Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Atatürk Köşesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak arkadaş!
    anlatmak istediğimizin, sevdiğimiz kavramların arkasına saklanıp bizi vuran, dahası o kavramlarla zerre ilgisi olmayan hatta onlara düşman nitelendirilecek ideolojileri açık etmek olduğunu anlayamadıysan bir dahi oku ki ben yazacaklarımla üzerinden geçerken vicdan azabı çekmeyeyim
    yok diğer memleket masonları gibi, inançlara saygıyı, Atatürkü kendi tekelindeymiş gibi adderek kavram kargaşasıyla fikirlerimi hedef tahtasına oturtmaya kakacaksan az önce bahsettiğim şeyi zevkle yaparım, bizatihi göreceksin
    Düşünce sistematiğiniz göz önüne alındığında ben sizden şöyle tehditler beklerdim:

- Söylediklerimi benim istediğim gibi anlayacaksın yoksa döverim, daha da akıllanmazsan Allah seni daş eder.

- Fikirlerimi eleştireni bu dünyada biz harcarız, öbür dünyada Allah yakar. Ey fani senin başına ikisi de gelecek.

Yazdıklarımı alıntılarken kullandığınız “bla bla bla” beni orta okul günlerime götürdü. Hazırlıkta çok kullanırdık. Sayenizde eski günleri hatırladım. Bir de “ops” vardı.
    YÖRÜK bunu beğendi.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ancak bir aptal karşısındaki aptal zannedermiş
    oldukça yüksek zeka ve bilinç seviyeme rağmen(övünme değil realite babından konuşuyorum, işi oraya çekmeyin) bir karıncanın nasıl davranacağını kestiremeyeceğimin farkındayken bir başka insanın bu kadar komplex bir düşünce mekanizmasının doğuracağı sonuçları tahmin etmeye kalkmasının nasıl bir aymazlık olduğu derin bir felsefe konusu gibi görünse de olay ilk cümledeki kadar basittir aslında
    şimdi, blogumdaki onca felsefeye rağmen aradan siyonist felsefeye ilişkin açıklama niteliğindeki bir cümleyi cımbızla çekmek misali takıntılaman, algıda seçici davranmanın bir getirisi olmalıydı ki bu felsefeye olan menfi bir sevginin ürünüdür diye düşünüyorum
    dahası çağımızın en önemli antisiyonist kişiliğine has bir konu içerisinde tartışıyoruz bunları ki bizim başta değindiğimiz bizden görünüp bize vuran ideolojilerin bir yansıması var kafanın içinde, bu belli
    evet Atatürk, bugün BOP olarak bilinen projenin Türkiye ayağının 1. dünya savaşı sonucunda sekteye uğramasının en büyük nedeni olan kurtuluş savaşımızın bir kahramanıdır
    eğer tanıdığımız kişiyse bu bağlamda o çarpık zihniyetin asla sahiplenebileceği biri olamaz

Motosikleti
    ancak bir aptal karşısındaki aptal zannedermiş
    oldukça yüksek zeka ve bilinç seviyeme rağmen(övünme değil realite babından konuşuyorum, işi oraya çekmeyin) bir karıncanın nasıl davranacağını kestiremeyeceğimin farkındayken bir başka insanın bu kadar komplex bir düşünce mekanizmasının doğuracağı sonuçları tahmin etmeye kalkmasının nasıl bir aymazlık olduğu derin bir felsefe konusu gibi görünse de olay ilk cümledeki kadar basittir aslında
    şimdi, blogumdaki onca felsefeye rağmen aradan siyonist felsefeye ilişkin açıklama niteliğindeki bir cümleyi cımbızla çekmek misali takıntılaman, algıda seçici davranmanın bir getirisi olmalıydı ki bu felsefeye olan menfi bir sevginin ürünüdür diye düşünüyorum
    dahası çağımızın en önemli antisiyonist kişiliğine has bir konu içerisinde tartışıyoruz bunları ki bizim başta değindiğimiz bizden görünüp bize vuran ideolojilerin bir yansıması var kafanın içinde, bu belli
    evet Atatürk, bugün BOP olarak bilinen projenin Türkiye ayağının 1. dünya savaşı sonucunda sekteye uğramasının en büyük nedeni olan kurtuluş savaşımızın bir kahramanıdır
    eğer tanıdığımız kişiyse bu bağlamda o çarpık zihniyetin asla sahiplenebileceği biri olamaz

Görüyorum ki telkinlerim işe yaramış hiç alıntı yapmamanız yanlış yapmanızdan daha iyi, ilerleme var.

