranı çok az. Tabi ki her türlü kişi ilgilendirsede sonuçta ceza yoluyla bişeyler öğretilebilir. ( kesinlikle cezaları yeterli bulmuyorum ayrı bi konu örnek olarak söylüyorum ) Sonuç olarak sana katılıyorum senin demek istediğin sanırım şu ulan bu memlekette hem halk korunmak isteniyor hemde kazanç kapısı olan alkol ve sigara devam ediyor ve bunu gibi bir çok örnek tabi...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hım...

Samet abi şimdi benim kafamın yettiğince şöyle cevaplayayım...

Kask sadece kaza anında koruma görevi gören bi ekipman değildir.
    Kask bizi öndeki aracın içinden atılan sigara izmaritinden de korur.
    Kask bizi orman yollarında arı ve sineklerden de korur.
    Kask bizi rüzgarın çarpma kuvvetinden oluşan göz yaşarmasından da korur.

Bu zorunluluğun iki nedeni var aslında.

Birincisi sizin ölmenizi zorlaştırmak,ikincisi de bir diğer şahsiyetin veya durumun sizi öldürmesini engellemek.

Önce ikinci olanı biraz açıklamaya çalışayım. Çünkü birinci durum zaten bu yazının ana konusudur ve oraya geleceğiz.

Takdir edersiniz ki trafik kazaları her zaman tek taraflı olmaz. Yani siz motosikletle normal sürüşünüzü yaparken, bir başka araç ve ya yaya önünüze çıkabilir, yandan sizi biçebilir veya arkadan vurup sizi ezebilir. Örnekleri çoğaltmak mümkün tabii. Bunun için hayal gücünüzü zorlamaya da gerek yok. Bu güne kadar rastladığınız trafik kazalarını kabaca hatırlamak size yardımcı olacaktır…

Bu tür kazalara karışan diğer şahsiyetlerin ölmeniz halinde alacakları ceza ve vicdan azabını düşünürseniz, ikinci nedenin önemini de kavramanız kolay olacaktır.

Unutmayın, siz de birinin motosikletten düşmesine neden olabilirsiniz. Onun ölmesini istemezsiniz değil mi?

Bunun dışında, kaza nedeniyle yapılacak kamu harcamasını da dikkate almak gerek…

Neyse, bizim konumuz bu değil.

Bizim konumuz kaskın kendimiz için önemini anlatmaya çalışmak ve kask seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini kabaca açıklamak.

Aslında motosiklet kullanırken üzerinizde bulunması gereken tek koruyucu ekipman kask değil ama konumuzu dağıtmamak için oraya girmeyeceğim. Bunu başka bir yazı konusu olarak not alayım.

NİÇİN KASK TAKMAK ZORUNDAYIZ?

Bunun cevabı basitçe şöyle;

“beynimizi korumak için”

Eğer koruyacak bir beyniniz yoksa kaska ihtiyacınızın olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat eğer korumak durumunda olduğunuz bir beyniniz varsa, kesinlikle kaska ihtiyacınız var…

Beynimiz jöle kıvamında bir organdır. Koruyucu bir zar içerisinde kafatasımızda yüzer halde bulunur.

Bu nedenle kafanız bir şeye çarparak durursa, beyin hareketine devam edecek ve kafatasınızın iç tarafına çarparak çalkalanacaktır. Çarpmanın şiddetine göre beyninizin hasar alma ihtimali yüksektir. Bu hasar,kanama ve iltihaplanma sonucunu doğurabilir. Bu durumda beyin, kafatasınız içerisinde şişer. Yeterli yer olmadığından, göz yuvalarınıza ve aşağı doğru basınç uygular. Bu başka organların da zarar görmesi anlamına gelir. Böyle bir durumu istemeyiz değil mi?

