Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Protein Tozu hakkında :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben spora başlamadan önce ne kadar yemek, şeker, kreatin falan takviyesi yapsam da 10-15 dakika ağırlık çalıştıktan sonra setlerin sonunda yorgunluktan tipim kaymaya başlıyo.
    İşte buna kondisyon diyorlar Çalıştıkça artar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    bırakın kardeş tozu felan size kefir satayım tohumunu rusyadan getirtdim evde kendim yapıyorum, araştırın netden faydalarını sonra gelin istanbul büyükçekmeceye evrak kayıtdan numara alın işleminizi yapayım ilacınız bende

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben spora başlamadan önce ne kadar yemek, şeker, kreatin falan takviyesi yapsam da 10-15 dakika ağırlık çalıştıktan sonra setlerin sonunda yorgunluktan tipim kaymaya başlıyo. Yine yapıyorum sporumu ama kendimi berbat hissederek. Etrafıma bakıyorum benden daha uzun süre spor yapmış ve gelişmiş insanlar kendini ne kadar zorlarsa zorlasın böyle bi değişim yok. Acaba sadece bana mı özel bi durum, yoksa surat ifademde dışarıdan fark edilen bi değişiklik olmadığı halde ben öyle mi hissediyorum. Sorum öncelikle DKN ve ismail kozan'a.
    ağırlık sonrası kardiyo da yapman gerekir. idmana başlamadan 1 saat önce sadece takviyelerini al. mideyi fazla şişirip ağırlaştırma. çalışma sırasında su tüketimin de fazla olmasın. ağırlık altında nefes alış verişinde çok önemli

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aç karnına spora gidilmiyor ki.Yani ben kendim için söylüyorum aç gidince ağırlık kaldıramıyorum doğru düzgün Ben yemeğimi yiyorum 1.5 saat sonra falan gidiyorum spora gelince tekrar yiyorum :D
    sırt biceps gibi kendine çekerek çalışacağın zaman karnın boş olsun. göğüs de dolu
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Ben Genrise kullanyorum 2100g 72servis cikiyor. Etkisi falan demissin ama protein tozunun etkisi ne olabilir.200g tavuk ye 70g protein alrsin. Yok ugrasamam ya da ben ogünlerimi yedim ama protein açığm kaldı dedin diyelim alırsın 1 servis 50g beslenmene yardım eder. Protein tozu kullaninca tek dikkat ettigims sey cok cok su icmek onu belirteyim.
    Bizim millet anabolikle hormonlarla karistiriyo etkisi vs falan da filan da.
    Ha etkili bisey ne olabilir spinat kullaniyorum o da ıspanak extraktı/özütü ise yaradı mı bence yaradı.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Konu güncelken sizlere sorayım.Şimdi abiler benim günlük protein ihtiyacım 120 gram günlük kalori ihtiyacım ise 3300-3500 arası.Şimdi ben yediklerim ile bu 120 gram proteini karşılayabiliyorum kalori ihtiyacımı karşılayabilmek için fazla yiyorum tabii ki ama bu sefer günlük protein ihtiyacımı aşıyorum(nohut,fasulye,mercimek,peynir yumurta,kuruyemiş,meyve yiyorum).Yani yediklerimin içinde de protein var hepsini tek tek topladığım zaman aşmış oluyorum.Ne yapmamı önerirsiniz kalori için?

omon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2007 yılında kullandım, ama o dönem salona da gidiyordum, salonda kasların yenilmemesi için antrenmandan belli bir miktar sonra kullanırdım, zaten ölçekli, ben vanilyalı tercih ettim. Kaslar zaten gece yenilenir, uykudayken. Birde sabah kalktığımda yine ölçege göre alırdım. Faydasınıda görmüştüm görmedim desem yalan olur. Ha simdi kullanırmısın dersen kullanmam. Tavsiye edermisin dersen de amacın kütle yapmaksa tavsiye ederim. Yok biraz fit olayım dersen zaten proteinli doğal gıdalardada ihtiyacını yeterlice karşılarsın.