Yukarıdaki yazınızı okuduğumda sizi ne kadar iyi değerlendirdiğimi bir kez daha fark ettim. Siz basit bir “cadı avına” sıkışmış kalmışsınız. Elbette yahudi örgütlenmeler, hristiyan gruplar vardır. Bunlar kendi çıkarları için faaliyetlerde bulunuyorlardır. Aynı şekilde ülkelerin de bu türden faaliyetleri oluyordur. Fakat Müslümanların ve Türkiye'nin de benzer faaliyetleri vardır.

Ne görseniz altında siyonist ararsanız, Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili başka ülkelerin her politikasını, Türkiye'de Müslümanların çoğunlukta olduğuna bağlarsanız, ya da sizinle aynı fikirde olmayan herkesi (yukarıdaki mesajınızda yaptığınız gibi) siyonist olmakla suçlarsanız, siz ne kadar zeki olduğunuzu iddia ederseniz edin fikirleriniz sığ kalır.

Tekrar ediyorum; her ülke ve her din grubu belirli düzeylerde kendi çıkarlarının başat olması için farklı çeşitlerde eylemlerde bulunurlar. Bu türden eylemler etik değildir, ama vardır. Fakat, buna sıkışıp kalmayın. Ben size ufak ipuçları vereyim, Arjantin ve Şili'de yaşanan krizlere bir bakın. Son olarak, Bulgaristan ve Yunanistan krizlerine bakın. Bu ülkeler ne Türk ne de çok yoğun Müslüman yaşıyor içerisinde ama belirli dönemlerde çok zor durumlara düştüler. Bazıları hala öyle.

Siz beni hep geçmişe götürüyorsunuz. “ancak bir aptal karşısındaki aptal zannedermiş” lafı beni lise dönemime götürdü. O dönemde artık iyi İngilizce biliyoruz, okuyoruz, ufak tartışmalara giriyoruz. “Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır, aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar” gibi kulağa hoş gelen, süslü fakat içini dolduramadığımız laflar dilimizden düşmüyor. Ben sırf ansiklopedi gösterdim diye kazandığım tartışma bilirim. İnternet de yok ha, okuduğumuz üçüncü sınıf kitaplardan araklıyoruz söylediklerimizi. Çocuğuz işte daha, ezberden konuşuyoruz.

Yazılarınızda bir şey daha dikkatimi çekti; parayı tanımlarken yeşil rengi kullanıyorsunuz, bu Amerikan Doları için, Amerikalı'ların kullanılan bir tabirdir. Kompleks kelimesini “komplex” şeklinde x harfi kullanarak yazmışsınız, “bla bla bla” gibi Türk'lerin pek kullanmadığı Anglo-Sakson deyimler kullanıyorsunuz. Bu "bilimsel", "su götürmez" kanıtlar gösteriyor ki, siz siyonist olduğunu kendinden bile saklayan bir siyonistsiniz. Üzgünüm.

.
    Tecimen bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati 797
    tomati?
    yine hakkındaki tespitlerime cevap vermek yerine tartışmayı benim cenaha yıkmaya çalışıyorsun
    tanıdık taktikler
    tekrar ilk mesajına dönelim
    bir "kemalistin" oldukça doğru tespitlerine ilişkin "yorumsuz" referansımın seni rahatsız eden kısmı neydi de direk şahsıma saldırmayı tercih ettin?
    cevap verebilecek misin?
    yoksa "sen şöyle bir adamsın" şeklindeki konuyu değiştirme amaçlı saçmalamalarına devam edeceksin de her yorumumdan sonra seni örgün eğitimin bir sonraki basamağına taşıyacağım?