Öyleyse kaskımızı takalım…
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    sinan arkadaşımız çok güzel açıklamış ancak şunu belirtmekte fayda var, kafamıza darbe aldığımızda beyin kafatası içinde hareketine devam eder demiş doğru ancak kask bunu fazla önleyemeyebilir, kask yere/sert bir cisme çarpar>kafatası kaskın içine çarpar>beyin kafatasına çarpar.. kaskın içi yumuşakta olsa genede beynimiz hatırı sayılır darbeyi alır ama kafatasımızın direk sert bir cisme çarpması kafatasımızın kırılmasına sebep olabilir (kafatasımız 40G ye kadar dayanabiliyormuş)..

Motosikleti
    tabiki Sinancığım..dediklerinde sonuna kadar haklısın da..demek istediğim adamda beyin yoksa kendi olmayan beynini ve canını düşünmüyorsa ceza ile zorla taktırmak ne derece mantıklıdır???
    peki sadece ceza yemeyelim diye bi moka yaramayan naylondan kaska benzer tas takanlara,nazi kaskı takanlara ,sadece tepeyi kapatan gerisi açık kask takanlara neden ceza yazılmaz??peki sadece dostlar alışverişte görsün polis görürse yırtalım diye 15 tl lik kask kullananlara ceza yok da biz mi enayiyiz ?? nolan kaska (onlara göre)çuvalla para veriyoruz??
    kaskın faydalarını inkar etmek, takanları yadırgamak(ben de takıyorum) değil amacım.sadece kendini düşünmeyeni,ölecekse kendisi ölecek olan adamı hesapta korumak istercesine rant kapısı yapılması bana garip geliyor.sigara alkol uyuşturucu da bu konuda çok güzel örnekler bence..onlara ceza yok ama??
    anlatabildiğimi sanıyorum arkadaşlar..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    suç ve ceza kanun derki koruyucu gözlük ve kask takmalısın .
    suç olduguna göre çezasıda var.
    kaskı taktıgımızda beynimiz dagılamaz buda ölürsek kötü görüntü oluşturmaz.

Motosikleti
    ben de diyorum ki can benim sanane derse adam ne cevap verilicek?sanane kardeşim.benim canım seni neden ilgilendiriyor derse??ben ölürsem senimi hapse atacaklar derse mesela?? neye göre suç?? kime zarar vermiş kask takmamakla ve neden suç sayılmış??

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki Sinancığım..dediklerinde sonuna kadar haklısın da..demek istediğim adamda beyin yoksa kendi olmayan beynini ve canını düşünmüyorsa ceza ile zorla taktırmak ne derece mantıklıdır???
    peki sadece ceza yemeyelim diye bi moka yaramayan naylondan kaska benzer tas takanlara,nazi kaskı takanlara ,sadece tepeyi kapatan gerisi açık kask takanlara neden ceza yazılmaz??peki sadece dostlar alışverişte görsün polis görürse yırtalım diye 15 tl lik kask kullananlara ceza yok da biz mi enayiyiz ?? nolan kaska (onlara göre)çuvalla para veriyoruz??
    kaskın faydalarını inkar etmek, takanları yadırgamak(ben de takıyorum) değil amacım.sadece kendini düşünmeyeni,ölecekse kendisi ölecek olan adamı hesapta korumak istercesine rant kapısı yapılması bana garip geliyor.sigara alkol uyuşturucu da bu konuda çok güzel örnekler bence..onlara ceza yok ama??
    anlatabildiğimi sanıyorum arkadaşlar..
    Samet abiciğim pinokyo'yu yapan gepetto değiliz ki her odunu adam edelim...

Bak ne güzel imza atmışsın.

Tarih;Geçmişinden ders almayan milletler için tekerrür eder...Geçmişinden ders almayan milletlerin geleceğini başkaları çizer!!!!

O kasksız gezipte sadece kendi hayatını tehlikeye attığını zanneden vatandaşa trafik kazalarının büyük oranda tek taraflı olmadığını anlatmak gerek.

Yukarıda verdiğim örneklerin birinde şu var ;

Kask bizi rüzgarın çarpma kuvvetinden oluşan göz yaşarmasından da korur.

