Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Evlilik Hakkında Konuşalım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen bir hastaya denk geldim.Çok yaşlı inşaatta çalışmak için kontrollerimin yapılması gerekiyormuş dedi.Çok borcum var 60 bin tl dedi.Nasıl oldu dedim.Çoluk çocuğu evlendirdim onların borçları dedi.O borçlar olmasa 500 tl benim neyime yetmesin dedi.Maaş krediye gidiyor çalışmazsam aç kalırız dedi.
    Üzüldüm.Evlilik aileleri zor duruma sokmamalı.Birini bu derece zorluğa düşürmektense hiç evlenmem daha iyidir.
    Yaşlı amca kendisi kaşımış. Çocukları düğün yapacak durumda değilse neden evlendirmiş? İnsan kendi düğününü yapacak durumda değilse evlenmemeli. Bu arada evliliğin en büyük düşmanı kadın dırdırı. Ivır zıvır saçmalıkları neden dert eder zır zır konuşur dururlar bilen varsa söylesin. Biri ikisi değil hepsi böyle🤔🤔🙀

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşlı amca kendisi kaşımış. Çocukları düğün yapacak durumda değilse neden evlendirmiş? İnsan kendi düğününü yapacak durumda değilse evlenmemeli. Bu arada evliliğin en büyük düşmanı kadın dırdırı. Ivır zıvır saçmalıkları neden dert eder zır zır konuşur dururlar bilen varsa söylesin. Biri ikisi değil hepsi böyle🤔🤔🙀
    dostum kadınlar fiziksel olarak güçsüz canlılar oldukları için erkekleri psikolojik olarak baskı altına alma aracı olarak "dırdır" kozunu kullanıyorlar.

bir baskı ve sindirme politikası.
    twisten bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef zamanımızda evliliği çok zorlaştırdılar, bunda en büyük etken de yine maalesef gelin adayı ve gekin adayının ailesi/arkadaşları. Gelin adayı saf ve temiz duygular ile eşi olacak erkeği sıkıntıya ve borca sokmamak için sade bir nikah istese ve tamamıyla damat öpmeye yönelik düğün ve nişan sektörünün masraflarının saçma olduğunu bilse de ailesi ve arkadaşları tarafından mahalle baskısına maruz kalacak ve yine damatı borca sokacaktır.

Gelinlik giymeden kuaföre gidip saçınızı yaptırsanız atıyorum 250 TL ise, gelinlik ile gidince 5000 TL oluyor. Sebep belli damatı sömürelim.

Aynı şekilde bir çok gereksiz ve israf olan masraf var, asla kullanılmayacak olan eşyalar alınıyor. Damada ve geline zerre faydası olmayan harcamalar yapılıyor. Sırf adet diye, sırf elalem ne der diye.

Evliliği zorlaştırmayın.
    Erkek sabretmeyi bilirse kadınlarda olgunlaşıyor zaman içinde.Evlenirken ev kurarken öyle kasılıyorlarki sizide hem maddi hem manevi zora sokuyorlar.Benim eşim öyle davranmamış olmasına rağmen evlenirkenki düşünceleri değişti.
    Mesela bizim eve temizliğe gelen kadınlar çok rahat ediyor.Çünkü gereksiz eşya biblo süs eşyamız yok.Elektirik süpürgesi ve vileda herşeyin altına girer.Koltuk kanepe çekmeye gerek kalmaz.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    an itibariyle evlilik; öncelikle okumuş, möderen, gelenekle bağları zayıflamış, neden evleniyorum sorusunu kendine soran insanlar için çökmüştür.
    bu ceset kokusu nereden geliyor diye bakınıp duran taze evliler; sizin kazan öldü

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ceset kokusu nereden geliyor diye bakınıp duran taze evliler; sizin kazan öldü
    selamlar
    ben buna katılmıyorum. bence amaçları, hayelleri, idealleri bir, acı tatlı yaşadıklarında birbirine destek olan , hayat yoldaşı olmuş çiftler için evlilik en güzel yaşam şekli. evliliğin en buyuk düşmanı bencillik kendin için yaşamak egosu. bunu bir şekilde aştın mı evliliğin varamazsın keyfine.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    ben buna katılmıyorum. bence amaçları, hayelleri, idealleri bir, acı tatlı yaşadıklarında birbirine destek olan , hayat yoldaşı olmuş çiftler için evlilik en güzel yaşam şekli. evliliğin en buyuk düşmanı bencillik kendin için yaşamak egosu. bunu bir şekilde aştın mı evliliğin varamazsın keyfine.
    hocam, yazdığım tam anlaşılmamış.
    evde kemik sesi varsa (ki bu ses her geçen seneyle beraber artıyor evliliklerde) gibi bir ön şart koşmuşum.
    siz direk "güzel evlilik güzeldir" gibi anlamsız bir önerme koyuyorsunuz bunun önüne.

möderen insanın evlilikle problemi olduğu aşikar.
    bunun şiddeti ne kadar möderen olduğunuzla, aldığınız kültürle, gelenekle, partnerinizle olan ahenginizle alakalı...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    Bu çizdiğin projeksiyonda imza olmasa ne olur? =)

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Biri seni sever
    Sen, hazır değilsindir,
    Sonra sen seversin,
    O artık yoktur...

Evlilik raddesine gelmek mesele, evlilik değil,
    Zibilyon tane parametrenin üst üste yazılıp kopyalandığı,
    her yazılı kopyadan aradaki karbon kağıdını çekip sıyırmak biraz da olsa manevi olarak seni hazırlar.

Doğru zaman, doğru kişi, ilk kural.
    Çok şey anlatırım da zamanı değil.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri seni sever
    Sen, hazır değilsindir,
    Sonra sen seversin,
    O artık yoktur...