scarfac3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gv 250
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu güncelken sizlere sorayım.Şimdi abiler benim günlük protein ihtiyacım 120 gram günlük kalori ihtiyacım ise 3300-3500 arası.Şimdi ben yediklerim ile bu 120 gram proteini karşılayabiliyorum kalori ihtiyacımı karşılayabilmek için fazla yiyorum tabii ki ama bu sefer günlük protein ihtiyacımı aşıyorum(nohut,fasulye,mercimek,peynir yumurta,kuruyemiş,meyve yiyorum).Yani yediklerimin içinde de protein var hepsini tek tek topladığım zaman aşmış oluyorum.Ne yapmamı önerirsiniz kalori için?
    Bazı kaynaklar kilo başına 1.5 gram bazı kaynaklar 2 gram olarak kabul ediyor sen bu limiti ne kadar aşıyorsun ve bu proteini off günlerdemi alıyorsun.
    Bizi Öldürmeyen Şey Güçlendirir !

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Tok karnına spor yapılmaz. Doğru düzgün ısınamazsın, hareket kabiliyetin azalır. Şişkinlik yapar.

Yedikten 4-5 saat sonra gidin. Supplement kullanlar creatine, nitrik oksit ve proteinini alsın önceden. Setler arasında yorulanlar, odaklanma problemi yaşayanlar için nitrik oksik ve bilumum antreman öncesi supplement altın değerinde(örn: bsn no xplode, cellucor c4).

Bu arada günlük protein hesabı konusunda hata yapıyorsunuz. Kilonun değil, kas kütlesinin iki katı grama çevrilerek alınır. 60 kilo kasınız varsa 120 gram alırsınız. Gidip de 100 kilo adamın 200 gram protein alması çok güç olacaktır. Tabii bu hesap antreman günleri için geçerli.

Dipnot: supplement kullanmayanlar antreman öncesi filtre kahve tüketebilir. Kafein büyük ölçüde etki ediyor.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı scarfac3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı kaynaklar kilo başına 1.5 gram bazı kaynaklar 2 gram olarak kabul ediyor sen bu limiti ne kadar aşıyorsun ve bu proteini off günlerdemi alıyorsun.
    Ben benim en üst limitim 120, spor günleride off günleride(aynı zamanda kalori ihtiyacı için) 110-120 gram arası alıyorum.Kalori ihtiyacımı karşılayablimek için doğal besinleri tüketiyorum şekerden de uzak duruyorum ama bu sefer protein 150-160 çıkıyor bende bunu istemiyorum, yani protein almadan karbonhidrat almak istiyorum.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bir canlandıralım konuyu.

omon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet kahve deki cafein vucut ısısını artırıyor, enerji saglıyor ayrıca ben yag yakımına (antrenman sırasında) katkısı olduguna inanıyorum.

Alıntı omon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kahve deki cafein vucut ısısını artırıyor, enerji saglıyor ayrıca ben yag yakımına (antrenman sırasında) katkısı olduguna inanıyorum.
    termojenik etki yaratması açısından tarçın içilmesini de tavsiye ederim.

Bir canlandıralım konuyu.
    mazhar ne demek istedğini anlayamadığım için cevap veremedim ksura bakma gadeşim

Motosikleti
    gt250r
    Ben benim en üst limitim 120, spor günleride off günleride(aynı zamanda kalori ihtiyacı için) 110-120 gram arası alıyorum.Kalori ihtiyacımı karşılayablimek için doğal besinleri tüketiyorum şekerden de uzak duruyorum ama bu sefer protein 150-160 çıkıyor bende bunu istemiyorum, yani protein almadan karbonhidrat almak istiyorum.
    Ben ne demek istediğini anladım,protein içermeyen sadece kalori eksiğin için çözüm yolu ariyorsun benim cevabim bira.Biraz araştırırsanız Arnold un bunu yaptığı kendi kitabında yaziyor.Alkolsüz birada olabilir..

