Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Evlilik Hakkında Konuşalım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Evlenirim ama gitar ya da bateri çalabilmesi tercihimdir. Yuva kurmaktan çok grup kurmak istiyorum...
    Kübra006 ve killingroad bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    .
    Yalnız yaşlanmakta bir tercih öyle düşünün arkadaşlar.
    Ben kendimi çok iyi tanıyorum,prensiplerimi,anlaşabileceğim insan profilide az çok belli.
    Tabiki karşıma iyi insanlar çıktı ama bir evlilik kararı verebileceğim kadar bir eş aday adayı olmadı henüz.

Şimdi yaşlanınca garanti olur,yalnız kalırım torun torbada gerek diyip şu düşüncelerime yakın gelen herhangi birini nasıl yakayım

Olacağı varsa olur kader var tabiki ve biliyorumki kader gayrete aşıktır çabalamakta gerek ama benim geleceğim için gayretim çabam başka birinin geleceğine kurallar koymamalı.Çocuklarında soyu devam ettirmek,biyolojik yaş dolucak korkusu,yaşlılık garantisi olarak yapılmasına karşıyım.

Dünya bir ateş Kötülük,yalanlar,savaşlar,açlık,geçim sıkıntısı...Çocuğa yoldaşlık edebilirsen o çocuk pişer ve insan olur.Diğer türlü yanıp gider.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evlenirim ama gitar ya da bateri çalabilmesi tercihimdir. Yuva kurmaktan çok grup kurmak istiyorum...
    Bende 1 kişi daha bulayım grup yapalım ok?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 1 kişi daha bulayım grup yapalım ok?
    grup yapalım??? töbe töbeee...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Özel bir dişi arkadaş edindiğimde dırdırına en fazla 2 ay dayanabiliyorum. evlenmem için Kafama taşla vurup bayıltmaları lazım

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    hepimiz kendi mantalitemize göre şekillendirdiğimiz kaderimizi yaşayacağız. erkekler için kadınlar hayatın lezzetlerinden biridir, eşler arasında dengi dengine birliktelik bu işin başı , arkadaşlıklarda da aynı şey geçerli değil mi .
    en büyük problem kendi için yaşayanlar bunlara narsist denildiğini ve psikolojik bir rahatsızlık olup tedavi gerektirdiğini biliyorsunuzdur.
    kadın olsun erkek olsun mıknatısın kutupları gibidir bir birlerini çekerler , karşı koymaya gerek yok, akıl veya mantık evliliği yapanlar zaten boşanmıyorlar.
    benim evlenmeden önce babamdan aldığım ders : eşinin karnını ve ruhunu doyuracaksın, eşinin evde huzurunu sağlayacaksın , eşinin sırtını yerden kaldırmayacaksın. bu evlilik mezara kadar olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel bir dişi arkadaş edindiğimde dırdırına en fazla 2 ay dayanabiliyorum. evlenmem için Kafama taşla vurup bayıltmaları lazım
    dişi arkadaş dediğinde zaten senin bakış açın belli oluyor genc , o birlikteliğin hiç şansı yok. değiştir o düşünce tarzını kadın bir değerdir bir yoldaştır, kullanılıp bırakılacak bir nesne değildir. öyle düşündüğünü anladıkları için vır vır ediyor olmasınlar

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç mi hiç düşünmüyorum.

Bence evlilik yaşam kalitesini artırmalıdır.Çevremde evlenen kim varsa yaşam kalitesi düşüyor.

Birde şu riskli. ya evleneceğin kişiyi tam anlamıyla evlendikten sonra tanımaya başlarsan ve pişman olursan?
    Hiç bulaşmamak en iyisi.
    Düğündü,akrabaydı,çeyizdi,evdi,yemekti düşüncesi bile kabus.

Bana göre evlilik birine bir ömür mutluluk değil ortak yaşam ve hayat yolu arkadaşlığı sözü vermektir.
    Benim ortak yaşam anlayışımı birinin kabul edeceğini zaten düşünmüyorum daMisal

Düğün dernek akraba ziyaretleri vb olmamalı.Birkaç saat diye tonla borca girmenin hiç bir açıklaması olamaz.

Salon,mutfak,çatal-bıçak,yatak odası,tül,perde,yemek kısacası takım kelimesi altında toplanmış bir disiplin olmamalı.Eşya dediğin,işlevsel,konforlu,kullanmakta çekinmeyeceğin türden olmalı.Biraz sanatsal ve görsellik fena olmaz.