Bu göz yaşarması o kadar lanet bir durum ki zincirleme kazaya bile sebebiyet verebilir.
    60 Km hızla giderken gözlerin yaşarmaya başlar.
    80'e çıkınca artık gözler iyice sulanır.
    100'e çıkınca gözlerin bulanmaya ve obje'leri ikişer ikişer görmeye başlarsin.
    Bu kazada zararı sadece motosiklet sürücüsü görmez.
    Anlatmak istediğim şey aslında tam olarak buydu...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hocam çalismadan geliyorsunuz.
    Defalarca yazdik bunlari.

arkadaşlar.cahilliğime verin ama trafikte kasksız dolaşmanın neden cezası var??

eğer kasksız dolaşırsam kaza riskim daha mı fazladır?(bazı zamanlarda kask daha beter kör sağır edebiliyor.görüş açısı ses duyamama sorunu buhar v.s..)
    eğer kasksız dolaşır ve kaza yaparsam başkalarına zararmı veririm(kaskla dolaşıp kaza yapan başkalarına zarar vermezmi??)
    Kasksiz motosiklet kullanirsaniz, tabi ki kaza yapma riskiniz daha fazladir.
    Gozunuze sinek kaçabilir, önünüzde seyreden araç kafaniza tas firlatabilir, toz gelir,kus pisler vs.vs.
    Kisacasi önünüzü goremez ve mesela kaldirimda yuruyen bir yayaya çarpabilir, ya da çevredeki araçlara zarar verebilirsiniz.
    Bu durumda insallah size bisey olmaz.
    çunku yediginiz haltin cezasini çekmenizi cani gonulden isterim.
    Kask tabi ki tek basina sizi kazalardan korumaz.
    Ama onleyici tedbirlerden biridir.
    Ölüm ancak kurtulus olur.

eğer kasksız dolaşıp kaza yaparak düşüp öldüysem(Allah korusun ) bundan kime ne? kimi ilgilendirir?
    eğer adam canını düşünmüyorsa ben mi düşüneceğim?bana ne??
    eğer beni korumak, ölmemi istemedikleri için kasksız dolaşana ceza yazılıyorsa düz mantıkla sigara, içki içene daha beter cezalar yazılması gerekmezmi ki kasksız adam kendine bunlar başkalarına da zarar verir..
    bu durumda uyuşturucu madde kullananın direk hapse atılması gerekmezmi??
    Eger kaza yapip ölürseniz, bu bizi ilgilendirir.
    Biz hemen burada bir taziye topigi açip, ne kadar uzuldugumuzu ifade ederiz.
    Hakkinizda guzel seyler yazariz.
    Bogazimiza birseyler oturur.
    Kendimizi senin yerine koyar, motosikletten biraz daha korkariz.
    Fakat on dakka sonra unutur, makaraya devam ederiz.
    Ama annen baban!!
    Seni yetistiren ailen,
    seni taniyanlar, gerçekten sevenler, asla unutmazlar.
    Her motosiklet gorduklerinde bela okur, gun geçtikçe bizden daha çok nefret ederler.
    Senin ölümün en çok bizim yeni motosikletçi yetismesi ve motosiklete binenlerin çogalmasi yolunda harcadigimiz çabalara zarar verir.
    Her ölen motosikletçinin verdigi gibi.

Neden ceza yaziyorlar?
    sorusunun bir de ekonomik nedenleri var.
    Ailen ve devlet senin yetisip, bu gunlere gelebilmen için binlerce lira harcadi.
    Bu harcamanin sebepleri kendini oldur diye degil, yetisip, bilim adami ol,doktor ol, marangoz ol, milletine hizmet et diye.
    Sen olerek sana yapilan onca yatirimi heba etme hakkina sahip degilsin.
    Ustelik hemen olmezsen ne olacak?
    Dusunsene komaya girdin ve aylarca komada kaldin.
    Devletin ve ailenin harcadigi onca para yetmiyormus gibi bir de belki bir umut diye seni kurtarmak için tedavi masraflari çikacak.
    Bu masraflar nereden çikacak?
    Yine milletin cebinden.
    Daha iyi bir hayat standardi için odedigimiz vergilerin kafasini çalistirmamakta israr eden birilerinin hayatini kurtarmak için harcanmasi pek guzel bir durum degil takdir edersin ki!