Evlilik raddesine gelmek mesele, evlilik değil,
    Zibilyon tane parametrenin üst üste yazılıp kopyalandığı,
    her yazılı kopyadan aradaki karbon kağıdını çekip sıyırmak biraz da olsa manevi olarak seni hazırlar.

Doğru zaman, doğru kişi, ilk kural.
    Çok şey anlatırım da zamanı değil.
    Son zamanlarda yaşadığımı anlatmışın.

Önemli olan hayat arkadaşınızı bulabilmektir. İyi arkadaş olamadıktan sonra aynı evde birbirine bakar durursun.

Evlilik iyidir, özgürlük ise zehrine merhemdir. Kafanıza göre takılmak herzaman da iyi olmayabilir özellikle yaş 30 civarına gelince ben napıyorum ya dersiniz. En azından ben dedim, aklımda hiç evlilik yokken ve o baskıdan yılmışken çeşitli olaylar sonrası artık evleneyim dedim ama iş işten geçmişti.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda yaşadığımı anlatmışın.

Önemli olan hayat arkadaşınızı bulabilmektir. İyi arkadaş olamadıktan sonra aynı evde birbirine bakar durursun.

Evlilik iyidir, özgürlük ise zehrine merhemdir. Kafanıza göre takılmak herzaman da iyi olmayabilir özellikle yaş 30 civarına gelince ben napıyorum ya dersiniz. En azından ben dedim, aklımda hiç evlilik yokken ve o baskıdan yılmışken çeşitli olaylar sonrası artık evleneyim dedim ama iş işten geçmişti.
    Öyle bi saati yok hala buna inanıyorum, şuna hazır olsak yeterli aslında.
    Olsa çok güzel olur,
    Olmazsa da evet olur,
    Bu iki perde arasında güzel yaşamayı bilmek lazım, herkes yapamaz bunu.
    Motosikletin, hayatımdaki önemli etkilerinden biri de bu oldu.

Gezip görebildiğim her yerde bana hoşgeldin diyenlerim fısıldadı.
    İnsanlar olmasa da yalnız olduğumu hissetmiyorum.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evililik için kötüdür yada iyidir diye kesin bir tanı konulamaz. Eşler kafa dengi, aynı şeylerden hoşlanan / huylanan, entellektüellik bakımından da denk olurlarsa tadından yenmez ama bunlar olmayınca olmuyor malesef. Sen tertiplisindir o dağınık, sen titizsindir o pasaklı, sen çalışkansındır o üşengeç, bu gibi farklılıklar karşılıklı saygı ve hoşgörüyle aşılabiliyor lakin dünya görüşü yada çocuk yetiştirme konularında farklılıklar olunca olmuyor malesef. Bir zaman sonra o ev sıcak bi yuvadan tımarhaneye dönüyor.

Bu tüyolarıma kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum. Aslında bunlar tüyo değil birer tespit. Ama işte işe yaramayan tespit. Her kim bunları okuyup ben böyle birini bulmalıyım diye çırpınırsa boşa kürek çeker belki en iyi ihtimal mutlu olma şansını %51' çıkarır, %100 hiç olmaz. Çünkü o imzayı atıp aynı eve girince kişiler değişiyor. Bu bir şans diyeyim çıkayım işin içinden...

Motosikleti
    xt 600
    birbirine çok benzeyen ya da tam zıddı olan umutsuz çiftler tanıyorum.
    mutlu olmak için evlenen, aşk için evlenen ve dahi neden evlendiğine dair herhangi bir cevabı olan evlenmesin.
    çünkü evlilik esas yönüyle bir cevap değil bir gelenektir.
    bu geleneğin bilmemkaçbinyıllık yoldan senin kıytırık mutluluğun için geldiğini düşünüyorsan yanılıyorsun ahbap.
    killingroad bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birbirine çok benzeyen ya da tam zıddı olan umutsuz çiftler tanıyorum.
    mutlu olmak için evlenen, aşk için evlenen ve dahi neden evlendiğine dair herhangi bir cevabı olan evlenmesin.
    çünkü evlilik esas yönüyle bir cevap değil bir gelenektir.
    bu geleneğin bilmemkaçbinyıllık yoldan senin kıytırık mutluluğun için geldiğini düşünüyorsan yanılıyorsun ahbap.
    .okayım böyle geleneğe o zaman :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Sevgili Kuvvetmira. Yorumumu yazdıktan sonra yanlış anlaşılabileceği aklıma geldi ama düzeltme süremi kaçırmıştım. Size kasıt yazmadım eğer yanlış anladıysanız affola. Beni de bu gelenek yaktı, ondan böyle rahat duramıyorum evlilik konularında :(

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .okayım böyle geleneğe o zaman :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Sevgili Kuvvetmira. Yorumumu yazdıktan sonra yanlış anlaşılabileceği aklıma geldi ama düzeltme süremi kaçırmıştım. Size kasıt yazmadım eğer yanlış anladıysanız affola. Beni de bu gelenek yaktı, ondan böyle rahat duramıyorum evlilik konularında :(
    yok estafurullah, üstüme alınmadım da arada olan geleneğe oldu
    twisten bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Minibüse binen teyzenin, gençleri yer vermediği için fırçalayan ihtiyarlar verdiği tarihi cevapla sözlerime başlıyorum;
    ihtiyar bunaklar sizi,
    burası apış arası kokuyor,
    gidin evinize oturun bu gençler saatlerce çalıştıkları yerden evine dönüyor,
    bırakın otursunlar.

Şimdi bu anlattığım olayın konuyla ne alakası var diyeceksiniz.
    Bilmiyorum işin o kısmını da siz bulun
    killingroad ve DKN bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)