Daha öncede demiştim hatırlarsanız.
    Misafir odası olacağına mangal köşesi olsun.
    Düşünün aile ile yemek içmekten daha güzel bir şey varmı?
    Hobi odası olsun.Atölye olsun.
    Dantel takımları,dev ekran tv yerine canlı çiçekler,ferah iç açıcı tablolar,evi paylaşabileceğin hayvanlar olsun.
    Kural minimalize edilmiş bir yaşam.
    Katlar,artan oda sayısı yerine müthiş bir bahçe olabilir.
    Yeni gelinlerin şeker fabrikası gibi rengarenk mutfaklarından hiç haz etmemişimdir.
    Mutfak dediğin kirletmeye korkmayacağın süs odası değil,manyak gibi yemek yapılan,yemek yenilen yer olmalı.Kaynana ne dicek derdi olmamalı.

Benim yaşam hayallerim böyle.Yalnızda yaşlansam böyle hayal ediyorum.Şimdi fedakarlık gerekir diyenler olabilir.Bu hayaller ve disiplinsiz yaşama isteğimden vazgeçersemde ben ömür boyu mutsuz olurum.Bu sebeple,yalnız yol almaktan korkmamak lazım.Bu sebeple yalnız yaşlanacağımı çok iyi biliyorum.
    Senin gibi birini bulursam direk evlenirim

Motosikleti
    Artık Yok...
    evlenmek evlilik kolaydır bir teklife bakar gerisini zaten aileler hallediyor ev, evin mobilyalarını beyaz eşyaları, düğünü nişanı size sadece provolara gidip bir iki dans edip bir şeylerin rengini modelini tercih etmek düşüyor.. kısaca evlilik en kolay kısmı .. Evlenmekde bir şey yok bir halaya bakıyor..

doğru insanı bulursan çok mutlu olursun yanlış insana denk gelirsen çok mutsuz olursun denklemde ortası yok..

zor olan bekar kalmaktır.. Ben zoru severim o ayrı..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı R3dBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi birini bulursam direk evlenirim
    noluyo lan!
    aquarist4 bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evlenmek evlilik kolaydır bir teklife bakar gerisini zaten aileler hallediyor ev, evin mobilyalarını beyaz eşyaları, düğünü nişanı size sadece provolara gidip bir iki dans edip bir şeylerin rengini modelini tercih etmek düşüyor.. kısaca evlilik en kolay kısmı .. Evlenmekde bir şey yok bir halaya bakıyor..

doğru insanı bulursan çok mutlu olursun yanlış insana denk gelirsen çok mutsuz olursun denklemde ortası yok..

zor olan bekar kalmaktır.. Ben zoru severim o ayrı..

Geçen bir hastaya denk geldim.Çok yaşlı inşaatta çalışmak için kontrollerimin yapılması gerekiyormuş dedi.Çok borcum var 60 bin tl dedi.Nasıl oldu dedim.Çoluk çocuğu evlendirdim onların borçları dedi.O borçlar olmasa 500 tl benim neyime yetmesin dedi.Maaş krediye gidiyor çalışmazsam aç kalırız dedi.
    Üzüldüm.Evlilik aileleri zor duruma sokmamalı.Birini bu derece zorluğa düşürmektense hiç evlenmem daha iyidir.
    engin_deniz ve jackonbir bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Geçen bir hastaya denk geldim.Çok yaşlı inşaatta çalışmak için kontrollerimin yapılması gerekiyormuş dedi.Çok borcum var 60 bin tl dedi.Nasıl oldu dedim.Çoluk çocuğu evlendirdim onların borçları dedi.O borçlar olmasa 500 tl benim neyime yetmesin dedi.Maaş krediye gidiyor çalışmazsam aç kalırız dedi.
    Üzüldüm.Evlilik aileleri zor duruma sokmamalı.Birini bu derece zorluğa düşürmektense hiç evlenmem daha iyidir.
    Olur mu hacı 70 binlik düğün yapıp gecekonduda yaşamak işin keyfi
    Kübra006 ve MotorKafa bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doğum günü gibi olsa, herkes eve doluşup yarımı çeyreği takıp gitse olmaz mı sanki
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sen istemesende aileler yapıyor hatta iç güveysi gibi yaşıyan bir sürü insan var.. bir arkadaşımın hanımının babası 3-4 yıl evlerinin kirasını ve faturalarını ödemişdi..

bir arkadaşımda iç güveysi gitmişdi hanımı bizle yani bütün eski arkdaşlarıyle görmüşmesini istemiyormuş hepimizle sohbeti kesmişdi sadece hanımının arkdaşları ve eşleriyle gezip tozuyordu.. çok ilgincime gitmişdi .. hatta tatile bile koyun sürüsü gibi hep beraber gidiyorlarmış eşler çocuklar falan.. bir defa görüşdüm senlik şeyler değil dedim sürü psikolojisi sen yalnız kurt takılırdın hayırdır hanımını alıp gitsene beraber tatile dedim çok mutsuzum demişdi ama sanırım çaresizlik işte kızın maddi durumu iyi olunca..
    Kübra006 bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğum günü gibi olsa, herkes eve doluşup yarımı çeyreği takıp gitse olmaz mı sanki

Dkn hoşgeldin.Yoktun uzun süre.Banlanmışmıydın?