Hala patlamadiysan devam edebilirim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Benim açık kaskımda nolan, kapalı olan Scorpion Açık kaskta korur ama kapalı gibi değil tabiki.. Çene surat açıkta, kafa sağlam kalsa bile yüzde sağlam faça olabilir. Asıl sorun Tr de dandik kaskında sağlam kaskında satılıyor olması. Millet sağlam kaskı ucuza alabilse dandiğe gerek duymaz. Avrupa da sanmıyorum dandik kask satışına izin versinler, bizim TSEK ne zaman kendi kask standartını oluşturur ve dandik kask satışını engeller (carrefourda bile dandik kask satılıyor düşünün) belki standart oturur. Ama kask her zaman zorunlu olmalı, 100 mt gitsem kafamda kask yoksa huzursuz olurum, alışkanlık olması bakımından kask takmanın zorunluluk olması hususunu ve böyle kalmasını destekliyorum.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Neden ceza yaziyorlar?
    Ailen ve devlet senin yetisip, bu gunlere gelebilmen için binlerce lira harcadi.
    Bu harcamanin sebepleri kendini oldur diye degil, yetisip, bilim adami ol,doktor ol, marangoz ol, milletine hizmet et diye.
    Devletin ve ailenin harcadigi onca para yetmiyormus gibi bir de belki bir umut diye seni kurtarmak için tedavi masraflari çikacak.
    Yine milletin cebinden.
    Daha iyi bir hayat standardi için odedigimiz vergilerin kafasini çalistirmamakta israr eden birilerinin hayatini kurtarmak için harcanmasi pek guzel bir durum degil takdir edersin ki!

Hala patlamadiysan devam edebilirim.[/QUOTE]
    valla coq tebrik ediyorum.çok mantıklı açıklamaların olmuş.olmuşta beni öldürdün gitti dostum be ben derken anlatabilmek amaçlı yazmıştım.adam desem kaba kaçar gibi geldi
    gelelim cezalara..senin şu yazdıklarına göre içki içip nara atarken sağa sola da saldıran adama da ceza uyduralım.uyuşturucu çekip yolda falçata çekene de ..sigarayı çekip astımlı amcanın yanında salan ve amcanın krize girerek terkidünya eylemesine sebep olan tiryakiyede bişeyler yazıver..şaka yapmıyorum.cidden yazdıklarını çok beğendim.sonuçta bana!! harcanan milyarlar ve tedavi masrafları şarhoşken sallanıp bok çukuruna düşen kafayı yarıp komaya giren adamada harcanacak.umarım anlatabilmişimdir..

bu arada motorlu hayatımızda kelleyi beyni koruma önemini herzaman bildik çok şükür

Motosikleti
    Dragstar 650
    Dediğim gibi amaç alışkanlık yaratması, alışkanlık olmazsa kimse takmaz, merete alışıyorsun sonra çıkarmıyorsun
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi amaç alışkanlık yaratması, alışkanlık olmazsa kimse takmaz, merete alışıyorsun sonra çıkarmıyorsun
    doğru söylüyorsun..kaska alıştırmak için gerekirse sopaya bile razıyım.ben bile!!peki diğer pisliklere de alışmamak alıştırmamak için neden çaba sarf edilemiyor??
    cevap..kask takmazsan ölsende çokta.......ama yakalarsam paran benim cebime girer...yakalamaya çalışırım
    sigara içki kullanmışsın o da çok da....... parası ve dağ gibi vergisi sebebiyle yine paran benim cebimde....daha fazla özendiririm...
    doğrumudur??

Motosikleti
    Honda
    Sametcim;
    o yazdiklarinin da cezasi var.
    Aslinda bizdeki sorun ne biliyormusun.
    Polis yasalari tam olarak uygulamiyor.
    Bazi seyleri kaniksamisiz ve gormezden geliyoruz.
    Vatandas da oyle.
    Yani etrafta bizi rahatsiz eden ve hatta zarar veren onca seye kayitsiz kaliyoruz.