Motosikleti
    Ben size zaten cevap verdim. Gördüğüm kadarıyla sizin seviyeniz örgün eğitimin lise düzeyinden ileri gidemeyecek.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben size zaten cevap verdim.
    ben de öyle düşünüyordum

Motosikleti
    Ducati 797

bu mesajımı görüp te bu videonun tamamını izlemeyene hakkım helal değildir

Motosikleti
    Mondial
    ATATÜRKÇÜLÜK İhanetin,Hainliğin Yağmur Gibi Yağdığı Şu Dönemde ,"ISLANMADAN KURU KALMAK" demektir.
    Mengu16 bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Bursa Nutku. Günümüze ne kadar da uygun. Uzun zaman sonra huzur içinde uyu atam.

“Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, ‘Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır.’ demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
    Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, ‘Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir.’ diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, ‘Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.’ diyecek.
    Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haklı ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, ‘Ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.’
    İşte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!”

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    7 dk seyrettim, adam doğruları anlatıyordu, 40 dk epey bir süre, kusura bakma

http://www.youtube.com/watch?feature...=Le1-XY20Yzo#!

Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    http://www.youtube.com/watch?feature...=Le1-XY20Yzo#!

video açılmıyo iş yerinde şimdi boş yere yükümlülük aldık üzerimize

beyler yıl olmuş 2013, hala şu kemalist söylemi bırakmadınız....şu anda meydanlarda bulunanlardan da duyduğum şekilde hala bi tapınmacılık var...ne yapcaz yani anıtkabire ikinci katı mı çıkacaz...bu tür söylemler özellikle şu havada bırakılmalı diye düşünüyorum...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..ne yapcaz yani anıtkabire ikinci katı mı çıkacaz...
    Değil anıtkabire kat çıkmak ,
    Asansör taksan neye yarar...
    Şu zamana kadar önemi anlamamışsın...
    Bundan sonrada anlamassın olur biter...

Hee..
    Bu arada bırakın artık şu imar olaylarını....
    Herkes bişeyler inşaa eder oldu...
    Memlekette müteahhite iş kalmadı yahu...
    TAYFUNBORA bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yıl olmuş 2013, hala şu kemalist söylemi bırakmadınız....şu anda meydanlarda bulunanlardan da duyduğum şekilde hala bi tapınmacılık var...ne yapcaz yani anıtkabire ikinci katı mı çıkacaz...bu tür söylemler özellikle şu havada bırakılmalı diye düşünüyorum...
    orada kemalist bir söylem yok, genel konjönktür anlatılmış, aslında Atatürk videonun 5 dakikasını kapsıyor
    bugün bize lazım olan da Atatürkçülük değil
    ulusal cephe milli irade bildirisi yayınladı, kemalizm de birleşti; işe bakın
    anlayamıyorlar ki kemalizm de birleşilmez
    Atatürk insanları kemalizm de mi birleştirdi, el insaf
    yalnız ciddi ders alınması gereken şeyler var, özellikle milli mücadeleye dair
    Atatürkten alınacak en büyük ders: "onca farklı görüşten insana rağmen bu mücadele nasıl şekillendirildi?" olmalıdır

Motosikleti
    orada kemalist bir söylem yok, genel konjönktür anlatılmış, aslında Atatürk videonun 5 dakikasını kapsıyor
    bugün bize lazım olan da Atatürkçülük değil
    ulusal cephe milli irade bildirisi yayınladı, kemalizm de birleşti; işe bakın
    anlayamıyorlar ki kemalizm de birleşilmez
    Atatürk insanları kemalizm de mi birleştirdi, el insaf
    yalnız ciddi ders alınması gereken şeyler var, özellikle milli mücadeleye dair
    Atatürkten alınacak en büyük ders: "onca farklı görüşten insana rağmen bu mücadele nasıl şekillendirildi?" olmalıdır

Ben videonun hepsini seyrettim. Aslında yeni bir şeyden bahsetmiyor. Bir iki safsata dışında, çoğu sürekli bahsettiğimiz şeyler ama tekrarlanması insanlara anlatılması da güzel tabi.

Bakınız, şu anda Türkiye'de yaşanan özerklik meselesi, özelleştirmeler, din unsurlarının duruma göre yumuşatılması ya da Afganistan'da olduğu gibi sertleşmesi gibi durumlar bu ülke Müslüman olduğu için değil, küresel enstrümanların bu ülkeye tam olarak yerleşebilmesi için varlar.

