Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Evlilik konusunda kararsızım :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 250
    Arkadaslar yasim 33.artik evlenmek istiyorum.gorustugum biri var.ama bir sorunumuz var.o daha once evlenmis bosanmis.birde kizi var.o babasinda kaliyor.benide daha once bunun gibi seven anlayan cikmadi.bizimkilerde hadi oglum evlen artik diyor ama onlar bu durumu bilmiyor.nasil bir tepki verirler inanin bilmiyorum.annemi cok seviyorum.bende ona gecmisinde bir sey yasamamis gelin getirmek isterim.cok bekledim aradim inanin bulamadim.aslinda bu konularda beceriksizde degilim ama nasip heralde.babam da aksi bir adam.sövmeye basladi mi düm düz gider.yardimi da olmaz.cok cekiniyorum.diyelim kabul ettiler.davullu zurnali düğün olur mu ?yakişik kalir mi?elalem ne der?aklima gelmeyen bir sürü soru var.biraz dramatik oldu ama kusura bakmayin kimseye acamadigim konulari sizlerle paylasip goruslerinizi alma istiyorum.tskler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Demekki ihtilal görmüş son bekar ben değilmişim

El alem ne derse desin,
    Padişahında gıyabında konuşuyorlar.

Ailen konusunda bi yorum yapamam,
    Fakat 33 yaşında bir İnsansın, 33 yıl daha yaşayacağın mechul.
    _oXXo_ bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bir nijerya atasözü "yiyemeyeceğin pırasayı tabağına koyma" der.
    bu endişelerin, kaygıların "dakka bir gol bir"lik bir durum.

Motosikleti
    honda cbr 250
    Hep bu törelerimiz örf adetlerimiz yok mu.bazen gunumuz yasam tarziyla fazlasiyla çakişiyor.

Şimdi böyle bir durum burada konuşulur mu cevap verilir mi dusunceliyim ama demek ki sıkıntıni paylasamiyorsun.

Şimdi bu anlattığınız haliyle iyi niyetle evlenmek hem dinen hem insanen sevap tir hayırlı dir.sikintiniz elalem ne derse elalem siz düştüğünüzde yaninizda olmayacak hastalığınizda ayni tabağı sizinle paylasmayacak . Lafa gelince herkes müslüman şalvar giymeye gelince sünnet tir derler ama Peygamber Efendimiz sa. In en büyük sunnetlerinden birini görmezden gelir benlik yaparlar.

Başkasına değil kendi fikrine bak sen bunu kabul edecekmisin icin rahat mi simdi ve sonra böyle şeyler aklına gelecekmi !! O önemli. Yarin birgün o hanima çirkin bir hatirlatma basa kakma vs. Yapabileceksen hic girme garibin gunahini alma.

Allah yar ve yardımcın olsun . Unutma anne baba rızası hepsinden önemli . Kırmadan dokmeden çözülür inşallah.
    restherock ve durmazzz bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbr 250
    İnş.dostum.benden yana bir sıkıntı yok.olacaginida sanmiyorum.diyorum ki bu durumu bizimkilerden saklasak yanliş olur mu ?

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Böyle bir durumu saklamak emin olun ileride rahatsız edecektir sizi. Önceden evlendiğini gizlersin onda sorun yok da, çocuk işi biraz sıkıntılı. İlla ki çıkar bir gün ortaya gibime geliyor.

Motosikleti
    honda cbr 250
    Bana da oyle geliyor :(

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    başından evlilik geçmiş bi insan neden türk aile yapısına ters düşer anlamadım
    sanki o kızın aile yok onu leylekler getirdi
    olaya böylr bakanlarında hiç kızı ablası kardeşi yok ne biçim memleket anlamadım gitti
    şimdi gene ana avrat küfür edecem mod silecek o yüzden ediyorum ama yazmıyorum buraya
    Sinan Aksu, Birkannn, polo34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    töre ve adetler dışında mali olarak da ailene bağlı olacaksan durumun zor, yoksa annenle babana çok kulak asma büyük bir ihtimalle ellerine torunlarını alınca benimkiler gibi maymuna döneceklerdir( afedersin en uygun deyim bu oluyor) .