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anda tv'lerde dönen iğrenç diziler de evlilikleri etkiliyor biliyor musunuz?

zengin, yakışıklı, genç erkek jön,
    alımlı, güzel, seksi kız.

bu iğrenç dizilerde olaylar sürekli bu minvalde dönüp duruyor.

çocuklar haliyle hayatı bu diziler gibi sanıyor. fakat gerçek hayat ile alakası olmayan, yapay bir dünya.

eskiden perihan abla vardı, süper baba vardı, ne bileyim bi ekmek teknesi falan vardı. şimdi hepsi yok oldu, varsa yoksa lüks hayat, kaslı erkek, seksi kız. midem bulanıyor.

daha da garibi, hükümet, reis bu dizilere kesinlikle müdahale etmiyor. hayreti mucip.
    Yeni dönem dizi ve filmler, önemli spor aktiviteleri v.s. bunların hepsi halkı uyutan, gündemdeki önemli olayların yüzeysel geçmesini sağlayan gölgelemeler. Reis bunlara neden engel olsun? Çoğu destekçisi zaten bu tür programların bağımlısı.. Bunlar sayesinde... neyse, anladınız siz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noluyo lan!
    10 karakter

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanında evli birisinden duyduğum şey (evin yoksa sakın evlenme)

Motosikleti
    Artık Yok...
    eskiden yokluk varmış ama insanlar ellerindekinin değerini bilirmiş birbirlerine sımsıkı bağlıymışlar az aşım kaygısız başım hesabı çokda mutlularmış.. o yüzden eskiden ailelerin temeli çimento gibiymiş sapasağlam..

şimdi tüketim çağındayız her şeyi istiyoruz ve elimizdeki hiç birşeyin değerini bilmiyoruz tükettikçe tüketiyoruz bol keseden.. insanların herşeyi var ama mutsuzlar.. Hep içlerinde bir boşluk var.

O yüzden bu kadar çok boşanmalarda artış var.. Evlendim mi bir şeyler çözülür kurtulurum diye evlenen çok insan var ama hiç bir şey çözülmediğini görünce hatta dahada betere sardığını görünce boşanıyorlar.. Üzücü şeyler..
    bursalıali bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Maalesef zamanımızda evliliği çok zorlaştırdılar, bunda en büyük etken de yine maalesef gelin adayı ve gekin adayının ailesi/arkadaşları. Gelin adayı saf ve temiz duygular ile eşi olacak erkeği sıkıntıya ve borca sokmamak için sade bir nikah istese ve tamamıyla damat öpmeye yönelik düğün ve nişan sektörünün masraflarının saçma olduğunu bilse de ailesi ve arkadaşları tarafından mahalle baskısına maruz kalacak ve yine damatı borca sokacaktır.

Gelinlik giymeden kuaföre gidip saçınızı yaptırsanız atıyorum 250 TL ise, gelinlik ile gidince 5000 TL oluyor. Sebep belli damatı sömürelim.

Aynı şekilde bir çok gereksiz ve israf olan masraf var, asla kullanılmayacak olan eşyalar alınıyor. Damada ve geline zerre faydası olmayan harcamalar yapılıyor. Sırf adet diye, sırf elalem ne der diye.

Evliliği zorlaştırmayın.
    Kübra006 ve Stock Sever bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

bkz: the red pill

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni dönem dizi ve filmler, önemli spor aktiviteleri v.s. bunların hepsi halkı uyutan, gündemdeki önemli olayların yüzeysel geçmesini sağlayan gölgelemeler. Reis bunlara neden engel olsun? Çoğu destekçisi zaten bu tür programların bağımlısı.. Bunlar sayesinde... neyse, anladınız siz.

yemin ederim 1743448 bölüm kaslı erkek, seksi kız etrafında dönüyor. başka da bi numara yok. aslında bi sevişseler herkes rahatlayacak ama bu sefer de dizi bitecek diye kaslı erkek ile seksi kızı seviştirmiyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

10 karakter
    yemin ederim 1743448 bölüm kaslı erkek, seksi kız etrafında dönüyor. başka da bi numara yok. aslında bi sevişseler herkes rahatlayacak ama bu sefer de dizi bitecek diye kaslı erkek ile seksi kızı seviştirmiyorlar.

ha bu arada forumda inceden bi yürüme sezdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)