Kapitalizm nasıl Hristiyanlıkta protestanlığı ve protestan ahlakını ortaya çıkardıysa, Müslümanlıkta da yalnız zenginler için olmak üzere Fetoşların öğretisini çıkardı fakat bu öğreti halk için sert ve acımasız olacak diye öngörüyorum, yoksa kontrol edilmesi çok zor olur.

Söylemek istediğim şu, konuşmacı emperyalizme sert bir direniş gösterirken bunun kapitalizmle olan bağından kaçıyor.

Temel olarak Atatürk ilkelerini kabul etme ve uygulama durumuna Atatürkçülük diyoruz. Atatürk bu ilkeler çerçevesinde şekillenen bir kurgu oluşturmuştur. Aslında bu kurgu etrafında pekala birleşilebileceğini de yakın zamanda bu halk gösterdi.

Bilmiyorum siz çapulculuk yaptınız mı; ben yaptım. Çorum'da insanların elinde Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri vardı yalnızca.

Türkiye gibi tarihi çok eskilere dayanan bir coğrafyada kurulmuş bir ülkeyi tek dinin belli bir mezhebinin hegemonyası altına sokmaya kalkıp buna da birleştirici maya diyemezsiniz.

Evet İslamiyet (her versiyonuyla) bu ülkenin mayalarından bir tanesidir. Ancak sandığınız gibi belli bir din bir ülkenin kültürünün tek mayası değildir. Öyle olsa ölünün arkasından "toprağı bol olsun" demezdik. Bu pagan kültürden gelen bir sözdür. Bir kişinin toprağının bol olması (tümülüsünün yüksek olması) onun zenginliğinin göstergesidir.

Din bazı insanlar için çok önemli, bazıları için arada akıllarına gelen ya da bazıları için hiç bir şey ifade etmeyen bir unsur olabilir. Ülke olmak istiyorsanız bu ve buna benzer (dikkat edin lütfen, buna benzer binlerce unsur bulabilirsiniz) unsurları kendi içinizde barış içinde barındırabilmeniz gerekir.

Atatürk'ten alınacak ders konusunda size katılıyorum. Gerçekten güzel bir soru sormuşsunuz. Futbolun, taraftarlığın alt özünü dışlayarak soruyorum, sizce Göztepe ve Karşıyaka taraftarlarının birbirlerinin atkılarını takıp kol kola yürümelerini sağlayan neydi?

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

on karakter deneme

Motosikleti
    Ducati 797
    Türkiyede yaşayanları birleştirmede din en önemli unsurdu(r)
    lakin birileri bunu kendi tekelinde kullanmaya başladığından bu yana en önemli silahımızı kaybettik gibi oldu (ama öyle değil)
    o halde bizi ne bir araya getirebilir?
    karşıya bakmak lazım bu durumda, tehlike nerden?
    emperyalizm

insanların ortak değerleri olmayabilir
    ama onları "ortak düşman algısı" çatısı altında bir araya getirebilirsiniz
    evet, o çok önemli sorunun cevabı budur

emperyalizm, en önemli unsurları tahrip ederken daha güçlü olabilecek şeyler çıkarmıştır ortaya
    şu durumda tüm insanlık bile bir araya gelebilir
    çünkü hepsi ezilmektedir, kimisi az, kimisi fazla
    önce bunu anlatmalıyız
    müslümanlara, hindulara, avrupalılara, hatta amerikanın kendi halkına bile...
    xawa bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Başta tutalım...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Okulda felsefe görürken deli olurdum.
    Adamın biri tarih bile kesin değil bir laf söyleyip ölüyor.
    Halen konuşuyorlar.
    Yok şunu demek istedi bunu demek istedi.
    Vaktinizi böyle şeylerle harcamayın. Hayat çabuk tükeniyor.

Herkes doğar yaşar görevini yapar ve ölür.
    Doğamızda bu vardır. Ölüp gitmiş kimseyle uğraşmadan hayatınıza devam edin.
    Zira ölünün ne fikri, ne zikri size bir fayda temin eder.
    Bıraktıysa bir yazıt okursun fikrine saygı duyarsın yada duymazsın.
    Çeşitlilik üretkenliği doğurur.
    Herkesin kemalist olduğu bir dünya düşünemiyorum, aynı zamanda herkesin fransız olduğu bir dünyada düşünemiyorum.
    Yaratıcımız bile "Dileseydim hepinizi bir ümmet olarak yaratırdım" diye belirtiyor kitabında.
    Neden yapmadı ? Kültürel farklılıklar, zengin, fakir, asil, köle gibi kavramlar olmazdı velhasılı imtihan olmazdı.