Motosikleti
    Dragstar 650
    doğru söylüyorsun..kaska alıştırmak için gerekirse sopaya bile razıyım.ben bile!!peki diğer pisliklere de alışmamak alıştırmamak için neden çaba sarf edilemiyor??
    cevap..kask takmazsan ölsende çokta.......ama yakalarsam paran benim cebime girer...yakalamaya çalışırım
    sigara içki kullanmışsın o da çok da....... parası ve dağ gibi vergisi sebebiyle yine paran benim cebimde....daha fazla özendiririm...
    doğrumudur??
    Aynen öyle, kurallara uymak alışkanlık edindirmektir, örneğin kırmızıda durmak yeşilde geçmek en basit örneği ama kuralların herkese, eşit ve sıkı bir şekilde uygulanması şarttır...

Motosikleti
    coq haklısın.şimdi ben bu sıcaklarda kaskla dolaşırken sokağımdan ,çocukların ve çocuklarımın oynadığı yerden 2 kişi 4 su damacanasıyla kasksız ve Allah ne verdiyse geçen ne idüğü belirsizlere tam yanımdayken( bir kaç kere uyardıktan sonra devamında) sağ elimle sağlam bir osmanlı tokadı yapıştırsam motor bi yere sular bi yere ne idüğü belirsizler bi yere gitse bununda cezası varmı?
    neden soruyorum?nasreddin hoca çocuğu suya yollarken önce döver sonra da testiyi kırma dermiş.soranlarada testi kırıldıktan sonra dayak ne işe yarar dermiş.o ne idüğü belirsizler çoluk çocuğun arasına dalmadan testiler kırılmadan ....olmazmı??(konuyla alakasız ama kusura bakma sohbetine doyum olmuyor)

Motosikleti
    Honda
    coq haklısın.şimdi ben bu sıcaklarda kaskla dolaşırken sokağımdan ,çocukların ve çocuklarımın oynadığı yerden 2 kişi 4 su damacanasıyla kasksız ve Allah ne verdiyse geçen ne idüğü belirsizlere tam yanımdayken( bir kaç kere uyardıktan sonra devamında) sağ elimle sağlam bir osmanlı tokadı yapıştırsam motor bi yere sular bi yere ne idüğü belirsizler bi yere gitse bununda cezası varmı?
    neden soruyorum?nasreddin hoca çocuğu suya yollarken önce döver sonra da testiyi kırma dermiş.soranlarada testi kırıldıktan sonra dayak ne işe yarar dermiş.o ne idüğü belirsizler çoluk çocuğun arasına dalmadan testiler kırılmadan ....olmazmı??(konuyla alakasız ama kusura bakma sohbetine doyum olmuyor)

Abicim çok siddete meyilli gordum seni.
    Sen Nasreddin Hoca'ya bakma.
    Eskiden fazla insan yoktu.
    Insanlar birbirlerini tanirdi.
    Boyle olunca da utanma duygumuz vardi.
    Hani deriz ya elalem ne der? diye.
    Yanlis bisey yapmaktan çekinirdik.
    Sonra sehirler buyudu.
    kimse kimseyi tanimaz oldu.
    Iste asil o zaman içimizdeki hayvan çikti meydana.
    Meger bizim utanma duygumuz da yalanmis.
    Tanidik kimse olmayinca, utanilacak bisey de kalmadi.
    Sonuç ortada.
    Artik egitim aileden baslamiyor.
    Baslamiyor,çunku once ailelerin egitime ihtiyaci var.
    Neyse açtirmayin bana kutuyu, soyletmeyin kotuyu...