yalnız karşı cinsle ev paylaşmak çok zor, çok sevmen lazım, sorunları uzlaşarak halledebilmen lazım. egonu törpülemen gerekli, ben 40 yaşında evlendim yukarıda Sinan kardeşimin dediği gibi ihtilal görmüş bekarlardan dım.Yoksa evlilik zor.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    çok ince ve kafa ütüleyen bir olay. allah yar ve yardımcın olsun. başta evlenilir çok da güzel olur yenge hanımla kafan uyuşuyorsa sorun yok ama madalyonun öbür yüzünü unutmamak lazım ortada bir kız çocuğu var. babası her daim görmek ister sevmek ister buda demek oluyorki eski eşiyle bağları asla koparamayacağı anlamına gelir. çok ince düşünmen lazım. eşimin bi akrabası var eşinden ayrıldı 2 çocuğu var o haliyle bekar erkek geldi ailesini dinlemeden evlendiler şu anda gayette mutlular.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

Bişey saklamana gerek yok.Açık açık söyle bence.Sen mutlu olacağına inanıyorsan gerisi yalan.Elalem kısmına hiç takılma,takılırsan üzülürsün.Elalem için değil kendin için yaşa.Önemli olan yuva kurmak,hayat paylaşmak değil mi?Babamlar yardım etmez demişsin,maddiyat yönünden mi diyorsun?
    Benim babaannem kadar oğluna düşman birini tanımadım.Sırf annemle evlendi diye hala konuşmaz.Ne zor günler geçirmiş anam babam inanamazsın.Özürlü kardeşim vardı tedavisi için sürekli profösörlere götürürdük.Babam artık bitmişti maddi yönden,yan bile bakmadılar.Daha neler neler...Benim yaşım 35.Kapısından kaç kez kovulduk artık sayamıyorum.10 yaşında oğlum var sokakta görse tanımaz.Bu yaz sünnet davetiyesi götürdük onu bile almadı çocuğun elinden.Hiç te üzülmedim.Onun umrunda bile değil.
    Sen mutlu olacağına inanıyorsan hepsi hallolur.Kimse için hayatını zindana çevirme.Bu dünyaya tek geldin tek gideceksin.
    durmazzz, restherock, ZxPanic ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ÖZELLİKLE BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM
    EĞER ELALEM NE DER DİYE DÜŞÜNCEN VAR SA EVLENME
    RAHAT BIRAK KIZI BOŞUNA OYALAMA

Motosikleti
    honda cbr 250
    Davullu zurnali dugun olur mu ?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı durmazzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BAK TEKRAR BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM
    SEN KADINI SEVİYOR OLSAYDIN BU SORUYU SORMAZDIN
    YANLIŞ ANLAMA AMA SEN BU DÜŞÜNCEYLE O KADINA İŞKENCE EDERSİN

sen olsan ne yapardın diye sorsaydın başka daha uzun uzadıya cevap verirdim
    ama önce bu ön yargılarından kurtulmalısın
    elantronikçi bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Niye olmasin kardes?
    otopsici bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Zamanı geldiğinde ölücek olan sensin.
    Nasıl yaşayacağınada sen karar ver karıştırma kimseyi.
    Davulluda olur baloluda törenlide , bu sana kalmış

Ha el alem dersen , onların ne dertleri biter ne istekleri ne pislikleri

bende ona gecmisinde bir sey yasamamis gelin getirmek isterim
    Yalnız bu cümle çok acıklı.
    Tanrılar kurban istiyor gibi .
    Bu düşünceyle bu işe girişmemelisin (bence)
    otopsici, pistolpitt, MotorKafa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok ince hesap yaptığım her şeyi kaybettim... anladımki insan sadece kendi istediği şeyi zamanında yapacak.. yoksa ilerde keşke kelimesi seni kemirecek...
    otopsici ve retox70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbr 250
    Ben onu gercekten cok seviyorum.kendime guvenmiyorum ona guvendigim kadar.kafamizda cok iyi uyusuyor.hic motosiklete binmemis biriydi.simdi hastasi oldu.arkamda korkarak, titreyek oturuyor ne olursa senle olsun diyor.onun bu cesareti bile beni etkilemeye yetti.ah şu ailelere bazi konulari daha kolay anlatsak.hayata bu kadar dar kapidan bakmasalar.herseyin bir zardan ibaret olmadigini anlayabilseler.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ben onu gercekten cok seviyorum.kendime guvenmiyorum ona guvendigim kadar.kafamizda cok iyi uyusuyor.hic motosiklete binmemis biriydi.simdi hastasi oldu.arkamda korkarak, titreyek oturuyor ne olursa senle olsun diyor.onun bu cesareti bile beni etkilemeye yetti.ah şu ailelere bazi konulari daha kolay anlatsak.hayata bu kadar dar kapidan bakmasalar.herseyin bir zardan ibaret olmadigini anlayabilseler.
    Kardes,
    Seviyorsan evlen.

Ekonomik özgürlüğünü kazandıysan eğer, ailenden bu kadar çekinme.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)