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    @DKN, estafurullah abi ne kusuru.Benim sıkıntım şu; günlük protein ihtiyacım 120-130gr. civarı kalori ihtiyacım ise 3300-3500(normal bulk dirty değil) fakat ben kalori ihtiyacımı karşılamaya çalışırken(pilav,makarna,nohut,bulgur,kuruyemiş vs.) günlük protein ihtiyacımın üstüne çıkıyorum(vücudum iyi hissetmiyor) bunun için yememi önerebileceğiniz neler var diye sormak istedim.

@kahraman1, aynen dostum tamda onu demek istiyorum yani ben protein almıyayım ama kalori alayım istiyorum.Vücudum bana "fazla protein iyi gelmiyor" dedi.Dediğini araştırıcam önerin için teşekkür ederim.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ne demek istediğini anladım,protein içermeyen sadece kalori eksiğin için çözüm yolu ariyorsun benim cevabim bira.Biraz araştırırsanız Arnold un bunu yaptığı kendi kitabında yaziyor.Alkolsüz birada olabilir..
    arnoldun kamp hikayelerini de okudun mu dostum adam yaşamış harbiden

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

@DKN, estafurullah abi ne kusuru.Benim sıkıntım şu; günlük protein ihtiyacım 120-130gr. civarı kalori ihtiyacım ise 3300-3500(normal bulk dirty değil) fakat ben kalori ihtiyacımı karşılamaya çalışırken(pilav,makarna,nohut,bulgur,kuruyemiş vs.) günlük protein ihtiyacımın üstüne çıkıyorum(vücudum iyi hissetmiyor) bunun için yememi önerebileceğiniz neler var diye sormak istedim.

@kahraman1, aynen dostum tamda onu demek istiyorum yani ben protein almıyayım ama kalori alayım istiyorum.Vücudum bana "fazla protein iyi gelmiyor" dedi.Dediğini araştırıcam önerin için teşekkür ederim.
    yağsız süt ve nesquik kahvaltılık gevreği (çikolatalı toplardan) miksere koyup karıştır iç. ben ilave olarak 2 ölçekde toz atıyorum. kesinlikle dene
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    @DKN sağol hocam deniyeceğim, peki hergün 200 gram fıstık yiyebilir miyim birşey olur mu?

@DKN sağol hocam deniyeceğim, peki hergün 200 gram fıstık yiyebilir miyim birşey olur mu?
    bulk'a doğru gider kalorisi yüksektir.

protein tozu böyle içilir bu arada paylaşayım gelişsin herkez

https://youtu.be/_93yK9QiwGE 2:15 dk

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulk'a doğru gider kalorisi yüksektir.

protein tozu böyle içilir bu arada paylaşayım gelişsin herkez

[video]https://www.youtube.com/watch?v=_93yK9QiwGE#t=2m15s[/url]

Bende bulk yapmak istiyorum abi köyden süt,bebe bisküvisi,fıstık vs olur bu iş O adam gibi yapsam karpuz gibi yarılırım abi ben

Motosikleti
    gt250r
    Bu kadar kasmanin sonucu ya bıkkınlık getirir sporu bıraktırır yada sizi bu mesleğe sokar,senelerce bıkmadan usanmadan abartmadan düzenli bu sporu yapan sayısı %5 gibi bi rakam.anapolonlar streoidler bir sürü ilaç kürleri derken 180kg olmasına rağmen 15-16 tekrar nizami serçe tutuş barfiks çeken 230kg bench 300kg deadlift basan insanda tanıdım sonuç evlenmesine 2ay kala domates kürü karpuz kürü haha

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman akşam yemeğini saat 10'da yemem gerekecek.
    farketmez ki. akşam yemeği için gayet güzel bir saat.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)