Ceza neden yazılır ? Ceza kime yazılır la doğru orantılı aslında.Vergi mükellefi olmayan kişi vergi ödemez.Yaya: araçlara yeşil yanarken karşıdan karşıya geçerse ceza alıyormu?Normalde cezası var tabiki ama uyguluyorlarmı?Seni yolda durdurabilme imkanı varsa,plakan okunuyorsa vede dürüst vatandaş isen bürokrasinin ihtiyaçlarını karşılamak için elini cebine atıyorsun.Halbuki ödedigin vergiler zaten bürokrasinin ihtiyaçları için kesiliyor.Örnek :TC de askeri harcamalarmı daha çok yoksa emniyet(polis teşkilatı) harcamalarımı.Tabiki askeri harcamalar.Asker mi daha çok ceza kesiyor yoksa trafik polisimi?Asker teröristlere,vatandaşlık kurallarını ihlal eden ülkeyi bölmek isteyenlere veya jandarma bölgesinde huzuru bozanlara,kaçakcılık yapana neden para cezası kesmiyor??????..Peki emniyet müdürlüğüne gayri safi milli hasıladan pay verilmiyormu?Veya cezalar ,trafik vakfı gibi gelirleri ve trafik sigortalarında kesilen fonlar nerelerde kullanılıyor.Trafik garanti fonunda biriken paranın akıbeti ne? Tamam trafiğe çıkacak adama ehliyeti verirken:Bu şu hataları yaptığınızda uymayı taahhut etme niteliginde almış oldugunuz ehliyet belgesine istinaden bu cezaları ödemek yükümlülüğündesin diyorsun.Anladık.Bunu sorma hakkına sahipsin.iŞTE SIRAT KÖPRÜSÜNÜN BAŞLADIGI ANA GELİYORUZ.Peki o zaman bende sana sorarım bu ülkenin bir vatandaşı olarak.Sen kurum olarak bütcene kattıgın bu gelirleri nerelerde kullanıyosun.?Yani gerçekten vatandaşın emniyeti içinmi ceza peşindesin yoksa silsile yoluyla ,zamanla sana agzı dönecek olan çuvalı tatmin etme peşinde misin? Hadi bakalım.cevap yokmu?

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çalismadan geliyorsunuz.
    Defalarca yazdik bunlari.

Kasksiz motosiklet kullanirsaniz, tabi ki kaza yapma riskiniz daha fazladir.
    Gozunuze sinek kaçabilir, önünüzde seyreden araç kafaniza tas firlatabilir, toz gelir,kus pisler vs.vs.
    Kisacasi önünüzü goremez ve mesela kaldirimda yuruyen bir yayaya çarpabilir, ya da çevredeki araçlara zarar verebilirsiniz.
    Bu durumda insallah size bisey olmaz.
    çunku yediginiz haltin cezasini çekmenizi cani gonulden isterim.
    Kask tabi ki tek basina sizi kazalardan korumaz.
    Ama onleyici tedbirlerden biridir.
    Ölüm ancak kurtulus olur.

Eger kaza yapip ölürseniz, bu bizi ilgilendirir.
    Biz hemen burada bir taziye topigi açip, ne kadar uzuldugumuzu ifade ederiz.
    Hakkinizda guzel seyler yazariz.
    Bogazimiza birseyler oturur.
    Kendimizi senin yerine koyar, motosikletten biraz daha korkariz.
    Fakat on dakka sonra unutur, makaraya devam ederiz.
    Ama annen baban!!
    Seni yetistiren ailen,
    seni taniyanlar, gerçekten sevenler, asla unutmazlar.
    Her motosiklet gorduklerinde bela okur, gun geçtikçe bizden daha çok nefret ederler.
    Senin ölümün en çok bizim yeni motosikletçi yetismesi ve motosiklete binenlerin çogalmasi yolunda harcadigimiz çabalara zarar verir.
    Her ölen motosikletçinin verdigi gibi.

Neden ceza yaziyorlar?
    Yine milletin cebinden.

Hala patlamadiysan devam edebilirim.
    Söylediklerinizi kopyalayıp yapıştırabilirim demi?!Müthiş yav, ancak bukadar güzel açıklanabilir! Tebrike ederim...

Motosikleti
    Yamah YBR125
    Bazı ülkelerde, bazı eyaletlerde, kask takmak yasal bir zorunluluk değil. Çok da kafa yormaya gerek olmayan bir konu sanki.
    Lakin ben kendi hatam olmadan birine çarparsam ve o da kaskı olmadığı için ölür ise, kendimi pek iyi hissetmem.

Ama arkadaş bunun yasal zorunluluk kısmından bahsettiği için, çok da haksız değil. Vicdani konular ve yasaları doğru orantılı tutamayız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)