Kimse kimseye neden buna saygı duymuyorsun diye baskı yapmamalı. Bu görüş farklılığıdır.
    Özellikle atatürkü koruma kanunları, ve zoraki şahsına ve büstüne saygı duyacaksın, seveceksin gibi dikte, diretme, kasıntı kanunlar laikliğin, özgürlük ve demokrasinin neresinde kalmakta ?
    Umarım bir an önce anayasadan çıkartılır bu ayıp.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okulda felsefe görürken deli olurdum.
    Adamın biri tarih bile kesin değil bir laf söyleyip ölüyor.
    Halen konuşuyorlar.
    Yok şunu demek istedi bunu demek istedi.
    Vaktinizi böyle şeylerle harcamayın. Hayat çabuk tükeniyor.

Herkes doğar yaşar görevini yapar ve ölür.
    Doğamızda bu vardır. Ölüp gitmiş kimseyle uğraşmadan hayatınıza devam edin.
    Zira ölünün ne fikri, ne zikri size bir fayda temin eder.
    Bıraktıysa bir yazıt okursun fikrine saygı duyarsın yada duymazsın.
    Çeşitlilik üretkenliği doğurur.
    Herkesin kemalist olduğu bir dünya düşünemiyorum, aynı zamanda herkesin fransız olduğu bir dünyada düşünemiyorum.
    Yaratıcımız bile "Dileseydim hepinizi bir ümmet olarak yaratırdım" diye belirtiyor kitabında.
    Neden yapmadı ? Kültürel farklılıklar, zengin, fakir, asil, köle gibi kavramlar olmazdı velhasılı imtihan olmazdı.

Kimse kimseye neden buna saygı duymuyorsun diye baskı yapmamalı. Bu görüş farklılığıdır.
    Özellikle atatürkü koruma kanunları, ve zoraki şahsına ve büstüne saygı duyacaksın, seveceksin gibi dikte, diretme, kasıntı kanunlar laikliğin, özgürlük ve demokrasinin neresinde kalmakta ?
    Umarım bir an önce anayasadan çıkartılır bu ayıp.
    Çok yanlış bir düşünce.Şu anki dünya medeniyeti,teknoloji,bilim,felsefe hatta dinler bile bizden önce yaşamış "ölülerin" eserleri çalışmaları yada bir şekilde bu ölüler tarafından Tanrı'dan insanlara aktarılan eserler(Semavi Dinlerin) kitapları).Peygamberler,padiaşhlar,din adamları da ölü o zaman bütün insanlık olarak onların fikirlerinden çalışmalarından da bize hayır gelmez.Bunlar gibi ölüp gitmiş kimselerle uğraşmadan hayatımıza devam edelim.

Atatürk düşamanıysanız bu şekilde dolambaşlı sinsi yollar yerine basitçe direk olarak söyleseniz daha dürüstçe olur.Hiç kimse Atatürk'ü sevmek zorunda değil ama herkes saygı göstermek zorunda.Sadece Atatürk'e değil insanlar diğer insanların sevdiği saygı gösterdiği benimsediği kişilere,fikirlere,dinlere eğer kimseye zarar vermiyolarsa saygı göstermek zorunda.

Sanrım sizde Atatürk'e karşı ciddi bir hazımsızlık var.İnsanlara onun fikirlerini unutturma çabalarınız nafile boş yere kendinizi yoruyorsunuz.
    Murat.K. bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Zaman ilerliyor dostum. Yaşın ilerleyip yaşadıkça görüp idrak edeceksin bu dediklerimi.
    Kısaca vakit kaybetmeye devam et..
    Her doğan unutuldu gitti, ne firavun kaldı, ne peygamber nede osman bey senin bahsettiğin devede kulak kalıyor.
    Unutulmayacak bir şey var ise oda ölüm.

Selametle..

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler