Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Türkcelileştirebildiklerimizdenmisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmet ağam ne yazdığını bir daha oku...

Müslüman olarak yaşamak tam olarak insan gibi yaşamaktır. Buna inancının tam olduğunudan %99 eminim.Sen şimdi birde duvar hiç olmadı 5 senedir var dersin muhtemelen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Yazdıkların türkiyede olmuştur.Peki bunların yapılması için kanun yada yönetmelik çıkarılmışmıdır. Bunları yapanlar ceza almıştır.

Peki başörtüsüyle okula almayanlara,okuldan atanlara,kafasında sarık var diye adam asanlara,çarşaflı kadınlara saldıranlara , İslamın kutsallarına saldıranlara ....vs ne diyeceksin ?

Bunlarla ilgili kanun yada yönetmelikler çıkarılmış ve acımasızca uygulanmıştır.

Senin söylediğin kişisel suç ve cezası var diğeri ise toplu kıyım ve kimse ceza almamıştır
    Konu fazlaca amacının dışına çıktı.Ama merak ediyorsanız sıra ile fikrimi söyleyeyim.

Peki başörtüsüyle okula almayanlara,okuldan atanlara,
    Ben kendimi bildim bileli her türlü özgürlükten yanayım.Buna okullarda ve resmi dairelerde baş örtüsü kullanımı da dahil.

kafasında sarık var diye adam asanlara
    Bu ülkede hiç kimse sırf kafasına sarık taktığı için asılmadı.Ama Cumhuriyet'e karşı,devlete karşı olan,ülkeyi bölmek isteyen bazı İngiliz ve ABD destekli sarıklılar doğal olarak vatana ihanetten,idam edildi.(Bkz :Menemen İsyanı(Ast.Kubilay'ın şehit edilmesi),Şeyh Sait İsyanı,Dersim İsyanı,.....)

çarşaflı kadınlara saldıranlara , İslamın kutsallarına saldıranlara
    Bu konularda bana örnek verir misiniz?
    Metehan07-70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı In Flames adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet bırak bunlara laf falan anlatamazsın dostum,,

biz biliyoruz ki islam ülkelerinde kişisel hak ve özgürlükler son derece gelişmiştir...

inanmayan baksın ve ibret alsın biraz...

http://t24.com.tr/haber/suudi-arabis...-kirbac,234016
    evet haklısın, ayrıca şeriat sayesinde sahip oldukları ilim irfan onlara aşağıdaki güzide çalışmaları yaptırıyor:

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bana örnek verir misiniz?
    kabataşta başörtülü bacıya saldırmış( mıydı) ya birileri, sayın cumhurreisimiz açıklayacak cuma günü
    bir cuma günü... somewhere, sometimes

bu arada konu başlığındaki "misiniz?" ayrı yazılır
    türkçelileştirmek gibi bir tabir neyin nesiydi?
    daha sonra, konu başlığıyla alakası olmayan diğer her hususta, bir ara bişeyler karalayabilirim, cuma günü mesela

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Haşmet ağam ne yazdığını bir daha oku...

Müslüman olarak yaşamak tam olarak insan gibi yaşamaktır. Buna inancının tam olduğunudan %99 eminim.Sen şimdi birde duvar hiç olmadı 5 senedir var dersin muhtemelen.
    Evet, müslüman olarak yaşamanın insan gibi yaşamak olduğuna inanıyorum. "İnsan gibi yaşamanın müslüman çoğunluğu olan ülkelere de nasip olacağı günler göstersin Allah" diye dua etmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Problem o ki siz bir özgürlük ve hak türünden bahsediyorsunuz, dini yaşama özgürlüğü. İronik olan ise, bir yandan bu hakkı savunan, ama bir yandan da hak, hukuk ve özgürlüklerin hiç olmadığı kadar keyfi kullanılıp yok edildiği bir zamanda yaşıyor olmamız. Tepki almanızın sebebi de bu.

Ülkemizde İslam'a baskı hep vardı. Hukuk ve özgürlükler de "eh işte" ayarındaydı. Ama hiç bugünkü kadar keyfi değildi, (İnönü sonrasından beri) sadece bir insanın iki dudağı arasından çıkacak lafa hiç bu kadar bağımlı olmamıştı.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    90 lı yaşlardaki dedeme, nineme sorsan bu Osmanlıca kelimelerden hiç birini anlamaz. Ama kullandıkları kelimelerin %80 i öz be öz Türkçedir.
    Hani meşhur bir höykürüş var, ben dedemin mezar taşını neden okuyamıyorum? diye. Ulan gerizekalı zaten ozamanlarda da yüz kişiden 2 si okuyabiliyordu onu.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bunlar oldu kardeşim neyin örneğini istersin ki?. Şükür geçti artık istisnalar her zaman olur ama genel olarak herkes belli bir olgunluğa ulaşıyor

http://www.ufkumuzhaber.com/fazil-sa...iri-16496h.htm

https://www.youtube.com/watch?v=51qyWgKtZUo

https://www.youtube.com/watch?v=_8QngMZhrRU

http://www.mynet.com/haber/guncel/mi...ildi-2880317-1

yetmedi mi

http://belgelerlegercektarih.com/tag...dam-edilenler/

http://www.yeniakit.com.tr/haber/28-...re-414503.html

https://www.yenisafak.com/gundem/cem...yasakti-530646

http://www.tevhidhaber.com/bu-mazlum...ik-134757h.htm

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, müslüman olarak yaşamanın insan gibi yaşamak olduğuna inanıyorum. "İnsan gibi yaşamanın müslüman çoğunluğu olan ülkelere de nasip olacağı günler göstersin Allah" diye dua etmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Problem o ki siz bir özgürlük ve hak türünden bahsediyorsunuz, dini yaşama özgürlüğü. İronik olan ise, bir yandan bu hakkı savunan, ama bir yandan da hak, hukuk ve özgürlüklerin hiç olmadığı kadar keyfi kullanılıp yok edildiği bir zamanda yaşıyor olmamız. Tepki almanızın sebebi de bu.

Ülkemizde İslam'a baskı hep vardı. Hukuk ve özgürlükler de "eh işte" ayarındaydı. Ama hiç bugünkü kadar keyfi değildi, (İnönü sonrasından beri) sadece bir insanın iki dudağı arasından çıkacak lafa hiç bu kadar bağımlı olmamıştı.
    E yani ordan bakınca öyle görünmesi normal

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Alıntı In Flames adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır böyle bir başlık açarak neyi amaçlıyor Ahmet arkadaşımız onu çözemiyorum..

3 - 5 insan daha dinden imandan soğuyur,olan bu bence
    Ne alakası var dinle imanla.Ne dinsizi dine döndemeye muktedirim nede dindar insanı dinden soğutmaya kimse muktedir değil

''"Eğer Senin Rabbin dileseydi, dünyada ne kadar insan varsa hepsi imana gelirdi. Ama bunu irade etmedi. Şimdi sen mi, imana gelsinler diye insanları zorlayacaksın?" (Yunus, 10/99)''
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    dünya gerçeklerinden kendinizi biraz daha koparabilirseniz şu kafaya ulaşabilirsiniz:

kaynak

Motosikleti
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünya gerçeklerinden kendinizi biraz daha koparabilirseniz şu kafaya ulaşabilirsiniz:

http://www.halkinhabercisi.com/wp-co...imam-suudi.jpg

kaynak

Birazcık Araştırma bazan iyi olabilir. Sorununuz belli kaynaklardan gelen haberi eğer islamla ilgili birşeyi kötülüyorsa hiç sorgulamadan kabul etmeniz.

https://onedio.com/haber/suudi-muftu...rsiniz--486892

https://www.sabah.com.tr/aktuel/2015...si-yalan-cikti

Belki bunlara inanmazsın. birde buradan bakıver

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/d...as_cikti.html#

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne alakası var dinle imanla.Ne dinsizi dine döndemeye muktedirim nede dindar insanı dinden soğutmaya kimse muktedir değil
    Kendinize o kadar az kredi vermeyin. Bugünkü dinci devlet büyüklerimizin Türkiye'de ve dünyada İslam'a verdiği zarar, sizin "duvarlar ördüler" diye eleştirdiğiniz insanların ötesinde olabilir...

Siz Türkiye içinden göremiyorsunuz belki ama Türkiye kalburüstü tek müslüman ülkeydi. Hele 2000'lerden sonra "demokrasi ve İslam bir arada yürüyebilir" önerisine örnek gösteriliyordu. Büyük fırsattı. Yıkıldı gitti. Otoriter yönetilen bir başka üçüncü dünya ülkesi olma yolundayız şu an.
    drtayfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17

1 Fazıl Say'ın yaptığı ifade özgürlüğüdür. Müslümanlar kendilerini nimetten saydığı için kimsenin onların kutsalına bir şey diyemeyeceğini falan "sanarlar". O gömüp durduğun foşik ABD'de ülke başkanından, dinlere kadar her tür ifade özgürlüğü serbesttir. İsteyen istediğini söyleyebilir kimse buna karışamaz, ancak katılmayabilirler.

2 Ben videoda namaz kılanlara dokunulduğunu görmedim. Yalancısın işte.

3 Olayın öncesinde neler yaşandı acaba biliyor muyuz? Yoo ne gerek var sorgulamaya, ben de mesela sokakta türbanlı görünce hemen saldırıyorum normal hareketler bunlar.

4 Bu tarz olaylar da olabiliyor mesela.

5 Açıkçası okumadım bile. Koyulan kanunlar vatandaşların uyması için vardır, karşı gelmeleri için değil.

6 Yeniakit linki olduğu için tıklamadım dahi. Bu noktadan sonrasını okumadım ve tıklamadım.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendinize o kadar az kredi vermeyin. Bugünkü dinci devlet büyüklerimizin Türkiye'de ve dünyada İslam'a verdiği zarar, sizin "duvarlar ördüler" diye eleştirdiğiniz insanların ötesinde olabilir...

Siz Türkiye içinden göremiyorsunuz belki ama Türkiye kalburüstü tek müslüman ülkeydi. Hele 2000'lerden sonra "demokrasi ve İslam bir arada yürüyebilir" önerisine örnek gösteriliyordu. Büyük fırsattı. Yıkıldı gitti. Otoriter yönetilen bir başka üçüncü dünya ülkesi olma yolundayız şu an.
    Haşmet senin derdin başka olduğu için ne söylesen boş. Bak altına ayet yazdım. Haşa Allahın sözüne karşımı geleyim. Yeri burası değil de 2011 den önce size göre en dürüst en doğru en mükemmel insan en büyük siyasetçi kim di. tabii ki siz onu oda sizi kandırdı. Öyle değildi deme tanıdığım çok örnek var.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ahmet Turan kardeşim kendi bile okumadiğı safsatalari bize belge diye sunmakta ustadir.
    Diger topicte de boyle bişeyler uydurup kitap tavsiye etti.
    O kitaptan yazdiklarimizi yalanlayan bolumleri göster dedik aninda topukladi.
    O gunden beri kendisini o topicte goren yok.
    Olmuyo böyle Ahmet!

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Birazcık Araştırma bazan iyi olabilir. Sorununuz belli kaynaklardan gelen haberi eğer islamla ilgili birşeyi kötülüyorsa hiç sorgulamadan kabul etmeniz.

https://onedio.com/haber/suudi-muftu...rsiniz--486892

https://www.sabah.com.tr/aktuel/2015...si-yalan-cikti

Belki bunlara inanmazsın. birde buradan bakıver

9http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/247891/_Cok_acikirsaniz_karinizi_yiyebilirsiniz__fetvasi_ asparagas_cikti.html#
    Siz kaynağı okudunuz mu? Aşağıda kaynak diye linkini atmıştım.

Benim derdim ıslam la değil tam tersi sizin çok oykundugunuz kendilerine benzemek uğruna kendi benliğinizi unuttuğunuz dünyanın en gerisi olan araplara olan bu ozentinizdir.

Sizin gibi kendi milletinin değerlerinden uzaklaşıp araplara oykunenler yüzünden 600 senelik imparatorluk çoktu. Hala gelmiş burda şapka giymediler diye idam edildiler zirvaliklarini anlatıyorsunuz. Bu kafa ışte bizim devletimizin altını oyuyor. Daha 100 yaşına bile gelmeden sizin arap sevdanız yüzünden, gericilik sevdanız yuzunden devletimiz bocalıyor.

Her eleştiriye "ışte islama cemkuruyurleer" demek sizin için alışkanlık olmuş. Çok kolay çünkü düşünmemek, çok kolay.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Fazıl Say'ın yaptığı ifade özgürlüğüdür. Müslümanlar kendilerini nimetten saydığı için kimsenin onların kutsalına bir şey diyemeyeceğini falan "sanarlar". O gömüp durduğun foşik ABD'de ülke başkandan, dinlere her tür ifade özgürlüğü serbesttir. İsteyen istediğini söyleyebilir kimse buna karışamaz, ancak katılmayabilirler.

2 Ben videoda namaz kılanlara dokunulduğunu görmedim. Yalancısın işte.

3 Olayın öncesinde neler yaşandı acaba biliyor muyuz? Yoo ne gerek var sorgulamaya, ben de mesela sokakta türbanlı görünce hemen saldırıyorum normal hareketler bunlar.

4 Bu tarz olaylar da olabiliyor mesela.

5 Açıkçası okumadım bile. Koyulan kanunlar vatandaşların uyması için vardır, karşı gelmeleri için değil.

6 Yeniakit linki olduğu için tıklamadım dahi. Bu noktadan sonrasını okumadım ve tıklamadım.
    Fazıl say söylerse özgürlük timurtaş hoca söylerse suç mu oluyor.

Başı örtülüye yapılınca özgürlük Mini etekliye yapılınca normal mi oluyor.

Seninle benim aramdaki bariz fark nedir biliyormusun.. Ben akit de okurum cumhuriyet de Akit tv yede bakarım oda tv ye de

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz kaynağı okudunuz mu? Aşağıda kaynak diye linkini atmıştım.

Benim derdim ıslam la değil tam tersi sizin çok oykundugunuz kendilerine benzemek uğruna kendi benliğinizi unuttuğunuz dünyanın en gerisi olan araplara olan bu ozentinizdir.

Sizin gibi kendi milletinin değerlerinden uzaklaşıp araplara oykunenler yüzünden 600 senelik imparatorluk çoktu. Hala gelmiş burda şapka giymediler diye idam edildiler zirvaliklarini anlatıyorsunuz. Bu kafa ışte bizim devletimizin altını oyuyor. Daha 100 yaşına bile gelmeden sizin arap sevdanız yüzünden, gericilik sevdanız yuzunden devletimiz bocalıyor.

Her eleştiriye "ışte islama cemkuruyurleer" demek sizin için alışkanlık olmuş. Çok kolay çünkü düşünmemek, çok kolay.
    Paylaştığın haber doğrumu yanlış mı öğrendin mi onu söyle.

49/ EL-HUCURÂT -13- Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH'ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdârdır.

Peygamberimiz (sav) insanları ırka ve renge göre değerlendirme anlayışının basitliği üzerinde durmuş ve Veda Hutbesinde Arap kavmine hitaben şöyle söylemiştir: Soylarla övünülmez. Araplar, Arap olduklarından Acemlerden; Acemler de, Acem olduklarından Araplardan üstün sayılamazlar. Çünkü Allah Katında en yüce olanınız, ona karşı gelmekten en fazla kaçınanınız (en takvalınız)dır. Ey insanlar dikkat ediniz! Rabbiniz tektir. Arabın, Arab olmayana, Arab olmayanın Arab'a, siyahın kırmızıya, kırmızının siyaha, takvadan öte, hiçbir üstünlüğü yoktur. Şüphesiz Allah Teala Katında en üstününüz, Allah Teala'dan en çok korkanınızdır.

(Müsned-i Ahmed b. Hanbel, 5/411)

Benim insanlara bakışım budur Arap Alman İngiliz...vs
    bursalıali bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aporlör tavsiyesi istedim diye mi konu buralara geldi yav?
    Ben de diyirem Hee..."

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Turan kardeşim kendi bile okumadiğı safsatalari bize belge diye sunmakta ustadir.
    Diger topicte de boyle bişeyler uydurup kitap tavsiye etti.
    O kitaptan yazdiklarimizi yalanlayan bolumleri göster dedik aninda topukladi.
    O gunden beri kendisini o topicte goren yok.
    Olmuyo böyle Ahmet!
    Yazdığım konuyu devamlı takip ederim. neyi kaçırdım şimdi merak ettim.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350

Seninle benim aramdaki bariz fark nedir biliyormusun.. Ben akit de okurum cumhuriyet de Akit tv yede bakarım oda tv ye de

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

49/ EL-HUCURÂT -13- Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH'ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdârdır.

Peygamberimiz (sav) insanları ırka ve renge göre değerlendirme anlayışının basitliği üzerinde durmuş ve Veda Hutbesinde Arap kavmine hitaben şöyle söylemiştir: Soylarla övünülmez. Araplar, Arap olduklarından Acemlerden; Acemler de, Acem olduklarından Araplardan üstün sayılamazlar. Çünkü Allah Katında en yüce olanınız, ona karşı gelmekten en fazla kaçınanınız (en takvalınız)dır. Ey insanlar dikkat ediniz! Rabbiniz tektir. Arabın, Arab olmayana, Arab olmayanın Arab'a, siyahın kırmızıya, kırmızının siyaha, takvadan öte, hiçbir üstünlüğü yoktur. Şüphesiz Allah Teala Katında en üstününüz, Allah Teala'dan en çok korkanınızdır.

Bu timurtas zatinin Atatürk hakkındaki düşüncelerine katılıyor musunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Mirror dan kaynak paylaştım. Hiçbir tekzip göremiyorum. Siz mirror un neresinde tekzip goruyorsunuz bilemedim.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ha gayret 8. sayfada kesin tayyip anti tayyip kavgası çıkacak..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha gayret 8. sayfada kesin tayyip anti tayyip kavgası çıkacak..
    Gelmiş timurtas diyor bir de.

tuhaf,

aynı Allah bak ne demiş ;

Duhan 32 ; Ve andolsun ki İsrailoğullarını, bilerek bütün âlemlerden üstün olmak üzere seçtik.

sen insanları eşit düşünüyor olabilirsin de savunduğun kur'an'dan bir ayet bu.
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)